Návrhy designu pro malou chodbu (+65 fotografií)

Návrhy designu pro malou chodbu (+65 fotografií)

Vstupní hala je součástí bytu, který se jako první otevírá očím domácností a hostů, proto je velmi důležité, aby byl praktický a krásný. Zdálo by se, že na ploše 1,5-2 m2 je obtížné implementovat nějaké nápady na design, ale není! Existuje mnoho technik pro zvýšení vizuálního zvětšení a úspory místa, o kterých budeme diskutovat níže. Pokud moudře přistoupíte k designu malé chodby, bude v ní místo pro uložení všech potřebných věcí a interiér vás potěší pohodlím domova po mnoho let.

Styl interiéru pro malou chodbu

Aby dekorace, nábytek a předměty pro domácnost vypadaly společně jako jeden celek, je velmi důležité zvolit styl interiéru. Malá chodba bude vyzdobena omezenými směry: moderní, klasická, skandinávská, provence nebo podkroví. Všechny spojuje minimalismus, přesnost a harmonie. Díky těmto funkcím se i malá místnost stane pohodlnou a příjemnou..

Chodba v moderním stylu

Elegantní funkčnost je mottem moderního designového stylu. Vyznačuje se jasnými liniemi, kontrastními barvami (obvykle achromatickými nebo blízkými) a hladkými povrchy. Špičkové materiály se používají všude.

V moderním interiéru malé chodby nejsou téměř žádné dekorace, kresby ani vyčnívající prvky. Celkově působí dojmem dokonalého vkusu a propracovanosti..

Návrh malé chodby v moderním stylu

Chodba v klasickém stylu

Klasika na první pohled zaujme svou vynikající noblesou. Měkká záře zlata na sněhově bílém nebo béžovém pozadí, dokonalá symetrie, luxusní textury a nádherný dekor-to vše vytváří atmosféru pohody a činí z interiéru chodby elitní.

Návrh malé chodby v klasickém stylu Návrh malé chodby v klasickém stylu

Chodba ve stylu Provence

Francouzská romantika z Provence – pastelové barvy, vintage lehký nábytek, květinové ozdoby a prolamované vložky. V takovém prostředí je vždy hodně světla a vzduchu. Malá vstupní hala, vyzdobená ve stylu Provence, svou jemnou jednoduchostí připomíná domeček pro panenky nebo letní dovolenou na vesnici s babičkou.

Návrh malé chodby ve stylu Provence

Loftová chodba

Neomítnuté cihlové zdi, množství kovu a hrubě zpracovaného dřeva, otevřené stropní trámy a komunikace – to vše dělá půdní vestavbu docela brutální, ale v malé chodbě může být tento design velmi vhodný.

Tento styl netoleruje domýšlivost – místo banální náhlavní soupravy může být na zdi jen několik háčků a jedna nebo dvě police a stará komoda může být přizpůsobena pro ukládání obuvi.

Právě v podkroví se organicky vejde kolo, batoh, kolečkové brusle, skateboard a další atributy aktivního životního stylu, takže takový koncept určitě osloví cestovatele i kreativní lidi..

Návrh malé chodby ve stylu podkroví

Chodba ve skandinávském stylu

Skandinávský styl, inspirovaný severskou přírodou, přináší do interiéru svěžest. Je založen na dokonalé čistotě sněhové pokrývky, ledových řek a tmavnoucích skal a jsou doplněny teplými tóny, které jsou vlastní švédským a norským domům..

Bělené dřevo, etnické patchworkové dlaždice a výrazné podlahové koberce zředí drsný design chodby a vytvoří útulný, obyvatelný vzhled..

Malý design chodby ve skandinávském stylu

Barevná řešení

K výběru odstínů pro chodbu by se mělo přistupovat zodpovědně, ukazovat umělecký vkus a umírněnost. Na malé ploše je vhodné použít maximálně 2–3 barvy: jedna je hlavní, ostatní jsou pro kontrasty a malé detaily..

Malá chodba v bílém

Bílá je ideální pro interiérový design malé chodby, protože vizuálně rozšiřuje prostor. Sněhově bílá místnost se stane příkladem pořádku a čistoty, černé a šedé prvky krásně doplní achromatický design a barevné vložky vedle bílé budou působit klidněji.

Malá chodba v bílé barvě - interiérový design Malá chodba v bílé barvě - interiérový design

Malá chodba v béžové barvě

Mnoho lidí miluje mléčně kávové tóny pro svou praktičnost. Béžové povrchové úpravy a vybavení vypadají skvěle v jakémkoli stylu. Je to velmi lehká, ale zároveň teplá, domácí barva. Nejlepší čtvrť pro něj je tmavě hnědá, krémová, ne jasně zelená.

Malá chodba v béžové barvě - interiérový design

Malá chodba v šedých tónech

Neutrální a diskrétní šedá barva je nejlepším řešením pro lakonický design. Leštěná ocel, zrcátka a správné osvětlení oživí monochromatické prostředí a stříkající bílá odstraní pocit šera..

Malá chodba v šedých tónech - interiérový design

Malá chodba v pastelových barvách

Levandulová, světle modrá, světle růžová, máta a citronové barvy vytvářejí sladkou a nevtíravou atmosféru. Ve stylu Provence jsou nenahraditelní, i když jednotlivě je lze použít i jinými směry..

Malá chodba v pastelových barvách - interiérový design Malá chodba v pastelových barvách - interiérový design

Dekorace a materiály pro chodbu

Vstupní hala nepatří do problémových místností, proto jsou požadavky na odolnost proti vlhkosti v ní mírné, ale právě tam se hromadí nejvíce nečistot z ulice. To znamená, že materiály jsou nejlépe vybírány s hladkým povrchem – ty, které se snadno perou a čistí..

Podlaha

Z praktických důvodů by měla být podlaha v malé chodbě odolná. K tomuto účelu jsou perfektní dlaždice, porcelánová kamenina nebo linoleum. Můžete také uspořádat samonivelační podlahu. Přírodní parkety a laminát v aktivním provozu s největší pravděpodobností nevydrží dlouho..

Podlaha v malé chodbě - design

Zdi

K dekoraci stěn na chodbě se často používá umělý kámen, keramické dlaždice (napodobující cihly), obyčejná a dekorativní omítka, plastové panely a tapety. Docela zajímavou možností může být také korek, fototapeta s vizuální perspektivou nebo malba břidlicovou barvou, na kterou můžete kreslit křídou..

Aby se místnost nezdála ještě menší – je lepší opustit odporné kresby, kontrasty a pruhy na stěnách ve prospěch obyčejných světlých barev.

Nástěnná dekorace v malé chodbě - design Nástěnná dekorace v malé chodbě - design

Strop

Výšku malé chodby můžete vizuálně zvýšit uspořádáním dvouúrovňového stropu z bílého rámu ze sádrokartonu po obvodu a zrcadlové fólie uprostřed.

Vhodný je však také obvyklý nátěr stropu ve světlé barvě, napínací verze a zrcadlové panely z PVC. Hlavní věcí není umisťovat na hlavu objemné nebo masivní struktury, které na sebe upozorňují.

Strop v malé chodbě - design

Nábytek a jeho umístění

Nevhodný nábytek je hlavním problémem malých chodeb. To znamená, že nadešel čas vyhodit staré objemné skříně z chodby a nahradit je moderními kompaktními úložnými systémy..

Malá čtvercová chodba

Čtvercová chodba je výhodná v tom, že má po stranách spoustu místa. Lineární nábytek tedy lze umístit podél jedné stěny (například blíže k rohu předních dveří – otevřený věšák s háčky, pod ním stojan na boty, vedle komody a zrcadla) a podél druhé , pokud se to hodí, mělký šatník.

Další možností je umístit poloměrové skříně se zaoblenými dveřmi do rohů a zbytek místa využít na nízké poličky na boty.

Malá čtvercová chodba - interiérový design Malá čtvercová chodba - interiérový design

Úzká (obdélníková) malá chodba

V úzké chodbě stojí za to maximálně využít prostor poblíž a nad vchodovými dveřmi. Na bocích by měly být umístěny úzké úložné systémy a nahoře stylové mezipatro.

Místo objemného zrcadla s obrubníkem je lepší ho jen pověsit na zeď a koupí skříně se zrcadlovými dveřmi se můžete vidět v plném růstu.

Pro boty je vhodné zakoupit speciální botu se sklopnými policemi, ve které nebude každý pár umístěn vodorovně, ale šikmo.

Úzká (obdélníková) malá chodba - interiérový design

Malá chodba nestandardního tvaru

V soukromých domech a dvoupodlažních bytech jsou závěsy často uspořádány pod schody, aby se ušetřilo místo. Někdy je nestandardní tvar chodby výsledkem přestavby, nebo to byl původní nápad architekta.

V každém případě je pro neobvyklé místnosti lepší objednat nábytek podle individuálních měření a výkresů – pak se každá skříň ideálně vejde do výklenku, který je pro ni určen..

Malá chodba nepravidelného tvaru - interiérový design

Osvětlení v malé chodbě

Aby chodba kvůli nedostatku oken nepůsobila pochmurně, mělo by v ní být zajištěno dobré osvětlení. Mohou to být bodové LED nebo neonová páska po obvodu a malý stropní lustr (nebo lépe několik) uprostřed; dvě nebo čtyři svícny ve formě luceren nebo jiných forem vhodných pro styl; rohové reflektory.

Podlahu lze osvětlit zářivkovými prvky nebo vestavěnými LED lampami pod nárazuvzdorným sklem-to vám pomůže, abyste ve tmě nezakopli.

Pro vytvoření útulné atmosféry je nejlepší teplý, nažloutlý odstín osvětlení. K osvětlení zrcadla na úrovni obličeje na obou stranách lze použít studenou bílou – to vám umožní vidět make -up bez stínů a zkreslení – jak to bude vypadat na ulici.

Osvětlení v malé chodbě

Návrh malé chodby v Chruščově

Často je možné pomocí přestavby rozšířit prostor malé chodby a modernizovat interiér chruščovského bytu. Samozřejmě to vyžaduje finanční náklady a splnění zákonných formalit, ale výsledek se vyplatí. Kombinací chodby s obývacím pokojem získáte prostornou halu a jeden roh stačí na svrchní oděvy a boty..

Pokud tato možnost není možná, stačí efektivněji využít volný prostor, který je obvykle ponechán bez dozoru – prostor nad předními dveřmi, rohy a prostorný mezipatro pro ukládání sezónních věcí nebude zasahovat do stropu.

Další zajímavou možností je uspořádat výklenek ve zdi a namontovat úložný systém přímo tam. Hlavní věc je, že to není nosná podpěra, ale vnitřní přepážka, jejíž zničení nepoškodí dům.

Návrh malé chodby v Chruščově Návrh malé chodby v Chruščově

Návrh interiéru malé chodby – fotografie

Speciálně pro vás jsme shromáždili nejlepší příklady designu malých chodeb. Na fotografii najdete mnoho neobvyklých řešení, zajímavých nápadů a tajemství, jak prostor pohodlně a ergonomicky uspořádat. Být inspirován!

Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby Návrh interiéru malé chodby

Video: Návrhy designu pro malou chodbu

Thanks! You've already liked this