Jak vybrat správnou ortopedickou matraci do postele? Ortopedické a neurologické poradenství

Abyste se vyhnuli nákupu falešných - musíte si před nákupem na vybrané matraci lehnout alespoň 7–10 minut

Abyste se vyhnuli nákupu falešných – na vybranou matraci si musíte před nákupem lehnout alespoň 15–20 minut

Pro dobrý, zdravý a hlavně zdravý spánek potřebujete vhodné místo na spaní. Mnoho lidí se mylně domnívá, že opatrný by měl být pouze výběr postel. Ale ve skutečnosti je to správná matrace, která zajistí stabilní spánek. Mezi odrůdami tohoto produktu najdete různé rozměry a plniva. Jaká matrace je nejlepší koupit?

Neurologické rady ohledně výběru ortopedické matrace

Svetlana Zorina

MD, PhD, neurolog

Neurolog s 24letou praxí.

Lékař 1. kategorie v neurologii od roku 2002, lékař nejvyšší kategorie od roku 2007. Specializuje se na diagnostiku, prevenci a léčbu závratí, neuralgie, osteochondrózy, vegetativně-vaskulární dystonie, meziobratlové kýly, bolestí hlavy a dalších chorob nervového systému.

Důsledky spánku na špatné matraci jsou nepříjemné: nedostatek spánku, bolest hlavy, skřípnutí nervů, zakřivení páteře, v některých případech alergie.

Jako neurolog proto vždy mluvím o výhodách anatomických lůžek a sedacích souprav s ortopedickou matrací a pro svoji rodinu vybírám jen ty. Zpočátku byla ortopedická matrace považována za speciální zdravotnický prostředek, který byl používán podle pokynů lékaře. Nyní je k dispozici každému, ale je důležité brát jeho vlastnosti a kvalitu vážně, aby se dosáhlo ortopedického účinku..

Hlavní funkcí ortopedické matrace je opakovat obrysy těla a udržovat páteř v optimální fyziologické poloze. Jedná se o stav, kdy jsou všechny obratle téměř ve stejné výšce, což zabraňuje upnutí cév oběhového systému. Tato poloha uvolňuje svalové skupiny krku, zad a nohou, takže se po spánku budete cítit svěží a plní energie..

Protože terapeutický, tj. Ortopedický účinek je dosažen díky správné poloze těla, při výběru matrace by měl člověk vycházet z osobních vlastností těla. Příliš měkké nebo tvrdé lůžko zatěžuje páteř. Pro lidi průměrné postavy po 25 letech je lepší koupit ortopedické matrace střední tvrdosti. Čím je člověk starší, tím by měla být matrace měkčí..

Před nákupem je důležité 15–20 minut ležet na matraci a soustředit se na své pocity a pohodlí.

Pro dítě jsme vzali tvrdší matraci, protože pro děti jsou užitečné středně tvrdé modely, které slouží jako preventivní opatření k prevenci onemocnění páteře a brání deformaci pohybového aparátu..

Zdroj

Vysoký produkt poskytne majiteli relaxaci a pohodlí

Vysoký produkt poskytne pohodlí a úplnou relaxaci

Hlavní klasifikace matrací

Dvě hlavní kategorie, do kterých lze tyto produkty rozdělit, jsou – jaro a bez pružiny matrace. Existují i ​​jiné odrůdy, například nafukovací nebo vodní, ale patří také k matracím, které nemají pružiny, a jen zřídka fungují jako trvalé lůžko..

Rozdíl: pružinové matrace se liší výplňovým materiálem a pružinové matrace se liší vzájemnou závislostí pružin uvnitř výrobku.

Ortopedické matrace TOP-7 podle kupujících na Yandex.Market
Dreamline DreamRoll Eco 4 365₽ Koupit
Plitex Bamboo Nature 3 430₽ Koupit
Bottlenose Dolphin Pediatric Aloe Vera 3 465₽ Koupit
Stav zůstatku Ascona 5 159₽ Koupit
LONAX Polo 6 072₽ Koupit
Promtex-Orient Soft Standard Combi 7 066₽ Koupit
Ormatek Kids Dream 9 200 RUB Koupit

15

Matrace bez pružin

Tyto matrace používají různé druhy přírodních a umělých plniv a často jejich kombinace podle principu „puff pie“.

Materiál Jeho vlastnosti
Přírodní latex pružné a elastické, vydrží docela těžké náklady. Materiál je pěnou z mízy kaučukovníku zvláštním způsobem.
Umělý latex zcela bezpečný a šetrný k životnímu prostředí a ve srovnání se svým přirozeným protějškem je ještě pružnější a odolnější.
Kokosové vlákno "dýchání" materiál, který vám umožní vytvářet ortopedické matrace bez pružin.
Polyuretanová pěna (pěnová guma) umělý, ale zcela ekologický a absolutně hypoalergenní elastický materiál.
Bavlna po stisknutí dokonale prostupuje vzduch a poskytuje pohodlné mikroklima v posteli za každého počasí.
Ovčí vlna pomáhá vyhnout se nadměrné vlhkosti v posteli, dokonale zahřívá v chladném počasí.

16

Kombinací těchto plniv v různých kombinacích a poměrech můžete získat matrace, které se liší výškou, pevností, pružností a dalšími ukazateli..

Závislý pružinový blok

Takový blok se také nazývá bonnel, jeho výška je obvykle 12-14 cm. Bonnel se skládá z dvojitých kuželových pružin s velkými spirálami, které jsou upevněny ve spodní a horní části rámu matrace a jsou také upevněny dohromady.

Důležité: široký průměr pružin určuje jejich nízkou hustotu v matraci a podle toho nízké ortopedické vlastnosti výrobku.

U tohoto modelu postele musíte pečlivě zvážit, jak matraci upevnit

U tohoto modelu postele musíte pečlivě zvážit, jak matraci upevnit

Výhody
dostupná cena
síla
nevýhody
pružiny mohou rezivět
uvnitř se může hromadit prach, choroboplodné zárodky a domácí hmyz
časem začne matrace vrzat
pružiny akumulují elektromagnetické vlny škodlivé pro člověka
po dlouhém používání se matrace prohýbá, prohýbá, stává se jako houpací síť a pro páteř je nepohodlné a nebezpečné na ní spát
existuje možnost, že pružina při značném zatížení roztrhne potah matrace a spící osobu zraní

Navzdory působivému seznamu nedostatků jsou tyto matrace žádané kvůli nízkým výrobním nákladům a podle toho i více než dostupné ceně hotových výrobků..

16

Nezávislý pružinový blok

Je to taková matrace, která je myšlena pojmem „ortopedická“. Průměr pružin takového výrobku je 5-6 cm, každý z nich pracuje izolovaně, to znamená, že stlačení jedné pružiny neovlivňuje mechaniku druhé. Toho je dosaženo díky tomu, že každá pružina je orámována samostatným krytem z netkané textilie (prodyšná tkanina).

Vzhledem k tomu, že pružiny jsou v samostatných krytech, je pro různé části těla poskytována bodová podpora

Vzhledem k tomu, že pružiny jsou v samostatných krytech, je pro různé části těla poskytována bodová podpora

Výhody
žádné skřípání
vynikající ortopedický efekt – matrace se přizpůsobuje obrysům lidského těla
životnost – nejméně 10 let
pohodlí – pružiny tělo ležícího člověka vůbec necítí
 • A jen jedna nevýhoda – vyšší cena.

Nezávislá pružinová matrace je ideální pro lidi s onemocněním páteře, problémy se zády. Takové lůžko poskytuje prevenci nemocí, jako jsou žaludeční vředy, ischias, srdeční choroby, skolióza, hypertenze, protože ortopedická matrace pomáhá stabilizovat krevní oběh v těle.

Jak vybrat správnou matraci?

 • Určete požadované rozměry. Měření nemůžete přenést ze staré matrace – vyjměte matraci z postele a pečlivě změřte její vnitřní obvod. Pokud získané rozměry přesahují standardní rozměry matrací o 1 cm, je lepší koupit matraci na objednávku, ale pokud je alespoň o 1 cm menší, klidně si vezměte standardní výrobek. Pokud je matrace menší než postel, bude se během používání pohybovat, což způsobí nepohodlí.

Kulatá matrace pro moderní interiéry

Kulatá matrace pro moderní interiér

 • Vyberte požadovanou pevnost matrace. Pokud se jedná o pružinový blok, pak na obou jeho stranách je ještě vrstva dalšího plniva. Je to ona, kdo určuje úroveň tuhosti, tvrdosti, měkkosti, pružnosti a pohodlí..

Tenký výrobek vhodný pro venkovní rekreaci

Tenký výrobek vhodný pro venkovní rekreaci

Rada! Uvědomte si, že některá přírodní plniva způsobují alergické reakce.

 • Nevzdávejte se svých návyků. Pokud jste celý život spali na měkkých peřinách, okamžitý přechod na tuhou matraci je pro tělo stres. Vyberte něco mezi.
 • Odhadněte svoji váhu. Pokud vaše tělesná hmotnost přesáhne 100 kg, upřednostněte přírodní vrstvy – jsou odolnější.

Prošívaná matrace se zajímavou strukturou

Prošívaná matrace se zajímavou strukturou

 • Výběr matrace pro manželská postel. Pokud mají manželé působivý rozdíl v hmotnosti, je lepší koupit dvě matrace různé tvrdosti. Hlavní věc je, že výrobky mají stejnou výšku..

Důležité! Matraci lze vyrobit na zakázku, která bude mít na každé straně jinou úroveň pevnosti.

 • Výrobek pečlivě zkontrolujte. Úhlednost švů je důležitým ukazatelem kvality a trvanlivosti matrace jako celku..

Nyní, když víte, jak si vybrat ortopedickou matraci, doporučujeme vám seznámit se s tipy pro její použití..

 1. Povlak na zip, ve kterém se matrace prodává, není určen pro vlastní sejmutí, natož praní. Zip je všitý, aby si člověk před nákupem mohl být jistý pravostí obsahu matrace. Kupte si samostatně matrace, které lze měnit a prát.
 1. Při přepravě výrobku matraci neohýbejte, aby nedošlo k poškození pružin. Při přenášení matrace se doporučuje držet ji za okraje..
 2. Pokud jsou na bocích matrace držadla, jsou určena k převrácení výrobku, nikoli k jeho přenášení.
 1. Matraci byste měli obracet každé dva měsíce – prodloužíte tím její životnost a umožníte si zachovat maximální ortopedické vlastnosti.
 2. Matraci lze vysávat, ale nesmí být vystavena tekutinám.
 1. Doporučenou základnou pro ortopedickou matraci je ortopedická mříž s lamelami zakřivenými vzhůru nebo plochá deska z dřevotřísky.

15

Před zakoupením matrace byste samozřejmě měli analyzovat ceny podobného zboží na různých prodejních místech – v obchodech se často konají zajímavé propagační akce a slevy. Dobré nakupování a zdravý spánek!

15

Thanks! You've already liked this