Co je lepší – tapety nebo malování stěn? Srovnání nátěru, klady a zápory a tipy pro design

Pro milovníky pastelových modrých tónů

Pro milovníky pastelových modrých tónů

Domov je místo, kde se můžete cítit pohodlně a bezpečně, kde na vás čekají nejbližší lidé. Chtěl bych, aby toto místo bylo upraveno podle představ jeho obyvatel. Před zahájením dlouho očekávané renovace však stojí za to rozhodnout, jaký nátěr bude na stěnách – barva nebo tapeta? Stojí za zmínku, že každý materiál má své vlastní výhody a nevýhody. Pokusme se je společně podrobněji pochopit.!

Interiér v klasickém směru

Interiér v klasickém stylu

Klady a zápory tapety a obrázky

Výhody
Mezi tapetami je prostě obrovský výběr materiálů, barev a textur. Kupujícím se nabízí klasický i papír, oblíbený u většiny vinylů, přitahující kombinací ceny a kvality, netkaného texturovaného designu. Příprava na lepení nenese žádné zvláštní potíže, stačí jednoduchá omítka. Všechny drobné povrchové nedokonalosti lze snadno schovat za vrstvu tapety. Textura, barva a vzor dávají naprostou svobodu volby. Od nejjednodušších vzorů po neuvěřitelné barvy a exotické textury. Pro každý pokoj si můžete vybrat naprosto libovolnou možnost.
Šetrnost k životnímu prostředí je důležitým faktorem při výběru nátěru. Papírové tapety jsou vysoce prodyšné, takže se nevytváří plísně ani plísně. Také jakýkoli materiál, ze kterého je tapeta vyrobena, je hypoalergenní, což je důležité pro rodinu s malými dětmi..
Metoda, kterou jsou vzory aplikovány, nepředstavuje nebezpečí pro děti a zvířata, která tak ráda vybírají tyto efektní šprýmaře..
Pro majitele domů v bytovém domě bude dalším příjemným plusem skutečnost, že tapeta je nejen krásný design, ale také vynikající zvuková izolace.
A samozřejmě výhodou pokrytí tapetami je, že jejich aplikace není složitý proces, téměř každý se s tím dokáže vyrovnat..
nevýhody
Hlavní a nejoblíbenější nevýhodou je, že tapeta má schopnost se zašpinit, zvláště když jsou v domě děti nebo zvířata..
Papírové tapety nelze vyčistit, povrch bobtná od vody a může se i roztrhat. Netkané textilie a vinyl lze jemně čistit houbou a saponátem, ale existuje riziko, že je zničíte silným třením. Některé druhy vinylu absorbují nečistoty a pokus o umytí skvrny může situaci jen zhoršit rozmetáním špíny na ještě větší plochu..
Tapeta není dostatečně odolným nátěrem; bude ji nutné poměrně často měnit. Při výběru tohoto typu povrchové úpravy musíte být ochotni provádět opravy nejméně jednou za pět let..
Odstranění staré tapety bude obtížné oddělit. Lepidlo zpravidla drží tapetu na zdi co nejvíce, v důsledku čehož vzniká problém s jejich výměnou..

15

Poznámka! Pro místnosti s vysokou vlhkostí je vhodná pouze vinylová nebo vliesová tapeta. Aby se však nezhoršily vlhkostí, musíte si koupit speciální lepidlo.

Malba na zdi. Všechna pro a proti

Na první pohled není při zdobení zdí nic jednoduššího a praktičtějšího, než je malovat. Ale ani zde není vše tak jednoduché. Než se rozhodnete pro tento typ povrchové úpravy, stojí za to zvážit všechna pro a proti.

PROTI
Když jste řádně připraveni na postup barvení, můžete na opravy na dlouhou dobu zapomenout. Stačí jednou vyrovnat stěny a trhliny nebudou pod vrstvou barvy dlouho vidět. Příjemným bonusem je, že stěny lze pravidelně tónovat, čímž se obnovuje jejich vzhled.. Před lakováním je velmi důležité, aby byl povrch dokonale hladký, barva nezakryje ani malé nerovnosti.
Při výběru vysoce kvalitní barvy se nemůžete bát smýt skvrny ani agresivními čisticími prostředky. S takovým povlakem je snadné smýt dětské hříčky, kreslené fixem nebo skvrny z kreativního procesu v kuchyni. Domácí zvířata takovým stěnám vůbec nevěnují pozornost. Je téměř nemožné poškodit takový povlak, ale pokud k tomu dojde, poškozené místo lze vždy tónovat. Je téměř nemožné připravit zeď sami. To naznačuje, že budete muset najmout mistra, což povede k nepředvídaným výdajům..
Při výběru palety barev nejsou žádná omezení. K dispozici jsou naprosto jakékoli barvy, můžete ztělesnit jakýkoli designový nápad. Vyrovnání stěn je pracný a dlouhý proces, než začnete malovat, budete muset počkat, až omítka zaschne
Různorodá struktura: matná, lesklá, sametová nebo dokonce saténová. Vše závisí na tom, pro jaký druh místnosti je barva vybrána a jaké preference jejího majitele. Barva absorbuje prachové částice, v důsledku čehož přestává procházet vzduchem a špiní se. To znamená, že natřené stěny by měly být pravidelně myty..

Nádherná kombinace bílé a broskvové barvy

Velkolepá kombinace bílé a broskvové barvy

15

Rada! Malované stěny se skvěle hodí do dětského pokoje a kuchyně. Chcete -li zajistit vysoce kvalitní omítky a malování, vyhledejte pomoc odborníka.

Stylová tapeta graffiti art

Stylová tapeta graffiti art

Originální tipy pro kombinování tapet

Neobvyklý design domova je jedním ze způsobů sebevyjádření. A právě tapeta je materiál, se kterým můžete vytvořit jedinečný interiér. Výrazného designu je obvykle dosaženo kombinací různých typů tapet..

  1. Kombinace svislých pruhů. Takový vzor vizuálně protahuje prostor, který bude vypadat dobře v místnosti s nízkými stropy..
  2. Vodorovné pruhy ideální pro majitele úzké nebo malé místnosti. Pruhy mohou mít jakoukoli barvu, délku a šířku.
  3. Použití různých barev – dobrý příjem zónování místnosti. Je lepší měnit tapety v jednom barevném schématu a hrát si s odstíny.
  4. Kombinace různých vzorů. Jak již bylo řečeno, vzory by měly mít něco společného, ​​například styl nebo barevnou paletu. Není to snadný úkol, je lepší svěřit to profesionálnímu designérovi..

Použití různých tapet dobře zdůrazňuje texturu stěn.

Použití různých tapet dobře zdůrazňuje texturu stěn.

Skutečnost! Hra kontrastů je možností win-win pro dělení zón různého účelu.

15

Nápady na nástěnné malby

Správně zvolené barvy a barvy způsobí, že místnost bude skutečně originální a neobvyklá. Tohoto efektu je dosaženo designéry kombinací tří barev následujícími způsoby:

  1. Barevná kombinace. Prvním krokem je vybrat tři barvy, které budou použity při vytváření interiéru. Zde jsou vhodné jak jemné přechody z jednoho do druhého v podobě ombre, tak absolutně kontrastní barvy..
  2. Hranice. Není nutné mít rovnoměrný proužek, můžete porazit všechny druhy výčnělků, lišt a lamel, které nevydávají nerovnosti v hranicích a dodávají místnosti „chuť“.

Rada! Dekorace na zeď může být velmi odlišná. Jednu stranu místnosti můžete namalovat bílou a druhou tyrkysovou. Vše, co fantasy říká, je zde vhodné. Nejčastěji používané horizontální dělení barev.

15

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, stojí za to pamatovat, že ke zdobení stěn je třeba přistupovat především z kreativního hlediska. Výsledek je tedy příjemný pro oči jak domácností, tak hostů!

15

Thanks! You've already liked this