Substancje gorzkie i ich korzyści dla zdrowej flory jelitowej – powinieneś to wiedzieć!

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia zdrowia jelit dla ich ogólnego stanu zdrowia! Chociaż istnieje wiele świetnych suplementów i terapii wspomagających, które promują lepsze trawienie, naturopaci sugerują jeszcze jedną alternatywę, którą chcielibyśmy dziś zbadać. A to są substancje gorzkie! Co o tym wiesz? Może nie za dużo, prawda. Jeśli tak, po prostu przewijaj dalej. Dzisiejszy post dotyczy tego, czym tak naprawdę są gorzkie substancje i jak ważne są dla zdrowej flory jelitowej. Zostań z tym …

Czym są substancje gorzkie?

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na zdrową florę jelitową suplementu diety

W ten sposób możesz wesprzeć i wzmocnić swój układ trawienny

Substancje gorzkie wykorzystują zalety suplementu diety zdrowej flory jelitowej

Substancje gorzkie to forma ziołolecznictwa, która smakuje dokładnie tak, jak sobie wyobrażasz: tak – gorzkie! Zioła używane w gorzkim roztworze różnią się pod względem goryczy zgodnie z „zasadą gorzkiego” i są podzielone na kategorie i powiązane przez ich wyraźny gorzki smak. Im silniejszy gorzki smak, tym wyższa wartość gorzkich substancji na skali.

Substancje gorzkie dla zdrowej flory jelitowej

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na trawienie

Rób wystarczająco dużo dla zdrowia jelit?

Substancje gorzkie i ich korzyści dla zdrowej flory jelitowej

Jakie są korzyści gorzkich substancji dla zdrowia układu pokarmowego?

Gorzki smak odgrywa ważną rolę w wydzielinach przewodu pokarmowego. Kiedy uderza w język, wysyła sygnał do naszego nerwu błędnego, aby wywołać kaskadę zmian trawiennych. Promuje trawienie w następujący sposób:

  • Pobudza apetyt i wszystkie niezbędne wydzieliny żołądkowo-jelitowe (w tym kwasy żołądkowe i enzymy trawienne) z jamy ustnej, żołądka, trzustki, dwunastnicy i wątroby.
  • Wspomaga prawidłowy metabolizm wątroby i sprzyja lepszej detoksykacji.
  • Reguluje funkcje hormonalne trzustki, co pomaga zrównoważyć poziom cukru we krwi.
  • Wytwarza żółć i pomaga w skutecznym uwalnianiu żółci, dzięki czemu woreczek żółciowy może lepiej metabolizować tłuszcz.
  • Wspomaga procesy samonaprawy wzdłuż przewodu pokarmowego, w tym wyściółki jelit.
  • Wspomaga regularność, zmniejsza gazy i wzdęcia oraz łagodzi sporadyczne zgagi.
  • Uspokaja centralny układ nerwowy, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz sprzyja rozgrzewaniu lub chłodzeniu organizmu.

Skorzystaj z właściwości gorzkich substancji wymienionych powyżej!

Substancje gorzkie wspomagają trawienie zdrowej flory jelitowej

Naturopaci często przepisują gorzkie substancje, głównie w celu wsparcia spowolnionego układu trawiennego poprzez zwiększenie kwasu żołądkowego. Więc ciało powinno stać się bardziej kwaśne! Wbrew temu, czego możesz się nauczyć, powszechne problemy trawienne, takie jak niestrawność, gazy, odbijanie, zgaga i refluks nie są spowodowane zbyt dużą ilością kwasu solnego (HCl), ale jego zbyt małą ilością! Nasze ciała potrzebują kwaśnego środowiska nie tylko po to, aby aktywować enzymy i zapewnić skuteczny rozkład pokarmu, ale także po to, aby utrzymać zdrowy mikrobiom i zapewnić, że zastawki żołądkowe pozostają zamknięte, gdy jest to konieczne.

Prowadź zdrowy tryb życia?

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na trawienie flory jelitowej

Zapracowane życie może być głównym winowajcą słabej produkcji HCI. Stres jest głównym czynnikiem wpływającym na reakcję walki lub ucieczki. To odwraca przepływ krwi z układu trawiennego, przygotowując się na realne lub wyimaginowane zagrożenie, które postrzega nasz organizm. Rezultatem jest słaba produkcja soku trawiennego. Połącz to z nieoptymalną dietą, nadmiernym spożyciem kofeiny, lekami, siedzącym trybem życia i naturalnym procesem starzenia, a nasz zły układ trawienny staje się niezrównoważony.

Wystarczy kilka kropel!

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na zdrową florę jelitową

Co powinieneś wiedzieć o suplementach diety?

Podczas gdy suplementacja HCl i enzymami może nieco wzmocnić nasz układ trawienny, w większości przypadków jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Z drugiej strony substancje gorzkie mogą zaoferować bardziej dalekosiężne rozwiązanie, ponieważ z czasem mogą wytrenować organizm, aby samodzielnie wytwarzał skuteczną ilość HCl (między innymi sokami trawiennymi).

Włącz gorzkie substancje do swojego planu żywieniowego

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na zdrowy styl życia flory jelitowej

Istnieje wiele ziół, które są klasyfikowane jako związki gorzkie, ale niektóre z naszych ulubionych to mniszek lekarski (Taraxacum officinale), rumianek (Matricaria chamomilla), imbir (Zingiber officinale), gorzknik kanadyjski (Hydrastis), winogrono oregon (Berberis aquifolium) i goryczka ( Gentiana) lutea). Zalecamy przyjmowanie gorzkich substancji 15-30 minut przed posiłkiem i trzymanie się przepisu na dozowanie, które może wynosić od kilku 3-5 kropli do łyżeczki, w zależności od mocy ziół. W niektórych przypadkach możesz nawet zbierać własne ziołowe bittersy!

Substancje gorzkie z mniszka lekarskiego

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na trawienie

Gorzkie stosowane jako część planu leczenia mogą odgrywać pomocną rolę w poprawie trawienia, a co za tym idzie w leczeniu i zapobieganiu chorobom. Ich dalekosiężna zdolność wpływania na komórki naszego organizmu sprawia, że ​​substancje gorzkie mogą być holistycznym narzędziem do optymalnego funkcjonowania organizmu! Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy substancje gorzkie są odpowiednie dla Twoich ogólnych celów zdrowotnych.

Bądź zdrów!

Substancje gorzkie korzystnie wpływają na florę jelitową suplementu diety Substancje gorzkie Korzyści ze zdrowej flory jelitowej Suplementy diety Co to są substancje gorzkie i korzyści ze zdrowego trawienia flory jelitowej Czym są gorzkie substancje korzystne dla zdrowej flory jelitowejGorzkie substancje z grejpfruta Korzyści dla zdrowego trawienia flory jelitowej (2)

Thanks! You've already liked this