Sauna beczkowa – zdrowa wellness przyciąga wzrok w ogrodzie

Wymyślili to Finowie – saunę. Ten korzystny "Szałas potu" od tego czasu stał się znany niemal na całym świecie i jest popularnym doświadczeniem SPA, zwłaszcza w naszych szerokościach geograficznych. Komfortowe uczucie i wiele korzyści zdrowotnych, jakie niesie ze sobą sauna, coraz częściej skłaniają do decyzji o zakupie własnej sauny. Podczas gdy w domu bardziej odpowiednie są prostokątne kabiny saunowe, istnieje możliwość ustawienia sauny beczkowej w ogrodzie. Nawet mały ogródek działkowy może stać się prawdziwym, prywatnym rajem wellness. Już dziś dowiesz się od nas, co jest ważne w saunie beczkowej i dlaczego warto ją wybrać.

projekt ogrodu w beczce w saunie

Co to jest sauna beczkowa?

Czasami nazywana też sauną beczkową, ma charakterystyczny kształt beczki po winie. Ten szczególny rodzaj sauny zewnętrznej zachwyca swoim oryginalnym, rustykalnym urokiem i nadaje ogrodowi coś szczególnego. Sauny beczkowe są ustawione zarówno poziomo, jak i pionowo i mają od dwóch do sześciu miejsc, w zależności od ich wielkości. Zazwyczaj takie sauny są wykonane z litego drewna świerkowego lub cedrowego, co stwarza w nich jeszcze bardziej komfortową atmosferę. Tradycyjnie taka sauna opalana jest drewnem. Piekarniki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością i są preferowane przez wielu fanów saun.

Co wyróżnia wysokiej jakości saunę beczkową?

Aby cieszyć się maksimum, a przede wszystkim przez długi czas Sauna beczkowa przy zakupie zdecydowanie powinieneś wybierać doświadczonych i godnych zaufania producentów i dostawców. Wysokiej jakości sauny zewnętrzne są zazwyczaj wykonane z litego drewna świerkowego lub termodrewna. Zapewnia to wyższe wartości izolacyjne i zapewnia lepszą stabilność i optymalną odporność na warunki atmosferyczne. Grubość ścian sauny powinna wynosić co najmniej 42 mm, a jeśli chodzi o stabilne pokrycie dachu, jedną z najlepszych opcji są gonty bitumiczne. Upewnij się, że zaciski napinające są wykonane ze stali nierdzewnej, a szyba w oknach i drzwiach jest specjalnie utwardzona.

beczka sauna drewno świerkowe

5 dobrych powodów, które przemawiają za sauną beczkową

Wiele zalet takiej sauny we własnym ogrodzie jest oczywistych. Są one zaprojektowane zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym, a nawet emocjonalnym. Oto najważniejsze:

  • idealne doznania w saunie

Dzięki zakrzywionej, cylindrycznej konstrukcji sauny beczkowej ciepło i wilgoć są rozprowadzane absolutnie równomiernie podczas korzystania z sauny. W przeciwieństwie do saun prostokątnych nie odczuwasz żadnych nieprzyjemnych różnic temperatur, dzięki czemu możesz optymalnie się zrelaksować.

  • lepsza efektywność energetyczna

Ten równomierny rozkład temperatury i wilgoci w beczce sauny sprzyja również szybszemu nagrzewaniu i oszczędza energię. To, czy zdecydujesz się na piec elektryczny, czy na drewno, zależy oczywiście wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj tylko, że każdy wariant ma swoje wady i zalety i poproś o radę swojego kominiarza przed użyciem pieca do sauny.

sauna beczkowa w ogrodzie

  • więcej prywatności

W tej przytulnej, małej saunie beczkowej masz bardzo specjalną strefę prywatną, zarezerwowaną tylko dla Ciebie lub Twoich bliskich. Możesz zaprojektować i cieszyć się sesjami w saunie, jak chcesz.

  • potrzeba mniej miejsca

Kompaktowy, owalny kształt beczki sauny zapewnia bardzo mało miejsca podczas jego ustawiania. Możesz więc postawić saunę beczkową nawet w najmniejszym ogrodzie, a nawet na tarasie.

  • wyjątkowy przyciągający wzrok

Wreszcie sauna w kształcie beczki wyróżnia się niepowtarzalnym wyglądem. Zamienia Twój ogród w wyjątkową oazę spokoju i jednocześnie skutecznie przyciąga wzrok..

sauna beczkowa wykonana z drewna świerkowego welness garden

Zafunduj sobie najwyższy komfort wellness i maksymalną prywatność w wybranej saunie beczkowej podczas korzystania z sauny. Większość z nich ma bardzo prostą konstrukcję lub, co jeszcze lepiej, są oferowane w całości wstępnie zmontowane przez dostawcę. Umieść je tam, gdzie chcesz i ciesz się małą, kojącą przerwą lub relaksującymi krótkimi wakacjami we własnym ogrodzie w dowolnym momencie!

mała sauna beczkowa nad jeziorem

Thanks! You've already liked this