Porady żywieniowe – 6 najczęstszych błędów żywieniowych

Chroń swoje zdrowie podczas utraty wagi – różne porady żywieniowe

Przechodzimy przez różne fazy i stosujemy się do różnych wskazówek żywieniowych, aby prawidłowo się odżywiać i przejąć kontrolę nad naszym zdrowiem. Mamy tendencję do zastępowania naszych złych nawyków żywieniowych alternatywami, które niestety również mogą być dla nas szkodliwe. Dobra kondycja fizyczna wynika z naszej codziennej diety.

wskazówki żywieniowe zdrowa dieta błędy w odchudzaniu odżywianie ekologiczna surowa żywność

Polegaj na suplementach diety

W drodze do dobrego zdrowia często sięgamy po suplementy i nalewki, aby szybciej schudnąć. Gdy nalewki i dodatki są wysokiej jakości, zwykle działają lepiej i szybciej w porównaniu z tradycyjnymi lekami.

Ale żaden z tych produktów nie dociera do źródła problemu. Maskują objawy tak, że przez większość czasu prowadzimy toksyczny tryb życia, nie szukając przyczyny. Suplementy diety muszą być stosowane w celu uzupełnienia żywności, a nie jej zastępowania.

Zbyt wiele produktów ekologicznych, które w rzeczywistości nie zawsze są zdrowe

porady żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu odżywianie

To, że jest organiczne, wegańskie lub oznaczone jako „BIO”, nie oznacza, że ​​musi być zdrowe. Żywność rafinowaną i paczkowaną należy spożywać ostrożnie, nawet jeśli są one oznaczone jako naturalne. Nasze samopoczucie jest silnie związane z przetwarzaniem żywności. Ponadto tak zwane produkty ekologiczne są zwykle zawyżone, ale niewiele różnią się od konwencjonalnych surowych warzyw.

Ciesz się jedzeniem w restauracji zamiast czegoś domowego?

porady żywieniowe zdrowe odżywianie dieta odżywianie restauracje fast food

Zdrowe odżywianie nie jest łatwe. Nawet restauracje oferujące zdrową żywność mają potrawy, które nie są dla nas do końca dobre. Prawie żaden sklep nie zastąpi naszych zdrowych i pożywnych posiłków. Aby to zrobić, musimy podjąć wysiłek przygotowania własnego jedzenia w domu. Oczywiście możesz od czasu do czasu zafundować sobie pyszne menu w restauracji. Powinniśmy raczej unikać sieci fast foodów, bez względu na to, jak apetycznie to wszystko wygląda. Chyba że jesteśmy na wakacjach lub nie mamy innego wyjścia.

Przesadź z cukrem – Z reguły cukier jest ostatnią rzeczą, którą fani zdrowia chcą wykluczyć ze swojego menu. Sok z trzciny cukrowej, syrop z brązowego ryżu, sok z agawy i inne naturalne słodziki, które teraz przychodzą mi do głowy, oprócz stewii, mają jedną wspólną cechę – są wykonane z rafinowanego cukru, czyli dokładnie tego, co wirusy, bakterie, candida i żywią się innymi grzybami, a także prawie wszystkimi innymi pasożytami, które nas atakują. To też są patogeny.

Utrata składników odżywczych podczas wyciskania

porady żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu ważne składniki odżywcze

Jeśli chodzi o cukier, soki i koktajle należą do tej samej kategorii. Sok wytwarzany z owoców i słodkich warzyw traci wiele składników odżywczych. Należą do nich włókna, które pomagają opóźnić wchłanianie cukru. Surowe produkty są w rzeczywistości przetwarzane poprzez przekształcenie ich w cukry proste podczas wyciskania soku. Regularne wyciskanie soków ma swoje miejsce w naszym codziennym życiu. Dzięki produktom, które mają niską zawartość cukru, możemy jednocześnie dostarczyć do naszego organizmu dużo składników odżywczych. Wyciskanie soku jest również odpowiednie dla osób chorych, które trawią pokarm tylko w postaci płynów. Jeśli chcesz odtruć organizm, wyciskanie soku może być świetnym sposobem na łatwe uzyskanie składników odżywczych. Dzięki temu organizm nie jest przeciążony podczas uwalniania toksyn.

Za mało surowych produktów – Około osiemdziesiąt procent naszej diety powinno składać się z surowych produktów. Dla większości ludzi jest to najlepszy możliwy krok do odzyskania zdrowia i napełnienia życia witalnością. Świeża żywność, surowe i ekologiczne produkty (jeśli to możliwe) są kluczem do zdrowej diety. Surowce konwencjonalne są lepsze niż produkty ekologiczne. Z uwagą oczywiście, że te pokarmy nie zostały genetycznie zmodyfikowane. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że trzeba by kupować i spożywać żywność ekologiczną. Ale jeśli brakuje produktów ekologicznych, niekoniecznie należy uciekać się do mniej zdrowych ekologicznych opakowań.

porady żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu odżywianie odżywianie

Suplementy diety są w niektórych przypadkach dopuszczalną alternatywą

porady żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu odżywianie suplementy diety

Słodycze należy spożywać w rozsądnych ilościach

porady żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu odżywianie słodycze

Fast food może być niebezpieczny dla zdrowia!

porady żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu odżywianie produkty fast food

Porady żywieniowe – Nie rezygnuj z surowych warzyw i jedz jak najzdrowiej!

wskazówki żywieniowe zdrowe odżywianie błędy dietetyczne w odchudzaniu odżywianie produkty ekologiczne

Thanks! You've already liked this