Pielęgnacja skóry latem – przydatne wskazówki dotyczące pięknej skóry i włosów

Tak działa prawidłowa letnia pielęgnacja skóry

Latem to całkiem naturalne, że nosimy luźne i wygodne ubrania, które eksponują dużo naszego ciała. Niekoniecznie jest to najzdrowszy sposób ubierania się w czasie upałów. Ale to część naszej kultury, więc w tym sezonie świetnie się bawimy. Nie musimy niczego w tym zmieniać, ale jednocześnie należy podjąć pewne środki ochronne. W przeciwnym razie Twoja skóra i włosy spalą się i stracą jędrność i urok. Letnia pielęgnacja skóry może być łatwa, jeśli wyrobisz sobie pewne nawyki. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Pielęgnacja skóry to podstawa latem

żyć zdrową, letnią skórą odpowiednio dbać o końcówki cery

Pielęgnacja skóry – Twoje stopy również zasługują na odpowiednią pielęgnację latem

zdrowe wskazówki dotyczące życia stopy zdrowie w lecie

Dobre peelingi

Nasza skóra narażona jest na surowe letnie warunki. Zbierają się kurz i brud, dlatego konieczne jest regularne wykonywanie delikatnych peelingów. Wybierz naturalne kosmetyki, które pomogą Ci się zrelaksować i dostarczą skórze kojących minerałów i innych składników.

Wybór odpowiednich kosmetyków dla pięknej skóry

porady dotyczące pielęgnacji skóry lato zdrowie

W ostatnich latach szczególnie popularne stały się peelingi z minerałami z Morza Martwego. Jeśli spędzasz letnie wakacje nad morzem, ta pielęgnacja jest całkowicie naturalna. Zalecane są również regularne wizyty w spa oprócz zwykłych basenów. Regularne peelingi zapewniają również równomierną opaleniznę ciała.

Świadomie chroń się przed promieniami UV

Te przyziemne wskazówki są wciąż niedoceniane przez zaskakującą liczbę osób. Promienie UV są rzeczywiście bardzo szkodliwe dla naszej skóry i wkrótce poczujesz to z własnego doświadczenia. Nie czekaj jednak, aż Twoja skóra spali się pod ostrym słońcem. Może to prowadzić do poważnych problemów.

Chroń skórę i włosy przed szkodliwymi promieniami słońca

pielęgnacja skóry letni szampon do pięknych włosów

Na początku sezonu lepiej jest używać kremu z filtrem o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej niż zwykle. Zacznij od 30. Kiedy masz trochę opalenizny, możesz zmniejszyć współczynnik ochrony.

Oprócz zwykłych kremów do opalania i balsamów do opalania możesz również używać olejków eterycznych, które ograniczają szkodliwe działanie promieni UV. Jeśli masz organiczne nastawienie, jest to oczywiście również bardzo dobre rozwiązanie.

Codzienna opieka

Sekretem pięknej skóry latem jest codzienna pielęgnacja. Wieczorem należy zmyć makijaż, rano nałożyć krem ​​ochronny.

Właściwa codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna, jeśli chcesz mieć piękną skórę

pielęgnacja skóry makijaż usuwa piękną skórę

Użyj kremu do twarzy

wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia piękna skóra używaj kremu do skóry

Również latem należy często myć twarz i ciało. Tylko jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie te wskazówki i uczynisz z nich nawyk, Twoja pielęgnacja skóry przyniesie oczekiwane rezultaty na dłuższą metę.

Letnia pielęgnacja oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Wybierz pasujące okulary przeciwsłoneczne. Nie musisz być wybierana według najnowszych trendów mody. Ważne, aby szkło było jak najlepszej jakości. Stawiasz na dobrą jakość i nowoczesny wygląd? Można pójść na kompromis z oprawką okularów i jej materiałem, ale nie z soczewką. Możesz więc kupić tanie modele z nowocześnie wyglądającymi oprawkami. Zabierz go jednak do sklepu optycznego i używaj okularów, które naprawdę chronią oczy i skórę wokół nich.

Wybór odpowiedniego modelu okularów przeciwsłonecznych

pielęgnacja skóry oczy chronią letnie okulary przeciwsłoneczne

włosy

Letnia pielęgnacja skóry i włosów ma ze sobą wiele wspólnego. Stosowane szampony nie mogą być agresywne. Muszą być delikatne dla włosów i nie podrażniać twarzy.

Używaj szamponów, które są delikatne dla twoich włosów

zdrowy tryb życia piękne włosy pielęgnacja skóry lato

Stopy

Latem skóra stóp jest bardzo obciążona. Wymaga również szczególnej troski. Dobry peeling stóp jest niezbędny i zawsze korzystny latem. Dodatkowo należy dobrze umyć stopy i nałożyć balsam.

Dodatkowa pielęgnacja stóp latem

zdrowy tryb życia letnia pielęgnacja stóp

Nie używaj sztucznej opalenizny

Produkty do opalania nie są już nowoczesne. Z jednej strony naturalne piękno, a z drugiej te kosmetyki są naprawdę szkodliwe i powodują, że Twoja skóra jest naładowana toksynami. To sprawi, że będziesz wyglądać starzej. To przeciwieństwo tego, co chcesz osiągnąć lub nie?

Utrzymuj zdrową skórę i włosy i dobrze wyglądaj

pielęgnacja skóry letnie porady piękna skóra

Thanks! You've already liked this