Nasiona chia: zapoznaj się z ich zaletami i skutkami ubocznymi

nasiona chia omega 3 korzyści zdrowotny styl życia

Nasiona chia: ciekawe fakty i przydatne wskazówki

ten nasiona Chia są znane ludzkości od wielu stuleci. W ten sposób Aztekowie dbali o swoje zdrowie. Były nie tylko lekarstwem, ale także środkiem, którym można było zapłacić za wiele innych towarów.

Chia jest znana ludziom od dawna

nasiona chia zalety wady zdrowie styl życia

Ciasteczka z nasionami chia

nasiona chia kuchnie truskawki przepisy zdrowie

Nawet współcześni badacze są teraz zaznajomieni z korzyściami zdrowotnymi nasiona Chia Dobrze. Ta wiedza jest również pilnie rozpowszechniana. Jednak stosunkowo niewiele mówi się i pisze o tym, że nasiona chia mają również pewne wady zdrowotne. Dlatego chcemy zwrócić szczególną uwagę zarówno na dobrą, jak i na ciemną stronę.

Zalety

Na pierwszym miejscu jest konsumpcja nasiona Chia Polecany ze względu na wysoką zawartość błonnika. Ponadto tłumią uczucie głodu. Więc pomagasz ludziom w odchudzaniu.

Dlaczego nasiona chia mają korzystny wpływ?

nasiona chia poznają pozytywną negatywną stronę zdrowia

Zdrowe kwasy tłuszczowe

Nasiona chia zawierają również zdrowe kwasy omega 3 i ALA. Tym samym przeciwdziałają stanom zapalnym w organizmie. Mogą łagodzić ból przy zapaleniu stawów i wielu innych chorobach. Nasiona chia pomagają nam schudnąć, szczególnie w problematycznym obszarze brzucha. Nasiona chia są nadal bogate w wapń, magnez i bor, co sprzyja budowaniu mocnych kości bez nadmiernego jedzenia.

Białka bezglutenowe

Nasiona chia dostarczają nam zdrowego, bezglutenowego białka. Można je spożywać, gdy chcesz utrzymać poziom cukru we krwi na rozsądnym poziomie i czuć się przy tym pełen energii.

Co właściwie zawierają nasiona chia??

nasiona chia efekt zdrowotny styl życia

Lepsze uwodornienie

Nasiona chia poprawiają nawilżenie naszego organizmu. Zyskujesz również równowagę elektrolitów.

Możliwe wady nasiona Chia

Czy jest choć jedna rzecz na tym świecie, która nie ma ciemnej strony? Ledwo! Niestety, stare dobre nasiona chia niosą ze sobą również pewne zagrożenie dla zdrowia. Są one związane głównie z zielem Salvia hispanica. Nie wszyscy ludzie mogą to dobrze znieść. Oto kilka przypadków, w których nasiona chia mogą wyrządzić nam większe szkody.

Negatywne skutki nasion chia

kup nasiona chia Salvia Hispanica efekty roślin chia

Alergie

Osoby, których organizm jest wrażliwy na nasiona gorczycy, są zwykle uczulone również na Salvia hispanica.

Rozrzedzenie krwi

Rozrzedzenie krwi zagraża innej grupie ludzi. Dlatego podczas zabiegu nie należy spożywać nasion chia. Jeśli i tak je zjadłeś, powiedz o tym wyraźnie swojemu lekarzowi.

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe

Niestety nasiona chia mogą powodować gazy u niektórych osób. Tacy ludzie muszą też ich unikać w dużych ilościach.

W niektórych przypadkach nie zaleca się spożywania nasion chia

nasiona chia warte poznania znany zdrowy styl życia

Niskie ciśnienie krwi

Niektóre badania pokazują, że nasiona chia mogą bardzo obniżyć ciśnienie krwi. Osoby z normalnym lub niskim ciśnieniem krwi powinny być bardzo ostrożne podczas ich spożywania.

Jeszcze kilka rekomendacji

Ogólnie rzecz biorąc, są nasiona Chia bardzo zdrowy. Oferują wiele korzyści zdrowotnych. Niemniej jednak powinieneś podjąć pewne środki bezpieczeństwa. Upewnij się, że nie jesteś uczulony i że nasiona chia nie zostały poddane działaniu zbyt wielu chemikaliów. Powinieneś także wiedzieć, że spożywanie nasion chia po raz pierwszy może wywołać zawroty głowy. Niekoniecznie oznacza to, że jesteś uczulony. Czasami po prostu potrzebujemy pewnej ilości czasu, aby przystosować się do nowego produktu.

Roślina chia ma zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki

kup nasiona chia roślina chia Salvia hispanica

Istnieje wiele przepisów na desery z nasionami chia

nasiona chia budyń truskawki przepisy zdrowie

Thanks! You've already liked this