Meble kartonowe: Meble kartonowe są zaskakująco mocne i niespodziewanie stylowe

Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak meble z kartonu? Żadnych ruchomych pudełek, ale prawdziwe meble wykonane z kartonu lub tektury. Może to zabrzmieć dziwnie, ale takie meble mogą być bardzo przydatne w określonych sytuacjach i na wiele różnych sposobów. Mogą służyć np. jako meble tymczasowe do akademików, pokoi wynajmowanych lub na czas remontu. Niektóre projekty mebli kartonowych są tak skomplikowane i przemyślane, że można je doskonale wpisać we wnętrze na długi czas. Meble kartonowe mają zatem wiele zalet i nadają każdemu wnętrzu nowoczesny akcent. Trzymaj się tego, aby zobaczyć na własne oczy. Poniżej zestawiliśmy listę oszałamiających mebli kartonowych. Spójrz na to…

Meble kartonowe to doskonały dodatek do nowoczesnego domu

Meble kartonowe Meble kartonowe Nowoczesne fotele kartonowe

Podczas gdy tektura jest zwykle rodzajem materiału zwykle kojarzonego z pakowaniem i wysyłką, te kreatywne projekty mebli pokazują, że ten skądinąd prosty materiał można kształtować i formować w różnego rodzaju innowacyjne konstrukcje. Te ekologiczne meble kartonowe to świetny sposób na recykling starych kartonów i opakowań.

Od kompaktowych kartonowych szafek po składane kartonowe siedziska, te kreatywne meble są zdecydowanie fantastycznie niedrogim, ekologicznym sposobem na urozmaicenie Twojego wnętrza. Sprawdź niektóre z tych kartonowych projektów mebli poniżej. Jesteś taka kreatywna i zaskakująco stylowa. Nie mam tego na myśli?

Meble do sypialni z tektury? Dlaczego nie?

Meble kartonowe meble kartonowe meble do sypialni łóżko szafka nocna

Chociaż wykonane z tektury, te kwadratowe moduły są bardzo mocne i trwałe i mogą służyć do przechowywania wielu różnych rzeczy, od książek po dekoracje, akta i prawie wszystko, co normalnie kładziesz na półce lub regale.

Ten kartonowy regał jest dość wytrzymały i jednocześnie wygląda stylowo

Meble kartonowe Meble kartonowe Regał

Półki Brix są pod tym względem bardzo podobne. Są to kartonowe moduły do ​​przechowywania. Mają kształt prostokątny i mają zachodzące na siebie krawędzie, które umożliwiają bezpieczne układanie w stosy i tworzenie większych jednostek. Wykonane są z tektury o dużej wytrzymałości i mogą udźwignąć ponad 20 kg wagi.

Półka ścienna o niepowtarzalnym designie wykonana z tektury

Meble kartonowe Meble kartonowe Półki Brix

We współczesnym biurze elastyczność ma ogromne znaczenie. Refold to projekt, który pod tym względem podsuwa ciekawy pomysł. Jest to biurko stojące wykonane z tektury. Jest łatwy do rozłożenia i zdejmowania i jest to typ biurka, który można dostosować do praktycznie każdego środowiska pracy. Tekturowe biurko umożliwia wygodną i profesjonalną współpracę z innymi pracownikami.

To nie mogło być bardziej praktyczne, prawda?

Meble kartonowe składane Meble kartonowe

To kartonowe biurko jest łatwe do wykonania i łatwe w transporcie

Składane meble kartonowe biurko meble kartonowe

Są też krzesła kartonowe. Jednym z przykładów jest Kraftwerk, krzesło wykonane z tektury 4 mm. Został zaprojektowany przez Toma de Vrieze i jest zaskakująco mocny i trwały. Ma smukły, rzeźbiarski kształt i jest wypełniony formą rozprężną z poliuretanu, co zwiększa jego trwałość.

Jednak krzesła kartonowe są modne

Meble kartonowe Meble kartonowe kraftwerk

Ponieważ tektura jest tak niedrogim i dostępnym materiałem, możesz nawet użyć go do samodzielnego zbudowania. Na przykład możesz zrobić własne krzesło z tektury. Wystarczy kilka arkuszy tektury o dużej wytrzymałości i nóż do tektury. Możesz tworzyć własne papierowe szablony, wycinać kawałki, a następnie po prostu je składać. Dostępne są szczegółowe samouczki online, które pokazują, jak to zrobić.

To kartonowe krzesło wykonane tylko z 5 części można szybko zmontować bez użycia narzędzi

Meble kartonowe Montaż mebli kartonowych krzesło wypoczynkowe

Projektant Liam Hopkins stworzył dwa niesamowite meble, które wyglądają imponująco. Jeszcze bardziej imponujący niż wygląd jest fakt, że są wykonane w całości z tektury. Fotel Bravais i sofa Radiolarian są częścią kolekcji wykonanej z tektury falistej i inspirowanej naturą.

Meble kartonowe o kunsztownym designie i unikalnej konstrukcji

Meble kartonowe Meble kartonowe Fotele kartonowe

Meble kartonowe Meble kartonowe Struktura konstrukcji kartonowej sofy

Używanie tektury do produkcji mebli jest pomysłem przyjaznym dla środowiska, zwłaszcza jeśli meble są wykonane z tektury z recyklingu. Możesz czerpać inspirację z Re-ply, projektu Dana Goldsteina, w którym czyste, zużyte kartony zamieniają się z powrotem w krzesła. Materiał jest formowany za pomocą techniki formowania, a efektem końcowym jest mocna i wygodna skorupa przymocowana do cienkiej metalowej ramy.

Designerski fotel z tektury z metalową ramą

Meble kartonowe Meble kartonowe odpowiedz

Oparcie

Meble kartonowe Meble kartonowe Rama metalowa Tektura powtórna sklejka

Jeśli jesteś wystarczająco kreatywny, możesz wymyślić różne pomysłowe metody przekształcania tektury w meble. Spójrz na przykład na Krzesło Continual, niesamowity mebel zaprojektowany przez Davida Lee. Jest to w zasadzie siatka 123 kartonowych tub, które zsuwają się, aby ukształtować siedzisko, podłokietniki i wszystko inne. Możliwości są nieskończone, a sam proces też jest fajny.

Krzesło Continual autorstwa projektanta Davida Lee oferuje różne opcje siedzenia

Meble tekturowe Meble tekturowe David Lee, krzesło z tektury ciągłej

Meble tekturowe Meble tekturowe Krzesło z tektury ciągłej

Meble kartonowe Meble kartonowe David Lee Designer

Karton jest również idealny do przechowywania, ale nie w sensie pudełek, w których przechowywane są rzeczy. Mówimy o półkach takich jak Coop, które są wykonane w całości z tektury. Nadają się do recyklingu, a półki są regulowane. Możesz ustawić je na różnych wysokościach, aby zbudować półkę, jak chcesz.

Regulowana półka kartonowa

Meble kartonowe Meble kartonowe Salon Półka kartonowa

Są takie momenty, kiedy nie rozpocząłeś remontu, ale nadal potrzebujesz miejsca do przechowywania ubrań lub nie chcesz inwestować w dużą szafę. Hanging Out jest właśnie do tego. Jest prosty, wykonany z tektury i zaprojektowany tak, aby Twoje ubrania były ładne i uporządkowane.

Praktyczne meble do korytarza wykonane z tektury

Meble kartonowe Meble kartonowe Szafa do przedpokoju

Wiemy, że rośliny mogą pomóc w oczyszczaniu powietrza i jesteśmy za to wdzięczni. A gdyby rośliny były wykonane z tektury? Czy nadal będą oczyszczać powietrze? Właściwie tak, o ile mówimy o tych innowacyjnych filtrach powietrza Nextmade. Wykonane są z tektury falistej i wyglądają jak doniczkowe kaktusy. Wewnątrz znajdują się filtry i wentylatory, które rozkładają bakterie i kurz. Występują w różnych kształtach i rozmiarach.

Akcesoria do domu mogą być również wykonane z tektury

Meble kartonowe Meble kartonowe Kaktusy z tektury

Dekoracyjny kaktus kartonowy

Meble kartonowe Meble kartonowe Kartonowe akcesoria domowe Kaktus

Meble kartonowe – droga do bardziej zrównoważonego wnętrza

Meble i dekoracje z tektury wyglądają tak świetnie! Oparte są na technikach wywodzących się z origami, dzięki czemu są dość mocne i trwałe. Meble kartonowe mają więc wiele zalet: są łatwe w transporcie, niedrogie, składane, biodegradowalne i podlegają recyklingowi. Meble kartonowe nie tylko nadają Twojemu domowi przyjazną dla środowiska funkcjonalność i kreatywny design, ale także niepowtarzalny styl.

 Meble kartonowe są przyjazne dla środowiska, estetyczne i praktyczne

Meble kartonowe Meble kartonowe Stół z hokerami

Thanks! You've already liked this