Stylové, dostupné a bez alergií: 70+ umělých květinových úprav pro interiér

Jasná kompozice doplní každý interiér

Dokonalý akcent, který doplní každý interiér

Kdysi byly kompozice umělých květin spojeny výhradně s rituálními službami a nebyly použity k výzdobě interiéru. Později našli méně smutnou aplikaci a začali se používat v listopadových procesích a demonstracích. Jednalo se o domácí papír a látku, které se na shromážděních a přehlídkách vesele nebo naštvaně třepaly. Vyráběly se převážně růže a karafiáty, později ruční práce nahradily estetičtější tovární protějšky. Technologie dnes natolik pokročila, že moderní umělé květiny téměř nerozeznáte od živých. Sortiment se také rozšířil – nudné růže a karafiáty nahradily orchideje a dokonce i chrpy, jedním slovem, pro každý vkus existuje „barva“.

Kombinace v pastelových barvách

Kombinace v pastelových barvách

Měkké korály a karmín - řešení pro ložnice

Měkké korály a karmín – skvělá volba pro ložnice

Nápad na koupelnu

Nápad na koupelnu

Výhody a nevýhody

Snad si někdo odfrkne a bude tvrdit, že není nic lepšího než živé rostliny. Možná, ale výtvory přírody jsou krátkodobé a obsahují mnoho alergenů. V tomto ohledu mají umělé kompozice řadu nepopiratelných výhod..

Profesionálové:

 • Hlavním plusem je, že nezpůsobují alergické reakce, což umožňuje lidem s touto nemocí obdivovat květiny bez rizika..
 • Není třeba transplantace, péče, oplodnění.
 • Pokud se rozhodnete měsíc nebo dva relaxovat v horkých zemích, nemusíte žádat sousedy, aby zalévali vaše „arboretum“.
 • Žádní oškliví hmyzí škůdci.
 • Nesní je malé dítě ani kočka.
 • Pokud omylem převrátíte takový květináč, nebudete muset mokrou půdu uklízet..
 • Může být umístěn v jakékoli, dokonce i nejtmavší místnosti.
 • Možnost být dekoratérem a nezávisle si vybrat kombinace odstínů a materiálů.

Existuje několik mínusů a je těžké jim říkat mínusy, spíše jsou to některé chuťové nuance.

Růžové orchideje organicky zapadnou do světelného designu místnosti

Růžové orchideje organicky zapadnou do světelného designu místnosti

Čím menší je pupen, tím je celá floristická kompozice propracovanější.

Čím menší je pupen, tím je celá floristická kompozice propracovanější.

Nevýhody:

 • Žádná přirozená přírodní vůně.
 • Potřeba setřít prach.
 • Postupné spálení sluncem.

Představa, že květiny bez života jsou známkou špatného vkusu, je zastaralá a nepravdivá.

Představa, že neživé květiny jsou známkou špatného vkusu, je již dávno zastaralá

Dvoubarevné gerbery ve skleněné váze

Dvoubarevné gerbery ve skleněné váze

Jak vidíte, plusy několikrát převažují nad kontroverzními nuancemi, což znamená, že projekt „umělých skladeb“ má plné právo na život..

Z čeho, z čeho?..

Moderní kompozice používají rostliny vyrobené z materiálů nejvyšší kvality..

Nejoblíbenější materiály

Plastický. Dnes to nejsou hrubé výkaly ani karafiáty na pohřební věnce, ale jemné drobné výtvory. Vysoce kvalitní polyester nemá štiplavý zápach a snadno se čistí, ale jeho hlavní výhodou je nejnižší cena mezi všemi ostatními typy.

Textil. Předchůdcem takových rostlin je Čína. Od starověku vytvářely asijské řemeslnice ručně vyráběná mistrovská díla z nejkvalitnějších hedvábí, jejich cena byla vysoká, ale stálo to za to. V současné době mohou být látkové květiny vyrobeny ze saténu, krepu de Chine, cambricu nebo syntetických analogů, díky čemuž jsou jejich ceny dostupné..

Silikon – otec všech mistrovských děl. Materiál sochařsky zprostředkovává jakékoli jemnosti každého květu a listu až do nejjemnějších žil a nejmenších reliéfních rysů. To dává nejširší sortiment. Potěšení není levné, ale je ještě dražší.

Latex. Květiny z přírodního kaučuku jsou nejdražší, ale také nejpřirozenější. Takový materiál napodobuje nejen vnější formy, ale také mate na dotek. Ne každý znalec bude schopen se zavřenýma očima rozeznat latexový květ od skutečného. Pokud je přírodní kaučuk drahý, existuje syntetický latex a takové rostliny jsou levnější, ale kvalitou se příliš neliší..

17

Typy oblíbených možností

Umělé kompozice se používají nejen při výzdobě svátků. Pomáhají úspěšně maskovat nedostatky každodenního života – komunikace, potrubí atd. Pro různé účely se používají různé typy rozvržení.

Klasický zlatíčko

Klasikou je drátěný rám a mech nebo květinová houba jako základ, na kterém jsou pevně uchyceny květiny, zelené komponenty (stonky, listy, ozdobné ozdobné spirály zelené barvy atd.). Hlavním cílem je naplnit základnu co nejtěsněji. Může to být jak stolní, tak velké podlahové možnosti – vše závisí na místě a účelu..

V květináčích

Tyto přesné kopie obvyklých barev milují kreativní hospodyňky, administrativní pracovníci, restauratéři a pracovníci v oblasti medicíny nebo dětských institucí. Takové rostliny jsou hypoalergenní, bezpečné pro ty nejmenší, nemusí se o ně starat, ale v zimě dávají pocit léta a vytvářejí skvělou náladu. Nemluvě o tom, jak dobře stálezelené vinné révy maskují odlupující se potrubí, na jejichž opravu nepřidělují peníze..

Malé květiny vypadají dobře jako dekorace na svícen

Malé květiny vypadají dobře jako dekorace na svícen

Smaltovaná váza je vhodná pro venkovský i eklektický styl

Smaltovaná váza je vhodná pro venkovský i eklektický styl

Ve vázách

Používá se sklo, a pokud je ve vašem domě skleněná nádoba, stačí, aby se stala základem květinové úpravy. Můžete jej naplnit vrstvami soli, zbarvené křídovým prachem nebo potravinářským barvivem, malými kamínky nebo jen vodou a vytvořit neobvyklou kytici. Je lepší dát dlouhé rostliny s úzkými listy do vysokých nádob, do malých kulovitých – imitace polních nebo zahradních kytic na krátký stonek.

V koších

Levandule v proutěném koši

Levandule v proutěném koši

Přidejte trochu vody do skleněné vázy, aby květiny vypadaly ještě přirozeněji

Přidejte trochu vody do skleněné vázy, abyste získali ještě přirozenější vzhled

Používají se produkty z přírodních vinic. Uvnitř je instalována květinová houba naplněná rostlinami a květinami. Někdy je samotná rukojeť spletená.

Volumetrické panely a topiary

Kompozice na plátnech, jakési téměř živé obrazy, na kterých kvetou objemné květiny. Jakýkoli materiál – umělé rostliny, větvičky silikonových bobulí, mini -ovoce atd. Připojeno jakýmkoli způsobem po ruce – může to být drát, šití na plátno nití, speciální lepidlo atd. Hlavní věcí je korelace hmotnosti materiál o síle plátna a zavěste mistrovské dílo ne na tenký hřebík a na silný samořezný šroub našroubovaný do hmoždinky.

Zajímavé slovo „Biedermeier“

Jedná se o kyticu ve tvaru koule složenou z několika květních hlav, které tvoří několik kruhů. Existuje spousta možností provedení, můžete přecházet od velkých k malým, tvořit obraty podle barevného principu, hrát v kontrastu se dvěma odstíny atd. – na což je dost fantazie. Hlavní věcí je nevybočit z dané geometrie. Květenství by mělo být umístěno co nejtěsněji, aby nebyla vidět ani jedna mezera.

17

Umístíme správně

Kde je nejlepší místo k uspořádání umělých skladeb? Možností je mnoho, vhodnost zvážíme podle typických místností našich bytů a domů.

Co a kde:

 • Obývací pokoj. Nejlepším cílem je krb, pokud ne, pak je skvělou volbou podlaha z umělé džungle nebo stylové podlahové vázy poblíž pohovky. Stůl a police mohou být ozdobeny košíkem s ozdobným ovocem a nízkými vázami. Několik malých skleněných nádob naplněných stejnými barvami a zobrazených v jednom řádku vypadá krásně.
 • Kuchyně. Vázy z umělého ovoce nebo svazky imitace zeleniny připevněné na provázku. Okno může být zdobeno vázami podle principu shodného s obývacím pokojem, to znamená tři v řadě, pouze základ lze zvolit jinak – hliněné nebo keramické hrnce.

Moderní jídelna s bujnými květinami na stole

Moderní jídelna s bujnými květinami na stole

Luxusní bílé květiny v obývacím pokoji

Luxusní bílé květiny v obývacím pokoji

 • Ložnice. Mnoho dekoratérů doporučuje vázy se sušenými květinami. Odborníci na feng shui však považují mrtvé a sušené rostliny za upíry. Pro každý případ je lepší je nepoužívat na spaní, pokud se chceme probudit energičtí a zdraví. Krásně ale bude vypadat obrazový panel objemných orchidejí nebo biedermeier na toaletním stolku.
 • Chodba – nejtemnější místo, které nevydrží ani jediné živé stéblo trávy. Ale můžete také vytvořit vysoce kvalitní iluzi – například položte na zrcadlo snítku látkového břečťanu, položte podlahovou vázu nebo ozdobte polici květináči s údajně fialkami.
 • Balkon – ideální místo pro květináče s věčnými a téměř neblednoucími květy svlačce.

Ložnice ve stylu Provence

Ložnice ve stylu Provence

Malá kytička v koupelně

Malá kytička v koupelně

Umělé květinové úpravy v interiéru jsou skvělým nápadem pro kreativní myšlenkový let. Krása živých rostlin rychle mizí, ale umění žije věčně. Vytrhané a odříznuté stonky a vrcholy navíc přímo poškozují přírodní přírodu, kterou je v ideálním případě třeba obdivovat bez dotyku rukou – tato krása je tak křehká.

Pokud nejste jen alergičtí, ale také citliví lidé s bohatou představivostí, zkuste z vlastních rukou vytvořit téměř živou sochu, jako poctu floře – skutečnému zázraku vesmíru. Budete překvapeni, kolik radosti a pozitivních okamžiků mohou takové ruční práce přinést vám a vašim hostům.!

Thanks! You've already liked this