Moderní design kuchyně: 50 fotografií a nápadů

Moderní design kuchyně: 50 fotografií a nápadů

Secesní styl, který se objevil na počátku dvacátého století po industrializaci, zůstává dodnes relevantní a neustále se zlepšuje a získává nové funkce. Maximální funkčnost a kompaktnost tohoto designu z něj činí vynikající řešení pro malé kuchyně v městských bytech. Moderní se ve svém jádru blíží moderním trendům – hi -tech a minimalismu, přestože má řadu rozdílů.

Hlavní rysy secesního stylu

První věc, která vás zaujme při pohledu na interiér moderní kuchyně, je její lesk. Hladké, lesklé povrchy zrcadlí světlo a dodávají místnosti hloubku. V dekoraci a nábytku se používají tónovaná a průsvitná skla, leštěná ocel, plast, chromové vložky. Geometricky převládají rovné vodorovné čáry a hladké zaoblené tvary. Minimum otevřených polic, věcí a spotřebičů se skrývá za jednobarevnými fasádami, sadou, není tam žádný dekor.

Obecně tento design vypadá pragmaticky a někdy může připomínat kancelář. Vzhledem k účelu kuchyně je to však spíše plus – v omezeném interiéru je snazší udržovat pořádek a atmosféra přispívá ke vyrovnanosti a šetří čas.

Moderní design interiéru kuchyně

Barevná řešení

Paleta barev pro moderní kuchyně je poměrně bohatá: používají se jak achromatické tóny, tak bohaté bobule, zelená, modro-modrá, tradiční béžovo-hnědá, oranžově žlutá, zlatá nebo fialová. Textura materiálů je přitom dokonale rovnoměrná, čistá a téměř vždy lesklá..

Moderní bílá kuchyně

Lesklá bílá kuchyně je nejlepší volbou pro malou plochu. Styl secese v něm zdůrazňují kovové prvky, zaoblené rohy a skleněné povrchy. Abyste se vyhnuli pocitu sterility ošetřovny, můžete přidat trochu dřeva (podlaha, desky), jasně vyzdobit zástěru, dát barevné nádobí a židle.

Moderní bílá kuchyně - interiérový design Moderní bílá kuchyně - interiérový design

Černá kuchyně v moderním stylu

Černá v secesi se častěji používá v kontrastech s akcenty, přičemž se zdůrazňuje bílá a ocel. Existují však také docela avantgardní možnosti ve formě náhlavních souprav v barvě uhlí. Někdy je lze ředit dřevěnými texturami nebo velkými barevnými prvky (například některé fasády jsou namalovány oranžově, červeně, žlutě). V prostorných místnostech je lepší použít černou..

Moderní černá kuchyně - design interiéru

Červená kuchyně v moderním stylu

V kombinaci s bílou a kovovou dodá lesklá červená barva interiéru kuchyně veselý jas. Můžete si vybrat jakýkoli odstín – od klasické šarlatové až po ušlechtilou vínovou nebo frivolní růžovou. V malých místnostech je vhodné použít světlé, tlumené barvy pro malé akcenty nebo samostatné skříně..

Moderní červená kuchyně - interiérový design Moderní červená kuchyně - interiérový design

Secesní modrá kuchyně

Nebesky modrá, tyrkysová, tmavě modrá v secesním stylu vypadají futuristicky a trochu připomínají interiér vesmírných lodí z filmů. Barvy této řady jsou uklidňující a chladivé, takže jsou dobré pro jižní místnosti. A také podle psychologů modrá snižuje chuť k jídlu – což znamená, že v takové kuchyni bude snazší držet dietu..

Moderní modrá kuchyně - interiérový design

Moderní zelená kuchyně

Barva jarního listí je nejlepší volbou, pokud chcete, aby vaše kuchyně byla zároveň světlá a klidná. Dobrým zázemím pro zelenou náhlavní soupravu bude béžová zeď a šedé a dřevěné vložky dále zdůrazní její krásu..

Moderní zelená kuchyně - design interiéru

Moderní hnědá kuchyně

Odstíny hnědé od béžové po tmavou čokoládu jsou nadčasovou klasikou v designu bytů a domů. V secesní kuchyni bude taková paleta vypadat solidně a zdrženlivě, zvláště pokud ji doplníte mléčně bílým, krémovým nebo krémovým pozadím. Můžete experimentovat s jasnějšími prvky – zelená, oranžová, žlutá.

Moderní hnědá kuchyně - interiérový design Moderní hnědá kuchyně - interiérový design

Dekorace do kuchyně

Inovativní materiály, vše moderní a praktické, jsou charakteristickým znakem secesního trendu. Jedná se o absolutně městský design, ve kterém jsou přirozené textury zcela nahrazeny umělými, a dokonce ani textura dřevěného nábytku neprosvítá pod vrstvou lesklého smaltu..

Podlaha

Přestože se polymerová samonivelační podlaha začala používat relativně nedávno, zdá se, že byla vytvořena pro modernu – jaký jiný nátěr se může pochlubit tak hladkým bezešvým povrchem?

Neměli byste však zanedbávat tradiční materiály: docela vhodné je také linoleum, dlaždice, porcelánová kamenina nebo laminát odolný proti vlhkosti. Hlavní věc je, že podlaha se nakonec ukáže jako monochromatická a se zrcadlovým efektem..

Moderní kuchyně - design podlahy

Zdi

Bezchybně i svislé pozadí v secesní kuchyni lze vytvořit lesklou barvou (akrylová nebo latexová vodní disperzní barva), omyvatelnými vinylovými tapetami, obkladovými panely z PVC. Přednost by měla mít jednobarevná úprava, ale je povolen také vzor ve formě měkkých pruhů nebo vlnovek..

Pro zástěru byste měli zvolit povlak odolný proti vlhkosti, například skleněný panel. Pokud umístíte úzké fotomurály s městskou krajinou za zády, můžete diverzifikovat interiér a dát mu další perspektivu..

Secesní kuchyně - dekorace na zeď Secesní kuchyně - dekorace na zeď

Strop

Ideálním řešením stropu v secesní kuchyni je zrcadlový strečový film. V bílé barvě vizuálně zvýší výšku místnosti a rozšíří prostor..

Můžete se také omezit na jednoduché malování nebo uspořádat zavěšenou sádrokartonovou konstrukci oválného nebo asymetrického tvaru (například nad jídelním koutem). Rovněž se zde harmonicky vejde regálový strop s kovovými nebo plastovými prvky..

Moderní kuchyně - design stropu

Textil

Tkaniny v moderním provedení, pokud jsou použity, pak na minimum. Z hlediska praktičnosti a stylu jsou pro kuchyňské okno optimální rolety, kompaktní římské, rolety nebo skládané žaluzie. Je lepší zvolit syntetický textil s vodoodpudivými vlastnostmi..

Ubrus v tomto stylu není k dispozici, stejně jako potahy na židle, polštáře atd..

Moderní kuchyně - textil

Nábytek a kuchyňské spotřebiče v moderním stylu

Charakteristické rysy moderního kuchyňského nábytku – hladké, jakoby tvarované z lesklého plastového povrchu, efektní tvary, nedostatek panelů, dekor, kované nebo samostatně připevněné prvky. Všechno vypadá monoliticky, jakoby jen z montážní linky. Zdá se, že takto si představovali spisovatelé sci -fi interiér 21. století před půlstoletím..

Kuchyňská sada

Výběr materiálů pro náhlavní soupravu je malý – masivní dřevo, dřevotříska nebo dřevovláknitá deska, MDF. Fasády mohou být natřeny smaltem, pokryty PVC fólií nebo plastovými panely. Pokud jsou dveře připevněny k hliníkovému profilu, to nejen vyhovuje stylu, ale také zvyšuje životnost výrobků a chrání konce před vlhkostí. Charakteristickým rysem moderních náhlavních souprav jsou horizontálně orientované fasády s úzkými liniemi držadel z leštěné oceli.

Pokud má kuchyň nízký strop, je vhodné výšku vyrovnat velkými svislými prvky (lednice, penál, digestoř s dlouhou trubkou). Na malém prostoru je lepší umístit náhlavní soupravy do tvaru písmene L, abyste co nejlépe využili prostor v rozích. Pokud je plocha místnosti velká, jsou vhodné i jiné typy uspořádání..

Moderní design kuchyně - kuchyňská sada

Večeře

Nábytek do secesního jídelního prostoru – kompaktní stoly nebo úzké regály na dvou kulatých kovových trubkových nohách, nízké jednolůžkové pohovky se zaoblenými rohy, plastová křesla a vysoké stoličky, opět na ocelových nohách.

Výhodou takového nábytku je jeho nízká cena, nízká hmotnost a hygiena – hladké povrchy se velmi snadno čistí od prachu, nehromadí se na nich drobky a nečistoty..

Pokud není dostatek místa pro plnohodnotnou jídelnu, lze jako stůl použít prodloužený parapet, dělící stojan, skládací nebo skládací konstrukce.

Secesní design kuchyně - jídelní kout Secesní design kuchyně - jídelní kout

Úložné systémy

Pro usnadnění umisťování nádobí, kuchyňských potřeb, spotřebičů, výrobků a různých drobností by náhlavní souprava měla mít prostorné police, zásuvky, svislé a rohové mřížky, poloměrné struktury.

Při objednávání nábytku také stojí za to identifikovat výklenky pro vestavné spotřebiče – tak bude secesní kuchyně vypadat úhledně a promyšleně. Od otevřených polic se zde odrazuje kvůli jejich nepraktičnosti. Přijatelných je jen pár průsvitných skleněných čel, za které můžete uložit sklenice na víno a poháry.

Moderní design kuchyně - úložné systémy

Lednička

Aby chladnička nevypadala na pozadí úzkých skříněk objemně, měl by pro ni být vyčleněn samostatný výklenek. V malé kuchyni k tomu lze přizpůsobit spíž. Kompaktní model s 2–3 policemi se dobře vejde do samotné náhlavní soupravy na praktické úrovni.

V secesním stylu by lednice a další spotřebiče neměly být skryté, zejména pokud jsou moderní, s krásným designem a chromovanými dveřmi..

Moderní design kuchyně - lednice Moderní design kuchyně - lednice

Osvětlení v kuchyni v moderním stylu

Atmosféra každé místnosti do značné míry závisí na osvětlení. Nejlepším doplňkem secesní kuchyně by byl neutrální bílý nebo přirozeně nažloutlý odstín lamp..

Nejpohodlnějším, nejekonomičtějším a nejbezpečnějším řešením je nyní LED technologie. Bodové diodové žárovky lze instalovat podél obvodu stropu a namontovat do náhlavní soupravy nad desku stolu.

Ve středu kuchyně a nad jídelním koutem bude vhodný závěsný lustr – ocelový, keramický nebo skleněný, jednoduchý, ve formě ocelové trubky nebo stolní lampy.

Osvětlení v kuchyni v moderním stylu

Moderní design kuchyně – fotografie

V našem výběru fotografií jsme shromáždili více možností pro zdobení moderních kuchyní. Tyto projekty vám pomohou zjistit, jak by podobný design mohl vypadat v reálném životě..

Věnujte pozornost podrobnostem – jaké povrchové úpravy se používají na stěny nebo podlahy, jaké jsou výhody a nevýhody nábytku, jak pohodlné bude vaření v takovém prostředí. Budete -li všímaví, budete moci lépe plánovat nadcházející opravy a vyvarovat se mnoha chyb.!

Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie Moderní design kuchyně - fotografie

Video: Moderní kuchyně – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this