Krátké závěsy do kuchyně: 75+ důmyslných interiérových řešení pro kuchyň a jídelní kout

Tradiční americká kuchyně se současnými římskými odstíny vyrobena z funkčního materiálu, který odpuzuje prach a špínu, zachovává si tvar i barvu

Tradiční americká kuchyně s moderními římskými odstíny ve funkčním materiálu, který odpuzuje prach a špínu

Správně vybrané krátké závěsy v kuchyni mohou vnést do interiéru chuť nebo naopak zničit veškerou odvedenou práci. Proto byste k výběru tohoto kuchyňského příslušenství měli přistupovat velmi opatrně. V ideálním případě je nutné mít několik možností pro závěsy najednou, například pro zimu a léto. V takovém případě je můžete měnit podle potřeby, při změně sezóny nebo jen podle nálady. Je snazší vyhodnotit závěsy pro kuchyň podle předložených fotografií, ve kterých najdete hlavně krátké modely..

Krátké záclony do kuchyně jako akcent, který vyniká jednoduchým květinovým ornamentem, v souladu s množstvím čerstvých květin na površích, práci a stolování

Krátké záclony do kuchyně jako akcent, který vyniká jednoduchým květinovým ornamentem, v souladu s množstvím čerstvých květin na površích, práci i stolování

Kuchyně v plážovém stylu s výraznou barevnou paletou: měkká modrá kuchyňská zástěra, bílé přední části náhlavní soupravy, zkrácené světelné pískové závěsy na oknech atd.

Kuchyně v plážovém stylu s charakteristickou barevnou paletou: měkká modrá kuchyňská zástěra, bílé čela, sada, zkrácené lehké pískové závěsy na oknech atd..

Moderní kuchyně s lesklou soupravou a kombinací závěsů po podlahu s římskými závěsy

Moderní kuchyně s lesklou soupravou a kombinací závěsů po podlahu s římskými závěsy

Pracovní kuchyňský kout v kombinaci se zkrácenými zatemňovacími závěsy, které slouží jako dekorativní role. Jídelní kout - oříznuté tištěné závěsy a funkční žaluzie

Pracovní kuchyňský kout v kombinaci se zkrácenými zatemňovacími závěsy, které slouží jako dekorativní role. Jídelní kout – oříznuté tištěné závěsy a funkční žaluzie

Výhody krátkých závěsů do kuchyně

Proč je lepší zvolit krátké závěsy do kuchyně? Samozřejmě vše závisí na velikosti místnosti, umístění nábytku a dalších nuancích. Kuchyně ale ve většině případů nezabírá tolik místa, jak bychom si přáli. Proto by měl být veškerý nábytek kompaktně umístěn. V tomto případě je nejvhodnější umístit jídelní stůl u okna. V takové situaci je lepší udělat závěsy do kuchyně krátké. Tato možnost bude výhodnější, protože dlouhé závěsy ze stolu stále nebudou viditelné a mohou vypadat ošklivě..

Kompaktní uspořádání kuchyňského nábytku u okna v kombinaci s krátkými závěsy je vynikající funkční možností pro zdobení kuchyně

Kompaktní uspořádání kuchyňského nábytku u okna v kombinaci s krátkými závěsy je vynikající funkční možností pro zdobení kuchyně

Rada! Kromě stolu u okna můžete uspořádat další interiérové ​​položky, takže dlouhé závěsy mohou do takového rozložení pouze zasahovat..

Další výhodou krátkých závěsů je, že jsou nestandardní. Koneckonců nezačnete zdobit obývací pokoj krátkými závěsy? V takovém případě si můžete dát v kuchyni carte blanche..

Oříznuté závěsy jsou navíc pohodlné: méně se špiní a snadněji se mění. Takové závěsy vypadají kompaktně a úhledně a nezatěžují okno. Krátké závěsy do kuchyně můžete pořídit za výrazně nižší cenu než jejich delší protějšky..

Elegantní kuchyně se zkrácenými zatemňovacími závěsy

Elegantní kuchyně se zkrácenými zatemňovacími závěsy

Všechny tyto výhody dělají z krátkých kuchyňských závěsů slibnou možnost..

Výběr materiálu pro závěsy

Při výběru materiálu pro kuchyňské závěsy byste měli v první řadě vzít v úvahu účel místnosti. Vzhledem k tomu, že se v kuchyni potýkáte s různými kontaminujícími potravinami a přísadami, měly by být záclony praktické. To znamená, že tkanina by se měla snadno prát. Věnujte pozornost skutečnosti, že materiál lze snadno prát doma, jinak riskujete, že se stanete „otrokem“ čistíren.

Kromě toho je třeba záclony v kuchyni poměrně často měnit, což se vysvětluje jejich absorpcí všech pachů. Při výběru látky proto věnujte pozornost tomu, aby měla následující vlastnosti:

  • snadné odstranění skvrn;
  • zachování tvaru a barvy během praní;
  • přítomnost vlastností odpuzujících prach a nečistoty;
  • schopnost neabsorbovat pachy.

Římské rolety ze slonoviny v kuchyni se všemi potřebnými vlastnostmi pro praktické použití

Římské rolety ze slonoviny v kuchyni se všemi potřebnými vlastnostmi pro praktické použití

Kontrastní moderní kuchyně s lakonickými tištěnými textiliemi. Římské odstíny - moderní dekorace oken

Kontrastní moderní kuchyně s lakonickými tištěnými textiliemi. Římské odstíny – moderní dekorace oken

V tomto ohledu je nutné upustit od používání těžkých a hustých tkanin..

Materiálové možnosti pro kuchyňské závěsy

Oříznuté záclony s hustou strukturou z přírodní textilie pro výrazný interiér kuchyně

Oříznuté záclony s hustou strukturou z přírodní textilie pro výrazný interiér kuchyně

Mezi klasickými možnostmi materiálu pro kuchyňské závěsy vynikají přírodní látky, které v první řadě zahrnují bavlnu, len a satén. Jsou ideální pro většinu stylistických rozhodnutí. Tyto možnosti budou vhodné jak v kuchyni ve stylu Provence, tak ve venkovském stylu. Takové záclony samozřejmě dokonale zapadnou do interiéru klasické kuchyně..

Kromě toho mají tyto tkaniny takové vlastnosti jako: šetrnost k životnímu prostředí, hypoalergenita, schopnost přenášet vzduch a světlo. Souhlasíte s tím, že tyto vlastnosti jsou nesmírně důležité právě pro kuchyňské závěsy..

Tyto materiály však mají také velmi významné nevýhody. Kromě vysoké ceny jsou tyto látky špatné i kvůli nepraktičnosti: při praní blednou a mohou blednout na slunci..

Další možností materiálu pro kuchyňské závěsy je syntetika. Mezi syntetické materiály patří nylon, polyester, viskóza, syntetická organza, tyl a další. Jednou z jejich hlavních výhod je dostupná cena. Krátké závěsy vyrobené z tylu (a jiných syntetických tkanin) do kuchyně lze zakoupit relativně levně. Navíc jsou dostatečně silné, nejsou náchylné k tvorbě vrásek. Takové látky se během praní nesrážejí a na slunci nevyblednou. Kvůli svým chemickým vlastnostem však takové závěsy přilákají více prachu, takže se budou muset častěji prát. Syntetické materiály jsou navíc vysoce elektrifikované, což také přinese určité nepříjemnosti..

Záclony zakrývající část okna jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, vzdušné organzy

Záclony zakrývající část okna jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, vzdušné organzy

Oříznuté syntetické závěsy do kuchyně

Oříznuté syntetické závěsy do kuchyně

Výběr požadovaného stylu

Výběr záclon do kuchyně je extrémně rozmanitý, ale obecně lze všechny kuchyňské závěsy rozdělit na dvě velké skupiny: tradiční a moderní. Tradiční závěsy jsou často kombinovány s čirými závěsy. Tato možnost však může být pro kuchyň zbytečně zdrcující. Přeci jen chci, aby do této místnosti proniklo hodně světla, kterému bude překážet tyl.

Existují městské i venkovské modely tradičních závěsů. Městské možnosti se liší tím, že jsou zkrácenou verzí konvenčních vnitřních závěsů. Tento model vypadá elegantněji. Zdá se, že rustikální závěsy absorbovaly veškerou chuť krajiny. Mezi tyto možnosti obvykle patří volán v horní části okna a dva krátké závěsy, které jsou připevněny k křídlu. Tato možnost nepokrývá celé okno, ale pokud chcete odejít do důchodu nebo snížit jas slunečního světla, můžete je kdykoli zaclonit. Tento model navíc nechává volný okenní parapet, na který můžete naaranžovat pokojové rostliny a další interiérové ​​předměty..

Tradiční městská kuchyňská dekorace oken se zkrácenými závěsy. Monochromatický - barevné schéma interiéru

Tradiční městská kuchyňská dekorace oken se zkrácenými závěsy. Monochromatický – barevné schéma interiéru

Krátké záclony do kuchyně v rustikálním květinovém potisku s třásněmi ve spodní části

Krátké závěsy do kuchyně v rustikálním stylu s květinovým potiskem a třásněmi ve spodní části

Nápadný příklad vícevrstvých záclon v rustikálním stylu, zdůrazňující celkový udržitelný styl kuchyně

Nápadný příklad vícevrstvých záclon v rustikálním stylu, zdůrazňující celkový udržitelný styl kuchyně

Krátké závěsy „kavárny“ v kuchyni v rustikálním stylu přírodních barev s množstvím tematických dekorů

Krátké závěsy „kavárny“ v kuchyni v rustikálním stylu přírodních barev s množstvím tematických dekorů

Rustikální okenní dekorace se zkráceným volánovým topem a dvěma závěsy

Rustikální okenní dekorace se zkráceným volánovým topem a dvěma závěsy

Moderní krátké závěsy do kuchyně jsou vhodnější pro pokoje vyrobené v módních stylistických řešeních. Jsou však ze své podstaty univerzální. V současné době jsou římské rolety na vrcholu popularity. Jsou ideální pro interiéry ve skandinávském stylu nebo minimalismu a high-tech stylu. Takové možnosti jsou funkční a praktické..

Římské rolety - inovace v moderním interiéru kuchyně

Římské rolety – inovace v moderním interiéru kuchyně

Barevné kombinace pro kuchyňské závěsy

Kuchyňské závěsy by zpravidla měly mít světlou barvu. To vizuálně zvyšuje velikost kuchyně, činí místnost pohodlnější a obyvatelnější a pomáhá zlepšit náladu. Tyto záclony navíc propouštějí více světla, což je v chladném období důležité. Přesto někteří návrháři volí pro kuchyň nestandardní barvy. Proto vše závisí pouze na vašich preferencích..

Aby vám výběr barevných schémat usnadnil, vyvinuli designéři několik zajímavých barevných kombinací. Jednou z nejsnadněji implementovatelných možností je shoda barev. V tomto případě jsou všechny interiérové ​​předměty a kuchyňské linky vyzdobeny barvami blízko sebe. Na jedné straně je docela snadné dosáhnout takového monochromatického efektu, ale zároveň byste měli dávat pozor, abyste interiér nepřetěžovali. Je tedy lepší zvolit různé odstíny stejné barvy. Pokud je například kuchyň vyzdobena béžovými tóny, můžete zavěsit závěsy zlaté barvy, které osvěží interiér..

Harmonie barev mezi prvky interiéru - vývoj designu k vytvoření monochromatického efektu

Harmonie barev mezi prvky interiéru – vývoj designu k vytvoření monochromatického efektu

Další, opačnou možností jsou kontrastní závěsy. V tomto případě by záclony měly barevně kontrastovat se zbytkem kuchyně. Celá obtíž spočívá ve správném výběru kontrastní barvy. Designéři doporučují takové léty prověřené klasické kombinace jako: černo-bílá, červeno-modrá, zeleno-žlutá, hnědo-mléčná.

Oříznuté tištěné závěsy, desky, police na nádobí atd. - kontrastní prvky interiéru kuchyně

Oříznuté tištěné závěsy, desky, police na nádobí atd. – kontrastní prvky interiéru kuchyně

V jiné verzi působí závěsy jako samostatný výrazný prvek, který okamžitě upoutá pozornost. Například celý interiér je navržen v pastelových barvách a závěsy jsou v jasně modré barvě. Toto pravidlo je relevantní pro skandinávský styl. V tomto případě můžete také zdůraznit exkluzivitu záclon pomocí kresby nebo vzoru..

Římské odstíny jako výrazný interiérový prvek v kombinaci s obyčejnou kuchyňskou sestavou a celkovým klidným barevným schématem kuchyně

Římské rolety jako výrazný interiérový prvek v kombinaci s obyčejnou kuchyňskou sestavou a celkovým klidným barevným schématem kuchyně

Světlé závěsy s geometrickým potiskem - akcent v moderní kuchyni, úspěšně kombinovaný s fasádou kuchyňského ostrova v bohatých barvách a vícebarevném nádobí

Světlé závěsy s geometrickým potiskem – akcent v moderní kuchyni, úspěšně kombinovaný s fasádou kuchyňského ostrova v bohatých barvách a vícebarevném nádobí

Textil, osvětlení, výzdoba - kuchyňské akcenty

Textil, osvětlení, výzdoba – kuchyňské akcenty

Jak vybrat správnou barvu závěsu

Při výběru barevné palety pro kuchyň byste měli vzít v úvahu také styl místnosti. Skutečně, pro každý stylistický směr je charakteristická jedna nebo jiná škála barev. Například fanoušci skandinávského stylu by se měli blíže podívat na bílé nebo naopak světlé, kontrastní závěsy. Fanoušci Provence a venkovského stylu by měli věnovat pozornost lehkým květinovým závěsům. Styl high-tech se vyznačuje použitím studených odstínů. Současně existují také univerzální barvy, které se stejně dobře hodí do interiéru v jakémkoli stylu. Mezi nimi:

  • Sněhurka;

Krátké kuchyňské závěsy univerzální sněhově bílé barvy střední hustoty vyrobené z přírodní tkaniny

Krátké kuchyňské závěsy univerzální sněhově bílé barvy střední hustoty vyrobené z přírodní tkaniny

  • velbloud;
  • písek;
  • mléčný.

Jedná se o klasické barvy, které budou stejně dobré jak v interiéru, tak ve stylu minimalismu i moderny..

Velikost kuchyně ovlivňuje také výběr barvy. Pokud jste se stali hrdým majitelem velké prostorné kuchyně, pak vám bude vyhovovat jakákoli barva. Pokud je vaše kuchyně skromnější, pak pomocí správně zvoleného barevného schématu můžete její velikost vizuálně upravit. K tomu vám pomohou následující tlumené tóny: levandule, bílá, perleťová, světle zelená, modrá.

Záclony do kuchyně jsou uvedeny na aktuálních fotografiích roku 2016 (které ukazují, že pro kuchyň jsou vhodnější krátké možnosti).

Možnosti designu pro malý prostor

Krátké závěsy jsou užitečné zejména pro malé kuchyně. S jejich pomocí můžete nejen vizuálně rozšířit prostor, ale také zvýšit stropy. Stejného efektu lze dosáhnout výběrem ozdobných závěsů správné velikosti. Musí však být nenápadný. Pevné závěsy jsou jedním z nejspolehlivějších řešení pro malou kuchyň. Zbytečně objemný a složitý vzor pouze přetíží místnost..

Prostorná kuchyně s kombinovaným jídelním koutem, zdobená tištěnými textiliemi v podobě římských záclon a měkkých polštářů na pohovku

Prostorná kuchyně s kombinovaným jídelním koutem, zdobená tištěnými textiliemi v podobě římských záclon a měkkých polštářů na pohovku

Rada! Průsvitné látky, jako je tyl a organza, jsou skvělými řešeními ke zvýšení požadovaného efektu..

Jako zajímavé designové řešení můžete použít závěsy, které kombinují dvě barvy: jedna část je navržena v jedné, druhá ve druhém odstínu. V tomto případě by měly být barvy ideálně kombinovány nejen mezi sebou, ale i se zbytkem interiéru. Dávejte pozor na hustotu látky. Příliš těžké závěsy jsou v malé kuchyni k ničemu. Je lepší dát přednost lehkým a létajícím látkám..

Rada! Nadměrné závěsy a další „úlet“ se nejlépe nechávají pro velké místnosti. Minimem podrobností je vaše motto.

Kuchyňské závěsy krátké a trendy možnosti

Módní krátké závěsy do kuchyně v roce 2016 jsou prezentovány s klasickými i moderními interpretacemi. Římské rolety zůstávají jedním z nejdůležitějších modelů několik sezón v řadě. Kromě toho je tato možnost designu ideální pro kuchyň díky jedinečné kombinaci výhod žaluzií a záclon..

Konzistentní barevné schéma v kuchyni se současnými římskými roletami, vybavené strukturou úpravy délky

Konzistentní barevné schéma v kuchyni se současnými římskými roletami, vybavené strukturou úpravy délky

Záclony do kuchyně jsou krátké: římské rolety do kuchyně s dekorativní stěnou zdobenou zdivem a rohovou kuchyní umístěnou podél zdi

Římské rolety do kuchyně s dekorativní cihlovou zdí a rohovou kuchyní umístěnou podél zdi

Lakonické prosté římské rolety v interiéru moderního minimalismu

Lakonické prosté římské rolety v interiéru moderního minimalismu

Tkanina závěsu je sestavena a zvednuta pomocí speciálního mechanismu. Na římse jsou nahoře připevněny římské odstíny. Lamely jsou připevněny na špatnou stranu látky a zvedají nastavovací šňůru, což velmi usnadňuje používání tohoto mechanismu. Ve spodní části je závěs vybaven speciálním vážicím prostředkem.

Rada! Díky tomuto designu můžete snadno upravit délku závěsů a změnit je z krátkých na dlouhé.

Dalším zajímavým modelem krátkých záclon je „kavárna“. Tato verze k nám přišla z Evropy. Zvláštností modelu je, že pokrývá okno pouze z poloviny. Díky tomu jste chráněni před zvědavými pohledy sousedů a spalujícím sluncem. Tento model závěsů navíc umožňuje dostatek světla..

Krátké „kavárenské“ závěsy, které zakrývají okno na polovinu

Krátké „kavárenské“ závěsy, které zakrývají okno na polovinu

Kuchyňské závěsy

Kuchyňské závěsy “kavárna” z přírodního materiálu s květinovým potiskem. Barva potisku se opakuje na fasádě kuchyňského ostrůvku a motiv tisku doplňují v interiéru svěží barvy.

Mechanismus připevnění záclon je extrémně jednoduchý: ve středu otvoru je k rámu připevněn silný závit, na který jsou navlečeny samotné závěsy. Horní část okna je pokryta dalším krátkým kusem látky. Dohromady tyto závěsy vytvářejí roztomilý a útulný obraz. Takové záclony se samozřejmě nehodí do každého stylu interiéru. Budou vypadat vhodně hlavně ve venkovských a provensálských kuchyních. Výhodou těchto závěsů je, že je lze snadno šít ručně. Záclony do kuchyně (jako na obrázku) jsou prezentovány v moderních krátkých možnostech, které nikdy nezestárnou! Optimálním řešením pro kuchyň tedy budou krátké závěsy ze světlých tkanin, které nepřeplňují okenní parapet a propouštějí hodně světla. Rozhodněte se pro praktické a neznačkující látky a značně vám usnadní život..

Thanks! You've already liked this