U kuchni? Czy to najbardziej praktyczna i wydajna forma kuchni?

Nie można zaprzeczyć, że wszystkie pomieszczenia w domu spełniają określone funkcje i tym samym przyczyniają się do naszego dobrego samopoczucia. Jednak kuchnia pozostaje oczywiście sercem domu i centrum życia rodzinnego. Jeśli kuchnia jest wystarczająco duża, możesz jednocześnie gotować i piec, rozmawiać, a nawet bawić się. W przestronnej kuchni jest również wystarczająco dużo miejsca dla Twoich gości, abyście mogli wspólnie gotować i dobrze się bawić. Ta wielofunkcyjna przestrzeń musi być zaprojektowana zgodnie z preferencjami mieszkańców. Dlatego istnieje niezliczona ilość projektów kuchni, z których wszystkie mają swoje zalety i cechy szczególne. Poinformowaliśmy już o zaletach i wadach jednostki kuchennej i kuchni w kształcie litery L. Dziś chcemy przedstawić Państwu nowy typ kuchni oraz omówić cechy i zalety kuchni Ü. Jedno z góry! Kuchnia w kształcie litery U jest uważana za najbardziej praktyczną i wydajną ze wszystkich kształtów kuchennych.

Sam możesz zdecydować, czy kuchnia U jest również dobra dla Twojego domu.

Podziemna kuchnia białe szafki szmaragdowo zielona ściana elegancka otwarta przestrzeń projekt drewniana podłoga zegar ścienny z oknem

 Planując kuchnię, należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń.

Podziemna kuchnia w białych drewnianych podłogach w dobrym porządku wiszące światła nad wyspą

 Trzy szafki kuchenne połączone ze sobą w rogu.

Idealny projekt kuchni w kształcie litery U Biel dominuje w trzech rzędach połączonych narożnie lamp wiszących, reflektorów, wbudowanych urządzeń kuchennych

Czym kuchnia w kształcie litery U różni się od innych rodzajów kuchni??

Kuchnia w kształcie litery U jest postrzegana jako rozbudowana kuchnia w kształcie litery L. W rzeczywistości ma trzy linie ułożone w kształcie litery U. Do tego potrzebne jest większe pomieszczenie, na przykład około 12 metrów kwadratowych i większe, ponieważ nogi kuchni w kształcie litery U są zamontowane na trzech ścianach. A pomiędzy nimi musi być wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby można było wygodnie chodzić i pracować podczas przygotowywania posiłków. Nadal istnieje możliwość zestawiania szafek kuchennych, co jest również bardzo popularne przy budowie kuchni w kształcie litery U. W tym przypadku jest to koncepcja otwarta. Innymi słowy, jedna linia swobodnie wnika do pomieszczenia i wyznacza granicę kuchni i salonu. Ponadto ta trzecia strona jest często projektowana jako lada lub lada i umieszcza się na niej kilka stołków. Masz więc przytulne miejsce dla swoich gości, którzy zaprosili Cię na drinka i smaczny posiłek.

 Podczas przygotowywania obiadu możesz porozmawiać z członkami rodziny i przyjaciółmi.

Stylowa kuchnia w kształcie litery U z elementami retro wiszącymi lampami z błyszczącym metalowym stołkiem na podłodze parkiet

 A gotowanie w takiej grupie sprawia dużo więcej frajdy!

U-kuchenne drewniane wiszące lampy podłogowe wbudowane oświetlenie pokoju bardzo przyjemna atmosfera do gotowania i odpoczynku

 Wielkość Twojej kuchni w kształcie litery U zależy od dostępnej przestrzeni i jej szczególnych cech.

Kuchnia podziemna piękny projekt kuchni białe ściany półka bez górnych szafek drewniana podłoga drewniane blaty

 Kuchnie w kształcie litery U są dokładnie przemyślane i optymalnie zaplanowane.

U kuchenny trzeci rząd stołek biały dominuje drewno dobrze prezentuje zielone akcenty roślina doniczkowa

Jakie są zalety kuchni U?

Zanim zaczniesz projektować własną kuchnię, powinieneś najpierw zadać sobie pytanie, jakie zalety ma odpowiedni projekt kuchni. Jeśli naprawdę masz wystarczająco dużo miejsca w swoim domu, możesz naprawdę wiele wydobyć z kuchni w kształcie litery U. Tutaj pokrótce podsumowujemy najważniejsze dla Ciebie zalety takiej kuchni.

  • Wystarczająca przestrzeń do pracy: Trzy linie oferują wystarczająco dużo miejsca do pracy, nie tylko dla kucharza, ale także dla jego pomocników! W kuchni Ü jest wystarczająco dużo miejsca, aby wspólnie z członkami rodziny lub przyjaciółmi przygotować smaczne posiłki i orzeźwiające napoje. Dlatego eksperci od projektowania kuchni podkreślają, że kuchnia w kształcie litery U jest szczególnie odpowiednia dla dużych rodzin z dziećmi. Na blacie maluchy mogą rysować lub pisać pracę domową, aż skończą przygotowywać posiłek.

W tej kuchni w kształcie litery U jest miejsce na wbudowane biurko.

U-kuchnia ładny design schludna aranżacja wbudowane biurko czarna tablica

Tutaj masz wystarczająco dużo powierzchni roboczej i dużo miejsca do przechowywania!

Podziemna kuchnia wysokie szare szafki ścienne dużo miejsca do przechowywania Blaty z białego marmuru

  • Obszerna przestrzeń magazynowa: Tak, przestrzeń do przechowywania jest ważna w każdym gospodarstwie domowym, a zwłaszcza w każdej kuchni. Kiedy masz kuchnię w kształcie litery U, nigdy nie będziesz się zastanawiać, gdzie trzymać to i tamto. Tutaj masz wystarczająco dużo szafek stołowych i ściennych oraz szafek narożnych z karuzelą i otwartymi półkami. Oznacza to, że każdy zakątek jest tutaj w pełni wykorzystany. Dużo miejsca do przechowywania ma jeszcze jedną zaletę – w Twojej kuchni nie będzie bałaganu, bo każda rzecz ma swoje miejsce. Na blacie możesz też postawić drobne sprzęty kuchenne, takie jak ekspres do kawy, toster, czajnik, z których prawdopodobnie będziesz korzystał na co dzień, żeby zawsze były w zasięgu ręki.
  • Dodatkowa wskazówka: Ale nie umieszczaj meblościanek na wszystkich trzech ścianach kuchni w kształcie litery U, w przeciwnym razie pomieszczenie będzie wyglądało na zbyt zatłoczone i zagracone!

 W tej podziemnej kuchni panuje idealny porządek, prawda??

U-kuchnia duże okno dużo światła dziennego idealny projekt kuchni w białej czystości i porządku

 Krótkie odległości między urządzeniami kuchennymi!

U-kuchnia dobra aranżacja wbudowane urządzenia kuchenne krótkie odległości spacerowe wygoda podczas gotowania

  • Prawidłowe rozmieszczenie sprzętów kuchennych ułatwia proces gotowania. Tutaj wychodzimy z założenia, że ​​doskonale przemyślana i sprytnie zaprojektowana kuchnia jest najbardziej praktyczna i wydajna! Dlatego zastanów się z góry, gdzie i jak zaaranżujesz kuchenkę, zlew, zmywarkę i tym podobne. Dobrym pomysłem byłoby, aby najważniejsze sprzęty kuchenne znajdowały się w trójkącie. Oznacza to, że nie musisz pokonywać dużych odległości do pracy i nie męczysz się podczas gotowania. Dodatkowo panuje przytulna i niezwykle przyjemna atmosfera, która jednocześnie zachęca i motywuje.

 W tej jasnej i przytulnej kuchni każdy chciałby gotować!

Kuchnia podziemna, jasna, przytulna przestrzeń, białe płytki metro, dużo białych szafek, blatów, hokerów

Kuchnia podziemna, biały klimat, czystość, idealny porządek, wzorzyste heksagonalne płytki podłogowe

Podziemna kuchnia białe płytki metra biały blat drewniany stołek i metalowe otwarte półki atrakcyjny wystrój pokoju

 Kuchnia w stylu retro w kształcie litery U może być również piękna ….

W stylu retro podziemna kuchnia wzorzysta wentylator z dużym oknem,

 … jeśli jest zaprojektowany w sposób praktyczny.

Kuchnia podziemna w stylu retro ciemny pokój zlew okienny białe płytki metra ciemne szafki bazowe

Dodatkowe wskazówki przed podjęciem decyzji o kuchni U

Kuchnia w kształcie litery U jest niewątpliwie praktyczna i wydajna. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na taki projekt kuchni. Raz trzeba mieć wystarczająco dużo miejsca na trzy szafki kuchenne. Ponadto musi być wystarczająco dużo miejsca, abyś mógł się swobodnie poruszać i nic nie stało Ci na drodze. Więc zmierz swoją przestrzeń z wyprzedzeniem i zaplanuj poprawnie, ponieważ kuchnia w kształcie litery U z trudem zmieściłaby się w wąskiej przestrzeni.

 Ale pasuje do przestrzeni pod skośnym sufitem!

U-kuchnia wpasowuje się w przestrzeń pod skośnym świetlikiem ciekawa aranżacja pomieszczenia

Białe kuchnie raczej nie wyjdą z mody!

Kuchnia podziemna białe płytki metro szare szafki dolne białe stołki nablatowe

Praktyczny design ma też swoją cenę. Kuchnia w kształcie litery U jest większa, ale także droższa niż kuchnia w kształcie litery L. Jeśli nie stanowiło to dla Ciebie problemu, wkrótce możesz mieć swoją wymarzoną kuchnię w kształcie litery U!

 Jeśli nalegasz na dużo miejsca do przechowywania, masz kuchnię w kształcie litery U.

U-kuchnia ciekawa konstrukcja w kształcie litery U w kolorze szarym i antracytowym nad otwartymi półkami

Kuchnia w kształcie litery U na małej powierzchni, okno, sprzęt AGD do zabudowy, dużo miejsca do przechowywania

Podziemna kuchnia, białe okna, dużo światła dziennego, atrakcyjna atmosfera w pomieszczeniu, szafki w ciemnoniebieskiej i białej drewnianej podłodze

 Białe płytki metra i drewno są obecne w tej podziemnej kuchni w stylu retro.

Kuchnia podziemna w stylu retro białe płytki metra białe szafki drewniane blaty

Podziemna kuchnia blaty drewniane stołek bielona ściana z cegły duże okno

Podziemna kuchnia biała blaty podłogowe z drewna metro w ciepłym kolorze drewna

Kuchnia podziemna trzeci rząd jako blat miska na owoce z pomarańczowym taboretem Podłoga drewniana Płytki Metro

Wbudowane oświetlenie odświeża wystrój kuchni.

Podziemna kuchnia wbudowane oświetlenie punktowe oświetlenie sufitowe białe szafki bazowe drewniane blaty półki z roślinami doniczkowymi

U-kuchnia jasna kuchnia z drewnianą podłogą w kolorze kości słoniowej przyjemna atmosfera w pokoju

Podziemna kuchnia ciemnoniebieskie szafki kuchenne w paski biegacz małe okno białe blaty

Podziemna kuchnia czysty projekt kuchni białe szafki białe płytki metra drewniane blaty

Thanks! You've already liked this