Ciekawostki dotyczące kolorystyki Twojej nudnej kuchni

kolorystyka nudnej kuchni słoneczne niuanse szlachetne faktury

Co warto wiedzieć o kolorystyce Twojej nudnej kuchni – 10 praktycznych porad i wskazówek

Przechodząc przez wszystkie pokoje, prawdopodobnie odkryjesz, że Twoja kuchnia to miejsce, w którym spędzasz większość czasu. Podczas gdy przeważnie śpisz w sypialni i nie zwracasz uwagi na jej wygląd, kuchnia jest Twoim miejscem inspiracji.

Tam przygotowujesz jedzenie dla swoich bliskich. Dlatego niezwykle ważne jest, aby mieć kolorową kuchnię pełną pozytywnej energii. Jak zwykle wybierasz paletę kolorów do swojej kuchni? Jaką kombinację kolorów najbardziej spodoba się Twojej rodzinie i gościom? Oto 10 praktycznych wskazówek i wskazówek, jak to zrobić.

1. Dobór kolorów powinien odzwierciedlać Twój własny styl.

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym kucharzem, czy początkującym chętnym do nauki, Twoja kuchnia powinna dawać Ci inspirację. Kuchnia służy nie tylko do gotowania, ale często odgrywa ważną rolę społeczną w życiu rodzinnym – odbywają się w niej rozmowy, układa się plany urlopowe, a goście bawią. Dlatego zastanów się, jakie odcienie najlepiej pasują do Twojej osobowości. Lubisz neutralne kolory i naturalne drewno czy raczej pobudzające czerwone, pomarańczowe i żółte akcenty oraz wysoki połysk?

Uspokajająca paleta kolorów

kolorystyka Twojej nudnej kuchni to gołębie szafki kuchenne

2. Kolory w Twojej kuchni nie muszą być trwałe.

Jest jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć, myśląc o odpowiednich kolorach do swojej kuchni – nie są one dostępne na zawsze. Z biegiem lat możesz zmieniać tekstury i paletę kolorów swojego sprzętu. Płytki, cokoły i wykładziny podłogowe występują w wielu wzorach. Nie martw się o przyszłe trendy, żyj teraz i wybierz kolory, które lubisz teraz!

Świeże i żywe z tulipanami

kolorystyka nudnej kuchni to pomarańczowe i białe szafki

3. Nie ma potrzeby dopasowywania palety kolorów Twojej kuchni do reszty domu.

Nie jest powiedziane, że wszystkie pokoje muszą być w tym samym kolorze. Puść wodze fantazji i zaprojektuj swoją kuchnię z żywymi, nowymi akcentami. Wskazane byłoby zaakceptowanie głównego tła wystroju wnętrza swojego mieszkania lub domu.

Solidny i niepowtarzalny

kolorystyka Twojej nudnej kuchni kardynalne czerwone fronty szara wyspa kuchenna

4. Możesz stworzyć kolorową mieszankę.

Czasy szafek kuchennych w tym samym kolorze minęły. W dzisiejszych czasach nowoczesne kuchnie mają systemy szafek z kolorowymi frontami. W takim przypadku bardzo przydałaby się fachowa porada dotycząca właściwej kombinacji kolorystycznej.

Pyszna mieszanka kolorów

kolorystyka Twojej nudnej kuchni mix kolorów

5. Odpowiednie odcienie są ozdobione odpowiednim oświetleniem.

Jednym z najważniejszych czynników w projektowaniu kolorów jest odpowiednie oświetlenie. Wiele źródeł światła to najlepsze rozwiązanie dla bezpieczeństwa i przyjemnej atmosfery w kuchni. Zastanów się, gdzie możesz umieścić lampy wiszące, lampy wpuszczane i specjalne oświetlenie blatu.

Tradycyjna elegancja

kolorystyka nudnej kuchni ciemny parkiet neutralne odcienie

6. Neutralne kolory niekoniecznie są nudne.

Błędne jest przekonanie, że neutralne odcienie, takie jak jasny brąz, szary i złamana biel, tworzą w kuchni sterylną i nieprzyjazną atmosferę. Wręcz przeciwnie – w połączeniu z ciemnymi drewnianymi wykładzinami podłogowymi, metalowymi panelami kuchennymi i efektownymi światłami, neutralne kolory są idealnym podstawowym tłem dla Twojej nowoczesnej, tętniącej życiem kuchni.

Dotyk Prowansji

kolorystyka nudnej kuchni jasne kolory żywe akcenty

7. Naturalne drewno może również wyglądać dramatycznie.

Pamiętaj, że farba to nie tylko farba czy lakier – to tak samo jak drewno. Naturalne drewno i okleiny mogą oferować niezwykle bogatą paletę kolorów. Pozwala to stworzyć w kuchni ciepłą, zachęcającą atmosferę o naturalnym, ponadczasowym wyglądzie.

Nowoczesna przytulność w ciepłych niuansach – Photo by Szafka na medaliony

kolorystyka nudnej kuchni ponadczasowy design z jasnego drewna

8. Sprytne wykorzystanie koloru przez kafelki.

 Jeśli lubisz kolor, nie oznacza to, że musisz pokolorować całą kuchnię od podłogi po sufit. Akcenty z tylnej ściany kuchni, wyspy kuchennej lub wykładziny podłogowej są w zupełności wystarczające. Wybierz uderzające kolory, takie jak zielony, niebieski, czerwony lub żółty dla swoich płytek lub zdecyduj się na błyszczące metalowe powierzchnie, aby uzyskać przyciągający wzrok efekt.

Udany kontrast

kolorystyka nudnej kuchni turkusowe kafelki i cokoły

9. Używaj zabawnych akcentów w swojej ponurej kuchni.

 Jeśli masz osobowość eklektyczną, najlepszym rozwiązaniem dla Twojej nudnej kuchni byłoby użycie kolorów podstawowych. Hokery barowe, płytki, tekstylia i lady są idealne, jeśli chodzi o kolorowe, żywe akcenty. W końcu chodzi o gotowanie w kuchni, a posiłek przygotowany z miłością i zabawą smakuje najlepiej.

Odważny i energiczny

kolorystyka Twojej nudnej kuchni jest kolorowa

10. Po prostu myśl nieszablonowo.

Wszyscy pozwalamy projektantom wpływać na trendy z magazynów i pokazów – jakie są modne kolory, jakie są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz itp. Ale dlaczego nie myśleć nieszablonowo? Nadaj swojej kuchni osobisty charakter. Może to zabawna tablica kredowa, akwarium lub fototapeta z ulubionym motywem.

Jeśli Twoja kuchnia wydaje Ci się nudna, po prostu masz absolutną swobodę wykorzystania pełnej inspiracji i kreatywności, aby wypełnić ją kolorem i życiem. Po prostu zacznij!

Po prostu bądź inny

kolorystyka Twojej nudnej kuchni jest ekstrawagancka

Thanks! You've already liked this