Vnitřní a zahradní spurge (60+ fotografií druhů se jmény): výsadba a péče o rostlinu

Euphorbia (euphorbia) je největší rod rostlin z čeledi Euphorbia. Podle některých zdrojů má 800, podle jiných - přes 1600, podle třetího - asi 2000 druhů

Euphorbia (Euphorbia) je největší rod rostlin z čeledi Euphorbia. Podle některých zdrojů má 800, podle jiných – přes 1600, podle třetího – asi 2000 druhů

Spurge (lat. Euphórbia) – kultura charakterizovaná obrovskou rozmanitostí druhů a typů. Zahrnuje trávy jednoletého a víceletého kvetení, stejně jako keře a stromy. Rostliny mají velmi rozmanitý vzhled a výšku od několika centimetrů do dvou metrů. Stonky jsou rovné a vzestupné, často ostnaté. Faktorem, který spojuje druhy a typy, je mléčná šťáva uvolněná z řezů rostlin.

Tato kultura roste v oblastech s tropickým podnebím, nejčastěji ji lze nalézt v Africe, Asii, Rusku. Z našeho článku se dozvíte o vlastnostech pěstování této plodiny v podmínkách zahradní a zeleninové zahrady. Bude snadné pěstovat euphorbii i pro ty, kteří se nikdy nevěnovali květinářství..

Euphorbia krásná nebo vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima)

Euphorbia krásná nebo vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima)

Kytice různých druhů mléčných řas

Kytice různých druhů mléčných řas

Běžné druhy a odrůdy mléčných řas (fotografie se jmény)

Podle různých zdrojů existuje v této rodině až 2 000 druhů variací. Budeme zvažovat nejběžnější odrůdové prvky..

Název Popis fotografie
Euphorbia fringed (lat. Euphorbia marginata) Divoce roste v různých částech Severní Ameriky. V domovině se nazývají rostliny tohoto druhu "Snow-on-the-mountain" – "sníh na horách". Známé odrůdy: Summer Icicle a Extra Early Snow. Vysazením těchto odrůd sdílejí na záhonech špatně kombinované barvy ostatních rostlin – oko na nich spočívá. Kromě toho se používají k řezání a usazování ve velkých vázách k doplnění kompozic z velkokvětých plodin, jako jsou jiřiny, růže, sléz a dokonce i delfinia. Za tímto účelem jsou rostliny vykořeněny. Před vložením do váz se kořeny odříznou, šťáva se nechá odtéct, konec stonku se otře nebo ponoří do vroucí vody a ponoří do vody. Květiny vydrží déle než týden.
Euphorbia beautiful, neboli vánoční hvězda (lat. Euphorbia pulcherrima) Euphorbia je nejkrásnější – stálezelený keř dosahuje výšky 3 m. Listy jsou tmavě zelené, vejčitě eliptické, řapíkaté, se zubatými okraji, dosahující délky 10–15 cm. Květy jsou malé, nažloutlé, shromážděné v růžičkovém květenství. Při kvetení se kolem květů vytvářejí jasně červené listeny. Byly vyšlechtěny odrůdy s jinými odstíny listen – žluté, růžové a dvoubarevné. Kvete – prosinec -únor.
Spurge mandle nebo mandle (lat. Euphórbia amygdaloides) Roste v listnatých lesích podél okrajů, v houštinách keřů a na trávnících, také u plotů; do podhůří, zejména na vápenaté půdě. Rostlina (20) 30-70 cm vysoká s horizontálním plazivým, dřevnatým, rozvětveným, vícehlavým oddenkem. Kvete v dubnu – začátkem května.
Cypřišový pryšec (latinsky Euphórbia cyparissias) Rostlina je 15-30 cm vysoká, lysá nebo méně často mírně pubertální, šedavě zelená. Kořen je válcovitý, plazivý, rozvětvený. Lodyhy jsou z velké části početné, vzpřímené, 15-24 cm vysoké, 2–3 mm silné na bázi, silně rozvětvené od báze, s 1–12 axilárními stopkami o výšce 1–2,5 cm výše, někdy chybí a obvykle bez -kvetoucí větve dole, hustě olistěné. Kvete v květnu až červnu, příležitostně na podzim.
Euphorbia bíle žilkovaná nebo bíle žilkovaná (lat. Euphorbia leuconeura) Vytrvalá bylina vysoká až 1,5 m, strukturou připomínající palmu. Květy mléka se sbírají na stopkách dlouhých až 5 cm a v paždí listů se nacházejí bíle žilnaté květy bez dlouhých stopek. Euphorbia bíle žilkovaná je nenáročná na péči a rychle roste, potřebuje hodně světla, ale na jaře a v létě by měla být skryta před přímým slunečním zářením, aby nedošlo k popálení listů.
Hřeben Euphorbia (lat. Euphórbia lophogona) Stálezelený nebo polopadající sukulentní keř, vysoký až 120 cm. Lodyha bez větví nebo s několika větvemi, někdy spirálovitě stočená, zúžená směrem k vrcholu, s podélnými řadami trnů, průměrem 3 cm. Větve jsou pětiboké, rozšiřující se směrem k vrcholu , se šedými jizvami po spadaných listech, od tmavě zelené po olivově hnědou. Kvete v létě, již v prvním roce života. Roste v subtropických a tropických pobřežních lesích, na písčité půdě.
Euphorbia myrsinites (lat. Euphórbia myrsinites) Vytrvalá bylina. Rostlina (5) 10-25 cm vysoká, lysá, šedošedá, víceméně načervenalá. Stonky vzestupné nebo plíživé, až 40 cm dlouhé, 2-5 mm silné, páskově brázděné, hustě listnaté, bez podpažních stopek, zimující ve formě nekvetoucích výhonků, z nichž některé kvetou brzy na jaře. Roste na skalách a kamenitých svazích s vápenitou půdou.

*S úplný seznam typů a odrůd mléčných řas Můžete si to přečíst na Wikipedii.

Každá z těchto rostlin je prezentována ve své vlastní jedinečné odrůdě a má individuální vlastnosti..

Perfektně se kombinuje s různými rostlinami

Euphorbia se také dobře hodí k různým rostlinám.

Odrůda

Odrůda „Mil“ s jemnými květy

Euphorbia: reprodukce

Reprodukce probíhá několika způsoby, zejména mluvíme o semenech, řízcích a rozdělení keře..

Odrůda má originální tvar a barvu.

Odrůda „Fat spurge“ má originální tvar a barvu

Šíření semen mléčné řasy

Většina odrůd této kultury se může snadno rozmnožovat samovýsevem. Vzhledem k tomu, že rostlina je dvoudomá, je pro přirozený reprodukční proces nutné, aby byly poblíž vysazeny samčí a samičí keře..

Hodí se dobře do moderních interiérů

Rostlina dobře zapadá do moderního interiéru

Skutečnost! Pěstitelé květin jsou bohužel schopni určit „sexuální vlastnosti“ rostlin pouze během kvetení..

15

Samčí rostliny jsou užší a delší, zatímco samičí plodiny jsou naopak široké a obsypané mnoha tyčinkami. Na podzim je nutné osevní místo důkladně zamulčovat pomocí humusu nebo pilin..

Na poznámku! Nejživější rostliny jsou ty, jejichž semena byla podrobena stratifikaci..

15

Euphorbia: množení řízky

Všechny druhy této kultury, s výjimkou některých jednotek, se mohou snadno množit řízkováním..

 1. Optimální časové období pro tento proces jsou poslední květnové dny..
 2. U řízků by měly být upřednostněny mladé výhonky..
 3. V tomto případě by měl být řez proveden ostrým nožem a vyčnívající mléčná šťáva by měla být důkladně omyta teplou vodou..
 4. Poté musí být řezané prvky posypány aktivním uhlím, to platí také pro mateřskou část.
 5. Větvičky jsou odeslány na teplé místo na několik dní a po vysušení je lze snadno zasadit do krabic.
 6. Dno nádoby, ve které bude výsadba probíhat, je pokryta drenážní vrstvou 2-3 cm, poté se ke stejným účelům použije směs půdy sestávající z rašeliny a listové zeminy.
 7. Optimální je přidat malé množství dřevěného uhlí..
 8. Půda by měla být mírně vlhká, protože kultura euphorbia nemůže tolerovat nadměrnou vlhkost.
 9. O měsíc později řízky zakoření a budou připraveny na následný proces výsadby do země..
 10. Chcete -li dát kořenům sílu a sílu, je nutné použít speciální přípravky. Letní obyvatelé doporučují používat „Heteroauxin“.

Zde je tak jednoduchá, nekomplikovaná metoda řízků používaných k množení plodin.

Neobvyklý

Neobvyklý modrý spurge

Rozdělení keře mléčných řas

Euphorbia ozdobí cestu v každé zahradě

Euphorbia ozdobí cestu v každé zahradě

Pokud vám tato plodina na zahradě již roste, můžete ji rozmnožit dělením. Proces se provádí v dubnu až květnu, na začátku pučení. V tomto případě nepotřebujete speciální dovednosti, hlavní věc je, že v každém prvku jsou 2 ledviny. Posezení se provádí v předem připravených prostorách zahrady..

Rada! Takové kultury dosahují nejlepšího růstu v otevřených slunečných prostorách. Mohou se cítit dobře v polostínu, ale kvetení v tomto případě již není tak hojné..

 1. Pokud jste se rozhodli přidělit stinnou zahradní plochu, je nejlepší zasadit šupinatou nebo dlouhorohou mléčnici, to neovlivní hojnost kvetení.
 2. Rostlina se vyznačuje nadměrnou vitalitou. Jeho semena, odfouknutá větrem, někdy vyraší na těch nejneočekávanějších místech. Pokud jste na místě našli mladý růst, musíte tuto rostlinu vykopat a poté ji přesunout na trvalé místo. Jen si pamatujte, že tato kultura netoleruje časté „stěhování“.
 3. Když jsou sazenice zasazeny, musíte posypat dno otvoru drenáží. V její roli může působit expandovaná hlína, polystyren, oblázky. Na tuto vrstvu můžete položit kůru dřeva, která je mírně shnilá..
 4. Poté se do otvoru umístí sazenice, na jejíž kořenech je hrudka země, a posypaná půdní směsí na vrchol. Obsahuje rašelinu, listovou zeminu, písek.

Odrůda

Odrůda „tasmánský tygr“

15

Euphorbia a rysy péče o něj

Tato plodina se dobře vyrovnává se suchem, proto by měla být zalévána pouze ve velmi horkých a suchých létech. A v žádném případě byste neměli půdu zvlhčovat, může to negativně ovlivnit stav kořenového systému..

15

Poznámka! Top dressing se provádí 2-3x za sezónu, používají se na to klasická minerální hnojiva.

majestátní a majestátní

Majestátní vznešenost

Pokud žijete v regionu, kde v zimě jehla teploměru klesne pod 12 ° C, na podzim by měla být rostlina mulčována rašelinou, humusem nebo pilinami. Pokud jde o jeho velké keře, měly by být “zabaleny” smrkovými větvemi nebo silným polyetylenovým filmem.

Skvělé pro venkovní dekoraci

Euphorbia je skvělá pro zdobení exteriéru

Thanks! You've already liked this