Venkovská nálada: vytvoření interiéru dětského pokoje v dřevěném domě

Maximum přírodního dřeva a pokoj se promění ve sen dospělého

Maximum přírodního dřeva – a místnost se promění ve sen!

Vývoj a tvorba interiéru dětského pokoje je zodpovědný a obtížný úkol. Kromě toho, že by zde měl být malý člověk pohodlný, nesmíme zapomenout na bezpečnost použitých materiálů, jejich vliv a barvy na vývoj a psychologický stav dítěte. Pokud jde o dřevěný dům, pak se starali o šetrnost k životnímu prostředí i ve fázi výstavby, všechno ostatní vyžaduje neméně pozornosti.

Jednou z hlavních součástí dětského pokoje je jeho šetrnost k životnímu prostředí a osvětlení.

Jednou z hlavních součástí dětského pokoje je jeho šetrnost k životnímu prostředí a osvětlení.

Než začneš

Stojí za to pamatovat, že každé dítě je jedinečné a nebude fungovat, aby veslovaly všechny jedna velikost pro všechny. Místnost by měla být navržena v souladu s touhami, dovednostmi, věkem a zálibami syna nebo dcery. Nemusíte být designérem, abyste potěšili dítě designem pokoje, je důležité jen vědět, co miluje a co nevítá.

Důležité! Dekorace dřevěných stěn musí být bezpečná pro obyvatele prostor, musí být hygienicky vyčištěna. Čím je dítě mladší, tím více úklidových cyklů musíte provést..

Při zařizování pokoje pro novorozence byste měli upřednostňovat pouze přírodní materiály.

Při zařizování pokoje pro novorozence byste měli upřednostňovat pouze přírodní materiály.

Stěny ze zaoblených kulatin v dřevěném domě vůbec nepotřebují dodatečnou úpravu, protože samy již absolutně dodržují výše uvedené pravidlo. Pokud takovou přirozenost nelze ponechat v původní podobě, například když dům není nový, můžete použít následující řešení:

 1. Dřevěná podšívka.

  Obložení stěn dřevěnou šindelem je pro školku docela přijatelnou možností

  Obložení stěn dřevěnou šindelem je pro školku naprosto přijatelnou možností

 2. Sádrokartonové desky. Mohou být omítnuté nebo tapetované. Pokud jde o to druhé, neměli byste kupovat příliš drahé. Nejlepší možností je papír. Jsou barevné a jejich změna nebude hmatatelnou ranou do peněženky..

  Kombinace tapety a hladkých stěn je pohodlnou volbou, je snadné změnit design aktualizací barevného schématu

  Kombinace tapety a hladkých stěn je pohodlnou volbou: je snadné změnit design aktualizací barevného schématu

 3. Pokud stěny nejsou v nejlepším stavu, ale nemají hluboké praskliny, lze je renovovat zakrytím skvrna nebo barva na vodní bázi, které jsou také bezpečné.

  Dětský pokoj je samostatná kouzelná oblast pro dítě

  Dětský pokoj je samostatná magická oblast pro dítě

Rozložení

Pokud designové radovánky nejsou pro děti tak důležité, pak rozložení ano. Od jeho pohodlí navíc závisí touha dítěte být v místnosti, studovat atd. V každém případě je nutné dosáhnout „zajímavého“ efektu. Je nutné vyzdvihnout několik hlavních oblastí, které by se měly lišit, alespoň vizuálně..

15

Místo na spaní

Tady je vše jasné – toto je postel. Musí být:

 •  Pohodlná – středně tvrdá matrace.

Volba matrace je odpovědnou součástí, protože na ní závisí zdraví zad dítěte

Volba matrace je zodpovědnou součástí, protože na ní závisí stav páteře dítěte.

 •  Vyrobeno z bezpečných materiálů.

Pokud rodiče prosazují při výběru postele úplnou šetrnost k životnímu prostředí, pak je matrace z kokosové náplně opravdu bezpečná a prospěšná pro páteř.

Pokud rodiče při výběru postele prosazují naprostou šetrnost k životnímu prostředí, pak je kokosová matrace pro záda opravdu bezpečná a zdravá.

 • Vhodné pro věk. To znamená, že pro dítě by postel měla mít nárazníky, pro starší dítě by měla odpovídat výšce. Zvláštním problémem jsou mladiství, kteří jsou často v rozpacích kvůli příliš „dětským“ postelím, které si rodiče vybrali k růstu.

Pokoj teenagera by měl být co nejblíže dospělému, přiměřený věku

Místnost teenagera by měla být designově co nejblíže dospělému, přiměřená věku

Kreativita a studium

Bez ohledu na věk existují dvě další důležité složky volného času dítěte doma. Je pravda, že právě v závislosti na věku je vybrána plnost této zóny. Kritéria jsou v každém případě obecná:

 1.  Nejosvětlenější místo. Platí pro přirozené i umělé světlo.

  Povinným atributem je velké okno, poblíž kterého můžete umístit stůl.

  Povinným atributem je velké okno, poblíž kterého můžete nainstalovat stůl.

 2.  Nábytek se vybírá podle růstu a potřeb. To pomůže udržet správné držení těla a nepoškodí váš zrak..

  Na takovém nábytku, jako je stůl, židle a postel, je lepší nešetřit.

  Na nábytku, jako je stůl, židle a postel, je lepší nešetřit.

 3. Na jednu zeď lze uspořádat kreslící roh. K tomu existuje spousta příležitostí – zavěsit speciální desku, pokrýt zeď barvou, na kterou je vhodné kreslit.

  Zeď pro kreativitu je pro vaše dítě skvělý nápad

  Zeď pro kreativitu je skvělý nápad pro vaše dítě.

Rada! Rozumným řešením je nákup nábytku s nastavitelnou výškou a sklonem desky stolu. Tím výrazně ušetříte rodinný rozpočet..

Hrát roh

Bez něj nikde, znovu, bez ohledu na věk, pokud není potřeba v pokoji teenagera, i když určitě má své vlastní hračky. Tuto oblast je třeba vybavit bez ohledu na velikost místnosti. Je velmi výhodné ozdobit tento roh čalouněným modulárním nábytkem, který lze současně použít jako designér.

Důležité! Na podlaze musí být koberec, i když je podlaha dřevěná. Koberec primárně změkčí náraz, pokud dítě spadne. To se stává v různých věkových kategoriích, protože hry jsou vždy velmi aktivní..

Místnost ve světlých barvách vypadá obzvláště jemně

Místnost ve světlých barvách vypadá obzvláště jemně

 • Pokud to prostor dovolí, měli byste vybavit bezpečnou švédskou zeď: fyzický vývoj je nepostradatelnou podmínkou zdravého dětství. Zde také musí být všechny objekty bezpečné, bez ostrých rohů..

Sportovní vybavení by mělo odpovídat koníčkům a věku dítěte

Sportovní vybavení by mělo odpovídat koníčkům a věku dítěte

Rada! Aby bylo dítě zvyklé na objednávku od raného věku, je důležité zajistit pohodlné skladovací systémy a musí být schopno samo otevírat kontejnery a různé boxy.

čtrnáct

Barvy

 • Tradičně barva odpovídá pohlaví: pro chlapce – modrá, pro dívku – růžová. Ale neměli byste přemýšlet formálně, můžete přijít s něčím zajímavějším, zvláště pokud je design stěn atypický..

Hlavním pravidlem, které je zde třeba dodržovat, jsou pastelové odstíny na stěnách a textilie, hračky a další odnímatelné atributy jsou světlé. Dítě jakéhokoli věku potřebuje jas, bez něj se místnost rychle začne nudit a začne být nezajímavá.

Jas dítěte není nijak omezen

Pro dítě není žádný jas

Rada! Slaďte barvy, ale opatrně, aby místnost nebyla odpudivá. Některé barvy navíc působí na psychiku depresivně, například tmavě modrá. Červená má vzrušující účinek na nervový systém, takže by jí nemělo být mnoho.

Důležité detaily interiéru

V dětském pokoji v dřevěném domě nejsou žádné maličkosti, vše je důležité. Zvláštní pozornost by měla být věnována textiliím. Pomáhá zdůraznit geometrii, zaměřit se na určitou oblast, rozšířit nebo zmenšit prostor. Pokud používáte materiály různých textur, bude možné dát vzhledu místnosti jedinečnost, originalitu.

Směle kombinujte barvy a výsledek bude úžasný

Směle barvy směle pro úžasné výsledky

Důležité! Nezapomeňte věnovat pozornost stěnám: pokud jsou přirozené, to znamená, že strom není skrytý za sádrokartonovými deskami, pak by měly být vhodně zvoleny textilie.

15

Není třeba zanedbávat osvětlení – ve školce ho nemůže být mnoho, ať je lépe. Přepínače by navíc měly být umístěny tak, aby na ně dosáhlo samotné dítě, a ne znovu a znovu volat rodičům.

V blízkosti postele lze také instalovat světelné zdroje

V blízkosti postele lze také instalovat světelné zdroje

Pokud je dítě starší, pak při uspořádání místnosti s ním můžete udělat krásné stínítko s vlastními rukama. Díky tomu bude místnost ještě příjemnější a samozřejmě neobvyklá..

Výstup

Dětský pokoj je zvláštní místo v každé domácnosti. Bez ohledu na materiál jeho stěn (dřevo, cihla) je důležité vytvořit pro jeho obyvatele absolutní pohodlí a bezpečí – to je hlavní úkol rodičů.

13

Thanks! You've already liked this