Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě: lidové metody a profesionální nástroje

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Navzdory čistotě a úhlednému úklidu se v bytě objevila plíseň? Pojďme zjistit, jak se s tím vypořádat a zabránit tomu, aby se v budoucnu objevil.

Navzdory čistotě a úhlednému úklidu se v bytě objevila plíseň? Pojďme zjistit, jak se s tím vypořádat a zabránit tomu, aby se v budoucnu objevil.

Otázka, jak dříve nebo později odstranit plíseň na zdech v bytě, začíná znepokojovat každou ženu v domácnosti. Tento nepříjemný jev, který kazí nejen vzhled místnosti, ale také způsobuje značné škody na zdraví členů domácnosti, je třeba okamžitě odstranit. Proč jsou plísně a plísně nebezpečné, která z těchto metod bude účinnější – profesionální lék nebo lidové metody a co je třeba udělat, aby se zabránilo vzniku plísní?

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Vždy jsou v prodeji výrobky na ošetření obkladů s antifungálním účinkem. Můžete jim také dát přednost a jednoduché lidové prostředky.

Vždy jsou v prodeji výrobky na ošetření obkladů s antifungálním účinkem. Můžete jim také dát přednost a jednoduché lidové prostředky.

Příčiny plísní na stěnách bytu a jeho poškození těla

Než zjistíte, jak ošetřit stěny před plísní, musíte pochopit, co je to plíseň. Za vážné nebezpečí lze považovat houbu, která se vyvíjí ze spór vzduchu a objevuje se v místnostech s vysokou vlhkostí a nedostatečným větráním. Protože je pro jeho výskyt nezbytná vysoká vlhkost, nejčastěji se v koupelnách, kuchyních, v bytech v prvním nebo posledním patře objevují černé skvrny. Houby najdete kdekoli: na filtrech klimatizace a v pračkách, na okenních rámech a svazích, ale stěny zůstávají oblíbeným místem pro plísně..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Postarejte se o instalaci odsavače par v koupelně. Teplý vlhký vzduch je prakticky zárukou růstu plísní

Postarejte se o instalaci odsavače par v koupelně. Teplý vlhký vzduch je prakticky zárukou růstu plísní

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Buben a těsnění pračky po vyprání pomalu schnou. Pravidelně je čistěte ručně a pračku vždy nechte pootevřenou.

Buben a těsnění pračky po vyprání pomalu schnou. Pravidelně je čistěte ručně a pračku vždy nechte pootevřenou.

SKUTEČNOST! Hojnost rostlin, které milují vlhkost a vyžadují časté zalévání, může v místnosti také vyvolat plísně. Odborníci doporučují nezneužívat takové terénní úpravy bytu..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Plíseň na stěnách bytu se může objevit také kvůli množství pokojových rostlin. Budou první, kdo tím trpí.

Plíseň na stěnách bytu se může objevit také kvůli množství pokojových rostlin. Budou první, kdo tím trpí.

Vznikající plíseň v domě je důsledkem negramotné stavby, špatně fungujícího ventilačního systému a vysoké vlhkosti. To je důvod, proč se zbavit houby v místnosti je celý komplex prací na odstranění všech příčin. Houba smytá ze stěn se rychle vrátí, pokud je v místnosti zachován stejný režim vlhkosti a teploty.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Plíseň se často objevuje na sprchových závěsech a odtud se šíří po celé koupelně. Proto je třeba je pravidelně mýt houbou a mýdlovou vodou (nebo umýt, pokud nejsou PVC)

Plíseň se často objevuje na sprchových závěsech a odtud se šíří po celé koupelně. Proto je třeba je pravidelně mýt houbou a mýdlovou vodou (nebo umýt, pokud nejsou PVC)

RADA! Nestačí jen vědět, jak se vypořádat s plísní, protože je také nutné chránit dům před výskytem plísňových výrůstků v budoucnosti. Proto by preventivní opatření měla být považována za součást obecného komplexu prací na boj proti houbě..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Plíseň se nejčastěji objevuje v rozích, za sokly a kolem oken. Materiál obkladu stěn na to prakticky nemá vliv.

Plíseň se nejčastěji objevuje v rozích, za sokly a kolem oken. Materiál obkladu stěn na to prakticky nemá vliv.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Černá plíseň (Aspergillus niger) je nevyhnutelná, pokud není kuchyň dostatečně vyčištěna. Zbytky jídla se dost rychle nakazí.

Černá plíseň (Aspergillus niger) je nevyhnutelná, pokud není kuchyň dostatečně vyčištěna. Zbytky jídla se dost rychle nakazí.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Výtrusy černé plísně pod elektronovým mikroskopem se zvětšením 2000x (barvy neodpovídají realitě, přítomné pro jasnost)

Spóry černé plísně pod elektronovým mikroskopem se zvětšením 2000x (barvy neodpovídají realitě, přítomné pro jasnost)

Abyste mohli zahájit proces odstraňování plaku z plísní, stačí se seznámit se seznamem pravděpodobných chorob, které jsou ohroženy „komunikací“ se vzduchem plným spor:

 • Alergie a astma.
 • Dermatitida.
 • Respirační onemocnění: bronchitida a laryngitida.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Bolestivý stav, podobný nachlazení nebo alergickému záchvatu, může být způsoben spory plísní ve vzduchu.

Bolestivý stav, podobný nachlazení nebo alergickému záchvatu, může být způsoben spory plísní ve vzduchu.

 • Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém.
 • Stomatitida, konjunktivitida a další.

Lidové a profesionální metody řešení plísní na zdech

Pokud jde o to, jak se zbavit plísní a plísní, které se usadily na zdech, obyčejní lidé se raději zaměřují na lidové metody. Jejich účinnost byla testována roky každodenních každodenních zkušeností, což však nevylučuje možnost nedostatečného výsledku..

 • Plíseň v koupelně a jakékoli jiné místnosti lze odstranit stolním octem, který účinně čistí povrch stěn od houbových útvarů. Zasažený povrch se otře nebo postříká octem, poté se setře vodou a místnost se vyvětrá, aby se odstranil štiplavý zápach.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Obyčejný ocet dobře bojuje s plísní

Obyčejný ocet je vynikající v boji proti plísním.

 • Klasickým antibakteriálním a antifungálním prostředkem je peroxid vodíku. Každý ví, co dělat s takovým řešením: potažené povrchy by měly být ošetřeny 3% roztokem v intervalech několika dní – pro konsolidaci výsledku. Podle podobného schématu se používá čpavek zředěný na polovinu vodou, ale jeho použití je účinné pouze v případě poškození hladkých povrchů – dlaždic, plastu nebo skla.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Peroxid vodíku mějte neustále v koupelně. Mějte však na paměti, že kontejner pro něj by měl být vyroben z tmavého skla, nebo lépe - neprůhledného. Nádobu je potřeba čas od času doplnit - peroxid vodíku se časem rozloží na vodu a atomový kyslík a ztratí všechny své vlastnosti

Peroxid vodíku mějte neustále v koupelně. Mějte však na paměti, že kontejner pro něj by měl být vyroben z tmavého skla, nebo lépe – neprůhledného. Nádobu je potřeba čas od času doplnit – peroxid vodíku se časem rozloží na vodu a atomový kyslík a ztratí všechny své vlastnosti

 • Roztok jedné lžíce jedlé sody zředěné ve sklenici vody je také považován za hodný prostředek. Soda je přitom naprosto bezpečná a nevyžaduje po aplikaci důkladné opláchnutí povrchu..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Houba se přestává množit v zásaditém prostředí, které lze využít omytím infikovaných povrchů roztokem jedlé sody

Houba se přestává množit v zásaditém prostředí, které lze využít omytím infikovaných povrchů roztokem jedlé sody

 • Stejně účinné je použití bělidla nebo jakéhokoli čisticího prostředku s bělícím prvkem. Agresivní činidlo se zředí vodou v poměru 1: 3, poté se nanese na infikovaný povrch tuhým štětcem. Po použití by měly být povrchy důkladně opláchnuty a místnost větrána, dokud zápach zcela nezmizí..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Například bělidlo, každý to ví

Například bělidlo, známá „bělost“ se zředí vodou v poměru 1: 3 a získáme protiplísňové činidlo pro úpravu obkladů

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Bylinné prostředky proti plísním jsou k ničemu. Jediným esenciálním olejem, který brání růstu plísní, je olej monarda. Lze přidat do aromalampy

Bylinné prostředky proti plísním jsou k ničemu. Jediným esenciálním olejem, který brání růstu plísní, je olej monarda. Lze přidat do aromalampy

Pokud se žádná z uvedených lidových metod neukázala jako dostatečně účinná, odborníci doporučují zůstat u profesionálních nástrojů, které zaručují zbavení se plísní jednou provždy. V tomto případě povrchová úprava probíhá v několika fázích:

 • Zeď je ošetřena speciálním přípravkem (Fongifluid nebo Senezh Effeo).

RADA! Kompozice stěn můžete použít několikrát, v závislosti na stupni poškození a účinnosti práce.

 • Zaschlá forma se odstraní suchým kartáčem.
 • Povrch stěny se umyje čistou teplou vodou.
 • Poté se na stěny nanese základní nátěr (Euro Primer nebo Universal), který by měl zajistit pevnost a prodyšnost stěn..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Časté mytí stěn v koupelně a kuchyni je dobrým způsobem, jak zabránit vzniku plísní, protože na stěnách se časem hromadí plak, který není očím zcela viditelný - příznivé prostředí pro plísně

Časté mytí stěn v koupelně a kuchyni je dobrým způsobem, jak zabránit vzniku plísní, protože na stěnách se časem hromadí plak, který není očím zcela viditelný – příznivé prostředí pro plísně

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Povrchy vedle infikovaných stěn je také nutné důkladně umýt, protože spóry plísní se šíří dostatečně daleko

Rovněž povrchy vedle infikovaných stěn je třeba důkladně umýt, protože spóry plísní se šíří poměrně daleko

Vědět, jak odstranit plíseň pomocí lidových a speciálních prostředků, můžete nejen bojovat, ale také porazit houbu, navždy se zbavit nepříjemného plaku na stěnách.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Pokud se problém s plísní již objevil ve vašem bytě, při příštím nákupu tapety věnujte pozornost jejich speciálním značkám označujícím odolnost vůči plísním (

Pokud se problém s plísní již objevil ve vašem bytě, příště při nákupu tapety věnujte pozornost jejich speciálnímu označení udávajícímu odolnost vůči plísním („plesnivému“ nebo jinému, o čem vám řekne poradce v obchodě)

Prevence vzniku plísní je klíčem ke zdraví domácností

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Každý dům a byt by měl být pravidelně vyšetřován na výskyt plísní.

Každý dům a byt by měl být pravidelně vyšetřován na výskyt plísní.

Poté, co se majitelé bytu rozhodli, jak ošetřit stěny, a byl odstraněn vizuální projev houby, je nutné vytvořit podmínky, které nebudou vyvolávat výskyt nových houbových útvarů na stěnách. Aby se černá plíseň nevrátila na stěny místností, měli byste:

 • Zkontrolujte těsnost plastových oken. Větrací ventily na oknech zabrání ztrátě teplého vzduchu v místnosti, ale zaručí dostatečné větrání.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Pokud najdete na bambusových závěsech plíseň, odstraňte je a jednoduše omyjte mýdlovou vodou. Jakmile jsou úplně suché, můžete je vrátit zpět

Pokud najdete na bambusových závěsech plíseň, odstraňte je a jednoduše omyjte mýdlovou vodou. Jakmile jsou úplně suché, můžete je vrátit zpět

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Pokud máte dřevěná okna, dveře, svahy - pravidelně kontrolujte neporušenost jejich povlaku. V případě potřeby je pokryjte čerstvým nátěrem

Pokud máte dřevěná okna, dveře, svahy – pravidelně kontrolujte neporušenost jejich povlaku. V případě potřeby je pokryjte čerstvým nátěrem

RADA! Chcete -li chránit okenní otvory před vlhkostí způsobenou častým větráním, můžete je ošetřit hydrofobními barvami.

 • Nábytek by neměl být umístěn poblíž zdí, které byly zasaženy spory hub. Odborníci naopak doporučují zajistit volný přístup vzduchu na všechny povrchy a rohy místnosti..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Půdní a rohové prostory nejčastěji trpí plísní na zdech. Je tam potřeba nejdůkladnější nucené větrání. Izolace stěn by měla být prováděna pouze venku! Vnitřní izolace pouze zvýší šance na výskyt plísní.

Půdní a rohové prostory nejčastěji trpí plísní na zdech. Je tam potřeba nejdůkladnější nucené větrání. Izolace stěn by měla být prováděna pouze venku! Vnitřní izolace pouze zvýší šance na výskyt plísní.

 • Větrání by se mělo stát normou a pootevřená nebo otevřená okna a větrací otvory by měly přispět k čistšímu vzduchu v místnostech..
 • Na kontaminovaných površích by mělo být provedeno profylaktické ošetření speciálními antimikrobiálními spreji nebo protiplísňovými barvami.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Kromě dlaždic je v západních zemích běžná rozpočtová výzdoba stěn koupelny plastovými panely. Žádné spoje a hladký omyvatelný povrch - nejméně náchylné k plísním (nezapomeňte však předem ošetřit stěny, na které jsou takové panely připevněny)

Kromě dlaždic je v západních zemích běžná rozpočtová výzdoba stěn koupelny plastovými panely. Žádné spoje a hladký omyvatelný povrch – nejméně náchylné k plísním (nezapomeňte však předem ošetřit stěny, na které jsou takové panely připevněny)

 • Kromě vnitřní práce v místnosti je důležité provádět vnější prevenci, a to pečlivě izolovat spoje mezi panely, zajistit hydroizolaci vnějších stěn a adekvátní odtok. V bytových domech by to měla provést servisní společnost..

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Aby se zabránilo tvorbě plísní v drenážních systémech dešťové vody, měly by být pravidelně čištěny z listů

Aby se zabránilo tvorbě plísní v drenážních systémech dešťové vody, měly by být pravidelně čištěny z listů

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Bytový dům nebo soukromý dům, plastové nebo dřevěné obklady jsou stejně náchylné k plísním. Jeho prevence by proto měla být prováděna jak interně, tak externě.

Bytový dům nebo soukromý dům, plastové nebo dřevěné obklady jsou stejně náchylné k plísním. Jeho prevence by proto měla být prováděna jak zevnitř, tak zvenčí.

S plísní by se mělo bojovat nejen uvnitř, ale i mimo areál, provádět celou řadu opatření, která v budoucnu ochrání byt před výskytem plísní. Navzdory složitosti a délce odstraňování šedých nebo černých skvrn je nutné houbu odstranit, protože její poškození zdraví je hmatatelné a významné.

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Domy (soukromé i vícebytové), které se nacházejí poblíž vodních ploch a jsou zastíněny stromy, jsou téměř zaručeně napadeny plísní. Potřebují nejdůkladnější prevenci

Domy (soukromé i vícebytové), které se nacházejí poblíž vodních ploch a jsou zastíněny stromy, jsou téměř zaručeně napadeny plísní. Potřebují nejdůkladnější profylaxi

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Je lepší vybrat nábytek na balkony a terasy ze syntetických materiálů - snadno a rychle se čistí

Je lepší vybrat nábytek na balkony a terasy ze syntetických materiálů – snadno a rychle se čistí

Jak odstranit plíseň na stěnách v bytě. Vzhledu plísně ve spíži, šatně a kuchyňských skříňkách zabrání speciální sáčky se silikagelem nebo jinými sušícími plnivy

Vzhledu plísně ve spíži, šatně a kuchyňských skříňkách zabrání speciální sáčky se silikagelem nebo jinými sušícími plnivy

Thanks! You've already liked this