Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií)

Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií)

Restaurování nábytku, jehož fotografie vypadá ve srovnání s fotografií „před“ tak působivě, lze provést doma. Nemusíte najímat profesionály. Zvláště pokud potřebujete vnést decentní vzhled ne starožitnou židli nebo starou komodu, ale obyčejný stůl, židli, skříň nebo taburet, které jsou místy mírně poškrábané, oteklé nebo oloupané. Zjistěte, jaká mistrovská díla lze s takovým nábytkem získat podrobněji dále v článku.

Obsah tohoto článku:

Hlavní možné fáze práce

Tento proces je kreativní, osvobozující, zajímavý, vyžaduje určitou dávku představivosti a také vám umožňuje ušetřit peníze – konec konců, nákup nové židle bude stát více než přemalování staré..

Aktualizovaný konferenční stolek do obývacího pokoje

Aktualizovaný konferenční stolek do obývacího pokoje

Před provedením restaurování musíte pochopit, jaké etapy prací na něm obecně existují.. Některé z nich jsou volitelné, některé závisí pouze na tom, o jakém nábytku mluvíme:

Inspekce

Bez této fáze se neobejdete – na ni musíte vytáhnout na světlo kus nábytku, který vám nevyhovuje, a poté kritickým pohledem odhadnout, jaký druh opravy bude potřebovat. Je to leštěné? To znamená, že budete muset buď aktualizovat lak nebo jej odstranit. Není leštěný? To znamená, že budou vyžadovány další prostředky, přímá práce se dřevem. Chcete ji úplně proměnit? Jak přesně – změnit barvu, použít kresbu, věk? A samozřejmě – má nohy, které se lámou, krabice, které se zasekly v drážkách, další podobné nepříjemné věci.

Dětský pokoj v klasickém stylu

Dětský pokoj v klasickém stylu

Demontáž

Židle, stoly, ostatní jednoduché položky nejsou potřeba. Ale pokud se chystáte obnovit skříňka, z toho budete muset vytáhnout všechny krabice, odšroubovat všechny rukojeti, odstranit všechny police, jinak nebude práce provedena na správné úrovni.

Čištění

Tato fáze je také nepostradatelná. Potřebujete setřít prach z nábytku, otřít jej vlhkým hadříkem a saponátem, abyste jej odmastili a teprve poté začít s opravou.

Drobná oprava věcí

Práce s prasklinami, třískami, jinými malými vadami. Často stačí, aby věc zářila novými barvami. Aktualizace leštění na leštěných předmětech doplňuje drobné opravy a jeho odstranění připraví položku na další metamorfózy, pokud ji plánujete úplně změnit..

Renovovaná bílá pohovka

Renovovaná bílá pohovka

Kreativní přepracování

Tento krok není nutný – můžete se dobře zastavit u malování přes malé praskliny nebo leštění povrchu. Ale pokud chcete, aby židle, stůl nebo šatník začaly vypadat novým způsobem, mohou být natřeny, stárnuty, natřeny, nalepeny na další vrstvu dýhy.

Závěr

Věc musí být přehodnocena kritickým okem. Jsou na těžko přístupných místech praskliny, je dobře vyleštěný, odlupuje se z něj čerstvá barva. Poté jej můžete použít.

Pokud nevíte, jaký druh vaší položky potřebuje opravu, a pokud ji chcete úplně změnit, pak potřebujete více informací k zamyšlení.

Drobná renovace

Pokud předmět nesvítí a jeho povrch zjevně není leštěný, nemusí být leštěn – stačí použít doporučení pro péči o dřevěný nábytek.

Nový život pro noční stolek na chodbě

Nový život pro noční stolek na chodbě

K tomu musí být věc uvedena na světlo a zhodnocena, která z následujících vad má.

Ztráta lesku

První možné – věc ztratila lesk. Stromu se to čas od času stane, protože stojí a sbírá prach, protože se ho dotýkají ruce. Pokud povrch vypadá opotřebovaný a ztratil původní barvu, musíte:

  • koupit produkt na péči o dřevo s pomerančovým olejem v jakémkoli železářství;
  • vezměte čistou houbu, namočte ji do vody a zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu třiceti sekund – nebo ji napařte, hlavní je, že je na dotek téměř horká;
  • nastříkejte přípravek na povrch rozprašovačem a otřete ho horkou houbou.

Klasika je vždy v módě

Klasika je vždy v módě

Při práci byste měli mít ruce v rukavicích a houbu, když začne chladnout, je třeba znovu zahřát..

Pokud je věc namalovaná – například dřevěná deska stolu – musíte použít jiný recept:
  • čajovou lžičku jedlé sody zřeďte ve sklenici vody a desku důkladně otřete;
  • počkejte, až uschne, a otřete suchým měkkým hadříkem, abyste odstranili plak;
  • nalijte dvě čajové lžičky čpavku do litru teplé vody a desku znovu otřete touto kompozicí.

Repasovaná noční lampa

Repasovaná noční lampa

Pokud strom není jednoduchý a není namalovaný, ale lakovaný, je třeba třetí přístup:
  • nalijte lžíci jakéhokoli mycího prostředku na litr teplé vody a povrch jemně otřete, abyste jej odmastili;
  • setřete podruhé, ale hadříkem namočeným v čisté vodě;
  • počkejte, až uschne, a potřete trochou rostlinného oleje.

Místo rostlinného oleje můžete použít směs lněného oleje, terpentýnu a octa. Nebo máslo a pivo ve stejném poměru. Nebo pivo, které bylo předtím uvařeno s kouskem vosku požadované barvy a ochlazeno do teplého stavu.

Polstrování čalouněného nábytku lze provádět samostatně

Polstrování čalouněného nábytku lze provádět samostatně

V důsledku toho se věc stane jasnou, jako by byla obnovena.. Tyto jednoduché recepty často stačí k tomu, aby věc vypadala dobře, a není třeba žádné další restaurování..

Skvrny a špína

Druhým je přítomnost skvrn a nečistot. K otázce můžete přistupovat různými způsoby:

  • Drobné oděrky a stará vybledlá místa lze potřít banánovou slupkou.
  • Jednoduché skvrny, není jasné z čeho, které nelze odstranit banánem, je třeba odstranit jiným způsobem. Nejprve vyčistěte povrch vodou a saponátem a poté otřete alkoholem – ne úplně, ale pouze postižená místa. Pokud se barva neobnoví, lze je přetřít odpovídajícím fixem na nábytek nebo se můžete pokusit zapamatovat si, z čeho pocházejí, a zmenšit je jinými způsoby..

Drobné oděrky a vybledlá místa lze potřít banánovými slupkami

Drobné oděrky a vybledlá místa lze potřít banánovými slupkami

  • Tuk a dýmy na kuchyňských skříňkách je třeba nejprve potřít mastkem, aby se zachytily, a poté vzniklý špinavý prášek setřít hadrem. Poté zřeďte dvě čajové lžičky čpavku litrem vody a otřete.
  • Bílou a emulzní barvu smyjte hadříkem namočeným ve směsi vinného octa a olivového oleje – tři kapky druhé ve sklenici první.

Hlavní věc je, že tkanina je sotva vlhká a všude nekape směsí..

  • Skvrny od bílé vody, které zůstanou, když na dřevěný nábytek položíte mokrou sklenici nebo něco vysypete, posypete moukou. Poté navlhčí hadřík olejem – kukuřičným, olivovým, palmovým nebo obyčejným slunečnicovým – a otřou povrch. Pak to znovu potřou sametem.

Tuky a výpary na kuchyňských skříňkách je třeba potřít mastkem a poté setřít hadrem

Tuky a výpary na kuchyňských skříňkách je třeba potřít mastkem a poté setřít hadrem

  • Bílé skvrny od horka, které zůstanou, když na dřevěný nábytek položíte horkou pánev nebo kastrol, setřete vyhřátou směsí parafínu a vosku požadovaného odstínu v poměru jedna ku jedné. Poté jej přikryjí papírovým ubrouskem složeným do několika vrstev a žehlí žehličkou. Výsledek je vyleštěn plstí nebo jiným hrubým hadříkem.

Pokud jsou bílé skvrny slabé, nejsou vyboulené, nesahejte hluboko, jsou odstraněny jiným způsobem. Usněte obyčejnou kuchyňskou solí, nakapejte pár kapek oleje a nechte tři hodiny. Poté se směs odstraní a tře se plstí, dokud skvrna úplně nezmizí..

Bez skvrn začne nábytek najednou vypadat mnohem lépe – krásně a aktualizovaně.

Krásný, aktualizovaný nábytek

Krásný, aktualizovaný nábytek

Mechanické poškození

Třetí je přítomnost trhlin, třísek a jiného mechanického poškození. Recepty zde jsou také četné:

  • Pokud je nábytek nalakovaný a čas od času se na něm objeví malé praskliny, pomůže směs ethylalkoholu s lopuchovým olejem v poměru jedna ku jedné. Aplikujte bílým hadříkem, nejlépe flanelovým. Potřeno plstí.
  • Pokud dojde k hlubokému poškrábání lakovaného nábytku z neúspěšného mechanického účinku, můžete jej přetřít běžným nábytkovým fixem nebo jódem – k dosažení požadovaného odstínu lze ředit vodou.
  • Pokud dojde k poškrábání lakovaného nábytku, který již zbělal, můžete použít krém na boty vhodné barvy nebo směs tmelu a vosku v poměru čtyři ku třem. Výsledek musí být vyleštěn.

Stylová, kožená sedací souprava

Stylová, kožená sedací souprava

  • Pokud je na nábytku čip, budete muset použít tmel a nejlépe speciální nábytek. Je lepší koupit světlý tón, abyste dosáhli požadované barvy s odstínem. Poté naneste na čip, rozetřete tak, aby byl zcela uzavřen, a tmel se rovnoměrně rozprostře po povrchu. Počkejte, až zaschne, a vetřete jemným brusným papírem.
  • Pokud je nábytek oteklý z vlhkosti – ne úplně, ale pouze na jednom místě – je pokryt solí několika kapkami rostlinného oleje. Sůl absorbuje vodu a olej obnoví pružnost stromu. Výsledek opět setřete hadříkem.

Všechny tyto jednoduché manipulace jsou často dost na to, aby nábytek začal vypadat dobře a není třeba žádné další restaurování..

Pokud ale chcete, aby věc vypadala nejen aktualizovaně, ale zcela novým způsobem, můžete ji dodatečně zpracovat.

Skříň v moderním stylu

Skříň v moderním stylu

Skříň v moderním stylu

Odstranění leštidla

Na nábytku není vždy nutná vrstva laku, protože s ním nebudete moci provádět žádné další manipulace, pokud je na něm lak. Žádná barva, žádný věk, žádná mozaika.

Pokud vám tedy jednoduché čištění nestačí, můžete použít jednu z osvědčených metod odstraňování laku na nehty:
  • Terpentýn, čpavek nebo denaturovaný alkohol. Do roztoku namočte vrstvu tenké kovové vlny a opatrně jím otřete povrch, ze kterého potřebujete odstranit lak. Pokud není příliš starý a není příliš snědený do dřeva, pak se odstěhuje.

Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií) Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií) Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií)

Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií) Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií)

  • Aceton. Vhodný k odstranění laku z vodorovného povrchu. Musíte namočit hadr do acetonu, rozložit ho na kus nábytku, ze kterého je odstraněn lak, a nahoře jej zakrýt polyetylenem. Po půl hodině lak zmizí a bude mnohem pružnější. Bude možné jej odstranit pomocí konvenční špachtle..
  • Specializované formulace. K dispozici v jakémkoli železářství. Před použitím si přečtěte pokyny – pokud přeexponujete kompozici, pak se absorbuje do dřeva a nebude možné ji podruhé nejen lakovat, ale dokonce na ni aplikovat alespoň něco.
  • Smirkový papír. Pokud je lesk starý a tvrdohlavý, žádné prostředky ho nezměknou. Jediným způsobem je odstranit ho rukama pomocí brusného papíru. Nejprve musíte potřít kusem s velkým zrnem, dokud se neobjeví vrstva dřeva. Poté musíte vzít kousek s jemným zrnem a vyleštit, abyste získali rovnoměrný, homogenní povrch. Pokud máte brusku, můžete ji použít – pak čištění laku nebude trvat několik hodin, ale asi půl hodiny.

Použijte nejvhodnější restaurátorské techniky

Použijte nejvhodnější restaurátorské techniky

  • Sklenka. Alternativa k brusnému papíru. Je zapotřebí ostrý střep, jehož okraj lze použít k odstranění laku tenkými hoblinami. Když jsou prohlubně, praskliny a jiné malé vady, lze je vyčistit ostrou hranou. Když je hlavní vrstva odstraněna, můžete zbytky odstranit jemným brusným papírem.
Barva se odstraní přesně podle stejného principu a účinek po odstranění zůstane stejný – plochý dřevěný povrch, který je připraven absorbovat jakýkoli nátěr, který se na něj rozhodnete nanést.

RadaKdyž odstraňujete lak na nehty, udělejte to v oddělené místnosti, odstraňte veškerý ostatní nábytek a otevřete okno. To usnadňuje čištění padajících třísek a usnadňuje dýchání..

Dětský pokoj s pirátskou tématikou

Dětský pokoj s pirátskou tématikou

Metody zpracování nábytku

Zbarvení

Tato myšlenka – přemalovat unavený kus nábytku – se vybaví každému, kdo se jednoho dne rozhodne provést restaurování doma. A to je logické, protože malování židle je mnohem jednodušší než malování nebo dělání decoupage.

Dřevěná chodba

Dřevěná chodba

Lze použít několik typů barev:
  • Akryl. Rychle schne, vypadá krásně, velmi odolný, dává jasnou barvu. Může být zředěn vodou, pokud potřebujete získat jiný odstín, a také nemá silný nepříjemný zápach – po použití stačí místnost vyvětrat. Kromě toho existují spreje s akrylovými barvami. Poskytují rovnoměrný rozstřik, usnadňují dosažení těžko přístupných míst štětcem a často dodávají obrazu zábavu..
  • Smalt. Dává jasnou lesklou barvu, jako je akryl, nevydrží o nic hůř, ale zároveň má specifický štiplavý zápach, který nezmizí několik dní.
  • Olej. Dává matnou barvu, není smytý ani zředěný vodou. Obvykle se používá, když potřebujete podklad pro malování.

Černá a bílá stěna v obývacím pokoji

Černá a bílá stěna v obývacím pokoji

  • Nitro, glyftalové a pentaftalové barvy. Dávají jasnou, lesklou a velmi dlouhotrvající barvu. Na rozdíl od akrylu, olej a smalty netvoří pouze vrstvu na povrchu, ale pronikají do vláken. Dokud nebudou nasáklé do určité hloubky, barva vybledne, ale jakmile impregnace skončí, nebude možné odstranit barvu, pouze vrstvou dřeva. V důsledku toho se používají na nábytek, který bude použit v obtížných podmínkách – například natřít s nimi stůl pro letní sídlo, který stojí na ulici od jara do podzimu, to je dobrý nápad..
  • Skvrna. Průsvitná barva, která zvýrazňuje strukturu dřeva. Dodává se v různých barvách, ale stále nevypadá zcela přirozeně. Vytváří vrstvu, kterou lze v případě potřeby odstranit brusným papírem.
  • Zranění. Není to barva v plném slova smyslu – speciální prostředek, který proniká do dřevěných vláken a v interakci s přírodními tříslovinami poskytuje hlubokou přirozenou barvu. Nelze odstranit brusným papírem, není vhodný pro každé dřevo.

Před aplikací musíte vyzkoušet malou plochu, která není na prominentním místě – přítomnost tříslovin závisí na tom, jak starý je strom.

Jídelní kout v klasickém stylu

Jídelní kout v klasickém stylu

RadaBarvu vybírejte podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout.

Před přímým nanesením barvy je nutné dřevo natřít základním nátěrem, aby bylo odolnější vůči vlhkosti, a položená vrstva se po několika měsících neodlepila..

Měli byste si vybrat barvu a současně se zaměřit na svůj vlastní vkus a vlastnosti interiéru:
  • Přírodní. Skutečný strom vypadá krásně a ušlechtile – to jsou jeho hlavní výhody. V klasických stylech nebude žádný malovaný stůl, žádná malovaná komoda vypadat stejně dobře jako stejný stůl a komoda, ale impregnované mořidlem.

Interiér v půdním designu

Interiér v půdním designu

  • Světlé teplé odstíny. Hodí se do interiérů se stejnými světlými teplými odstíny. Přinášejí pocit útulnosti a tepla, ale místnost působí o něco menší. Nábytek v nich se dobře hodí například do Provence.
  • Světlé studené odstíny. Hodí se do stejných chladných interiérů, místnost opticky zvětší, ale zároveň bude chladnější a přísnější. Nábytek v nich je vhodný pro minimalismus, pro skandinávský styl.
  • Tmavé teplé odstíny. Hodí se k sobě – ​​nábytek v nich se může stát jen nádherným jasným přízvukem v místnosti, zvláště pokud jej nenamalujete jednou barvou, ale několika, a kombinujete je. Ale může to místnost opět zmenšit. Dobré pro kýč a rustikální styly.
  • Tmavé studené odstíny. Strohé, působící chladným dojmem, vypadají dobře v místnostech, kde plánujete podnikat – ale ve ložnice bude vypadat poněkud mimozemsky.

Moderní styl

Moderní styl

Světlé odstíny se snadněji špiní, tmavé vykazují mechanické poškození.

Mějte také na paměti, že nábytek můžete malovat více než jednou barvou:
  • Jednobarevný nábytek. Vypadá to jednoduše a homogenně, je to vnímáno jako jediné pole. Dobře se hodí pro konzervativní interiéry, kde by na něj neměl být kladen důraz – nebo může fungovat jako jediné světlé místo.
  • Nábytek ve dvou barvách. Dvě barvy v jedné věci jsou zajímavější. Měly by být buď shodné, nejlépe ze všech odstínů, nebo kontrastní. Můžete namalovat věc pruhy, můžete použít puntíky – to jsou řešení buď pro kreativní interiér, nebo pro školku – nebo jednoduše zvýrazníte doplňky pomocnou barvou a bude to také dobře vypadat.

Bílou lze obtížně čistit

Bílou lze obtížně čistit

  • Nábytek ve třech barvách. Už obtížnější, i když také zajímavé. Všechny barvy by měly být buď shodné, nebo navzájem odstíny, nebo kontrastní. Nejčastěji se kombinace tří používá, když se ve školce dělá něco barevného, ​​nebo když je předmět tak velký, že všechny tři barvy mají kde dobře kombinovat.
  • Čtyři nebo více barev – to už není ani tak barva jako obraz, a obvykle se k tomu přistupuje s různými kritérii.

RadaVěc by měla být kombinována buď s hlavní barvou interiéru, nebo s její pomocnou barvou, nebo by měla fungovat jako hlavní jasný kontrast. Samo o sobě by to nemělo být – vypadá to nepřirozeně.

High-tech styl v ložnici

High-tech styl v ložnici

Malování a decoupage

Malování – ve skutečnosti stejné zbarvení, jen vyžaduje trochu více dovednosti. Obvykle se k tomu používá:

  • Kvaš. Standardní barva pro malování na cokoli, až na list papíru. Na stromě nedává jasnou jasnou barvu, proto je obvykle natřen skvrnou nebo olejovou barvou. Nevyžaduje ředění vodou, umožňuje dokonale napodobit ruská řemesla minulých století.
  • Olej. Stejná barva, kterou lze natřít základnu, je vhodná i pro kreslení vzoru. Dává matnou, krásnou a ostrou barvu.
  • Aniline. Obvykle se používají k barvení tkanin, ale pro barvení dřeva jsou také vhodné.

Všechno v rámci sil

Všechno v rámci sil

Kresba na strom může být cokoli.

Velmi populární je například napodobování ruských lidových řemesel:

  • Mezensky. Jedno z nejstarších řemesel, které vzniklo kdysi dávno u řeky Mezen. Kombinuje pouze dvě barvy – Černá a Červené se zaujatostí v okrové. Jeho prvky jsou jednoduché: kříže, pomlčky, listy, kruhy. Někdy existují figurky jelenů, koní a ptáků, velmi jednoduché a skládající se pouze z několika geometrických tvarů. Ozdoby jsou statické, může je vyobrazit i člověk, který neví, jak kreslit.
  • Gorodetsky. Polovina devatenáctého století, již komplikovanější než Mezen. Barvy jsou různé, obvykle světlé tóny, všechny kresby mají bílé nebo černé obrysy. Není to nejjednodušší: květiny, listy, žánrové scény s oslavujícími, procházky, shromáždění u samovaru, někdy kohouti s bujnými chvosty, koně, lvi nebo levharti, nejčastěji – naproti sobě.

Květinový interiér

Květinový interiér

  • Zhostovský. Polovina devatenáctého století, město Zhostovo. Nejčastěji se používá pro
  • podnosy na malování, ale nikdo vás neobtěžuje malovat stejnou židli. Pozadí je černé nebo červené, hlavním motivem je kytice, vyrobená v realistickém stylu. Někdy to doplňuje ovoce..
  • Khokholoma. Sedmnácté století, Novgorod. Pozadí – černé, barvy – zelená, červená a zlatá. Khokhloma nepřijímá jiné barvy. Hlavním motivem jsou jahody nebo jahody orámované složitými listy. Někdy můžete vidět ptáky, ale to je vzácné..
  • Gzhel. Obvykle se používá k malování nádobí, ale nachází se také v nábytku. Pozadí je bílé, hlavní barva je modrá, někdy je doplněna černým nebo bílým obrysem. Vzory jsou obvykle jednoduché – kříže, čtverce, květiny s velkými okvětními lístky. Někdy můžete vidět ptáka, který vypadá jako volavka nebo jeřáb..

Stylový podkrovní pokoj

Stylový podkrovní pokoj

Nábytek malovaný pro lidová řemesla dokonale zapadá do ruského stylu – lépe než jakýkoli jiný. Vhodné také pro dětská, ve kterém můžete ukázat svou představivost a kombinovat věci podle libosti, a ne podle kánonů stylu.

Také obraz může být:
  • Geometrický vzor. Je mnohem snazší jej vykreslit než lidový, dokonce i člověk, který nikdy nekreslil, se dokáže vyrovnat. Značku si můžete předkreslit a nakreslit.
  • Rostlinný vzor. Běžné, hodí se do většiny etnických stylů.
  • Scéna spiknutí. Dobré pro dětský pokoj, kde scéna z oblíbené karikatury zobrazené na skříni může dítě potěšit.

Přestavba na křeslo

Přestavba na křeslo

Obrázek může být jakýkoli, záleží na vaší představivosti. Hlavní věcí je jednat opatrně a nejprve to zkusit na malé desce, abyste si byli plně jistí svými schopnostmi..

Decoupage dává efekt podobný efektu malování – na stromeček je nalepen tenký ubrousek se zajímavým obrázkem. Mohou to být květiny, ptáci, andělé – vlastně cokoli, pokud se vám to líbí.

Technologie je jednoduchá:
  • vyčistěte a odmastěte povrch;
  • vyjměte ubrousek a opatrně jej potřete vrstvou lepidla PVA;
  • položte na povrch tak, aby nezůstaly žádné vrásky, důkladně vyhlaďte.

RadaMalování i decoupage musí být nahoře pokryty vrstvou laku, jinak budou vzory rychle vymazány.

Kreativní řešení pohovky

Kreativní řešení pohovky

Postačí jakýkoli bezbarvý lak na nábytek – abyste se ujistili, že je s ním vše v pořádku a kresba se nezhoršuje, můžete si na nějaké zbytečné desce vyzkoušet, jak schne.

jiné metody

Kromě nejjednodušších a nejzjevnějších metod restaurování existují ještě další, méně známé..

Mezi nimi:

skotskáJakkoli to zní divně, běžná barevná páska vám může pomoci aktualizovat nudný kus nábytku. Pokud vezmete několik rolí různých barev, můžete z nich udělat proužky jednoduchým přilepením pásky na proužky – nejprve jedna barva, pak další. Můžete také vytvořit homogenní. Výsledek samozřejmě nebude vypadat dobře v drahých klasických interiérech, ale v moderních, demokratických interiérech je to docela možné.

Ložnice v pastelových barvách

Ložnice v pastelových barvách

DyhováníMetoda, která je poněkud podobná decoupage a lepení páskou. Musíte si koupit dýhovaný list barvy, která se vám líbí, vystřihnout z něj díly vhodných velikostí a pomocí lepidla PVA jej přilepit k věci.

Výsledkem bude, že bude vypadat hladký a podobný skutečnému stromu, pouze bez všech jeho inherentních vad..

InlayMůžete si koupit dýhový list, ale místo toho, abyste ho jen vzali a nalepili na předmět, nakrájejte jej na malé kousky a dejte z nich obrázek. Výsledkem bude něco jako mozaika – vícebarevné, pokud budou kousky pomalovány různými barvami. Až budou připraveni, budete muset vzít list papíru a přilepit jej na něj zrcadlově ve srovnání s obrázkem, který chcete získat. Poté se list nalepí lepidlem PVA na správné místo a papír se opatrně odloupne smirkem. Výsledek je velmi účinný..

VoskováníPokud je dřevo potřeno měkkým voskem, získá příjemný matný odstín, který je vlastní starým krásným věcem. Jediným negativem je, že budete muset operaci pravidelně opakovat, jinak bude vosk vymazán a věc začne vypadat ošuntěle.

Tmavě hnědá, rohová sedací souprava

Tmavě hnědá, rohová sedací souprava

CraquelureJeden ze dvou způsobů, jak krásně stárnout nábytek. Ve skutečnosti se jedná o speciální barvu, která se po nanesení na vrstvu předchozí, ještě mokré barvy, smršťuje, což má za následek malé praskliny. Výsledek vypadá docela působivě.

Patina nábytkuNejprve se na dřevo nanese barva v metalické barvě – obvykle bronzová – a počkejte, až zaschne. Poté začnou nanášet patinu – kapku v bouli, zastíní ji hrubě a pak ji odstíní směrem k bouli. Pokud je povrch rovný, naneste barvu nejprve na okraje..

Patina obvykle vyžaduje několik vrstev, aby začala vypadat opravdu starožitně..

RadaVeškerou práci provádějte v rukavicích – pomůže to nepoškodit kůži na rukou. Práce s barvami, s žíravými látkami pro odlakování nehtů, se samotným lakem se nejlépe provádí v respirátoru – vniknutí jejich nejmenších částic do plic je zdraví velmi škodlivé.

Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií) Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií) Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií)

Restaurování domácího nábytku (čalouněné, kuchyňské, dřevěné): před a po (150+ fotografií)

VIDEO: DIY dekor

závěry

Existuje mnoho receptů, které vás naučí, jak se vypořádat se skvrnami od nábytku, prasklinami a lakovaným lakem. Neméně receptů ukazuje, jak můžete zcela změnit vzhled produktu.

Thanks! You've already liked this