Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Jak vyrobit strop z plastových panelů-

Plast, jako dokončovací materiál pro stropy, je nyní stále více rozšířen. Pokud to porovnáte s jinými typy povrchových úprav stropů, bude tato metoda stát více než materiály a instalační práce používané v jiných případech. Následná cena samotného provozu plastové stropní krytiny však bude mnohem nižší..

Koncept plastových stropů zahrnuje specifické typy stropních krytin – Armstrong, Grilyato a další podobné. Pro ně byla speciálně vyvinuta instalační schémata, závěsné konstrukce sestavené z nejjednodušších nosných prvků, plastové panely různých velikostí a barev. Existuje obrovské množství pokynů vysvětlujících správnost a pořadí montáže takových stropů..

Po instalaci plast nevyžaduje žádné další zpracování přední plochy. I u velmi silných sazí a sazí z plynových kamen v kuchyních plast snadno obnoví své původní dekorativní vlastnosti a barvy. To je zajištěno jednoduchým praním čistou vodou a mýdlovou vodou..

Plast jako dokončovací materiál pro stropy

Plast jako dokončovací materiál pro stropy

PVC plast je hygienický, za normálních podmínek nevypouští žádné chemické páry škodlivé pro člověka, je odolný vůči biologickému znečištění ve formě hniloby, plísní a hub. K jeho zničení začíná docházet při teplotě minimálně 120 stupňů Celsia..

 Použití plastu k dokončení stropů

Ke zdokonalení stropních krytin se donedávna používaly čtvercové nebo obdélníkové panely s hlubokým reliéfem z polystyrenové pěny na bázi expandovaného polystyrenu (ten se často používá k balení domácích spotřebičů)..

Porézní povrch těchto panelů měl nízkou odolnost vůči nečistotám ve formě prachu, pavučin, mastnoty a sazí, dobře se vstřebával a uvolňoval do okolního prostoru takové nepříjemné pachy, jako je tabákový kouř. Praní takového obložení nemělo žádný účinek a přední povrch byl pokryt špinavými skvrnami, které nelze odstranit.. Jediným způsobem, jak se s těmito potížemi vypořádat, byla úplná výměna stropní krytiny..

Obdélníkové panely

Obdélníkové panely

Pro stropní systémy se proto začaly nejčastěji používat obdélníkové plastové PVC panely o rozměrech 0,25 x 3 m o tloušťce 7,5 … 8,0 mm. Tyto panely, získané metodou vytlačování, se skládají ze dvou plochých desek spojených podélnými výztuhami, jejichž vzdálenost mezi nimi nepřesahuje 1 cm.

Podélné strany panelů jsou vybaveny zámky ve formě drážek a čepů. Mají také speciální vyčnívající klapku pro připevnění k povrchu, který má být zakryt. Po instalaci vytvářejí sílu, která přitahuje sousední panely, v důsledku čehož jsou švy mezi nimi neviditelné.

Zvláště dobře jsou švy maskovány na panelech s lesklým pracovním povrchem, stejně jako na nich aplikované periodické vzory nebo ozdoby. Švy mezi panely budou ještě nenápadnější, pokud jsou instalovány kolmo na stěnu, ve které jsou umístěny okenní otvory..

Umístění švů podél pohledu při pohledu na strop vizuálně činí místnost delší, napříč – širší.

V některých případech jsou švy záměrně zviditelněny a slouží jako jeden z prvků speciálně koncipovaného dekoru. PVC plastové panely s viditelnými švy se nazývají eurolining.

Pomocí obdélníkových panelů, které připomínají dřevo

Pomocí obdélníkových panelů, které připomínají dřevo

Někdy se pro plastové obklady používají souvislé PVC desky o tloušťce až 5 mm s různými barvami nebo vzory aplikovanými typografií. Tyto listy, připomínající velmi tvrdé linoleum, mohou být obdélníkové nebo čtvercové..

Švy mezi takovými plechy jsou obvykle uzavřeny ozdobnými PVC nebo pěnovými pásy přilepenými přes ně, napodobujícími dřevěné prvky krokví nebo vazníků střešního systému..

Stropní panely z PVC mají na rozdíl od stěnových panelů menší tloušťku, hmotnost a pevnost.

Cena stropních panelů může být výrazně nižší než nástěnných panelů. Velmi zřídka jsou plastové panely z PVC instalovány lepidlem. Chcete -li zvolit tuto metodu, potřebujete hladce vyrovnaný povrch podkladu bez kříd a jiných skvrn. Lepicí tmel musí zajistit spolehlivou přilnavost mezi lepenými povrchy..

Pokud je strop vyroben ze dřeva, lze plastové panely instalovat přímo na strop bez použití rámů nebo vodicích lišt pomocí hřebíků, šroubů nebo spon. Horizontální úroveň takového povlaku je zajištěna pomocí dřevěných nebo lepenkových klínů a podložek..

V obývacím pokoji s vysokými stropy

V obývacím pokoji s vysokými stropy

Plastové panely lze kombinovat v barvě, vzoru, kombinovat s jinými typy povrchových úprav stropů – sádrokarton, dekorativní omítka, strečová tkanina. PVC plast lze použít v těch nejodvážnějších projektech vintage designu při navrhování obytných a pracovních prostor. Stále častěji používají víceúrovňové stropní systémy stupňovité konstrukce s prvky přímého nebo složitého zakřiveného tvaru se zařízením lamp původního tvaru..

Plastové panely dobře skrývají vadná místa a nerovnosti v dřevěných a betonových podlahách, různé pomůcky. Může to být ztráta a delaminace starého omítkového povlaku, říms mezi spodními povrchy sousedních železobetonových desek..

Inženýrská komunikace se může skládat z potrubí pro zásobování teplou a studenou vodou, topení a kanalizace. Ještě výše než plastové panely lze namontovat kabeláž rozvodných sítí, telefonu, internetu a anténních televizních kabelů.

Přístup k nim při opravách údržby je snadný.

K tomu může být nejčastěji nutné demontovat jeden nebo několik plastových panelů, jejichž následný návrat na místo se zdá být poměrně jednoduchou záležitostí..

Dobře skryjí vadná místa

Dobře skryjí vadná místa

Osvětlení místností stropy z plastových panelů lze provádět pomocí vestavěných bodových světel nebo jinými způsoby dohodnutými se zákazníkem nebo majitelem místnosti. Někdy je ve vhodné výšce místnosti instalováno zařízení pro ventilaci a vzduchové chlazení nad úrovní plastu.

Cena obkladových podhledů s plastovými panely je srovnatelná s cenou sádrokartonových obkladů. Současně plast nevyžaduje po instalaci, tmelu, broušení, tapetování nebo malování.

Obklad

Opláštění se provádí různými způsoby:

  • přímé připojení panely na stropě;
  • použití mezilehlých vodicích kolejnic, předem nastavených, vyrovnaných a spojených s podlahou;
  • předmontáž rámů ze dřevěných nebo kovových částí a jejich horizontální vyrovnání pomocí úrovně podlahy, to je nejlepší způsob, vhodný pro jakýkoli strop.

Opláštění se provádí různými způsoby

Opláštění se provádí různými způsoby

Dřevěné rámy jsou vyrobeny z lamel 50 x 20 mm. Jsou navzájem spojeny rohy ohnutými z cínu nebo dřevěnými kraťasy se šrouby. Kovové rámy se nejsnadněji montují ze skladových ohýbaných pozinkovaných plechových profilů používaných pro sádrokartonové opláštění.

Plochá struktura rámu je předem sestavena s vyrovnáním na podlaze, poté je po zavěšení upevněna v horizontální rovině pomocí vodní nebo bublinové stavební úrovně. Rám je připevněn ke stropu pomocí hřebíků nebo samořezných šroubů.

RadaPři zavěšení a vyrovnání je lepší použít perforované pásy pozinkované, ohnuté v požadované konfiguraci.

Panely jsou k rámu připevněny standardním způsobem.

Další pozornost by měla být věnována navrhování příčných švů mezi panely, pravých a zpětných rohů v místech spojů ke stěnám, dveřím, okenním otvorům. K tomu se vyrábějí prvky, nazývané výlisky..

Minimalistický styl

Minimalistický styl

Pro výrobu rámových lamel musíte vzít dobře vysušené jehličnaté dřevo – borovice, modřín. To umožní vyhnout se deformaci, zkreslení povrchu stropu během jeho provozu.. Před instalací dřevěného rámu musí být jeho prvky chráněny antiseptiky před rozpadem a retardéry hoření před ohněm. Existují speciální hluboké penetrační impregnace, které kombinují tyto dvě nejdůležitější ochrany dřeva..

Dutiny mezi panely, podlahami a rámovacími prvky jsou někdy vyplněny rohožemi z minerální vlny nebo pěnovými deskami. To zvyšuje vlastnosti zvukové izolace a tepelného stínění v prostorách..

Praktický materiál pro stropy

Praktický materiál pro stropy

Vlastní instalace

Zařízení stropů vyrobených z plastu vlastníma rukama je v silách umělce, který nemá žádné zkušenosti s prováděním takové práce. Samolepení plastem jakéhokoli typu podlahy nevyžaduje speciálně zakoupený nástroj. Šroubováky, vrtačky, pily, kladiva, vodováhy a olovnice jsou vždy po ruce u každého domácího kutila. Všechny materiály tradičně používané k tomuto účelu se snadno zpracovávají a upravují na požadované rozměry..

  1. Chcete -li nainstalovat plast, stačí se seznámit s technologií práce, prostudovat doporučené pořadí operací.
  2. Dále musíte připravit materiály a uvést svůj nástroj do provozuschopného stavu..
  3. Aby se minimalizovaly nadměrné výdaje a omezily se zbytky ve formě šrotu, provede se předběžný výpočet požadovaného množství materiálů. To se provádí pomocí konceptů ze školního kurzu geometrie. Patří sem – šířka, délka, výška, metody měření ploch plochých postav, jejich sčítání a odčítání, Pythagorovy věty sinusů (kosinusů).
  4. Dále od zhotovitele prací na opláštění a dokončování stropů plasty je vyžadován pouze přesný výpočet a přesnost.

Můžete si jej nainstalovat sami

Můžete si jej nainstalovat sami

RadaNezapomeňte na používání ochranných pomůcek – brýlí, respirátorů, kombinéz. K ochraně hlavy před padajícími předměty shora budete potřebovat standardní konstrukční helmu. A obecně při dokončování stropu plastem nelze ignorovat bezpečnostní požadavky, protipožární opatření.

Po spolehlivých žebřících a lešeních musí být poptávka. Během práce se doporučuje pozvat asistenta, který kromě poskytování služeb v pomocných pracích může v případě potřeby poskytnout první pomoc při náhodných mechanických poraněních nebo úrazu elektrickým proudem.

Aplikace a provoz

Plastové stropní krytiny lze použít v obytných i veřejných prostorách. Protože účel těchto prostor je obvykle jiný, plastové stropy v nich mohou mít své vlastní vlastnosti. Pojďme se na tyto funkce podívat blíže. Estetické vlastnosti stropů lze udržovat ve správném stavu po celá desetiletí, vše závisí na jejich péči a pravidelné údržbě..

Bude to pro vás zajímavé:

Klady a zápory napínacího stropu v koupelně: nejlepší řešení nebo pocta módě? (125+ fotografií)

Strop v místnosti (310 + Foto): vysoce kvalitní a módní. Pouze možnosti win-win

Stropní design: (+230 fotografií) Moderní napínané stropy od A do Z

Sádrokartonový strop v hale: 80+ fotografií skutečného svátku designu a luxusu Lze použít v obytných i veřejných prostorách

Lze použít v obytných i veřejných prostorách

V kuchyni plastový strop

Kuchyně strop vypadá nejlépe z panelů s lesklým povrchem. Nejsnadněji se čistí od mastných sazí plynové pece, na rozdíl od panelů s hlubokým ražením nebo reliéfem. Barvu nebo vzor lze přizpůsobit použité keramice dlaždice, tapeta na zeď nebo kuchyň nábytek.

RadaPlastový strop se doporučuje mýt alespoň jednou za měsíc. Jako povrchově aktivní látku můžete použít vodný roztok mýdla, pracího prášku nebo jakéhokoli mycího prostředku na nádobí..

Lesk lze obnovit otřením povrchu slabým (1 … 3%) roztokem čpavku nebo čpavku. Samotný proces čištění od nečistot lze organizovat pomocí běžného mopu s hadrem nebo pomocí mycího vysavače.

Možnost kuchyňského stropu

Možnost kuchyňského stropu

V koupelně

Použití plastu při instalaci stropu koupelna pokoj je jednou z nejprogresivnějších dekorativních metod. Místnost koupelny je určena pro příjem vodních procedur, a proto se vyznačuje vysokou vlhkostí. Samotné plastové panely z PVC jsou velmi odolné vůči stříkající vodě nebo vysoké vlhkosti..

Prvky dřevěných rámů by měly být dodatečně chráněny vodotěsnými nátěry na bázi polymerních pryskyřic – akrylové, epoxidové, polyuretanové.

Kovové rámy se nejlépe používají s díly z pozinkovaného plechu. Pro lepší ochranu proti korozi můžete použít nátěry na bázi červeného olova nebo oxidu chromu, zředěné přírodním sušícím olejem. Dobré výsledky se dosahují natíráním bitumenovým nebo uhelným dehtem. Je lepší izolovat trhliny, mezery v místech přiléhajících ke stěnám a inženýrským sítím polyuretanovou pěnou nebo silikonovým tmelem.

V interiéru koupelny

V interiéru koupelny

Instalaci, připojení, izolaci elektrických osvětlovacích zařízení musí provést kvalifikovaný elektrikář. Je lepší odstranit všechny vypínače, zásuvky z vinárny. Zabráníte tím úrazu elektrickým proudem během provozu..

Na chodbě

Stropy na chodbách stejně jako chodby jsou také často ozdobeny plastovými panely. Místo jednoho svítilna ve formě lustru, svícnu nebo plafond se používá několik vestavěných reflektorů. Zařízení individuálního připojovacího panelu vám umožní vybrat oddělené zóny nebo prostory v místnosti.

Pokud jsou v průchozích místnostech vestavěné skříně nebo mezipatra, jejich vnitřní povrchy lze také velmi pohodlně zakončit hygienickými PVC panely..

Nápad na chodbu

Nápad na chodbu

V záchodové místnosti

Pro dokončení stropů izolovaných toaletních místností není nic lepšího než plast. Panely z PVC na rozdíl od nich dlouhodobě neabsorbují ani nezachovávají žádné pachy omítky, sádrokarton, látky. Plastová studna skrývá různé stropní potrubí inženýrské a jiné komunikace, jakož i systémy pro normální provoz budovy.

V domech postavených ve 30. a 50. letech minulého století stále najdete toalety s vertikálním splachováním. V tomto případě výstupní potrubí vychází ze stropu toalety ve spodním patře a v pravém úhlu se zařezává do zde umístěného stoupače kanalizace. Změna takovéto struktury vyžaduje výměnu toalet, stoupaček stok a zesílení mezipodlažních stropů. Pokud to není možné, lze takovou konstrukci schovat za zavěšený plastový strop..

Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Na zasklených balkonech a lodžiích

Plast je široce používán pro vnitřní výzdobu prosklených balkony a lodžie. To dává takovým místnostem hotový vzhled, skrývá vady cihlových nebo panelových stěn a také nosné balkonové desky..

V ložnicích

Instalaci plastových stropů v ložnicích lze provést různými způsoby. Pokud to výška místnosti dovoluje, mohou to být stropy Armstrong nebo Grilyato. Používají mřížku standardních profilů s policemi a vytvářejí mřížkový systém s buňkami požadované velikosti.

Uvnitř buněk jsou instalovány plastové panely, které mohou být vyrobeny z velmi lehkých polymerních materiálů vyztužených speciálními vlákny. Panely mohou mít různé barvy nebo vzory, tvary ve formě pyramid nebo lichoběžníků, čímž se vizuálně zvětší prostor a objem místnosti.

Zajímavě vypadají stropní krytiny ze zrcadlových plastových plechů.

V ložnicích může být strop proveden různými způsoby.

V ložnicích může být strop proveden různými způsoby.

Stropy v Spící místnosti s výškou 2,20 … 2,50 m mohou být vyrobeny z běžných třímetrových plastových panelů na dřevěných nebo kovových rámech. Jako konstrukční řešení můžete střídat pořadí barev a vzorů sousedních panelů. Mohou být instalovány tak, aby odpovídaly vzoru sousedních listů, a v opačně kontrastní verzi..

RadaPři experimentování s barvami a vzory panelů je třeba se vyvarovat jejich ostrých kombinací, které způsobují přebuzení a nespavost. To platí zejména pro ložnice a dětské pokoje. K navození hlubokého relaxačního spánku je lepší použít takzvané takzvané pastelové odstíny..

Stejně jako ostatní dokončovací stavební materiály má plast, i ve formě PVC panelů, pro stropy své vlastní výhody a negativní vlastnosti..

Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě) Jak vyrobit strop z plastových panelů? 250+ (Foto) DIY design (v koupelně / v kuchyni / na chodbě)

Thanks! You've already liked this