Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj

Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj

Shabby chic je styl, který dodá vašemu interiéru zvláštní elán. Po aktualizacích přidejte nějaké příslušenství, abyste viděli rozdíl. Zjistěte, jak nejlépe použít barvy, jak správně rozmístit nábytek. A s tím vším nezapomeňte na výzdobu stěn, podlahy a stropu. Vše podrobně pro atmosféru pohodlí ve vašem bytě dále v článku.

Historie stvoření

Shabby chic v interiéru vypadá působivě a zajímavě. Styl je mladý – sotva mu je víc než třicet let. Vynalezla ho dáma jménem Rachel Asheville, výstřední osoba, ale s dobrým vkusem. Všechno to začalo jednoduchým koníčkem – Rachel koupila starý, ale drahý a luxusní nábytek na bleších trzích nebo přes internet a zpracovala ho.

Ošumělý šik v obýváku

Ošumělý šik v obýváku

Někdy jsem to aktualizoval. Někdy – uměle stárnoucí. Někdy – zcela změnil design.

A pak ji buď znovu prodala, nebo ji zařadila do interiéru svého vlastního pokoje a pečlivě spojovala jednu položku s druhou. Výsledek byl vyfotografován a zveřejněn na internetu. Postupně si fotografie začaly získávat na oblibě. Nový styl vypadal elegantně, ale ne příliš domýšlivě. Bylo nejen příjemné se na to dívat, ale také v tom žít..

Lidé začali zdobit své domovy ve stejném stylu a shabby chic se brzy stal oficiálním designovým směrem..

Ošuntělý lesk, ale reprezentativní

Ošuntělý lesk, ale reprezentativní

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Dekorace v orientálním stylu: Milost a potěšení v interiéru. 215+ (Foto) propracovaný design (v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici)

Obecný koncept a barvy

Z angličtiny lze frázi „shabby ckic“ přeložit jako „shabby chic“ – takto lze tento styl nejsnáze popsat. Krásné, drahé předměty – nábytek, drobné doplňky, textil – jsou uměle stárnuty a kombinovány tak, aby v důsledku toho místnost vypadala útulně, ošuměle, ale také poněkud honosně.

Hlavním nebezpečím shabby chic je špatná kombinace. Pokud použijete příliš mnoho věcí, pokud je barva špatně zvolená nebo je prostor přeplněný, výsledkem nebude krásně vyzdobená prostorná místnost, ale něco jako půda babičky, do které se nacpou všechny nepotřebné odpadky.

Hlavní věcí je správně kombinovat vše v interiéru a nepřehánět to.

Hlavní věcí je správně kombinovat vše v interiéru a nepřehánět to.

Hlavní barva shabby chic je Bílý. Barva jednoduchosti a nevinnosti, vizuálně rozšiřuje prostor a také slouží jako vynikající pozadí pro jiné barvy, včetně:

 • máta – barva je jemná, zdrženlivá a uklidňující;
 • béžový – barva je teplá, měkká a útulná;
 • krém – podobné barvě šlehačky;
 • růžový – jeho jemný odstín, který se často používá pro děti ložnice;
 • broskev – růžová s přídavkem žluté, jemné a příjemné;
 • modrá obloha – jediná skutečně studená ošuntělá šik květina;
 • barvy přírodních materiálů – Červené cihly, přírodní dřevo a kámen.

Všechny barvy v tomto stylu jsou pastelové a útulné.

Všechny barvy v tomto stylu jsou pastelové a útulné.

Všechny ošuntělé šik barvy – jemné, jemné, pastelové, uklidňují a vytvářejí pocit útulnosti. Pokud milujete kontrast, jas a ostrost, tento styl není pro vás..

Je také zajímavé, že se nemohou bát přetížit interiér. Jsou tak dobře vybráni, že mohou společně vypadat skvěle – pokud je hlavní barva bílá a ostatní jsou v malém množství, jako akcenty.

Klasickým vzorem pro pokoj jsou růže

Klasickým vzorem pro pokoj jsou růže

Shabby chic má kromě květin také klasický vzor – růže. Mohou být kdekoli, ale nemělo by jich být příliš mnoho a měly by být jednou z primárních barev..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Neoklasicismus v interiéru: Královské prostředí orámované nejnovější technologií (340 + fotografií)

Dekorace pokoje

Správná povrchová úprava je prvním krokem při zdobení jakéhokoli stylu.

Strop

Ve shabby chic jsou přijatelná následující řešení konečných úprav strop:

 • Barvení. Barva se nebojí vody, ale také „nedýchá“. Výsledkem je, že v místnosti je obvykle silná atmosféra, zvláště pokud je v oblasti, kde žijete, vysoká vlhkost. Kromě toho je nepohodlné jej aplikovat, pokud neexistuje žádný zvyk – musíte pracovat zvednutím ruky nad hlavu. Barva ale nehoří, vydrží dlouho, přichází v různých odstínech a prodává se za velmi odlišné ceny..
 • Omítka. Je hustší než barva, což znamená, že se s ním snáze pracuje. Nevypadá to horší. Obvykle má hrubou texturu, na kterou lze kreslit vzory. Bojí se vlhkosti, ale také „dýchá“ – díky tomu je atmosféra v místnosti lepší.

Oblíbeným typem stropní úpravy je barvení

Oblíbeným typem stropní úpravy je barvení

 • Dřevěný panely. Klasické řešení interiéru, které vypadá dobře. Panely jsou však drahé a vyžadují pravidelnou úpravu, protože se bojí vody, škůdců a těžko tolerují změny teploty..
 • Očistit. V současné době to není relevantní, ale skvělé pro ošumělý šik. Bojí se vlhkosti, nemá rád náhlé změny teploty.

Strop může vypadat opotřebovaný, jako by byl starý mnoho let. Ale zároveň by oděrka neměla být nedbalá – pokud barva odejde, měla by se vyjmout úhledně a ne například ve shlucích.

Na strop můžete přidat trochu oděru

Na strop můžete přidat trochu oděru

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Klíčové prvky interiéru bytu v anglickém stylu: Přizpůsobte se sobě (obývací pokoj, ložnice, kuchyň, koupelna)

Zdi

Zdi můžete také ozdobit různými způsoby.. Chcete -li to provést, použijte:

 • Tapeta na zeď. Je žádoucí, aby se podobaly obyčejným papírovým tapetám s malým vzorem růží. V tomto případě by to ve skutečnosti měla být buď tapeta se sklem, nebo netkaná tapeta, jinak budou muset být změněny za pár let.
 • Barvivo. Je mnohem pohodlnější jej aplikovat na stěny než na strop a nevypadá to o nic horší. Pokud máte navíc zálibu v kreativitě, můžete ji vždy namalovat vzory nebo kresbami..
 • Dekorativní omítka. Vypadá nejen krásně, ale i příjemně na dotek. Dodává se v různých barvách, vzor na něm může být libovolný, pomocí jednoduché špachtle. Nebojí se vody, paraziti také.
 • Podšívka. Dřevěné panely pro všechny stěny nebudou fungovat – pro ošumělý šik je to příliš staromódní, příliš nudné. Můžete s nimi ale ozdobit jednu zeď a pak strom vypadat opotřebovaně. Pravidelně bude muset být barva na něm renovována – bez řádného ošetření strom rychle začíná trpět vlhkostí, suchem, teplotními změnami nebo nájezdy parazitů.
 • Cihlový. Také, stejně jako u zdi, nelze použít na všechny stěny najednou, ale funguje skvěle pro jednu zeď. Bude to vypadat pěkně, nebojí se ničeho, zvláště pokud používáte vysoce kvalitní řešení.

Nástěnná dekorace s tapetou - samozřejmě se vzorem s růžemi

Nástěnná dekorace s tapetou – samozřejmě se vzorem s růžemi

RadaStěny by také měly vypadat opotřebované, ale ne nepořádné..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Moderní italský styl (230+ fotografií): Obnovený nesmrtelný luxus (kuchyně, obývací pokoj, design ložnice)

Podlaha

Dokončování sex tíhne k přírodním materiálům. Tohle by mohlo být:

 • Kámen. Vypadá dobře (s výjimkou nedostatku barevné rozmanitosti a nedostatku jasných odstínů v zásadě), nebojí se vůbec žádných vnějších podmínek, může sloužit po celá desetiletí. Jedinou nevýhodou, kromě ceny, je hmotnost. I když žijete v přízemí nebo ve svém vlastním domě, budete muset vypočítat, zda kámen dlaždice vaše podlahy.
 • Dřevo. Parkety jsou rozmarný materiál, ale ošuntělé, staré desky jsou vhodné i pro ošumělý šik. Měly by však být položeny úhledně, neměly by se deformovat a jít ve vlnách. Bude třeba se o ně starat – čas od času lakovat nebo voskovat. Pak se nebudou bát vlhkosti a teplotních změn. Budou však hořet stejně, proto je lepší nenechat zapálené zápalky.

Dokončování podlah se provádí hlavně přírodními materiály.

Dokončování podlah se provádí hlavně přírodními materiály.

Shabby chic nepřijímá jiné materiály – žádné linoleum, žádné umělé dlaždice a samozřejmě zapomeňte na lesklé, jasně vypadající, laminát.

RadaOděrky podlahy se postupně vytvoří samy. Nemusíš pro ni nic dělat.

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Design bytu v japonském stylu: Pokoj pro váš domov. 220+ (Foto) Interiér v různých místnostech (kuchyň, obývací pokoj, koupelna)

Situace

Když jsou kosmetické opravy hotové – stěny jsou pokryty tapetami, na podlaze jsou parkety, strop je omítnut – místnost je připravena dát jí skutečný lesk.

Shabby efekt vypadá dobře v každé místnosti

Shabby efekt vypadá dobře v každé místnosti

Nábytek

Hlavním požadavkem pro nábytek ve stylu shabby chic – nepůjde to koupit v hromadných obchodech jako stejná Ikea.

V tom je krása stylu a jeho nevýhoda..

Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj

Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj

Ideální scénář pro nákup nábytku vypadá takto:

 • podíváte se na internet na stránky se starožitnostmi, na stránky, kde lidé rozdávají staré věci nebo ve skutečnosti na jakýkoli bleší trh;
 • vyberte si nábytek, který se vám líbí – hezká empírová komoda, klasická postel s vyřezávaným čelem;
 • zušlechťujete nábytek – vyčistíte ho od skvrn, znovu namalujete a pak uměle stárnete.

Útulný nábytek v interiéru balkonu

Útulný nábytek v interiéru balkonu

Pokud nemáte čas ani touhu po bleších trzích, můžete si koupit nábytek s předstíráním starověku a zestárnout, ale je to obtížnější a musíte to zkusit, aby komoda koupená v obchodě vypadala stejně elegantně jako komoda který sloužil čtyřicet let ručně vyráběných, přesto stále robustních.

RadaPokud máte peníze, ale nemáte sklony ke kreativitě, můžete najít lidi, kteří nejen vyberou správný nábytek, ale také ho správně zpracují..

Výběr nábytku pro designový styl

Výběr nábytku pro designový styl

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Design kuchyně ve venkovském stylu – moderní duch v současném interiéru (225+ fotografií)

Světlo

Osvětlení by mělo být hojné – bílý interiér, i bez promyšleného světla, působí prostorně, a pokud se budete trochu snažit, výsledek bude kouzelný.

Můžeš použít:

 • Lustry. Obvykle si vyberou lustr v barokním nebo klasickém stylu s elegantními prvky z tepaného železa, s křišťálovými přívěsky, velkými a impozantními. Hlavní věc je koupit ne hrubě vyrobený falešný, ale opravdu elegantní a krásný svítilna. Uprostřed stropu umístěte lustr.
 • Šikovnost. Nástěnné lampy je také třeba vybírat v klasických stylech – s elegantními nohami, se stínidly ze skla, látky nebo kovu. Měli by vypadat domýšlivě, dávat teplé, žluté světlo. Můžete je umístit tam, kde potřebujete zdůraznit – do ložnice výše postel, proti kuchyně nad pracovním prostorem.
 • Stolní lampa. Pokud má pokoj posezení, je v něm jednoduše nutná stojací lampa. Měl by být vysoký, s látkovým stínidlem na růžích. Mělo by být pohodlné číst pod ním.
 • Deska stolu svítilna. V ložnici je umístěn na lůžku malý stůl, proti obývací pokoj na konferenčním stolku, v kuchyni na jídelním stole. Svítidla s kovovou základnou a skleněným nebo látkovým stínidlem se dobře hodí. Světlo by také mělo být teplé, je dobré, když se v dekoru objeví růže.

Světlo je pro tento styl velmi důležité.

Světlo je pro tento styl velmi důležité.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na přirozené světlo. Okna by měla být velká (pokud máte možnost ovlivnit jejich velikost), snadno otevíratelná a poskytovat dostatek světla. Potřebují také správný textil..

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Design koupelny ve stylu Provence – něžná romantika pro tělo i duši (205+ fotografií)

Textil

Textil v ošumělém šik také hraje důležitou roli – zapadá do tohoto stylu:

 • Koberce. Trochu ošuntělé se zeleninovým nebo geometrickým vzorem dobře doplňují interiér a navíc vám v zimě pomohou zůstat v teple na kamenné dlažbě.
 • Závěsy. Mělo by být lehké, vyrobené z přírodních tkanin. Bude těžké je umýt, ale budou vypadat dobře a také propustí hodně světla. Lambrequiny, podvazky a kombinace záclon se závěsy se nedoporučují. Čím jednodušší, tím lepší, a je žádoucí, aby tkanina splývala a ležela v krásných záhybech..
 • Ubrus. Dobré řešení pro kuchyň nebo jídelnu, pokud ji máte. Přírodní látky, bílá barva, vzor růží na okraji – takový ubrus budete muset často prát, ale bude vypadat dobře.
 • Dekorativní polštáře. Také vyrobené z přírodních tkanin, měkké, se vzory, perfektně zapadají do interiéru ložnice nebo obývacího pokoje. V ložnici budou zdobit postel, v obývacím pokoji pohovka nebo křeslo.
 • Pokrýt. Bude vypadat skvěle na pohovce v obývacím pokoji nebo na posteli v ložnicích.

Textilie hraje důležitou roli při dekoraci

Textilie hraje důležitou roli při dekoraci

Pletené a krajkové ubrousky mohou také vypadat dobře, ale mělo by jich být velmi málo – doslova pár kusů na pokoj. Jinak nebude interiér působit útulně, ale přetíženě..

RadaObecně nepoužívejte nadměrně textil. Pod ním by měl být viditelný samotný interiér..

Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj

Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj Ošumělý stylový byt. Jak zdobit: Ošumělý šik v interiéru. 210+ (Foto) pro ložnici, kuchyň, obývací pokoj

Bude to pro vás zajímavé: PŘEHLED: Art Deco v interiéru: 195+ (foto) návrhů v obývacím pokoji, kuchyni, ložnici. Nábytek, který vám změní život

Příslušenství

A samozřejmě se neobejdete bez doplňků, které doplní interiér až do finálního dokončení.. Shabby chic dobře sedí:

 • velký hodinky – podlaha nebo zeď s kyvadlem, polostarožitné;
 • zrcátka – a ne obyčejné, ale v trojrozměrných rámech s květinovým vzorem;
 • sochy a busty – pouze ve velkých místnostech a pouze pokud se vám líbí konkrétní poprsí nebo socha, jinak to bude vypadat objemné a otravné;
 • rakve – je dobré, když je taková krabice ozdobena vzorem růží;
 • svícny – na tom nezáleží, vyrobené ze skutečného bronzu nebo z bronzu, je důležité, aby dobře vypadaly;
 • panenky – klasický, porcelánový, v nadýchaných šatech a s lhostejnými tvářemi;
 • nádobí – měl by mít vzor růží a v kuchyni můžete zavěsit nástroje na vaření s předstíráním starověku.

Příslušenství nepoškodí celkový styl místnosti

Příslušenství nepoškodí celkový styl místnosti

VIDEO: Krásné interiéry ve shabby chic stylu

závěry

Shabby chic, navzdory svému mládí, je již rozpoznatelný a velmi zajímavý styl. Dodejte svému interiéru lesk a jiskru.

Thanks! You've already liked this