Zaprojektuj mały ogród – możesz to zrobić dzięki następującym sprytnym wskazówkom!

Każdego roku przed nadejściem wiosny wszyscy właściciele ogrodów zastanawiają się, jak przeprojektować swój ogród na najbliższe miesiące. Większość ogrodów w całym kraju nie ma wystarczająco dużo miejsca, więc musisz spróbować jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń. Jak zawsze chcemy być pomocni mądrymi wskazówkami, dlatego do dzisiejszego artykułu przygotowaliśmy ciekawe pomysły na zaprojektowanie małych ogrodów. Można to również wykorzystać na małe podwórko, ponieważ cel jest ten sam: każdy chce stworzyć piękną zieloną oazę na zewnątrz, gdzie będą mogli spokojnie przebywać i spędzać dużo czasu pośród pięknej przyrody. Jest to również przewodnik po następujących pomysłach na projektowanie ogrodów.

 Zaprojektowanie małego ogrodu nie zawsze jest łatwe.

mały kształt ogrodu piękny dom wiele kolorowych kwiatów ogrodowych ścieżka ogrodzenia zielone krzewy wysokie drzewo

Najważniejsze jest tutaj wykorzystanie cech małego ogrodu, wydzielenie strefy i osadzenie go w całości w zieleni. Mamy nadzieję, że będziesz mógł również skorzystać z naszych wskazówek i sztuczek, aby przekształcić swój mały ogród w popularne miejsce wypoczynku. Można tam znaleźć spokój i odpoczynek od stresującej codzienności w ciepłych miesiącach, spotkać się z członkami rodziny, przyjaciółmi i kolegami oraz bawić się na świeżym powietrzu.

Pomimo pandemii korony i wszystkich związanych z nią ograniczeń. Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy projektowaniu małego ogrodu.

Zaprojektuj mały ogródek – pokażemy jak to działa!

mały projekt ogrodu bujne kwiaty ogrodowe i rośliny przy domu pergola osadzona w zielonym zielonym trawniku

Projektowanie małego ogrodu: zacznij od podziału na strefy dostępnej przestrzeni

Z jednej strony pomysł na sprytny projekt małego ogrodu może wydawać się sprzeczny. Z drugiej strony zawsze wydaje się to bardziej skomplikowane niż w rzeczywistości. Dlatego należy celowo zacząć od podziału na strefy dostępnej przestrzeni. Najpierw zaplanuj kilka otwartych przestrzeni na ograniczonej przestrzeni, aby poczuć się większym. Narysuj ścieżki z jednej strefy do drugiej. Następnie pomyśl o atrakcyjnych i relaksujących miejscach do siedzenia, które możesz stworzyć za pomocą wygodnych mebli ogrodowych. Motto tutaj brzmi: rozgość się jak najbardziej na zewnątrz, bo na pewno dużo czasu spędzisz na świeżym powietrzu. Odkryj przytulność małego ogrodu i stwórz zachęcające miejsca do czytania i relaksu. Wtedy uświadamiasz sobie wartość świetnego pomysłu na podzielenie przestrzeni zewnętrznej i stworzenie określonych stref. Następnie zapewnij sobie więcej ciszy i spokoju, chroniąc swoją prywatność przed wzrokiem ciekawskich za pomocą ogrodzenia o połowie wysokości i mnóstwem pięknych roślin.

Projektowanie małego ogrodu: Poszczególne strefy muszą być dobrze oddzielone od siebie.

Stwórz mały ogród, oddziel od siebie poszczególne strefy, miejsce do siedzenia na zewnątrz, proste metalowe meble bistro

 Z płotem do połowy wysokości i mnóstwem bujnych roślin ogrodowych jesteś w dobrych rękach.

zaprojektuj mały ogródek do siedzenia w połowie wysokości ogrodzenia wiele roślin ogrodowych kwiaty doniczkowe chronią prywatność

Nawet jeśli masz ograniczoną przestrzeń w ogrodzie, nie oznacza to, że musisz obejść się bez kilku dodatków. Na przykład posiadanie prostej pergoli lub altany w małym ogrodzie to klasyczny pomysł przy zagospodarowaniu przestrzennym ogrodu. To także świetny sposób na wykadrowanie widoku i przeżycie tam czystego relaksu. Możesz także otoczyć pergolę krzewami, małymi drzewami, a nawet dekoracjami ogrodowymi, aby naprawdę oddzielić ją od reszty ogrodu.

Tutaj naprawdę można odpocząć i zrelaksować się na łonie natury.

stworzyć małe ogrodzenie pergoli ogrodowej pośród natury dużo zieleni dookoła odpoczynek relaks

Efektywnie wykorzystuj wizualną moc kolorów i kształtów

Uwielbiamy ten sprytny pomysł na stworzenie małego ogrodu, a mianowicie wykorzystanie wizualnej siły kolorów na zewnątrz i ich kształtów. Na przykład możesz sadzić piękne bujne rośliny ogrodowe w jasnych kolorach przed miejscem, z którego chcesz obserwować mały ogród. Ponieważ jako pierwsi zwracają twoją uwagę, reszta krajobrazu małego ogrodu za nimi zajmie tylne miejsce. To dobra sztuczka, aby mały ogród wydawał się większy.

Piękne kolory mają ogromną moc wizualną i zmieniają wygląd ogrodu.

projekt mały baldachim ogrodowy piękne jesienne kolory pomarańczowy czerwony żółty brązowy moc wizualna zmienia wygląd ogrodu

 

Tam, gdzie dominuje symetria: białe hortensje wyznaczają prostą ścieżkę ogrodową do domu.

symetria małego ogrodu białe hortensje wyznaczają ścieżkę do domu

Nasza następna wskazówka opiera się na wizualnej mocy kształtów. Długie, proste linie mogą stworzyć iluzję, że mały ogród wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. Aby w pełni wykorzystać tę iluzję optyczną, stwórz punkt centralny na drugim końcu linii. W tym małym ogrodzie sprawdza się ogrodzenie, uzupełnione powtarzającymi się rzędami kwiatów i pergolą. Punkt centralny to świetny pomysł na stworzenie małego ogrodu, który przyciągnie uwagę widza i utrzyma porządek na zewnątrz. Wygodna część wypoczynkowa i ustawione pionowo rośliny ogrodowe również mogą pełnić tę funkcję.

Ta część wypoczynkowa w cieniu wysokiego drzewa i umieszczona na płocie wygląda naprawdę przytulnie i zachęcająco.

mały ogródek tworzą przytulny, zachęcający kącik do wypoczynku w cieniu umieszczony bezpośrednio na ogrodzeniu ogrodu

Miejsce obchodów jest definitywną atrakcją tego zadbanego ogrodu.

projekt mały kominek ogrodowy zdecydowane podkreślenie cztery leżaki ciekawy kreatywny projekt ogrodu

Podaruj sobie przynajmniej jedną atrakcję w małym ogrodzie

Projektując mały ogród można wymyślić coś wyjątkowego. Na przykład tworzenie kominka. Otocz je wygodnymi krzesłami lub leżakami, a już masz zachęcające miejsce na zewnątrz. Ale dobre pomysły na tym się nie kończą. Umieszczenie siedziska tuż obok utwardzonej werandy oraz stworzenie drugiego siedziska przy ogrodzeniu sprawia, że ​​mały ogródek wydaje się bardziej przestronny.

 Idealnie zaprojektowany mały ogródek wygląda tak, prawda??

Małe ogrody tworzą wyraźnie określone strefy, idealne tereny zewnętrzne, czysty relaks

 

Skorzystaj z kwiatów ogrodowych i zielonych roślin ogrodowych

Wielkolistne rośliny tropikalne tworzą bujny wygląd na zewnątrz, szczególnie w małym krajobrazie. Ich duże liście mogą zmienić rozmiar małego ogrodu, aby wydawał się większy. Dodatkowo ich nietypowy kształt wzbudza większe zainteresowanie wizualne i wprowadza świąteczny nastrój do Twojego ogrodu. Dlatego warto zwracać uwagę na krzewy i drzewa, które mają dużo bujnej zieleni i ciekawie wyglądają. Odpowiednie są te zielone rośliny, które rosną pionowo i nie rozprzestrzeniają się poziomo. Można je również posadzić w niepozornych zakątkach ogrodu i podziwiać ich efekt wizualny za kilka lat. Dajemy ci taką radę, bo w małym ogródku często nie docenia się tych obszarów, których nie widać bezpośrednio z ulicy. Tutaj mamy na myśli m.in. B. narożniki domu lub obok garażu. Zamień te miejsca w nieoczekiwanie przyciągające wzrok, uprawiając tam piękne bujne rośliny ogrodowe.

Bujne, wiecznie zielone rośliny nadają małemu ogrodowi atrakcyjny wygląd.

mały ogród projekt piękne bujne rośliny o dużych liściach atrakcyjny wygląd duże doniczki

Nawet zacienione obszary można zazielenić i umiejętnie zainscenizować.

zrobić małe ogrody ciekawą aranżacją w kształcie półkolistym zieloną bujną roślinnością

małe ogrody tworzą niepozorne miejsca w domu zielone bujne rośliny przyciągają wzrok

mały ogród schodkowy teren kamienna struktura bujne zielone rośliny bardziej atrakcyjny wygląd

 Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia małego ogrodu …

mały ogród w kształcie otwartej werandy dobrze rozplanowany drewniany baldachim podłogowy miejsce do siedzenia na zewnątrz

 …i spędź cudowne chwile pełne spokoju i relaksu na świeżym powietrzu!

mały projekt ogrodu przed domem bujne rośliny ogrodowe widziane z ulicy

Thanks! You've already liked this