Zaprojektuj małą sypialnię jak projektant

Jak zaprojektować małą sypialnię ze skośnymi sufitami??

Projektowanie sypialni to temat delikatny, ale bardzo przyjemny, bo to właśnie tam znajduje się Twoja prywatna strefa, do której masz dostęp tylko Ty i nieliczni. Któż nie marzy o ogromnej sypialni z łóżkiem z baldachimem, garderobą i wszystkimi dodatkami? A może garderoba byłaby jeszcze lepsza? Potem garderoba… bo twój pokój to twój pokój!

Powoli wróćmy do rzeczywistości i rozejrzyjmy się: Małe mieszkanie, wysoki czynsz i to wszystko w starym budynku. Wynająłeś piękne, nowe mieszkanie pod dachem i masz zamiar wyczarować zupełnie nowe meble w sypialni lub zlecić ich zaprojektowanie. Przez tydzień zastanawiałeś się, jakie szafki pasują do tych pochyłych ścian, nie mówiąc już o znalezieniu szafek na pochyłe sufity. A czy chcesz, aby ta maleńka komnata była twoją sypialnią? Ale tak!

Zaprojektowanie małej sypialni może być naprawdę korzystne 

Zaprojektuj małą sypialnię7

Bez strachu! Znowu zabraliśmy się do pracy w redakcji i dzisiaj po prostu chcemy zająć się tematem, jak zaprojektować małą sypialnię. Kochamy wyzwania i zawsze jesteśmy w stanie pomóc w kreatywnych rozwiązaniach. Dziś również mamy dobrą intencję, aby przekazać możliwości i pomysły i mamy wielką nadzieję, że nasi czytelnicy nadal będą zadowoleni z naszego wkładu.

Powiedzmy, że naprawdę stoisz przed pustym pokojem, który właśnie został pomalowany na świeżą biel. Jedyne inne rzeczy, które widzisz w pokoju, to okna, skośne sufity, a także dobry parkiet, z którym ułożona jest podłoga. Projektowanie pochyłego pokoju jest trochę trudne, jeśli nie możesz zobaczyć większego obrazu. Ale jeśli szukasz wyzwania, masz do czynienia z jednym z największych w dziedzinie projektowania wnętrz.

Zaprojektuj małą sypialnię7

Jedno powinno być dla Ciebie jasne – w tym pokoju z trudem dostaniesz się do gigantycznej szafy Babci z litego drewna. Ta sypialnia wymaga mebli stworzonych z myślą o swojej masie. A od czego chcemy lub powinniśmy zacząć??

Naczelną zasadą przy projektowaniu małych pomieszczeń jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Tutaj ważne jest, aby poważniej postrzegać pionowe przestrzenie, a także małe nisze za drzwiami.

Przy odpowiednim rozplanowaniu skośne sufity mogą być szczególnie urokliwe 

zaprojektuj małą sypialnię

Pomyśl o wbudowanych szafach z przesuwanymi drzwiami, łóżkach z miejscem do przechowywania i indywidualnie zaprojektowanych półkach na książki lub płyty DVD! Powierzchnie lustrzane i świecące przedmioty mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, jeśli zostaną odpowiednio skierowane.

Na pewno masz trochę miejsca za drzwiami, gdzie można stworzyć idealny regał. Nawet jeśli ma to tylko 25 lub 30 cm długości, możesz zrekompensować wykorzystanie półki na głębokości i wysokości pomieszczenia. Za każdym razem, gdy zamkniesz drzwi sypialni i rozejrzysz się, zauważysz sprytnie zaprojektowany narożnik za drzwiami, który jest po prostu fajny.

Następnie zastanów się, jaka ma być Twoja garderoba. Do tego potrzebujesz najgłębszego punktu w pokoju. Zaletą jest również to, że w pobliżu nie ma okien i nie ma również pochyłości. Polecam szafę z drzwiami przesuwnymi, której fronty są lustrzane. Jak powiedziałem, tworzy to iluzję większego pokoju i oferuje szafkę i lustro w jednym. Możesz również wykorzystać przestrzeń nad szafką do sufitu do przechowywania. Można tam ustawiać i rozsądnie przechowywać walizki, przeprowadzki lub jeszcze więcej przegródek na czapki, akcesoria lub ozdoby świąteczne.

Zaprojektuj małą sypialnię3

Łóżko w sypialni może i powinno zajmować najważniejszą przestrzeń, w zależności od tego, na co pozwala przestrzeń. Jeśli to możliwe, umieść go na środku z miłą opcją, aby móc wyglądać przez okno z łóżka. Dzięki udanemu pozycjonowaniu możesz oglądać wschód słońca rano bez konieczności wstawania. Byłoby naprawdę miło! Ale zostańmy przy umeblowaniu pokoju!

Podobnie jak w przypadku szafy, nie stać Cię na bardzo duże łóżko z ozdobami lub nieporęcznymi elementami. Najlepsze są łóżka z dodatkową przestrzenią do przechowywania. Niepozorne szuflady pod łóżkiem to prawdziwa cudowna broń do rozwiązania problemu braku miejsca. O dziwo, od dawna nie widziałeś żadnego z nich na rynkach meblowych, ale w Internecie możesz nawet odkryć o wiele więcej niż tylko łóżka, a nawet znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojego spadzistego dachu (dachów) wraz z wnętrzem projektanci.

Powierzchnie lustrzane optycznie powiększają pomieszczenie 

Zaprojektuj małą sypialnię5

Wszystko, czego potrzebujesz lub o czym myślisz w swojej sypialni, możesz zamówić tutaj. Dobra wiadomość dla łowców okazji: dzięki regularnie obniżonym towarom możesz kupić naprawdę dobre przedmioty w niskich cenach. Na stronie znajdziesz lampy, szafki nocne, stelaże z listew, materace, stelaże z listew, a nawet luksusowe łóżka z materacem sprężynowym.

Można powiedzieć, że mała sypialnia jest już całkiem zapełniona łóżkiem i szafą, ale poczekaj i zobacz, bo jeszcze nie skończyliśmy.

Myśl o meblach oszczędzających miejsce nie była błędna i teraz powinieneś pomyśleć o uzyskaniu światła. Najlepsze światło dzienne powinno padać na szafę z lustrzanym frontem. Poszukaj przedmiotów, które będą odbijać światło, a tym samym rozjaśnić pomieszczenie. Kilka niewielkich źródeł światła rozmieszczonych w pomieszczeniu oświetla różne małe obszary, dzięki czemu pomieszczenie może być ponownie postrzegane jako nieco bardziej przestronne. Byłoby dobrze, gdyby można było zawsze mocować światła w różnych miejscach. Elastyczne światła LED są tutaj idealne.

Aranżacja pokoju może odnieść sukces także dzięki kontrastom kolorystycznym

zaprojektuj małą sypialnię 5

Oświetlenie pośrednie tworzy znacznie przyjemniejszą atmosferę w sypialni 

Ciepłe i miękkie światło matowej lampki nocnej wypełnia sypialnię zachęcającą atmosferą. Zamiast lampy wiszącej możesz dostać myjkę do pokoju. Kosztuje trochę więcej, ale natężenie światła jest regulowane i zyskujesz duży wybór nastrojów świetlnych.

Oszczędzające miejsce rozwiązania od profesjonalistów w terenie

Zaprojektuj małą sypialnię2

Mała sypialnia w żadnym wypadku nie oznacza, że ​​trzeba zrezygnować z luksusu 

Zaprojektuj małą sypialnię6

Schowek pod łóżkiem oszczędza miejsce i zyskuje więcej miejsca 

Zaprojektuj małą sypialnię3

Pozwól sobie marzyć i spełnij marzenie!

Zaprojektuj małą sypialnię9

Thanks! You've already liked this