Trellis – łuki róż i inne podpory kwiatowe są wizualnymi atrakcjami w ogrodzie

Przed rozpoczęciem sezonu letniego staramy się, aby nasze ogrody były jak najbardziej atrakcyjne, abyśmy mogli spędzić w nich wiele przyjemnych godzin z przyjaciółmi i rodziną podczas gorących miesięcy. Jeśli chcesz połączyć prawdziwe bogactwo kwiatów z subtelnym zapachem na swoim terenie, to znalazłeś odpowiednią stronę internetową. Każdego dnia pokazujemy Ci liczne pomysły na projektowanie ogrodów, które zawsze są praktyczne i przydatne. Dziś chcemy omówić szczególny aspekt tego wspaniałego tematu i napisać o kratce w ogrodzie. Zwłaszcza w tych tygodniach potrzebujesz wsparcia dla róż i innych pnących i pnących roślin ogrodowych, które sprzyjają ich wzrostowi. Wkrótce dowiesz się, jakie inne zalety niesie ze sobą krata!

Upiększ swój ogród kratą!

pomysły na ogród na piękny ogród z roślinami

Dlaczego potrzebujesz kraty w ogrodzie??

Twoje marzenie o długim siedzeniu na świeżym powietrzu i podziwianiu przepychu licznych kwiatów ogrodowych może teraz zostać z łatwością zrealizowane. Ponieważ istnieją łuki roślinne, które od lat uważane są za absolutny must-have w ogrodzie. Można je znaleźć w sklepach specjalistycznych lub w Internecie w różnych kształtach, kolorach i wzorach.

Ale jedno jest pewne: kraty są najlepszymi pomocami wspinaczkowymi nie tylko dla pięknych, pachnących róż pnących, ale także dla innych ogrodowych roślin pnących. Przede wszystkim wybierz odpowiednie miejsce, w którym chcesz przymocować kratę. Może być wolnostojąca, przytwierdzona do ściany domu lub ogrodzenia ogrodu i/lub oparta o ścianę. To zależy wyłącznie od twoich osobistych życzeń i preferencji, które użyteczne i ozdobne rośliny chcesz zaoferować najlepszą pomoc we wspinaczce za pomocą kratki. Taka konstrukcja ma również świetne właściwości dekoracyjne.

Może pomóc w zazielenieniu ścian i zapewnić wsparcie wzrostu wspaniałym różom, bluszczom, powojnikom lub winoroślom. Z jego pomocą można nawet stworzyć wspaniały wertykalny ogród, który zapewni świeżość i chłód w upalne letnie dni, a na zewnątrz z pewnością zamieni się w przyciągający wzrok. Do wspomnianych zalet kratki w ogrodzie koniecznie trzeba dodać jeszcze jedną. Często ta konstrukcja jest przymocowana do ogrodzenia ogrodowego, gdzie pełni dodatkową rolę. W tym przypadku służy jako doskonały ekran prywatności i zatrzymuje ciekawskie spojrzenia sąsiadów lub przechodniów. Krata to funkcjonalna konstrukcja, którą zdecydowanie powinieneś zdobyć, jeśli chcesz mieć piękny i zadbany ogród.

 Nowoczesne projekty kratek nie pozostawiają nic do życzenia

Trellis w ogrodzie pnące róże zdobią ściany

Krata wykonana z drewna lub metalu?

Jestem pewien, że czujesz się zdesperowany, kiedy zadajesz to pytanie? Jaki materiał byłby lepszy na kratę w twoim ogrodzie? Zanim będziesz rozpieszczany wyborem, musisz dokładnie rozważyć zalety i wady drewnianych i metalowych kratek. W ten sposób nie stracisz z oczu oferty w sklepach specjalistycznych.

 Drewniana krata nie może być wystawiona na wszystkie rodzaje pogody

pomysły na ogród z pomysłami na projektowanie ogrodów kratowych

Drewniana krata zachwyca swoim całkowicie naturalnym wyglądem i bezproblemowo wpisuje się w każdy krajobraz ogrodu. Nie zapominaj jednak, że drewno nie jest w żaden sposób odporne na warunki atmosferyczne, dlatego przed dokonaniem wyboru musisz również wziąć pod uwagę warunki klimatyczne w Twoim regionie. Drewno to materiał, który wymaga pielęgnacji, dlatego należy wcześniej zaplanować glazury i regularne malowanie, aby wydłużyć jego żywotność.

Krata wykonana z drewna czy metalu? Twoja decyzja to właściwie kwestia gustu!

Trellis projektuje podwórko w nowoczesnym ogrodzie

Z drugiej strony krata wykonana z metalu jest bardziej stabilna i trwała. Czemu? Jest wodoodporny, a po odpowiedniej obróbce również nierdzewny. Metalowa krata jest stabilna, można ją przyczepić w dowolnym miejscu i po posadzeniu nie jest zauważalna. Więc to zależy od Twojego gustu, jaki materiał wolisz na kratę w ogrodzie.

Sam zbuduj kratę

Jeśli nie możesz znaleźć na rynku niczego odpowiedniego w dziedzinie kratek lub niekoniecznie chcesz wydać na to dużo pieniędzy, to masz wspaniałą alternatywę – sam zbuduj kratę! Dla majsterkowiczów, hobbystów i wszystkich, którzy mają umiejętności i pomysłowość, jest to Terra Nova, w której możesz pokazać swoje umiejętności! Łatwo to zrobić, gdy masz dobrze przemyślany projekt i zawsze posuwasz się do przodu krok po kroku. Możesz znaleźć pomocne przewodniki w sieci, takie jak ten w poniższym filmie. Chcemy tylko zachęcić Cię, że samodzielne zbudowanie kraty jest łatwiejsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jeśli kupiłeś już kratkę lub zrobiłeś ją sam, musisz ją posadzić

Krata na ławce ogrodowej i rośliny ozdobne

 Sadzenie – w ten sposób stworzysz prawdziwą atrakcję w ogrodzie

Teraz doszliśmy do ostatniego kroku w projektowaniu kraty, a mianowicie do jej sadzenia. Wiele zależy od konstrukcji, ale najpierw chcemy to od razu podkreślić, ta podpora ogrodowa przeznaczona jest przede wszystkim do wspaniałych i subtelnie pachnących róż pnących. Łuk różany zapewnia królowej kwiatów stabilną pomoc we wspinaniu, dzięki czemu roślina rozwija się optymalnie i rośnie w górę. Dowiedz się więcej o różnorodnym asortymencie trejaży, łuków różanych i trejaży w specjalistycznych sklepach i wybierz najlepsze, które idealnie pasują do Twoich pomysłów i życzeń.

Zakładamy tutaj, że jesteś dobrze poinformowany o pielęgnacji róż. Dlatego nie poruszamy tutaj poszczególnych aspektów tego tematu. Możesz dowiedzieć się o najbardziej odpowiednich rodzajach róż, które idealnie wspinają się po kratce tutaj dowiadywać się. Nie zapominaj, że wczesna jesień to właściwy czas na sadzenie. Oprócz róż pnących, na kratce do głosu dochodzą również inne rośliny ozdobne, na przykład powojnik, który nazywany jest „królową roślin pnących”. Rośliny użytkowe, takie jak winorośl, doskonale rozwijają się również na konstrukcjach siatkowych i mają również wysoką wartość dekoracyjną. Nie należy też lekceważyć ich funkcji ochrony prywatności.

Odkryj liczne możliwości projektowania kratki w ogrodzie i wykorzystaj je w pełni. Twój wysiłek wkrótce się opłaci! Ciesz się udanym projektem ogrodu i ciesz się każdą wolną godziną na świeżym powietrzu na zewnątrz!

Te konstrukcje przypominające kratownicę mają duże walory dekoracyjne

krata w ogrodzie piękne dekoracje ogrodowe dla roślin ogrodowych

Krata obsadzona różami pnącymi natychmiast zamienia się w ostateczną atrakcję na zewnątrz

Krata w ogrodzie na piękne róże pnące

pomysły na ogród z kratą udekoruj ogrodzenie ogrodu roślinami

Krata w ogrodzie na róże pnące na podwórku

pomysły na ogród z kratą piękne pomysły na dekoracje do ogrodu

pomysły na ogród z kratą na drzewa owocowe

pomysły na ogród na przydomową jabłoń z kratą

pomysły na ogród z kratami tworzą przyjemny kącik relaksu na lato

pomysły na ogród z kratą niezwykłe dekoracje ogrodowe z roślinami

Pomysły na projekt ogrodu Trellis dla roślin ogrodowych

Krata w ogrodzie jako dekoracja i ochrona prywatności

Krata w ogrodzie z pięknymi kwiatami

krata w ogrodzie piękne pomysły na ogród do strefy relaksu

pomysły na ogród z kratą i pięknymi roślinami ozdobnymi

Kratka w ogrodzie stylowe i nowoczesne pomysły na letnią strefę relaksu

Thanks! You've already liked this