Najlepsze pomysły na chrzciny

Jest to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich zaangażowanych, gdy noworodek stawia swój pierwszy święty krok. To wspaniały dzień dla osoby chrzczonej, jej rodziców, rodziców chrzestnych, a także przyjaciół i rodziny. Chrzest chrześcijański jest ważną częścią sakramentów świętych i oznacza przywiązanie do wiary chrześcijańskiej i przyjęcie osoby do chrztu do Kościoła.

Rodzice muszą oczywiście dobrze zaplanować ten dzień, aby był to pełny sukces. Z kolei goście myślą o odpowiednich Prezenty na chrzest. Poniższy artykuł pokazuje, na co należy zwrócić uwagę organizując naprawdę fajny chrzciny.

Ceremonia Chrztu Ceremonia Chrztu

Ceremonia chrztu kościelnego

Pierwsza ważna decyzja dotyczy kościoła, w którym odbędzie się chrzest. Rodzice mogą na przykład wybrać tradycyjny kościół w miejscu swojego zamieszkania. W ten sposób nowo narodzone dziecko może zostać ochrzczone również przez tego samego proboszcza, który poślubił rodziców. Większość ludzi uważa ten symbol za piękny symbol i dlatego może podtrzymywać długą rodzinną tradycję.

Pastor błogosławi dziecko podczas chrztu, zanurzając je lub polewając wodą. Ze słowami: "w imię ojca, syna i ducha świętego" tymczasem dziecko zostaje ochrzczone.

rytuał wody w kościele chrztu

Ponadto odprawiane są inne tradycyjne rytuały, takie jak namaszczenie olejem krzyżmowym czy zapalenie świecy chrzcielnej. Biała sukienka, którą nosi osoba, która ma zostać ochrzczona, symbolizuje przyjaźń Boga.

ceremonia chrztu kościół suknia do chrztu świeca do chrztu

Rodzice chrzestni odgrywają również ważną rolę podczas chrztu. Zanosisz osobę, która ma zostać ochrzczona, na ceremonię i tym samym nawiązujesz z nią więź na całe życie. W wychowaniu religijnym podopiecznego dziecka mają one działanie wspierające i są zawsze u boku osoby, która ma zostać ochrzczona.

Ceremonia chrztu noworodka kościół

Obszar organizacyjny

Z chrztem wiąże się wiele formalności. Do rejestracji wymagane są następujące dokumenty:

  • Akt urodzenia i dowód rejestracyjny osoby, która ma zostać ochrzczona
  • Świadectwo chrztu dla rodziców chrzestnych i rodziców
  • Ewentualnie akt ślubu kościelnego i akt ślubu cywilnego rodziców

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu w dniu chrztu, dobrze byłoby zaopatrzyć się we wszystkie te dokumenty w odpowiednim czasie. Powinieneś też zrobić inne ważne rzeczy wcześniej, aby być doskonale przygotowanym.

Teraz, gdy masz już ustaloną datę chrztu w kościele, nadszedł czas, aby wysłać zaproszenia do gości. Kiedy wszystkie obietnice zostaną skompilowane, łatwo znajdziesz odpowiednie miejsce, w którym po kościele odbywa się ceremonia chrztu. Radosne świętowanie trwa w pokoju z rodziną i przyjaciółmi.

Dekoracje stołów restauracyjnych na przyjęcie chrzciny

Indywidualna nuta chrztu

Do chrztu w kościele potrzebne są nie tylko wstawiennictwo i ich czytelnicy, ale także biała szata do chrztu i świeca do chrztu. W ten sposób pięknej i klasycznej ceremonii można nadać indywidualny klimat. Odpowiednie piosenki do wspólnego śpiewania również powinny być wcześniej wybrane. Szczegóły ceremonii są zwykle wyjaśniane w osobistej rozmowie z proboszczem.

Fotograf również odgrywa ważną rolę. Aby podczas chrztu nie było możliwego do uniknięcia chaosu, należy zatrudnić profesjonalnego fotografa, który idealnie uwieczni ten wyjątkowy dzień na przyszłość.

chrzest w kościele

Po chrzcie w kościele przechodzi się na odprężającą część dnia, którą spędza się przy posiłku z przyjaciółmi i rodziną. Pokoje powinny być odpowiednio udekorowane. Świetnym pomysłem jest też tort na chrzciny.

 piękna dekoracja stołu chrzciny

rytuał chrztu kościoła taiffeier

Thanks! You've already liked this