Dziewięć typów dla marokańskiego stylu w aranżacji wnętrz

Marokański styl w wystroju wnętrz dywanowe niebieskie poduszki Dziewięć typów dla marokańskiego stylu w aranżacji wnętrz

Marokańska architektura i wystrój wnętrz odzwierciedlają dramatyczną historię kraju w postaci różnych detali, tkanin i geometrii.

To właśnie dzięki inspiracji z różnych kultur ten rodzaj projektu może być wkomponowany w domy na całym świecie.

Czy chcesz wprowadzić ten ciepły styl również do swojego domu? Spójrzmy teraz na dziewięć podejść do stylu marokańskiego!

 Detale architektoniczne

Marokański styl w wystroju wnętrz lampy wiszące orientalne

Wiele wieków wpływów różnych kultur i religii znajduje odzwierciedlenie w marokańskiej architekturze. Piękne arkady i łuki nad drzwiami z islamskiego designu to jedne z najbardziej charakterystycznych cech tej architektury.

Dla wyglądu obrazu: Możesz osiągnąć ten wygląd za pomocą tańszych i mniej trwałych kolorów. Po prostu przykryj nim przedmioty i ściany!

 Dziedzińce — część wypoczynkowa z mnóstwem kolorowych poduszek i paleniskiem

Marokański styl w poduszce narożnej w aranżacji wnętrz

Tradycyjne marokańskie domy są zaprojektowane tak, aby zapewnić prywatność. W tym sensie podwórka są bardzo typowe. Często są one ozdobione fontannami i basenami.

Wersja zamerykanizowana posiada kolorowe i wygodne fotele, dodatki oraz wiele różnych kontrastów kolorystycznych.

Jak osiągnąć wygląd obrazu: Przez większość czasu oczywiście nie można zmienić planu domu. Ale we wszystkich przypadkach można zintegrować niektóre elementy marokańskie na dziedzińcu. Możesz zacząć od prostego systemu wodnego. Pożądanym dodatkiem są pachnące kwiaty, kolorowe naczynia, niskie ławeczki i wiszące lampiony.

Silne niuanse kolorystyczne

Marokański styl w wystroju wnętrz dywanowe niebieskie poduszki

W przypadku Maroka występują zarówno bardzo mocne, jak i subtelne niuanse. Często jednak odzwierciedlają one odcienie środowiska naturalnego: oceanu czy pustyni. Typowe są również jaskrawoczerwone niuanse, pomarańcz, zieleń i błękit.

Jak uzyskać wygląd obrazu: Silne kontrasty z jasnymi akcentami wyróżniają się na ciemnym tle. Nie masz ochoty na żarty? Wiele poduszek, dywaników i puf może dodać ciężki cień do Twojego domu.

Meble z pluszami i ozdobami

Marokański styl w aranżacji wnętrz pomarańczowa sofa w salonie

Meble pokryte delikatnymi tkaninami oraz modne elementy z pluszu są typowe dla stylu marokańskiego. Ich obfitość jest również bardzo uderzająca.

Jak osiągnąć wygląd obrazu: Masz ograniczony budżet, ale nadal chcesz uzyskać marokański wygląd? Wiele można osiągnąć za pomocą metalowego naczynia do obrazowania na powierzchni stołu.

Rzeźbione detale i elementy można przymocować do istniejących obiektów.

  Dywany

Marokański styl w wystroju regałów ściennych

Marokańczycy stworzyli jedne z najpiękniejszych dywanów na świecie. Tradycyjnie używano ich jako koców, a nie ich obecnej funkcji. Podczas ich projektowania skupiono się na abstrakcyjnych i geometrycznych wzorach w kolorowych i neutralnych paletach kolorystycznych.

Osiągnij ten wygląd:  Autentyczne lub przestarzałe dywany marokańskie kosztują obecnie dużo pieniędzy. Reprodukcje również można znaleźć, ale nie są one jedyną alternatywą. Możesz osiągnąć ten projekt i wygląd za pomocą glinianych pasków, malowania na zewnątrz lub sizalu. Dywany z juty byłyby kolejną wspaniałą opcją.

 Tkaniny – Możesz wybrać jedwab lub inne bardzo delikatne tkaniny w swoim pokoju

Marokański styl we wnętrzu wzoru poduszki zewnętrznej

Dzięki nim możesz podzielić pokój lub przykryć nim meble.

Jak osiągnąć ten wygląd: Przeszukaj swój ulubiony sklep w poszukiwaniu tkanin i poszukaj specjalnie kolorowych, wzorzystych lub bardzo delikatnych tekstyliów. Mieszaj i dopasowuj różne warianty, aby uzyskać eklektyczny marokański wygląd. Możesz również użyć pasujących tekstyliów do ozdobienia poduszek na sofę lub podłogę.

Takie marokańsko wyglądające tkaniny można również wykorzystać jako zasłony na meblach wewnątrz lub na zewnątrz.

   Płytki

Marokański styl w aranżacji wnętrz z płytkami ściennymi wzorzystymi

Mocne płytki marokańskie charakteryzują się geometrycznymi kształtami, ramami drzwi i dekoracją podłóg, ścian, fontann oraz akcentami i dziełami sztuki.

Osiągnij ten wygląd:

Wiele motywów marokańskich można znaleźć w każdym meblu. Cieszą się dużą popularnością ze względu na klasyczny i wyrazisty wygląd. Spróbuj umieścić niektóre z nich z tyłu kuchni, na podłodze lub wokół piekarnika.

Nie masz dużego budżetu? Wtedy wystarczyłoby tylko kilka z tych motywów na stole lub na drzwiach wejściowych.

   Latarnie

Marokański szyk w aranżacji wnętrz w kuchni kafelki

Latarnie marokańskie mają najbardziej charakterystyczny design ze wszystkich. Zawsze są wykonane z blachy i miedzi i tworzą piękne cienie w okolicy.

Jak osiągnąć ten wygląd w domu:

Latarnie metalowe są dostępne na rynku w różnych wariantach stylistycznych io najróżniejszych powierzchniach. Możesz ich użyć, aby stworzyć wspaniałą przestrzeń próbki jako punkt podparcia pokoju.

Prace metalowe

Marokański styl we wnętrzu pomarańczowy wzór tapety

Sztuka marokańskich mistrzów obróbki metalu była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Rezultatem był piękny i mistyczny projekt oraz ekscytujące elementy dekoracyjne do domu. Metalowe lustra, wazony, latarnie, łańcuchy i ścieżki to tylko kilka przykładów zachwycającego piękna marokańskiego rzemiosła.

Jak osiągnąć ten wygląd: Nie ma mowy, abyś wykorzystał marokańskie detale tylko w jednym pomieszczeniu. Czasami nawet lepiej, aby takie detale zaistniały w mniej uczęszczanych pomieszczeniach. Nie chcesz wymienić nudnego lustra na ładniejsze w ramie??

Możesz też po prostu dodać ramkę w stylu marokańskim! Wystarczy kilka wazonów w stylu marokańskim, aby stworzyć bajeczny efekt.

Chcesz mieć w swoim domu trochę lub trochę bardziej marokańskiego stylu? Teraz masz taką możliwość! W zależności od budżetu i upodobań możesz kupić całe sztuki w tym stylu i łączyć je z innymi lub osiągnąć wspaniały efekt upiększając stare przedmioty.

Czy chcesz wprowadzić te drobne zmiany, aby uzyskać więcej ciepła w swoim domu??

Marokański styl w wystroju wnętrz lampy wiszące orientalne

Thanks! You've already liked this