Kodeks ślubny: co powinna ubrać dama, gdy dobry przyjaciel wychodzi za mąż?

W internecie można znaleźć szereg porad dotyczących sukienek dla gości weselnych. Szczerze mówiąc, większość z nich jest dość myląca. Sprawia to, że temat „ślubnego ubioru” wydaje się zbyt formalny, surowy i stresujący. Często gubisz główny cel całej sprawy. Mianowicie, panie powinny swoim wyglądem przyczyniać się do świątecznego charakteru uroczystości. Z jednej strony oznacza to oczywiście piękny wygląd. Z drugiej strony nie powinnaś być tylko panną młodą opuścić przedstawienie. Ich główną rolę na festiwalu powinna podkreślić własnym strojem.

Dlatego w pośpiechu dokonamy przeglądu głównych zasad dotyczących sukienek dla gości weselnych. Masz więc dobrą listę kontrolną. Możesz jednak odejść od tego w zależności od ram i tematu wydarzenia.

Następnie podamy kilka konkretnych przykładów ilustrujących to, co właśnie zostało powiedziane.

Zwłaszcza jeśli chodzi o dobrego przyjaciela, jest to całkiem wykonalne. Możesz uczciwie z nią porozmawiać o ślubnym stroju i skoordynować własny strój. Ty i Twój organizator ślubów możecie być nawet z tego zadowoleni! Możesz nawet zainspirować ich do stworzenia własnego wyglądu.

Te suknie wieczorowe odpowiadają najszlachetniejszej etykiecie

bardzo szlachetne suknie wieczorowe ślubne

Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie, jeśli chodzi o „kod ubioru ślubnego”

Zgodność ze specyfikacjami

Z pewnością należy przestrzegać wytycznych dotyczących zaproszeń ślubnych, w wiadomościach informacyjnych czy podczas rozmów. To one często określają temat, motto i poziom formalności ubioru. Przykładów tematów i motta jest wiele.

Ślub mógłby odbyć się w stylu vintage. Inni nowożeńcy chcą nawiązać do jakiejkolwiek śródziemnomorskiej lub egzotycznej tradycji. Może para poznała się na takiej wycieczce? Popularne są również uroczystości w stylu rock’n’roll i retro.

Wspaniałe wzory i subtelne metaliczne kolory – idealne na bardzo ekskluzywne wesela

złożone wzory dzięki subtelnym niuansom idealny

Do tego dochodzą terminy, które określają poziom formalności. Takie są krawat biały, krawat czarny, casual/formalny, półformalny. Pierwsza opcja jest najbardziej wymagająca. Dla kobiet oznacza to nic innego jak długie suknie wieczorowe. W Black Tie możesz urozmaicić sukienkę koktajlową. To jedyna opcja z opcją casual. Półformalny daje możliwość uzyskania wyrafinowanego wyglądu na co dzień.

Często poziom formalności związany jest z lokalizacją. To trzeci ważny czynnik przy wyborze sukien dla gości weselnych. Wiejska uroczystość, która również odbywa się głównie w plenerze, powinna łączyć romantyzm i wyrafinowaną elegancję. W mieście strój może być bardziej nastawiony na nocne życie. W zamku lub w super luksusowym otoczeniu najprawdopodobniej wybierzesz „biały krawat” lub „czarny krawat”.

Tak popularne wesela na plaży i te, które organizowane są spontanicznie na ostatnią chwilę, w większości opierają się na casualowym, czyli jak najmniej formalnym wyglądzie.

Taka sukienka pasowałaby tylko na miejskie wesela z wieczorną imprezą i eleganckim casualowym dress codem

miejskie wesele z wieczornym przyjęciem

Pomyśl o zakazach

Rezygnacje na weselach są ważne, aby utrzymać pannę młodą w centrum przyjęcia. To jej show i nikt nie może jej jej ukraść! Z reguły należy więc unikać zbyt krótkich sukienek i spódniczek, prowokujących dekoltów i krzykliwych kolorów. Jak wszystko inne, co możesz umieścić w centrum widowiska.

Chcieliśmy zrobić szybki przegląd ślubnego dress code’u, a jednak trochę się wydłużyło… Obiecaliśmy kilka konkretnych pomysłów. Teraz podążam za tym!

Cztery idealne modele sukienek na formalne wesela dzienne lub wieczorowe

uroczysty dzień ślubu wiejskie cztery wariacje

Więc co możesz ubrać na ślub dobrego przyjaciela??

W związku z tym przygotowaliśmy kilka konkretnych propozycji ślubów dress code, które idealnie pasują do aktualnych trendów.

Te kwiatowe wzory wspaniale pojawiają się na uroczystym weselu w ciągu dnia

kwiatowy wzór formalny dzień ślubu

Kwiatowe wzory i bez ramion

Kwiatowe wzory i/lub cienkie ramiączka lub kroje bez ramion są zarówno klasyczne, jak i bardzo nowoczesne. Byłyby idealne na wesele w kraju. Postaw na neutralne i pastelowe kolory. Zbyt jasne odcienie raczej nie nadają się na wesela. Ale w zależności od tematu czasem mogli iść. Wybierz delikatną tkaninę i klasyczny krój, aby mimo kiepskiego wyglądu wyglądać elegancko.

Wspaniały metaliczny model na wesele twojego najlepszego przyjaciela

idealny model w kolorze metalicznym

Subtelne metaliczne niuanse kolorystyczne

Klasyczny metaliczny kolor byłby idealną opcją na wesele. W ten sposób nadasz uroczystości wiele blasku i uroku. Wybierając odpowiedni kolor, nadal możesz wyglądać wystarczająco powściągliwie.

Asymetria, nowoczesne kolory i delikatne tkaniny, eleganckie cienkie ramiączka – w sam raz na wesele!

asymetria mały dekolt romantyczne cienkie ramiączka

Asymetryczne nacięcia

Zabawne operowanie ramionami i rękawami, a także fałdami są często spotykane w modnych sukienkach na 2017 rok. Taki model byłby również idealny na wesele. Pozwala to uzyskać zmysłowy wygląd i ominąć głębokie wycięcia.

Strój ślubny: Klasyczny długi krój i neutralna kolorystyka. Więc mała prowokacja byłaby tutaj możliwa!

subtelny kolor i cięcie drobne prowokacje

Klasyczne fasony z zabawnym elementem

Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, wybierz klasyczny krój. Podaruj sobie jeden lub drugi bardziej niezwykły element.

Najważniejsza zasada ślubu dress code: suknia zawsze powinna być nieco skromniejsza niż suknia panny młodej

romantyczne modele trochę bardziej formalny ideał

Pomysł skromniejszy

Jeśli wolisz występować w krótszej sukience iz głębszym dekoltem, niekoniecznie musisz się bez niej obejść. Wybierz na przykład tkaninę, która wygląda elegancko, ale też skromnie. Tak więc masz bardziej nieformalny (na przykład na swobodne wesela) lub bardziej skromny wygląd (na wesela z białym krawatem) i pozwolisz pannie młodej przejąć główną rolę na przyjęciu.

Wybierz model pasujący do Twojego typu

szlachetna tkanina na co dzień model letnie wesele

Wyprowadź swoją indywidualność na pierwszy plan

Nie zapomnij podkreślić swojej indywidualności podczas wesela. Jest to niezbędne dla zachowania świątecznego charakteru uroczystości. Zwiększa to również Twoje szanse na to, że będziesz odpowiedni na tę okazję.

 Delikatne elementy są bardziej odpowiednie niż zbyt wiele akcesoriówdodatki są najlepsze w samej sukience

Sukienki idealne dla gości weselnych na wiejskim weselu

pięć pomysłów na wiejski ślub

Z takim topem wyglądasz idealnie bez krzykliwej biżuterii

metaliczny top zamiast mnóstwa błyszczącej biżuterii

Tradycja coraz bardziej inspiruje bajeczne modele sukien

tradycja i elegancja w jednym

Thanks! You've already liked this