Skonfiguruj biuro domowe, aby zoptymalizować swoją produktywność

Planujesz po raz pierwszy pracę w domu, czy robisz to już od jakiegoś czasu? Czy jednak ciągle czujesz się w złym nastroju, zmęczony i niezainteresowany codziennymi zadaniami? Czy szybko rozpraszasz się i czujesz się ogólnie nieproduktywny? Jest to najprawdopodobniej związane z nieodpowiednim środowiskiem pracy. Wielozadaniowość, perfekcjonizm, hałas, zmęczenie, odwodnienie, dyskomfort, brak ergonomii i organizacji w ogromnym stopniu przyczyniają się do bezproduktywnej i stresującej codziennej pracy. W kilku następnych wierszach dowiesz się, jak tego uniknąć i stworzyć przytulne domowe biuro. Jeśli ergonomiczne krzesło biurowe i biurko są dla Ciebie? Tutaj znajdziesz informacje na ten temat. Po prostu czytaj dalej!

Konfiguracja domowego biura, aby zoptymalizować wydajność pracy bez rozpraszania uwagi

Jak skonfigurować idealne biuro domowe do pracy?

Wyposażenie biura domowego może się znacznie różnić w zależności od pracy, którą wykonujesz lub zamierzasz wykonywać. Zawody, które obejmują rysowanie i szkicowanie w dowolnej formie, wymagają długich i szerokich tabel, które pomieszczą nawet największe plany, szkice i grafiki. Stoły te są w większości regulowane i ludzie często pracują na nich na stojąco.

Jednak w przypadku prac wymagających komputera lub laptopa i notatnika wymagana jest znacznie inna konfiguracja. Praca odbywa się tu tradycyjnie przy mniejszym biurku z ergonomicznym krzesłem biurowym. Obie powinny przyczyniać się do zdrowej postawy bez bólu, dyskomfortu i zmęczenia. Choć coraz więcej osób zwraca się do pozycji stojącej, a nawet klęczącej zamiast siedzącej w pracy, nadal w dużej mierze przeważają krzesła klasyczne.

Utworzenie domowego biura, aby zoptymalizować produktywność nowoczesne pomysły na umeblowanie

Dlaczego powinieneś wybrać wysokiej jakości krzesło biurowe, gdy urządzasz swoje domowe biuro?

Ergonomiczny fotel biurowy ma wiele zalet, o ile jest dobrej jakości i odpowiednio wyregulowany. Zmniejszy plecy, szyję, barki, ręce, nogi i bóle głowy lub skurcze, nawet jeśli spędzisz na nim 6 lub 8 godzin. Minimalizując te problemy, dobry fotel biurowy poprawi również Twój nastrój, produktywność, a nawet późniejszą jakość snu. Po prostu nie musisz już myśleć o bólu. Jednak nie wszystkie krzesła biurowe są równie dobre. Oto niektóre z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie:

Nastawny: Ergonomiczne krzesła biurowe powinny być w pełni regulowane. Podłokietniki, siedzisko i oparcie, głębokość i wysokość siedziska, podparcie lędźwiowe oraz podparcia głowy i szyi powinny być regulowane, aby krzesło mogło dostosować się do każdego rozmiaru, kształtu i pozycji siedzącej.

materiał: Siedzisko i oparcie krzesła biurowego powinny być wystarczająco wyściełane pianką, aby można było na nich wygodnie siedzieć przez dłuższy czas. Oddychająca tkanina jest również zwykle lepszym wyborem niż skóra syntetyczna lub plastik.

Utworzenie domowego biura, aby zoptymalizować Twoją produktywność Umeblowanie kreatywnie nowoczesne

mechanika: Dobre ergonomiczne krzesło biurowe powinno mieć tak zwany mechanizm synchroniczny. Gwarantuje to stałe podparcie pleców, a tym samym kręgosłupa przez oparcie podczas siedzenia. Idealnie powinno być również możliwe dostosowanie tego mechanizmu w zależności od masy ciała i pozycji siedzącej.

styl: Kolory i wzory krzesła biurowego to zdecydowanie kwestia gustu. Mimo to powinieneś wybrać krzesło biurowe na podstawie reszty wyposażenia domowego biura. Zwykle nie można się pomylić z neutralnymi kolorami, takimi jak biały, czarny i szary, ponieważ są bardzo uniwersalne.

części zamienne: Co się stanie, jeśli prędzej czy później Twoje ergonomiczne krzesło biurowe ulegnie uszkodzeniu? Czy producent oferuje gwarancję lub części zamienne? Czy można zabrać krzesło do serwisu naprawczego, czy trzeba kupić nowe? To są pytania, które powinieneś wyjaśnić przed dokonaniem zakupu.

Skonfiguruj biuro domowe, aby zoptymalizować swoją produktywność

Wskazówki dotyczące bardziej produktywnej codziennej pracy

Ergonomiczny fotel biurowy, biurko i kilka półek to niewątpliwie niezbędnik podczas telepracy. Jednak konfigurując swoje pierwsze lub następne biuro w domu, nie powinieneś brać pod uwagę tylko mebli, które chcesz tam umieścić. Ponieważ nawet najlepsze modele nie zwiększą Twojej produktywności w nieodpowiednim środowisku. Poniższe wskazówki mogą Ci w tym pomóc:

  • Zorganizuj mały pokój w swoim domu wyłącznie do pracy. Powinna być wolna od zakłóceń i powinna być wprowadzana tylko wtedy, gdy trzeba ją popracować lub naturalnie wyczyścić. W ten sposób tworzysz środowisko pracy, które prawie nie różni się od prawdziwego biura i które zwiększa Twoją produktywność.
  • Rób krótkie aktywne przerwy co 30-40 minut, podczas których wykonujesz kilka lekkich ćwiczeń rozciągających. Abyś nie czuł się tak zmęczony i sztywny po pracy.

Konfiguracja domowego biura, aby zoptymalizować wydajność pracy biurowej przy komputerze

  • Użyj uroczego organizera na biurko na długopisy, nożyczki, zszywki i inne akcesoria związane z pracą. Zorganizuj biurko w taki sposób, aby żadne nadmiary i czysto dekoracyjne rzeczy nie prowadziły do ​​bałaganu. Możesz znaleźć miejsce na małą, łatwą w pielęgnacji roślinę doniczkową, ale nie powinno ci to przeszkadzać podczas pracy.
  • Bądź aktywny w wolnym czasie i zdrowo się odżywiaj. Postępuj zgodnie z dobrze zorganizowaną rutyną od rana do wieczora. Zawsze jedz o tej samej porze dnia i kładź się wcześnie spać. Zawsze znajdź czas przed i po pracy dla siebie i swojego hobby. Spędź więcej czasu z rodziną na świeżym powietrzu, najlepiej w otoczeniu natury. Wszystko to może zwiększyć Twój poziom energii, nastrój i produktywność później w pracy.

Jak zamierzasz założyć własne biuro w domu? Zainwestuj w dobrej jakości meble, znajdź spokojne miejsce z dala od zakłóceń i znów bądź produktywny i odnoszą sukcesy.

Konfigurowanie biura domowego w celu optymalizacji wydajności Umeblowanie współczesnej skóry

Thanks! You've already liked this