7 wskazówek dotyczących ekologicznego i zrównoważonego domowego biura

Pracując z domu i nie dojeżdżając codziennie, już przyczyniasz się do zmniejszenia śladu ekologicznego swojej firmy. Jednak wszyscy możemy zrobić więcej, aby pomóc naszej planecie. Niektórzy uważają, że ekologiczne i zrównoważone biuro domowe wymaga ogromnego budżetu, ale w rzeczywistości tak nie jest. Czytaj dalej, aby znaleźć siedem prostych wskazówek, jak stworzyć zielone i zrównoważone środowisko pracy w domu.

Jak założyć zrównoważone biuro w domu??

Skonfiguruj ekologiczne i zrównoważone akcesoria do domowego biura

Zielone i zrównoważone biuro w domu

Skonfiguruj ekologiczne i zrównoważone pomysły na domowe biuro

  1. Wykorzystaj w pełni naturalne światło

Jeśli to możliwe, wybierz pomieszczenie z dużą ilością naturalnego światła i przekształć je w jasne, zrównoważone domowe biuro. Pozwala to zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zaoszczędzić pieniądze na energii elektrycznej. Ponadto naturalne światło ma wiele korzyści zdrowotnych – od wzmocnienia układu odpornościowego po poprawę nastroju. Jeśli jednak nie masz jasnego pokoju, użyj jasnych kolorów i strategicznie umieść lustro w pokoju, aby zwiększyć światło. Jeśli Twoje biuro znajduje się w piwnicy lub innej części domu, do której nie dociera naturalne światło, najlepszą opcją jest zakup świateł LED.

Naturalne światło ma ogromne znaczenie w domowym biurze

zielone i zrównoważone pomysły na domowe biuro

Jasne domowe biuro ozdobione zielonymi roślinami domowymi

Stwórz zielone i zrównoważone domowe rośliny biurowe

  1. Wybierz zrównoważone materiały

Czy całkowicie odnawiasz pokój i zmieniasz go w domowe biuro? Jeśli tak jest, musisz zwrócić uwagę na użyte materiały. Wybieraj więc produkty naturalne.

Dobrą wiadomością jest to, że w dzisiejszych czasach istnieje tak wiele ekologicznych opcji. Porozmawiaj ze swoim wykonawcą i dowiedz się, z jakimi odnawialnymi i zrównoważonymi materiałami zwykle pracuje, takimi jak: B. korek, bambus lub drewno z recyklingu. Przynajmniej upewnij się, że materiały pochodzą z regionu.

Dodatkowo, gdy szukasz mebli i przedmiotów do przechowywania, możesz znaleźć niesamowite używane elementy. Są szanse, że będziesz chciał usiąść na zupełnie nowym ergonomicznym krześle, ale twoje szafki na dokumenty i biurko mogą być używane.

Upewnij się, że używasz naturalnych materiałów!

Stwórz ekologiczne i zrównoważone biuro domowe w sposób energooszczędny

  1. Poszukaj farb wolnych od LZO

Jeśli tworzysz biuro, możesz również przemalować ściany, aby dopasować je do swojej wizji zrównoważonego domowego biura. Niezależnie od tego, czy chcesz zapoznać się z psychologiczną zasadą koloru, czy po prostu chcesz użyć swojego ulubionego koloru, powinieneś trzymać się kolorów wolnych od LZO lub o niskiej zawartości LZO. Farby te uwalniają niewiele lub nie uwalniają żadnych lotnych związków, które są szkodliwe dla naszego zdrowia i środowiska.

Na rynku dostępne są przyjazne dla środowiska farby ścienne

Zielone i zrównoważone biuro w domu, które tworzy przyjazne dla środowiska pomysły

  1. Bądź energooszczędny

Urządzając domowe biuro, należy zwrócić uwagę na urządzenia, które nie zużywają dużo energii. W zależności od tego, co robisz i jakich urządzeń używasz, poszukaj najbardziej energooszczędnych urządzeń. Na przykład laptop jest bardziej praktyczny i wydajny niż komputer stacjonarny.

Jednak ważne jest również, w jaki sposób korzystasz z urządzeń. Wyłącz wszystkie nieużywane urządzenia, od komputera po drukarkę. Możesz nawet pójść o krok dalej i odłączyć rzeczy, których nie używasz tak często, ponieważ mogą zużywać energię, nawet gdy są wyłączone.

Oszczędzaj energię elektryczną i żyj w sposób zrównoważony

7 wskazówek dotyczących ekologicznego i zrównoważonego domowego biura

Użyj laptopa

Tworzenie zielonego i zrównoważonego biura domowego Wskazówki

  1. Wdrażaj zrównoważone techniki drukowania

Jeśli pracujesz z dużą ilością dokumentów, prawdopodobnie nie będziesz w stanie całkowicie ograniczyć drukowania w swojej firmie. W takim przypadku musisz wdrożyć zrównoważone praktyki drukowania. Przed rozpoczęciem drukowania zadaj sobie pytanie, czy strona, którą zamierzasz wydrukować, jest naprawdę potrzebna. Jeśli odpowiedź brzmi tak, użyj papieru makulaturowego i drukuj po obu stronach papieru. Ważny jest również wybór drukarki, atramentu i tonera, więc szukaj opcji przyjaznych dla środowiska, takich jak wkłady do drukarek wielokrotnego użytku.

Używaj papieru makulaturowego i drukuj po obu stronach

Stwórz ekologiczne i zrównoważone biuro domowe Oszczędzaj energię elektryczną

  1. Użyć ponownie, zredukować, zrecyklingować

Mówiliśmy już o ponownym użyciu materiałów i mebli, ale możesz zastosować to podejście również do materiałów roboczych. Od segregatorów i segregatorów po długopisy i gumki – nie wyrzucaj przedmiotów, które możesz ponownie wykorzystać.

Jeśli chodzi o cięcie, musisz pilnować zapasów i nie kupować nowych przedmiotów, których nie potrzebujesz. To nie tylko oszczędza pieniądze, ale także miejsce w prawdopodobnie małym domowym biurze.

Wreszcie, powinieneś poddać recyklingowi każdy przedmiot, do którego nie masz zastosowania, tj. H. Należy właściwie pozbyć się odpadów, takich jak papier i toner do drukarek, oraz przekazać lub sprzedać meble, których już nie potrzebujecie.

Miej kosz w swoim domowym biurze?

Stwórz ekologiczne i zrównoważone biuro domowe oraz ponowne wykorzystanie

  1. Współpracuj z ekologicznymi dostawcami

W końcu, aby być przyjaznym dla środowiska, firma musi też starannie dobierać swoich partnerów. Jak bardzo jesteś przyjazny dla środowiska, jeśli twoi dostawcy w ogóle nie dbają o planetę??

Szukaj więc partnerów biznesowych, badaj, czy masz wspólne cele. Jeśli odkryjesz, że robią niewiele lub nic dla naszego środowiska, spróbuj na nie wpłynąć. Jeśli to nie zadziała, po prostu przełącz się na zielonego partnera.

Znajdź przyjaznych dla środowiska partnerów!

Ekologiczne i zrównoważone biuro domowe z partnerami przyjaznymi dla środowiska

Od używania materiałów odnawialnych po znajdowanie firm o podobnych poglądach — istnieje wiele sposobów na zmniejszenie wpływu na środowisko na naszej planecie. Te siedem wskazówek to tylko niektóre z podstaw, które możesz wdrożyć, aby Twoje domowe biuro było bardziej zrównoważone i ekologiczne.

Stwórz przytulną i „zieloną” atmosferę!

Brązowe krzesło przy biurku w białym wnętrzu domowego biura boho z planem

Praca w domu jest teraz zupełnie normalna

Tworzenie zielonego i zrównoważonego biura domowego Trendy

Zrównoważone biuro domowe to po prostu część naszego nowego stylu życia

Stworzenie ekologicznego i zrównoważonego biura domowego mniej znaczy więcej

Thanks! You've already liked this