Zasklení balkonů a lodžií (150+ fotografií): typy, technologie, ceny

Prosklený balkon vypadá stylově a bude vám sloužit několik desítek let

Prosklený balkon vypadá stylově a bude vám sloužit několik desítek let

Zde najdete všechny nejdůležitější věci o tak závažné záležitosti, jako je zasklení balkonů a lodžií. Než svěříte práci profesionálům, musíte na to přijít sami. V opačném případě při přijetí práce riskujete, že si nevšimnete nedopatření stavebního týmu..

Řekneme vám o typech zasklení, nuancích instalace a vlastnostech materiálů, které se používají v tomto podnikání. S naší pomocí se ve světě obrovského výběru oken, profilů a technik otevírání dveří neztratíte. Typy, metody, materiály pro zasklení balkonů jsou tedy tématem našeho recenzního článku..

Prosklený balkon může být příjemnou zábavou pro celou rodinu.

Prosklený balkon může být příjemnou zábavou pro celou rodinu.

Luxusní balkon domu v moderním stylu

Luxusní balkon domu v moderním stylu

Přírodní dřevo ve výzdobě balkonu zpříjemní jeho interiér

Přírodní dřevo ve výzdobě balkonu zpříjemní jeho interiér

Čeho chce člověk dosáhnout, když se rozhodne prosklit balkon nebo zařídit lodžii? V první řadě zvýšení užitečné oblasti bydlení. Balkón lze propojit s obývacím prostorem, nebo jej lze využít jako samostatnou místnost. Za druhé, tímto způsobem je možné izolovat byt, což je důležité v podmínkách sekundárního bydlení. Za třetí, zasklení dodává domu estetický vzhled. Jaké zasklívací systémy pro balkony a lodžie existují? Jaký typ by byl pro vaši situaci nejvhodnější? Jak zajistit, aby byl ziskový, praktický a trvalý? Řešení těchto otázek je mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát..

Požadované dokumenty

Před návrhem a zahájením prací je nutné domluvit se na řešení s vedením domu. Samosklení je velkou chybou, která může vést k pádu balkonu a mnoha tisícovým škodám. Doma není možné vypočítat správnou hmotnost konstrukce, izolace, podlahy, ve výkresu mohou být chyby. I když se chystáte provést malé změny v podobě výměny zasklení nebo malování rámů, nejprve si udělejte povolení..

K vytvoření projektu jsou oprávněny pouze organizace s certifikátem SRO. Můžete od nich také získat technický posudek. Samotný schvalovací proces probíhá mezi zákazníkem, tedy vámi, a společností pro správu domů (DEZ). Poté Rospotrebnadzor zkontroluje, zda je projekt v souladu s hygienickými požadavky a normami slunečního záření. Architektonický plán je uveden v ZISZ.

Dokumenty pro změny fasády:

 1. Žádost o formulář DEZA.
 2. Dokumenty k bytu (originál a notářsky ověřená kopie).
 3. Jediný dokument o bydlení pro Moskvany.

Zjistěte, zda existuje typický projekt pro zasklení balkonů a lodžií nebo zda existuje dohodnutý projekt od sousedů. Nejjednodušší je vytvořit kopii a potvrdit ji. Pokud je dům kulturním dědictvím, nemusí být plán schválen. Neoprávněná přestavba je plná pokuty a nuceného návratu do původní podoby.

Úkoly a cena zasklení lodžií a balkonů

V sekundárním a starém bytovém fondu je otázka zasklení obzvláště akutní. V nových domech jsou lodžie již obvykle zavřené. Pomocí zasklení můžete vyřešit následující úkoly:

 • ochrana před atmosférickými jevy, aktivní sluneční světlo;
 • ochrana proti prachu;
 • rozšíření plochy bytu pro potřeby domácnosti;

Interiér zaskleného balkonu ve stylu podkroví

Interiér zaskleného balkonu ve stylu podkroví

Prostorná lodžie s prvky stylu fúze

Prostorná lodžie s prvky stylu fúze

 • dodatečná zvuková izolace;
 • úspora tepla a v důsledku toho snížení nákladů na energii.

Náklady na práci se skládají z typu konstrukce, materiálů, možností zasklení a otevírání křídla, důvěry ve společnost a úrovně kvalifikace zaměstnanců. Ať už si vyberete studenou nebo teplou místnost, zvolíte hliník, dřevo nebo plast, konečná cena závisí na tom. Neměli byste zvláště věřit reklamním nabídkám a akcím, protože tato částka nejčastěji zahrnuje minimální čtverec a nejlevnější materiály. Stále musíte sbírat dokumenty a platit za projekt.

Studený zasklený balkon

Tento typ práce se provádí pomocí hliníkového profilu a je nejlevnější. Studeně zasklený balkon nebude teplý. Okna budou mít praktický posuvný design, který šetří místo. Jedná se o lehký rám, který nezatěžuje balkon, což je výhoda při práci ve staré budově. Zasklení balkonů v Chruščově se nejčastěji provádí touto metodou. Hliníkový profil se snadno natírá, takže se můžete vyhnout klasické bílé verzi, což je téměř jediné možné při zasklení plastovými okny.

Rada! Pokud máte omezený rozpočet na upgrade vaší fasády, rozhodněte se pro balkony zasklené za studena s hliníkovým profilem..

Mezi nedostatky patří hlavní neschopnost přidat plochu lodžie na náměstí v bytě. Přestože balkon po zasklení bude o 5-7 stupňů teplejší než venku, v mrazivém počasí to nestačí. Studené zasklení balkonu zaostává za jinými způsoby zvukové izolace kvůli netěsnosti posuvného systému.

Námraza struktury může vést k jejímu dočasnému selhání. Fotografie s příklady takové katastrofy lze snadno najít na internetu. Pokud jste připraveni se s těmito skutečnostmi smířit a budete prostor využívat výhradně pro domácí potřeby, klidně zvolte zasklení balkónu za studena.

Teplé zasklení balkonů

V důsledku použití této metody získáte útulný teplý balkon, který lze snadno připevnit k obytné části bytu. Tam bude možné uspořádat kancelář, rekreační místnost, domácí skleník nebo tělocvičnu. Dobrá izolace není jen tepelně izolační povrchová úprava vnitřního povrchu, ale také zcela odlišná technologie zasklení.

Rada! Pokud je váš balkon již zasklen studenou metodou na bázi hliníkového profilu, zcela tuto strukturu zlikvidujte. Vyměňte studené zasklení za teplé.

Teplé zasklení balkonů se provádí profilem z PVC. Náklady na tento materiál jsou dražší, ale má vynikající výkon v hlukové a tepelné izolaci. Tato možnost vám bude sloužit mnoho let a zachová si atraktivní vzhled. Negativní stránkou PVC je závažnost struktury a šířka rámu, který blokuje světlo. Užitečný prostor se zmenšuje díky způsobu otevírání rámu „směrem k vám“.

Jak je studené zasklení balkonu nahrazeno teplým

Kompletní výměna studeného zasklení se provádí po etapách.

 1. Demontáž starých brýlí a rámů. Odstraňují se jednoduché skleněné a hliníkové konstrukce, odstraňují se spojovací prvky, odlivy, parapety. Okenní projekt je zbaven nečistot a izolace.
 2. Výplň vnitřní části profilu v oblasti upevnění polyuretanovou pěnou. To se provádí, aby se zabránilo studeným mostům. Postup se provádí předem, nejméně jeden den před instalací konstrukcí..
 3. Izolace hledí přes balkon. Ve stejné fázi je položen tmel, který chrání před vniknutím vlhkosti..
 4. Spojení PVC profilu s balkonovým zábradlím z vnitřní hrany. Spodní část je připevněna k betonovému zábradlí pomocí kotevních šroubů. Pokud je zábradlí kovové, pak pomocí samořezných šroubů.
 5. Sestavení konstrukce. Je čas zavěsit okenní křídla, překlenující okna s dvojitým zasklením. Nejteplejší jsou dvoukomorové. Používá se polyuretanová pěna. Okenní parapet je pevný, který je také izolován.

  Těsnění spojů polyuretanovou pěnou

  Těsnění spojů polyuretanovou pěnou

 6. V konečné fázi jsou dekorativní svahy zakončeny sendvičovými panely. Připevněn je držák, moskytiéra, kování atd.

Instalace svahů je jednou z posledních fází instalace balkonového rámu

Instalace svahů je jednou z posledních fází instalace balkonového rámu

Odstranění ochranné fólie

Odstranění ochranné fólie

Poté, co je studené hliníkové zasklení balkonů nahrazeno teplým, místnost se zahřeje, průvan zmizí a mikroklima v bytě se zlepší.

Hliník nebo plast?

Většina Rusů v poslední době usiluje o zasklení balkonů a lodžií. Před lidmi vyvstává otázka: budou okna skleněná s hliníkovým profilem nebo plastová? Oba materiály mají své výhody a nevýhody..

Hliníkové okno je studené, plastové je naopak teplé. První je levnější, druhý dražší (od 22 tisíc rublů). Tento faktor je rozhodující při výběru materiálu pro zasklení. Existuje však ještě jedna nuance: hmotnost struktury.

Rada! Pokud je váš dům starý nebo památkově chráněný, zkuste požádat o povolení zasklení hliníkovým profilem. Je mnohem lehčí než PVC, takže je jednodušší se na takovém projektu dohodnout..

S hliníkovým zasklením jsou možné slepé nebo posuvné profily, které jsou vyrobeny z profilu. Šetří místo. Hluché sekce jsou odstraněny během praní, což nelze provést plastem.

Plastové rámy lze otevírat všemi možnými způsoby: skládací, otočné, posuvné, výkyvné. Některé z těchto metod vypadají na fotografii fasád velmi působivě. Ale plast nemá přirozené větrání, takže je možný rosný bod a kondenzace..

Bezrámové zasklení balkonu

Zveme vás, abyste překročili hranice dilematu „Plast nebo hliník“ a seznámili se s novým způsobem zasklení balkonů, který si rychle získává na oblibě. Byl vynalezen ve Finsku, proto se mu často říká finský.

Maximální propustnost světla je hlavní výhodou bezrámového zasklení

Maximální propustnost světla je hlavní výhodou bezrámového zasklení

Prosklená lodžie vám umožní umístit na ni kuchyň

Prosklená lodžie vám umožní umístit na ni kuchyň

Bezrámové zasklení je skvělá volba studeného typu. Absence sloupků umožňuje oknům propouštět maximum slunečního světla. Na fotografii fasády s bezrámovými balkony vypadají moderně, stylově a ergonomicky..

Bezrámové zasklení se skládá ze dvou velkých hliníkových profilů, které jsou připevněny k horní desce balkonu a k podlaze (parapet). Jedná se o druh rámu, do kterého jsou vložena křídla se skleněnými tabulemi o síle více než 200 MPa. Okraj skla je vybroušen do hladka. Překvapivě je tento design bezpečný, odolný a lehký. Skleněné dveře mohou být vyrobeny z čirého, matného nebo tónovaného skla.

Technologické bezrámové zasklení se vyznačuje velkým množstvím možností otevírání křídla včetně kyvadla – při otevírání dveří v obou směrech. Díky tomu je lze snadno prát ve vysokých výškách. Při otáčení závěsu jsou křídla zajištěna k sobě, zbytek času, kdy se volně pohybují, jsou zafixována.

Dveře systému Butterfly se posouvají podél horního a dolního vedení a skládají se jako kniha proti jedné ze stěn

Dveře systému Butterfly se pohybují podél horních a dolních vodítek a skládají se v „knize“ proti jedné ze stěn

Jak si vybrat materiály pro bezrámové zasklení

Kvůli zvýšené popularitě této technologie se na trhu začaly objevovat padělky vysoce kvalitních materiálů a komponentů. Pokud zvolíte bezrámové zasklení, dodržujte následující pravidla pro výběr skla:

 • Tloušťka skla závisí na výšce okenního otvoru. Pokud je to více než dva metry, pak by materiál měl mít tloušťku 8 mm. 6 mm sklo je vhodné pro nízká okna.
 • Vysoce kvalitní materiál znamená žádné třísky, boule, jámy, skvrny.
 • Hrana musí být pečlivě vybroušena a dokončena.
 • Hliníkové profily musí být ploché.
 • Dobré kování je vyrobeno z kvalitních materiálů. Trhliny, boule jsou nepřípustné.

Pokud firmě důvěřujete bezrámovým zasklením i při vynikajících doporučeních, ujistěte se o kvalitě materiálů použitých týmem. Jako u každé nové technologie v Rusku, i u tohoto typu zasklení dochází k potížím: firmy si myslí, že zákazníci o inovaci nic nevědí, proto nabízejí nekvalitní práci. Naivní lidé to přijímají, aniž by věděli o nástrahách, které se projeví až ve fázi dlouhodobého provozu. Nedívejte se jen na krásné fotografie, věřte svým očím, sledujte práci stavitelů.

Blíž přírodě

Zasklení balkonu dřevěnými rámy je stará a osvědčená metoda, kterou nyní volí ti, kteří nevěří plastu a z nějakého důvodu odmítají hliník. Náklady na práci jsou určeny velikostí a designem zasklení, přítomností souvisejících prací (například těsnění).

Bílá barva v interiéru v kombinaci s dostatkem slunečního světla způsobí, že balkon bude velmi prostorný.

Bílá barva v interiéru v kombinaci s dostatkem slunečního světla způsobí, že balkon bude velmi prostorný.

Výhody:

 • dřevěná lodžie může být izolována;
 • přírodní ekologický materiál;
 • stabilní mikroklima a přirozená výměna vzduchu.

Nevýhody:

 • nízká odolnost vůči teplotním změnám a vlhkosti;
 • těžká váha;
 • nízká těsnost.

Rámy jsou vyrobeny z levných kamenů. Borovicové základy mohou být lakovány, aby se zlepšila struktura materiálu. Ochranná vrstva výrazně prodlužuje životnost konstrukce.

„Kloubový“ režim větrání není v levné verzi zasklení k dispozici. Dřevěná eurookna jsou ve srovnání s plastovými lepší, ale cena práce a materiálu není k dispozici každému.

Ukázka dřevěného rámu

Ukázka dřevěného rámu

Stojí za zmínku, že většina společností přešla na zasklení PVC, takže najít společnost, která se zabývá dřevem, není příliš jednoduché. Neustále se diskutuje o výhodách a nevýhodách obou typů práce. Dřevo i plast mají svá pro a proti..

Výhodná kombinace

Pokud si stále nemůžete vybrat materiál pro zasklení balkonu, doporučujeme použít kombinovanou možnost. Nyní ji nabízí mnoho velkých okenních firem. Na fotografii se vám líbí, jak vypadá dřevo, ale uvědomujete si, že nepopsatelná hliníková struktura je lehčí a praktičtější? Pak je to vaše volba.

Kombinované zasklení zahrnuje použití rámů ze dvou materiálů. Plast v tandemu se dřevem nebo dřevem ve výhodné kombinaci s hliníkem. Druhá možnost je nejběžnější.

Kombinovaný profil je návrh, který vytvořil alternativu k hliníkovým konstrukcím

Kombinovaný profil je návrh, který vytvořil alternativu k hliníkovým konstrukcím

Dřevo-hliník se vyrábí dvěma způsoby:

 • základna je dřevěný rám a na ulici je pokryta hliníkem;
 • hliníkový profil má dřevěnou hlavu zevnitř místnosti.

Oba jsou dobré a slouží ke stejnému účelu: chránit náchylné dřevo zvenčí a používat materiál šetrný k životnímu prostředí uvnitř. Pro většinu místností je vhodná příjemná povrchová úprava dřeva, takže tato volba vypadá dobře při výběru teplého způsobu zasklení lodžie. Jediným problémem, se kterým se můžete setkat, pokud chcete instalovat kombinované zasklení, je malý počet společností, které se tímto zabývají..

Zasklení balkonů s vytažením

Tato technologie zasklení je nejvhodnější pro zvětšení užitné plochy bytu. K této metodě rozšíření kvadratury se nejčastěji uchýlili majitelé malých obydlí a malých balkonů. S nárůstem plochy se objevuje volný prostor, který lze určit nejen pro pomocné potřeby.

Zasklení balkonu s vytažením

Zasklení balkonu s vytažením

Zasklení balkonů v Chruščově s vytažením je skvělou volbou pro zvětšení plochy bytu ve starém fondu. Nový rám překračuje hranice starého, a přidává tak bytu prostor ulice. Ve fázi návrhu může být obtížné, pokud existuje přilehlý balkon.

Rada! Pokud balkonový parapet již nesplňuje normu, musíte jej rozebrat. Nainstalujte dobrý rám, který bude pevně připevněn ke zdi.

Na fotografii fasád vypadají takové balkony velmi originálně a přitahují pozornost. Hlavní nevýhodou je zvýšení hluku z deště kvůli tomu, že hledí vyčnívá více než dříve. Tento problém je vyřešen zvukovou izolací..

Zvětšení využitelné plochy balkonu na přední straně umožňuje rozšířit parapet a vybavit tak útulnou domácí kancelář

Zvětšení využitelné plochy balkonu na přední straně umožňuje rozšířit parapet a vybavit tak útulnou domácí kancelář

Neriskujte svůj život a zdraví svých blízkých. Pokud je rekonstrukce opravdu nutná, je lepší aktualizovat nosné konstrukce. Budete se tedy chránit před nepříjemnými překvapeními a prodloužíte životnost prostor..

Zasklení balkonů se střechou

Ceny nemovitostí jsou pro naše rodiny neustálým bolestivým bodem. Nejlepší možností je samozřejmě přestěhovat se do velkého bytu, ale ne každý si to dokáže uvědomit, ale vybavit balkon využitelným prostorem je v silách průměrné rodiny. V posledních patrech starých domů není střecha. Doporučuje se použít zasklení balkonů v Chruščově se střešní instalací. Chrání před srážkami, činí lodžii praktickou v každém ročním období.

Zasklení, kde je střecha součástí konstrukce

Zasklení, kde je střecha součástí konstrukce

Zasklení zastřešených balkonů je restrukturalizací celé konstrukce. Zahrnuje výměnu zábradlí za nové, stejně jako celé zařízení za kovoplastový profil a okna s dvojitým zasklením. Instalace se provádí za studena i za tepla.

Typy balkonových střech:

 • Střecha je součástí zasklení. Spojeno společně s okny s dvojitým zasklením. Zde je důležité jasně definovat rozměry brýlí..
 • Střecha je nezávislá na zasklení. Nástěnné. Je nutné přesně vypočítat zatížení, kterému je střecha vystavena během sněžení a srážek.

V posledních patrech není možné použít konzolový typ upevnění střechy balkonu. Hmotnost kovového rámu by měla být minimální, protože balkonová deska již nese mnoho zasklení a hmotnosti střechy. Nepoužívejte bezrámové zasklení.

Zastřešení balkonů

Pro balkonové střechy platí stejné požadavky jako pro běžné střechy. Materiál, ze kterého bude vaše malá střecha vyrobena, musí být vzduchotěsný, trvanlivý a odolný vůči teplotním změnám. Možnosti zastřešení:

 • Ondulin. Plátky celulózy impregnované bitumenem. Vlnitý.
 • Polykarbonát. Polymerní materiál.
 • Vlnitá lepenka. Barevně lakovaný ocelový plech.
 • Kovová dlaždice. Profilované plechy z mědi, hliníku, polymerového povlaku.

Montáž střechy z vlnité lepenky

Montáž střechy z vlnité lepenky

V žádném případě by nemělo být na střešní balkóny používáno PVC. Je náchylný k mechanickému poškození.

Střešní balkony se časem zhorší. Srážky mají škodlivý účinek na jakýkoli materiál, takže byste se měli postarat o hydroizolaci předem.

Francouzské zasklení balkonů

Francouzské zasklení je velmi speciální typ balkonů, které zasahují do podlahy s okny. V měkčí verzi jsou parapety zvednuty nad podlahu, ale struktura plotu je vyrobena z průhledného PVC. Betonová základna takové lodžie musí být nutně velmi pevná, protože struktura PVC je těžká. Abyste zvýšili sílu, musíte často zrekonstruovat celou základnu..

Francouzské zasklení balkonů v naší zemi právě začíná získávat na popularitě. Zřejmou výhodou je, že spodní část balkonu prakticky není nutné izolovat, protože je pokryta okny s dvojitým zasklením nebo sendvičovými panely. Přirozeně taková lodžie na fotografii vypadá velmi výhodně a nápadně se liší od běžných balkonů, zdobí fasádu i té nejnepozoruhodnější budovy.

Venkovské sídlo ve středomořském stylu s francouzskými okny

Venkovské sídlo ve středomořském stylu s francouzskými okny

Prostorný balkon s francouzskými okny

Prostorný balkon s francouzskými okny

Francouzský balkon má spoustu výhod

Francouzský balkon má spoustu výhod

Místo zasklení zastřešených balkonů se obyvatelé horních pater mohou uchýlit k francouzské metodě. Z lodžie se tak otevře nádherný výhled na město. Instalace by měla být provedena pouze po nezbytných výpočtech. Neztrácejte také ze zřetele okamžik, že s plně otevřeným balkonem se váš každodenní život stane viditelným z protějšího domu nebo z ulice..

Luxusní balkon v podmínkách Chruščova

V domech tohoto typu jsou i dvoupokojové byty objektivně malé, takže zvětšení plochy díky pouličnímu prostoru za okny je vítané. Zasklení balkonů v Chruščově lze provádět souběžně s izolací. Získáte tak skvělý skleník, místo k relaxaci nebo jen další prostor v místnosti..

Obvykle je podle projektu konstrukce podepřena třemi vyčnívajícími trámy. Nosná železobetonová deska balkonové plošiny je zapuštěna do zdi.

Rada! Vzhledem k tomu, že domy budov Chruščova jsou staré, je důležité určit stav nosných konstrukcí. V mnoha případech je nutné je před zasklením rozebrat..

Existuje několik způsobů, jak posílit balkonovou desku – pomocí výztužné sítě nebo potěru. Na takový balkon lze instalovat střechu. Plocha balkonu a možnosti designu vám také umožní vytvořit vzdálený projekt. Pro úsporu energie doporučujeme použít plastová okna.

Interiér balkonu s výsuvem

Interiér balkonu s výsuvem

Nespěchejte na přestavbu Chruščova, zbourejte stěny kuchyně a koupelny. Máte velký prostor, který není efektivně využíván. Uspořádejte si svůj vysněný ráj na balkoně.

Tipy pro zasklení balkónu v Chruščově

Lehký a praktický hliníkový profil se nejlépe hodí pro zasklení balkonu v takové budově. Tato možnost je také dobrá, protože si můžete vybrat rámy posuvných typů, které navíc šetří místo. Funkčnost tohoto designu je obtížné přeceňovat..

Prosklený balkon s posezením

Prosklený balkon s posezením

Materiál není navzdory své nízké hmotnosti deformován. Dobře se vyrovnává se zátěží v podobě srážek, větru a aktivního slunečního světla. Instalace zabere velmi málo času. Vybírají se brýle s tloušťkou až 4 mm – to je optimální parametr pro malý balkon na hliníkovém profilu.

Francouzské zasklení je pro Chruščova skvělé. Umožňuje vám získat malý prostor a proměnit celkový vzhled bytu. Stojí za to udělat pro tuto možnost speciální střechu, protože sklo není vždy schopné odolat zátěži. Bezrámové zasklení je proslulé původními okny, která do stísněné místnosti dodávají světlo. To je také dobrá volba pro Chruščova. Dřevěné konstrukce jsou pro takový byt málo využitelné..

Jak vybrat společnost

Noviny jsou plné reklam v duchu „Plastová okna. Levný “. Je obtížné orientovat se v řadě moderních společností, které poskytují služby pro zasklívání balkonů a lodžií. Pokud hledáte dodavatele, který to udělá za nejnižší cenu, neměli byste spoléhat na krátkou dobu obratu..

Při objednávání zasklení musíte věnovat velkou pozornost výběru společnosti, která tyto služby poskytuje

Při objednávání zasklení musíte věnovat velkou pozornost výběru společnosti, která tyto služby poskytuje

Při výběru společnosti se nejprve seznamte s typy konstrukcí, způsoby instalace a materiály. To vše je v našem článku. Kdo je informován, je ozbrojený. Rozhodněte o typu zasklení, potřebě rekonstrukce a odstranění balkonu, zda to bude studený nebo teplý způsob práce. Jasné prohlášení o úkolu pomůže konzultantovi pojmenovat přibližnou cenu a možnost realizace projektu.

Po analýze přijatých informací byste měli přemýšlet o rozpočtu. V některých případech je lepší vyrobit drahá dřevěná okna, která vydrží déle než jedno desetiletí, než zasklit balkon nejlevnějším plastem, který se za pár let stane nepoužitelným. Hlavní věcí je neobjednávat služby ve stejný den, kdy jste přišli na konzultaci. V horkém okamžiku si můžete objednat něco úplně jiného, ​​než jste chtěli.

Bezrámové zasklívací materiály musí splňovat všechny bezpečnostní požadavky

Bezrámové zasklívací materiály musí splňovat všechny bezpečnostní požadavky

Co mohu říci na závěr

Zasklení balkonu není snadný úkol, což ne každý zvládne vlastníma rukama. Je důležité být informovaný, a pak nebudete moci být oklamáni bezohlednými společnostmi, které sledují pouze chamtivost za ziskem. Bohužel ne vždy se tomu dá vyhnout. A odtud se rodí mýty o nepraktičnosti dřeva, nebezpečnosti plastu a podobných mylných představách..

Začněte s přípravou na zasklení s dostatečným předstihem. Naplánujte si rozpočet, obraťte se na společnosti, které se zabývají tímto typem práce, shromážděte potřebné dokumenty a začněte vyvíjet projekt. Pamatujte, že neoprávněná přestavba je v rozporu se zákonem. Koordinace rekonstrukce městského balkonu je povinná.

Kuchyně kombinovaná s balkonem

Kuchyně kombinovaná s balkonem

Během konzultace se zeptejte, kde se vyrábějí zasklívací materiály, s jakými výrobci společnost spolupracuje. Zeptejte se, co neobvyklého vám mohou nabídnout. Pokud společnost volně vyrábí francouzské balkony v městském prostředí, může dobře udělat jednoduchý projekt. Ve fázi práce sledujte, co a jak tým dělá. Je velmi snadné udělat chybu při zasklení, ale je téměř nemožné ji opravit. Ujistěte se, že důvěřujete předákovi.

Hodně štěstí s tímto projektem! Ať je vaše zasklení příjemné pro oči a slouží mnoho let. Elegantní lodžie nebo útulný balkon jsou nejlepší možností přestavby, na kterou můžete myslet.

Thanks! You've already liked this