Kubiczny dom zeroenergetyczny – zrównoważony hotel dla poszukiwaczy przygód

zeroenergetyczny dom kubistyczny dom z kostką nowoczesna architektura

Schronisko Kieżmarskie z Atelier 8000

Dom zeroenergetyczny jest kontynuacją domu pasywnego. Budynek można nazwać tak, jeśli jego zewnętrzne zużycie energii jest równoważone przez przeciętny zysk energetyczny w ciągu roku. Osiąga się to dzięki energii odnawialnej, takiej jak elektrownie słoneczne i wiatrowe.

Kolejnym krokiem w tym kierunku jest dom plus energetyczny, w którym wytworzona energia jest wyższa niż rzeczywiste zużycie domu.

 Pierwszy hotel zeroenergetyczny został otwarty w 2009 roku w 15. dzielnicy Wiednia. Został wyposażony w turbiny wiatrowe, pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne i solarne.

Futurystyczna architektura dla zielonej przyszłości

zero energii dom kostka szklana kostka dom

Pracownia 8000 to nazwa pracowni projektowej, która zrealizowała ten wspaniały projekt w słowackich Tatrach. Dom zeroenergetyczny, który w rzeczywistości jest hotelem dla poszukiwaczy przygód, ma idealny kształt sześcianu i nazywa się Kežmarské chatą. Konstrukcja składa się z aluminium, szkła i paneli fotowoltaicznych. Stabilny taras obejmuje cały budynek i oferuje wystarczająco dużo miejsca na przyjemną rozmowę w słońcu. Wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym stylu z wyraźnym skandynawskim posmakiem. Ściany i sufit pokryte są jasnym drewnem sosnowym. Wszędzie czuć kubiczny kształt budynku. Na podłodze leżą wygodne pufy, a szerokie okna pozwalają na rozchodzenie się światła słonecznego przez jasną powierzchnię ścian.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

zero energii dom qubistical hotel snow bergen

Wyraźne linie i jasne drewno

dom zero energii woreczki z jasnego drewna

Z daleka hotel wygląda zupełnie futurystycznie – jak wielka, błyszcząca kostka, która wypadła z chmur. Szczególnie spektakularnie jest zimą, ze wspaniałym śniegiem Tatr. Latem jednak naturalny krajobraz z pobliską rzeką oferuje nie mniej piękne otoczenie. To miejsce ciszy i spokoju. Przekonaj się sam, patrząc na zdjęcia i kto wie, może odwiedź ten zrównoważony dom zeroenergetyczny i ciesz się wyjątkową atmosferą na miejscu.

Skandynawska przytulność

zero energii dom kostka nowoczesna architektura wnętrze

Zostań w salonie w dobrym towarzystwie

zero energii dom prostokątny jasny drewno sosnowe wnętrze

Letni sen w formie sześciennej

zero energii dom kostka góry rzeki

Przyszłość jest otwarta

zeroenergetyczny dom kubistyczny sześcian energia odnawialna

Thanks! You've already liked this