Sierść psa – jaki jest najlepszy sposób na wyszkolenie w mieszkaniu?

Każdy, kto ma psa we własnych czterech ścianach, zna ten problem. Czy to na kanapie, fotelu czy dywanie – sierść psa przyczepia się wszędzie i jest trudna do usunięcia. Nawet jeśli próbujesz radzić sobie z tą sytuacją na co dzień, rzadko udaje Ci się pozbyć wszystkich włosów. Jest jednak kilka małych pomocników i małych wskazówek, których możesz użyć, aby całkowicie zapobiec problemowi, ale aby go zawęzić.

Jak usunąć sierść psa za pomocą odpowiednich narzędzi

Zwykłe odkurzacze prawie nie mają szans z włosami przyklejonymi do mebli lub dywanów. Bez względu na to, jak silna jest siła ssania, nie powiedzie się. Powodem tego jest charakter szczotek w każdym odkurzaczu. Każdy, kto jest narażony na bardzo owłosione problemy, zwłaszcza na dywanie, powinien poprosić o czyszczenie specjalne odkurzacze do sierści zwierząt Aby się oprzeć. Są one zaprojektowane w taki sposób, że za pomocą specjalnych szczotek odkurzają przede wszystkim włosy i kłaczki. Ta sama zasada służy do usuwania włosów za pomocą specjalnych szczotek ręcznych. Są one stworzone do stosowania przeciwko wszystkim rodzajom sierści zwierzęcej, ale mają główną wadę polegającą na tym, że skuteczne i oszczędzające czas czyszczenie nie jest możliwe. Z jednej strony świetnie nadają się do depilacji kanapy czy fotela, z drugiej strony wszystko, co wykracza poza to, jest więcej niż czasochłonne i czasami pochłania kilka godzin. Dlatego do czyszczenia dużych powierzchni można zwykle używać tylko specjalnego odkurzacza do sierści zwierząt.

higiena odkurzacza do sierści psa

W bardzo trudnych przypadkach, w których nawet regularne odkurzanie już nie pomaga, pomocne mogą być rękawiczki z wgłębieniami. W rzeczywistości są przeznaczone do czesania psa. Jednak dzięki gumowej powierzchni włos bardzo dobrze przylega do rękawicy. Dzięki temu nawet włosy z szorstkich dywanów można usunąć przy niewielkim wysiłku fizycznym. Czyszczenie płaskich dywanów działa zgodnie z tą samą ideą. Zamiast rękawicy możesz użyć standardowego ściągacza do okien i przeciągnąć go po podłodze z lekkim naciskiem.

Regularnie szczotkuj sierść psa

Ci, którzy częściej się czesają, rzadziej walczą z włosami

Fakt, że włosy są regularnie znajdowane na ubraniach i meblach, jest po prostu nieunikniony. Warto jednak poświęcić kilka minut dziennie na pielęgnację psa. Jeśli będziesz czesać psa przez pięć minut dziennie, w bardzo krótkim czasie będziesz w stanie zobaczyć wynik na własne oczy. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj futra. Psy o długiej sierści najlepiej czesać grzebieniem lub szczotką o szerokim włosiu, natomiast grzebień do skubania nadaje się do grubej sierści. Z drugiej strony, szorstkie lub bardzo krótkie włosy najlepiej przetwarzać za pomocą grzebieni lub szczotek o krótkich zębach. Oprócz tego, że pies rozprowadza mniej sierści po domu, robisz dla niego coś dobrego. Regularne szczotkowanie lub czesanie poprawia krążenie krwi w skórze czworonożnego przyjaciela, usuwa brud i zadziory oraz zapobiega matowieniu włosów.

higiena sierści psa właściwa pielęgnacja

sypialnia higieny sierści psa

Szczotka do odkurzacza rozwiązująca problemy z sierścią psa

Thanks! You've already liked this