Pod urokiem zwierząt – niezwykłe zwierzaki sprawią, że się uśmiechniesz!

Niesamowita przyroda

Ilekroć czujemy się samotni, szybko możemy znaleźć nowego i lojalnego przyjaciela, który nigdy nas nie zdradzi ani nie opuści: kup lub adoptuj zwierzaka i od razu obdaruj go całą naszą miłością! Dzisiaj psy i koty w większości gospodarstw domowych stały się niemal równorzędnymi członkami rodziny. Jaszczurki i węże są uważane za egzotyczne zwierzęta domowe, ale są hodowane przez coraz więcej ludzi i dlatego nie są już uważane za wyjątkowe. Przedstawiamy Ci jednak kilka naprawdę wyjątkowych zwierzaków – mogą Cię zadziwić, ale z pewnością wywołają uśmiech!

Wyjątkowe zwierzaki – kapibara lub kapibara

wyjątkowe zwierzaki kapibara

Kapibara lub kapibara jest największym gryzoniem na świecie. Nazwa Kapibara została wymyślona przez język Guarani i dosłownie oznacza „Władca Traw”. Zwierzę może dorastać do 130 cm. stają się długie i od 50 do 70 kg. ważyć. Chociaż rzadko się zdarza, aby ktoś zdecydował się na opiekę nad tak gigantyczną kapibarą, natrafiamy na kilka niesamowitych przypadków tego typu.

Typowym tego przykładem jest Caplin Rous, który jest bardzo popularny wśród miłośników zwierząt na całym świecie! Ta kapibara mieszka w Teksasie w rodzinie Melani Typaldos. Właściciel informuje, że zwierzęcia nie da się całkowicie oswoić, dlatego należy bardzo uważać przy nawiązywaniu połączenia człowiek-gryzoń. Kapibara potrzebuje dużo miejsca na podwórku i dużego basenu do pływania. Żywi się głównie świeżą trawą i pije dużo wody. Kaplin cały czas chce być z Melani i cały czas za nią biegnie!

Patyczak Annam lub patyczak wietnamski

wyjątkowe zwierzaki

Tego owada można zobaczyć w wielu klasach biologii, ponieważ rozmnaża się go dość łatwo i bez wysiłku. Wystarczy średniej wielkości akwarium i kilka naturalnych lub ozdobnych gałęzi, na które można się wspiąć. Patyczaki wietnamskie jedzą prawie wszystko, ale szczególnie chętnie jedzą jeżyny, bluszcz i sałatę ogrodową. Owady nie mogą długo przetrwać same i absolutnie potrzebują partnera.

Wyjątkowe Zwierzęta – Jeż Afrykański

wyjątkowe zwierzaki jeże

To małe zwierzątko nie hibernuje, dość szybko przyzwyczaja się do ludzkich zmartwień i może żyć nawet 10 lat. W planie żywieniowym swojego jeża zdecydowanie powinieneś uwzględnić różne owady, takie jak świerszcze, małe pająki czy robaki: w zasadzie potrzebuje pokarmu o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości białka. Jeż afrykański ma skłonność do otyłości, dlatego trzeba go regularnie wyjmować z klatki i zapewniać mu długie spacery po domu.

Dlaczego musisz wybrać kozę karłowatą jako swojego zwierzaka??

wyjątkowe zwierzaki koza karłowata

Kozy karłowate od dawna uważane są za ulubione zwierzaki młodych i starszych – nawet Abraham Lincoln opiekował się kozą w Białym Domu podczas swojej kadencji. Małe koziołki są bardzo podobne do małych psów i nie potrzebują żadnych szczególnych zmartwień – są bardzo ujmujące, przyjazne i po prostu cieszą się uwagą swoich właścicieli. Przede wszystkim jedzą siano, trawę i liście – te dostarczają im niezbędnej energii na cały dzień, dlatego kozy są w ciągłym ruchu i chcą się z tobą pobawić z przerwami!

Wyjątkowe zwierzęta – mini świnki

wyjątkowe zwierzęta mini świnki

Jakiś czas temu Victoria Beckham zaskoczyła swojego kochanka dziwnym prezentem świątecznym – kupiła mu dwie mini świnki! Gwiazda Hollywood, George Cloony, miał również dość bliski związek ze swoją miniaturową świnią. Max wszędzie śledził Cloony’ego, obaj nawet pojawili się razem na sesji! Aktor kilkakrotnie donosił mediom, że Max uratował mu życie podczas trzęsienia ziemi w Los Angeles w 1994 r., gdy świnia obudziła go na krótko przed wstrząsem wybrzeża. Miniaturowe świnki można trzymać na smyczy – po prostu można wybrać się na spacer ze swoim pupilem do najbliższego parku!

Mini kangur potrzebuje dużo miejsca, żeby móc skakać

zwierzęta domowe wyjątkowe

Światowej sławy ludzie, którzy dzielili swój dom z tym niezwykłym zwierzakiem, to między innymi król rock and rolla Elvis Presley i raper Vanilla Ice. Raper był bardzo zadowolony ze swojego zwierzaka, ale niestety nie znalazł zrozumienia dla swojego ekstrawaganckiego gustu ze strony okolicznych mieszkańców. Sąsiad poskarżył się do urzędu weterynaryjnego, że 27kg. Kołysząc się kangur kilka razy ją zaatakował i spowodował poważne uszkodzenia jej samochodu. Te zwierzęta są dość przestraszone, żyją w parach i głównie lubią jeść trawę i owoce.

Wyjątkowe zwierzaki – największy żywy gryzoń na świecie

wyjątkowe zwierzaki

Kapibara jest dość przyjazna i szybko nawiązuje nowe znajomości

wyjątkowe zwierzaki kapibara

wyjątkowa para zwierząt

niezwykła miłość do zwierząt

Wyjątkowe zwierzaki – patyczak Annam

wyjątkowe zwierzęta domowe annamian patyczak

Wyjątkowe Zwierzęta – Jeż Afrykański

Wyjątkowe zwierzaki

Wyjątkowe zwierzaki jeże

Wyjątkowe zwierzaki jeż zwierzak

Wyjątkowe zwierzaki – kozy karłowate

Niezwykłe zwierzęta koza

Wyjątkowa mini koza dla zwierząt

Wyjątkowe zwierzaki

Niezwykłe zwierzęta kozy

Wyjątkowe zwierzęta – George Cloony i jego Max

Wyjątkowe zwierzęta mini świnki

Wyjątkowa energia świni zwierząt domowych

Wyjątkowe zwierzaki – mini kangur

Wyjątkowe zwierzęta kangur

Wyjątkowe zwierzaki

Thanks! You've already liked this