Gadający pies Stella uczy się mówić za pomocą pudła rezonansowego

Wielu psich rodziców już wie, że ich pupile komunikują się z nimi. Ale co dokładnie próbują nam powiedzieć? Logopeda Christina Hunger pracuje teraz ze swoim 18-miesięcznym psem Stellą, aby się tego dowiedzieć. Zauważyła już, że jej gadający pies Stella lubi dzielić się z nią wiadomościami, np. kiedy jest zmęczona i chce się zdrzemnąć, kiedy nie ma wody w misce, kiedy chce się pobawić lub pójść do parku i wiele więcej. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnej płycie rezonansowej. Kiedy mix Catahoula / Blue Heeler chce mówić, naciska przyciski odpowiadające słowom. Christina nagrała to wcześniej i zaprogramowała w urządzeniu.

Pani Christina Hunger i jej gadający pies Stella

Gadający pies Stella uczy się mówić na pudle rezonansowym stella i christina w parku

Gadający pies Stella uczy się mówić i lubi to robić

Stella już kilka razy dziennie wykorzystuje swoje umiejętności językowe. Pewnego dnia szczeniak zaskomlał przy drzwiach wejściowych i zaczął chodzić w tę iz powrotem. Pani początkowo zakładała, że ​​musi wyjść na zewnątrz. Zamiast tego Stella podeszła do pudła rezonansowego, wpisała „Want Jake Come” i stanęła przed drzwiami.

Kiedy kilka minut później narzeczony Christiny, Jake, wrócił do domu, Stella wskoczyła do urządzenia, natychmiast nacisnęła „Happy” i dała się pogłaskać.

Rozwiązywanie problemów to kolejna rzecz, w której wyróżnia się gadający pies Stella. Pewnego dnia Stella próbowała powiedzieć „na zewnątrz”, ale przycisk był zepsuty. Zamiast panikować lub wielokrotnie naciskać przycisk, zmieniła swoją prośbę na „Nie. Pomóż Pomóż! ”Aby poinformować Christinę, że jej przycisk nie działa.

Stella również dostosowuje swoje przesłanie, jeśli nie czuje się zrozumiana. Kiedyś Stella powiedziała swojemu mistrzowi na trzy różne sposoby, że chce się pobawić. Najpierw Stella powiedziała „Przyjdź pobawić się”. Gdy właściciele nie przyszli się bawić, dodała więcej szczegółów i powiedziała „Outside Play Love You”, a na koniec była jak najbardziej konkretna i powiedziała „Park”..

chodź zagrać!

Gadający pies Stella uczy się mówić przez płytę rezonansową Stella mówi przyjdź

Gadający pies Stella uczy się mówić przez pudło rezonansowe Stella chce się bawić i mówi to

Ta niesamowita suka również wydaje się mieć dużo zabawy komunikując się werbalnie ze swoimi ludźmi. Kiedyś, gdy Stella i Christina bawiły się, zaczęła tracić zainteresowanie, przestała gonić za zabawkami, podeszła do swojego pudła rezonansowego i powiedziała: „Wszystko gotowe, chcę łóżko”. Stella opadła na łóżko i ziewnęła. Wyraziła powód, dla którego przestała grać i swój następny zamiar. Byłoby o wiele łatwiej, gdyby po prostu zatrzymała się i położyła, nie mówiąc wcześniej, dlaczego.

Zagrajmy w piłkę na zewnątrz!

Gadający pies Stella uczy się mówić za pomocą pudła rezonansowego Stella mówi piłkę

Gadający pies Stella uczy się mówić przez płytę rezonansową Stella mówi piłka na zewnątrz

Jak myślisz, co twój pies chciałby ci powiedzieć??

Gadający pies Stella uczy się mówić ze specjalną płytą rezonansową Stella i jej płytą rezonansową

Ile słów może nauczyć się Stella??

Christina Hunger pracuje jako logopeda z dziećmi w wieku 1 i 2 lat w San Diego. Wiele z tych dzieci korzysta również z narzędzi adaptacyjnych do komunikacji. Głód zaczął uczyć słów Stelli, gdy suka miała około 8 tygodni. Szczeniak zna teraz co najmniej 29 słów i może połączyć do pięciu słów w frazę lub zdanie.

Christina planuje nadal uczyć Stelli nowych słów i chce uczyć innych psów również mówienia. Na swoim blogu dokumentuje postępy Stelli Głód słów i na swoich Instagram. „Myślę o tym, jak ważne są psy dla ludzi. Po prostu wyobrażam sobie, jak głębsza może być więź.”

Ile słów może nauczyć się Stella? ?

Gadający pies Stella uczy się mówić na pudle stella, a kobieta christina głód

Po około 36 000 lat możemy wreszcie dokładnie zrozumieć najlepszego przyjaciela człowieka

Gadający pies Stella uczy się mówić za pomocą płyty rezonansowej stella i płyty rezonansowej na zewnątrz

Thanks! You've already liked this