Wskazówki i porady, które dadzą więcej radości życia

porady i wskazówki, aby czuć się dobrze znajdź więcej radości życia

Porady i wskazówki na więcej radości życia – proste przyjemności, które Cię rozpieszczą

A teraz powiedz nam całkiem szczerze: jak często robisz coś, co po prostu rozpieszcza siebie? Zapracowanym osobom często zdarza się, że przenoszą swoje potrzeby na sam dół listy rzeczy do zrobienia.

Wszyscy wiemy z własnego doświadczenia: Kiedy jesteś zrelaksowany i dobrze się odżywiasz, cieszysz się towarzystwem dobrych przyjaciół i od czasu do czasu masz trochę rozrywki, wykonujesz lepszą pracę.

Czy to rozumiesz, ale masz trudności z włączeniem przyjemnych zajęć do codziennego życia? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Przygotuj się na następny dzień wcześniej

porady i wskazówki radość życia szczęście w domu

Zaplanuj dzień dla przyjemności. Ale wtedy upewnij się, że wykonałeś wszystkie prace z wyprzedzeniem, takie jak płacenie rachunków, sprzątanie ubrań i odkurzanie. Umyj naczynia i przygotuj trochę słodyczy na następny poranek. Pobudka w zadbanym domu z czystym sumieniem pomoże Ci skoncentrować się na przyjemnych zajęciach.

Podaruj sobie niezbyt drogie przyjemności!

porady i wskazówki joie de vivre przyjemność znajdź zabawę w domu

Profesjonalny masaż i wycieczki na zakupy są bardzo zabawne. Ale nie wszystko musi zawsze tyle kosztować. W wielu przypadkach małe przyjemności są w rzeczywistości bardziej odczuwalne. Przynieś do domu duży stos książek i kup ładny bukiet kwiatów z targu. Być może znacznie bardziej wolisz ładnie pachnące mydło, na które normalnie Cię nie stać?

Innymi rzadszymi przysmakami mogą być bajgle lub wędzony łosoś. A może jesteś miłośnikiem szykownych serów, luksusowej ekologicznej żywności, specjalnego rodzaju lodów… Zadaj sobie pytanie, co sprawia, że ​​jesteś naprawdę szczęśliwy i kup to!

Pozwól sobie na specjalną usługę

porady i wskazówki radość życia szczęśliwe osiągnięcia

Czy jest coś w codziennych obowiązkach, co naprawdę doprowadza cię do szału? Może to pranie? Potem zainwestuj kilka euro, a będzie dobrze wyprane i wyprasowane, dzięki czemu wróci w idealnym stanie.

Nie znosisz zakupów spożywczych? Może tym razem możesz mieć to wszystko z dostawą do domu? Chcesz choć raz uniknąć gotowania? Co powiesz na usługę na wynos??

Zaproś przyjaciela na kawę i ciasto

porady i wskazówki joie de vivre zabawa spotkanie z przyjaciółmi przy kawie

Czasami wspaniały relaks i jeszcze lepsze zdrowie można osiągnąć po prostu będąc trochę bardziej towarzyskim. Czy widujesz znajomych tylko przy specjalnych okazjach? Zrób wyjątek i zaproś kilku znajomych do siebie po południu.

Czerp inspirację z drobiazgów

porady i wskazówki majsterkować rękodzieło pomysły inspiracje radość życia zabawa

Nalej sobie filiżankę herbaty lub kawy, włącz muzykę i podnieś stos czasopism i katalogów lub innych pięknych ulotek, które widzisz w domu.

Jeśli masz tablicę ogłoszeń, posprzątaj ją lub zacznij od nowa. Jeśli nie, to może mógłbyś przykleić niektóre z tych prześcieradeł bezpośrednio na ścianie.

Rozpieszczaj swojego zwierzaka

porady i wskazówki pies ciesz się wypoczynkiem

Czy zauważyłeś, że robienie dobrych rzeczy dla innych ludzi sprawia, że ​​jesteśmy bardzo szczęśliwi? Bycie miłym dla zwierząt faktycznie daje ten sam efekt.

Czy decydujesz się na bardzo dobre leczenie dla swojego zwierzaka? Z pewnością zasługuje na kilka dodatkowych pieszczot i będzie chciał się nimi cieszyć. Więc zostań z nim trochę dłużej na kanapie lub przy stole.

Kojąca woda

poczuj dobre wskazówki i triki joie de vivre zabawa gorący prysznic

Gorący prysznic z relaksującą wodą może sprawić, że poczujesz się znacznie lepiej. Poszukaj nietypowych rodzajów mydeł, olejków z różnych esencji, soli do kąpieli, maseczek i innych rzeczy, bez których na stałe rezygnujesz. Zanurz się w nim i ciesz się nim.

Spróbuj ćwiczyć jogę przy świecach

porady i wskazówki, aby czuć się dobrze uprawiając sport w czasie wolnym ćwicząc jogę przy świecach

Niezależnie od tego, czy regularnie ćwiczysz jogę, czy nie, kilka prostych pozycji wieczorem może zdziałać cuda. Rozwiń matę w cichym, czystym miejscu i stwórz miłą atmosferę przy świecach i delikatnym świetle. Może trochę łagodnej muzyki też by Ci pomogła.

Pisz listy lub pocztówki

porady i wskazówki, aby czuć się dobrze pisanie pocztówek pielęgnowanie relacji

Kiedy ostatnio napisałeś prawdziwy list? Zrób to dla przyjaciela lub znajomego, a na pewno dostaniesz coś w zamian.

Iść do łóżka

porady i wskazówki, aby czuć się dobrze idź wcześnie spać zdrowy sen

Czasami wystarczy założyć ulubioną piżamę i położyć się do łóżka. Śpij, czytaj, pisz w swoim pamiętniku lub po prostu śnij.

Zrób listę 10 prostych przyjemności, na które możesz sobie regularnie pozwolić

poczuj dobre wskazówki i triki joie de vivre lista przyjemności

To dobra praktyka dla osób, które rzadko na cokolwiek stać. Pomyśl o 10 czynnościach, które wycofujesz z rutyny. Na przykład ta lista może obejmować przynoszenie kwiatów do domu lub czytanie ładnych książek i czasopism.

Jeśli masz dzieci, możesz wstać wcześniej, aby mieć więcej czasu dla siebie.

Czy zajęło nam trochę czasu zanim rozmowa się zaczęła??

Thanks! You've already liked this