Spirala adwentowa DIY – świadoma alternatywa dla kalendarza adwentowego

Za około trzy dni ponownie rozpocznie się kontemplacyjny okres Adwentu. Powinna przynieść nam ciszę i radość oraz wprowadzić w nastrój wigilijny. Ale często zapominamy o pierwotnym znaczeniu tego wspaniałego święta i zamiast kontemplacji jesteśmy, ze wszystkich rzeczy, ostatnie cztery tygodnie przed Bożym Narodzeniem w gorączkowym stresie przedświątecznym. Wszelkie sprawy czekają na nas. Ważne daty nie zostały jeszcze uzgodnione. Trzeba znaleźć pasujące prezenty świąteczne. Kartki z życzeniami do przyjaciół i krewnych nie zostały jeszcze wysłane. A chcesz robić rękodzieło lub upiec coś w spokoju z dziećmi?… Nic dziwnego, że często sięgasz po tradycyjne kalendarze adwentowe pełne słodyczy. Ale co powiesz na coś niezwykłego w tym roku? Na przykład ze spiralą adwentową DIY. Może zastąpić zarówno kalendarz adwentowy, jak i wieniec adwentowy lub uzupełnić go w oryginalny sposób.

Stwórz spiralę adwentową ze świecami

chrystus dziecko świąteczna dekoracja spirala adwentowa

Symbolika spirali adwentowej

Spirala ma generalnie uniwersalną moc symboliczną i jest czczona w wielu kulturach, religiach i naukach od tysięcy lat. Jest symbolem rozwoju duchowego i medytacji, wdechu i wydechu, śmierci i zmartwychwstania, życia wiecznego, nowych początków i nowych narodzin. Archaiczny kształt spirali można również znaleźć wszędzie w przyrodzie i w całym wszechświecie – od muszli i ślimaków, przez tornada i tornada, po mgławice gwiezdne i galaktyki.

Spirala adwentowa, zwana również spiralą światła, najprawdopodobniej wywodzi się z celtyckiego zwyczaju, zgodnie z którym obchodzono w tym czasie przesilenie zimowe. W celu oddania czci światłu, które narodziło się na nowo i zaczyna ponownie rosnąć po najdłuższej nocy w roku, zastosowano specjalny rytuał. Przystosowany na Adwent, środek spirali symbolizuje narodziny Chrystusa i światło, które On wnosi na świat.

Zrób z filcu kreatywną spiralę adwentową

oryginalna spirala adwentowa wykonana z drewna z szopką bożonarodzeniową

Nie bez powodu spirala świetlna lub adwentowa jest od lat popularnym rytuałem zabaw w wielu przedszkolach i rodzinach waldorfskich. Ponieważ skupiamy się nie na rzeczach, ale na wspólnym czasie, na nauce i wdzięczności. Możesz zapalić jedną z 25 świec Adwentowej spirali codziennie od pierwszego Adwentu do Bożego Narodzenia lub alternatywnie umieścić piękny przedmiot w jednym z zagłębień i pozostawić tylko jedną świecę w środku. Do tego nadają się ozdobne gwiazdki, marmury, kamienie szlachetne, żołędzie itp. Wszyscy dobrze się bawią i spędzają razem naprawdę spokojny czas.

Zrób sobie adwentową spiralę z ciasta solnego

Tinker ze słoną spiralą adwentową z podgrzewaczami

Potrzebne materiały:

  • ciasto solne
  • Podgrzewacze lub świeczki stożkowe
  • Taca lub talerz
  • Liście lub zieleń jodły (prawdziwa lub sztuczna)
  • Kolor, opcjonalnie

A tak to się robi:

I krok: Najpierw musisz przygotować ciasto solne. tutaj znajdź przepis.

Drugi krok: Po wymieszaniu składników i uzyskaniu odpowiedniej konsystencji ciasta solnego, zwiń je w długą, grubą kreskę.

Trzeci krok: Musisz się upewnić, że Twoja linia jest wystarczająco długa! Pamiętaj, na co zamierzasz założyć wkładkę. Może masz fajną tacę lub po prostu prosty talerz, którego chcesz do tego użyć. W każdym razie musisz użyć wystarczająco dużej maty. Delikatnie wciśnij podgrzewacz do linii ciasta solnego 25 razy, aby wykonać 25 nacięć nieco od siebie. Możesz trochę spłaszczyć cewkę, aby zwiększyć długość.

Długie świece stożkowe również dobrze wyglądają na spirali adwentowej

majsterkowicza spirala adwentowa z ciasta solnego

4 krok: Gdy spirala osiągnie pożądaną długość i płaskość, ostrożnie umieść ją na patelni do pizzy (lub na odpowiedniej blasze do pieczenia) i upiecz zgodnie z przepisem. Jeśli ciasto solne jest dość gęste, pieczenie może zająć trochę więcej czasu, ale miej oko na ciasto solne, aby się nie przypaliło!

5 krok: Pozwól, aby cewka całkowicie ostygła. Jak tylko ostygnie, możesz go strzepnąć lub po prostu zostawić tak, jak jest.

6 krok: Umieść spiralę adwentową na tacy lub talerzu i dodaj świece do każdej wciętej przestrzeni. Udekoruj swoją tacę prawdziwymi lub sztucznymi liśćmi lub zieloną jodłą, jak chcesz. kompletny!

7 krok: Zapal jedną świeczkę dziennie od 1 grudnia. To idealny czas, aby samodzielnie lub z rodziną organizować adwentowe czytania lub śpiewać piosenki. Jakkolwiek chcesz, żeby było!

Chrześcijańskie figurki świąteczne to również bardzo odpowiedni pomysł

diy spirala adwentowa z podgrzewaczami

Nastrojowa spirala adwentowa nie może być wykonana tylko z ciasta solnego. Idealnie nadają się do tego również fimo, zimna porcelana, kreatywny beton, drewno i filc. Pozwól się zainspirować poniższymi pomysłami na majsterkowanie i stwórz swoją wyjątkową spiralę, która sprawi, że Twój czas przedświąteczny będzie jeszcze bardziej kontemplacyjny.

Życzymy spokojnego i radosnego okresu adwentowego!

majsterkowicza spirala adwentowa z ciasta solnego wieniec adwentowy udekoruj drewnianą spiralę adwentową

Więcej uważności ze spiralą adwentową od Saskia cudowna podróż

Stwórz własną spiralę adwentową z ciasta solnego

stwórz sobie kalendarz adwentowy spirala adwentowa

sam zrób spiralę adwentową z drewna

spirala adwentowa wykonana z filcu z gwiazdkami

Thanks! You've already liked this