Lawendowy nadruk – jak łatwo przenosić zdjęcia na tkaninę

Istnieją różne techniki samodzielnego wykonywania odbitek. Każda z nich jest bardzo ekscytująca i prawie zawsze prowadzi do świetnych rezultatów. Niezależnie od tego, czy chcesz przenieść zdjęcie na drewno, płótno, kamień czy tkaninę, znajdziesz na to odpowiednią metodę DIY. Jednak naszą ulubioną techniką jest lawendowy print. Nie na darmo się tak nazywa, bo olejek lawendowy używa się jako medium transmisyjnego. Tkaniny, a dokładniej białe tkaniny bawełniane, są szczególnie odpowiednie jako tekstura. Powstały nadruk fotograficzny ma nostalgiczny urok w stylu vintage i nadaje się do projektowania T-shirtów i innych eleganckich przedmiotów, które doskonale nadają się również jako prezenty. Sprawdź poniżej, jak łatwo to zrobić.

Zdjęcie przeniesione na tkaninę z lawendowym nadrukiem

lawendowy prezent ze zdjęciem

Materiały:

  • wybrany obraz lub zdjęcie (koniecznie wydruk laserowy)
  • Tkanina bawełniana
  • Gąbka lub pędzel
  • Taśma klejąca / taśma samoprzylepna
  • łyżka
  • olejek lawendowy
  • Żelazo

Proste materiały, niezwykłe rezultaty!

t-shirt z nadrukiem lawendy

A tak to się robi:

Jednym z najważniejszych warunków udanego drukowania lawendy jest wydrukowanie zdjęcia lub grafiki za pomocą drukarki laserowej. Drukarka atramentowa nie radzi sobie tak dobrze, ponieważ atrament rozmazuje się na tkaninie. Należy również uważać, aby nie wydrukować całości jako lustrzanego odbicia dla czcionek. W końcu skrypt jest poprawny i można go z łatwością przeczytać. Więc zacznijmy więc!

Pierwszy krok

sam zrób lawendowy odcisk

tesa folia lawendowy nadruk

Umieść materiał do zadruku na bezpiecznej powierzchni – najlepiej pokrytej nylonem lub papierem. Następnie umieść papier do kopiowania, zdjęciem w dół, na tkaninie, na której ma znaleźć się lawendowy nadruk. Następnie napraw taśmą klejącą.

Drugi krok

lawendowy nadruk z olejkiem lawendowym

t shirt z nadrukiem lawendy

diy lawendowy nadruk z łyżeczką

Następnie weź fiolkę z olejkiem lawendowym i ostrożnie zacznij zwilżać nią kartkę papieru. Odczekaj około 3 minuty i naciśnij łyżką grafikę lub zdjęcie, aby stworzyć rzeczywisty lawendowy odcisk. Olejek eteryczny działa tutaj jako skuteczne medium transmisyjne i zapewnia szybkie uzyskanie dobrych wyników.

3 krok

lawendowy nadruk na tkaninie

technika diy lawendy

technika nadruku lawendy

Co jakiś czas sprawdzaj pod papierem do kopiowania i sprawdź, czy lawendowy odcisk jest kompletny. Jeśli nie, nałóż łyżkę na chwilę, a następnie wyjmij prześcieradło z tkaniny.

4 krok

napraw lawendowy nadruk

tkaniny z lawendowym nadrukiem

t-shirt z lawendowym nadrukiem

A teraz prasowanie jest na porządku dziennym. Aby można było prać tkaninę, w tym przypadku T-shirt, później zdecydowanie należy użyć żelazka po lawendowym nadruku. Na wierzchu połóż arkusz papieru do pieczenia i prasuj trochę dłużej z obu stron, oczywiście bez pary. kompletny!

Możesz użyć tej samej metody nadruku na innych tekstyliach lub w innych miejscach

lawendowy pomysł na diy!

Twórz własne prezenty ze zdjęciami lub oryginalne T-shirty z fajnym lawendowym nadrukiem i daj z nimi dużo radości swoim przyjaciołom i sobie.

 Redakcja Freshideen życzy dużo zabawy i sukcesów!            

projekt koszulki z lawendowym nadrukiem

Thanks! You've already liked this