Jak możesz sam grawerować szkło

Grawerowanie instrukcji szklanych kieliszków

Graweruj z literami na szkle

Czy chcesz mieć grawerowane szkło? Czy wiesz, że istnieją również metody i narzędzia, za pomocą których możesz sam wykonać grawer? Chcielibyśmy przybliżyć Ci tę opcję. Z jednej strony możesz teraz zastanowić się, czy byłaby to dla Ciebie odpowiednia opcja. Jeśli nie, to nadal masz szansę na wygrawerowanie szkła.

Ale i tak nic nie straciłeś, bo nauczyłeś się czegoś ekscytującego, prawda?

W szczególności dzisiaj wyjaśnimy Ci, jak możesz wygrawerować litery na szkle.

To jest to, czego potrzebujesz do grawerowania szkła

narzędzia pomocnicze do grawerowania szkła

Zacznijmy od produktów potrzebnych do grawerowania szkła. To są:

– Szklane przedmioty do grawerowania,

– Pasta trawiąca,

– środki do czyszczenia szkła,

– Niebieska lub zielona taśma malarska,

– plastikowe rękawiczki,

– naklejki listowe

– ubrania, które można poplamić.

Spraw, aby szklana powierzchnia była czysta

Przede wszystkim szkło musi być idealnie czyste. Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiedniej tkaniny i środka czyszczącego. Upewnij się, że naprawdę pozbędziesz się brudu, kurzu i odcisków palców z grawerowanych przedmiotów.

Zastosuj taśmę malarską

Instrukcje grawerowania szkła taśma samoprzylepna

Teraz należałoby przykleić kawałek taśmy malarskiej do szkła, które miałoby być grawerowane. Po pierwsze, zakrywasz obszar, którego nie wolno zarysować. Dodatkowo możesz precyzyjnie określić obszar, w którym będzie się znajdował napis lub inicjały, które chcesz wygrawerować na szkle. W większości przypadków najlepszy efekt osiąga się wybierając górną trzecią część obiektu. Ale możesz też wybrać inną pozycję.

Upewnij się, że taśma malarska została właśnie nałożona

Przy okrągłych i owalnych przedmiotach szklanych często pojawia się problem, że taśma nie jest całkowicie prosta. Jest w tym wiele zmarszczek. W rezultacie dolna linia również nie jest dokładnie prosta. To jednak źle wpływa na wynik później, bo nie będzie on bardzo prosty i precyzyjny. Upewnij się, że taśma malarska została naprawdę dobrze wygładzona wokół obszaru, który ma być grawerowany. Oczywiście, jeśli grawerujesz kawałek szkła, który jest gładki, nie masz tego problemu.

Dołącz litery

Instrukcje dotyczące grawerowania szkła dołączaj litery

Przechodzimy teraz do kolejnego etapu procesu, który prawdopodobnie jest nie mniej skomplikowany. Musisz przykleić litery lekko pod krawędzią taśmy. Postaraj się dokładnie określić położenie liter i uniknąć poślizgu.

Bądź bardzo cierpliwy podczas wykonywania tych czynności. Stosowanie liter jest dla większości ludzi najtrudniejszą częścią całego procesu. To normalne, kiedy możesz mieć mały problem. Ale jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu, aby taśma malarza leżała prosto i gładko, wynik będzie naprawdę tego wart.

Jak wyśrodkować słowo

Aby słowo lub inicjały były dokładnie wyśrodkowane, najlepiej zacząć od umieszczenia środkowej litery. Po ustaleniu dokładnego centrum będziesz mógł łatwiej rozmieścić pozostałe.

Taśma malarska wokół wszystkich boków liter

Instrukcje grawerowania szkła litery taśma klejąca

Teraz należy również przykleić taśmę malarską do spodu i boków liter. Trzeba by również zwrócić szczególną uwagę na ten etap grawerowania szkła. Taśma malarska powinna znajdować się ze wszystkich stron w takiej samej odległości od liter. Tutaj również obowiązuje to, co właśnie powiedzieliśmy o pasku na liście: Nie spiesz się, aby wszystko dobrze dostosować. Tylko w ten sposób osiągnąłbyś wyniki, które by Cię zadowoliły.

Nie za duże obszary na raz!

Ważne jest, aby od razu nie grawerować na szkle zbyt dużych powierzchni. Z tego powodu ważne jest, aby litery były również blisko siebie. Dzięki tej technologii, o której dzisiaj mówimy, wszystko działa dobrze. W przeciwnym razie musiałbyś po prostu wygrawerować szkło.

Załóż plastikowe rękawiczki

Ważne jest, abyś teraz założył plastikowe rękawiczki. Pasta Atz jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i nie należy lekceważyć tego faktu.

Powinieneś także chronić swoje ciało i najlepiej nosić specjalne okulary.

Zastosuj pastę trawiącą

Grawerowanie instrukcji szklanych edycji liter

Teraz za pomocą odpowiedniego sztyftu nałóż warstwę pasty trawiącej na szklaną powierzchnię. Możliwe, że ten ma jakieś widoczne kawałki kryształu. To bardzo naturalne. Niestety tam, gdzie były kryształy, wyniki będą raczej dziwne. Za pomocą kolejnej pałeczek możesz usunąć wszelkie kawałki kryształu z obszaru, nad którym będziesz pracować.

Pozostaw pastę trawiącą tak przez pięć minut

szkło grawerujące czekaj na instrukcje

Teraz musiałbyś pozostawić pastę trawiącą na szkle na około pięć minut. Bardzo ważne jest przestrzeganie tego, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Nie może być mniej. Ale mogą trwać około dziesięciu minut. Dłuższy czas oczekiwania nie szkodzi, ale też nie przynosi szczególnych korzyści.

Po około 2-3 minutach należy patyczkiem wygładzić warstwę pasty trawiącej i wokół niej. W ten sposób należy unikać bąbelków i kryształków. Jak powiedzieliśmy wcześniej, nie powinieneś pozwolić, aby zepsuły to dobre wyniki.

Usuń pastę trawiącą

Teraz możesz usunąć pastę trawiącą. W żadnym wypadku nie należy zdejmować rękawic, odzieży ochronnej i okularów. W zależności od rodzaju zlewu możesz tam zrobić zmywanie. Upewnij się, że powierzchnia nie jest porysowana i zepsuta.

Dobrze wysusz szkło i nie używaj go przez chwilę

Litery i taśmę malarską łatwiej usunąć ciepłą wodą

Grawerowanie instrukcji mycia szkła

Nie próbuj grawerowania na wartościowych okularach

Jak zapewne zauważyłeś, grawerowanie szkła nie jest w ten sposób bardzo skomplikowane. Ale jednocześnie z odrobiną niezdarności można zrobić wiele złego. Z tego powodu lepiej nie „ćwiczyć” na cennych okularach. W przypadku naprawdę wyrafinowanych figur i rozwiązań, być może powinieneś mieć profesjonalnie grawerowany zestaw do szkła.

Tam też stosują inne, bezpieczne metody

instrukcja grawerowania szkła adres gotowy

Dzięki tej technice możesz wykonać cały zestaw okularów

grawerowanie gotowych szklanek

Słoiki Mason również są do tego idealne

szklana instrukcja grawerowania szklanych pokrywek

Thanks! You've already liked this