70 pomysłów na dekoracje ogrodowe, aby zrobić to sam na nowy sezon ogrodniczy!

Wiosna jest jeszcze trochę kapryśna, ale nowy sezon ogrodniczy już się rozpoczął. Wkrótce słońce będzie świecić coraz częściej. Świeże powietrze i kojące ciepło wprowadzają w dobry nastrój i więcej radości życia. Siedzisz dłużej w ogrodzie i cieszysz się świeżą zielenią, cudownymi kwiatami i ich delikatnym zapachem. Jest to również czas, aby ponownie pomyśleć o kreatywnych pomysłach na dekorację ogrodu i wdrożyć je tak, jak chcesz. Dziś znowu mamy ich dla Was dużo i chcielibyśmy wesprzeć Was świeżą inspiracją. Większość z Was już wie, jak łatwo wykonać własne dekoracje ogrodowe. Być może jesteś jednym z nich i po prostu szukasz nowszych kreacji ogrodowych lub nigdy ich nie próbowałeś?

We wszystkich przypadkach spójrz na pomysłowe pomysły na dekoracje ogrodowe z naszej galerii zdjęć poniżej i pozwól im się zainspirować. Zmień swój ogród w wspaniałe miejsce na pobyt i cieszenie się nim. Baw się rękodziełem i miło spędzaj czas w ogrodzie!

Szybko i łatwo wdrażaj kreatywne pomysły na dekoracje ogrodowe

doniczka udekorować pomysły na wystrój ogrodu

Upcykling dekoracji ogrodowych z używanych przedmiotów

Upcykling to jeden z naszych ulubionych pomysłów na dekorację. Przedmioty nieużywane są przywracane do użytku w oryginalny sposób, a ich cykl życia zostaje wydłużony. Jednocześnie oznacza to nie tylko kreatywność, ale także ochronę zasobów i mniej odpadów dla naszej planety.

Dlatego zawsze zastanów się dwa razy, jeśli chcesz coś wyrzucić. Może dobry kawałek nie jest przestarzały. Za pomocą kilku prostych kroków i materiałów stare buty i czajniki można zamienić w doniczki lub połamane parasole, metalowe łóżka i zardzewiałe taczki w klomby. Metalowe wanny, stare krzesła i rowery, ramy okienne i przybory ogrodowe są nadal bardzo popularne w upcyklingu pomysłów na dekoracje ogrodowe.

Z odrobiną złotego sprayu stary but wygląda niesamowicie efektownie

zrób sobie złotą doniczkę do dekoracji ogrodu

Stary czajniczek emanuje również charakterystyczną nutą vintage jako doniczka

czajniczek doniczka pomysły na dekoracje ogrodowe upcykling

Łóżko jak z bajki Księżniczka Śpiąca Królewna

upcykling dekoracji ogrodowych sam wykonasz kwietniki

Zepsuta taczka kwitnie jak magia

pomysły na dekoracje ogrodowe taczki kwietnik

Pomysły na zrównoważone dekoracje ogrodowe z butelek PET

Plastikowe butelki z zakrętkami idealnie nadają się do kreatywnych dekoracji ogrodowych. W większości przypadków wystarczy wyciąć je nożyczkami w pożądany kształt. Za pomocą odrobiny kleju, flamastrów i lakierów można w mgnieniu oka stworzyć piękne kwiaty, zabawne zwierzątka, a nawet popularne krasnale ogrodowe. Takie pomysły na dekoracje ogrodowe od razu wywołują wspaniały efekt wow, a jednocześnie pokazują zrównoważone podejście właściciela ogrodu.

Zrób słodkiego słonia z plastiku

Zrób własną dekorację ogrodową z butelek dla zwierząt

Śmieszne krasnale ogrodowe powstają równie szybko

Krasnale ogrodowe samodzielnie upcyklingują pomysły na dekoracje ogrodowe

Udekoruj ogrodzenie kwiatami zwierząt

Zrób kwiaty z butelek dla zwierząt

Te plastikowe grzyby wyglądają jak prawdziwe!

butelki dla zwierząt domowych grzyby majstrować pomysły na dekoracje ogrodowe

Zrób kolorowe Koinobori z butelek PET!

Zrób własne majsterkowanie do dekoracji ogrodu z plastikowymi rybami

Stare opony samochodowe dostają drugą szansę

Opony można również wykorzystać do realizacji wielu pomysłów rzemieślniczych w swoim ogrodzie. Podobnie jak butelki PET, są one po prostu stworzone do dekoracji ogrodu DIY. Ich okrągły kształt i dostępna objętość idealnie nadają się na oryginalne rabaty kwiatowe, małe oczka ogrodowe czy donice. Wystarczy napełnić opony ziemią doniczkową i podłożem i tam wyhodować rośliny. W przypadku mini stawu wystarczy włożyć niezbędną uszczelkę nylonową lub gumową i napełnić oponę wodą. Ponadto kreacje z opon samochodowych są pomalowane jaskrawymi farbami i przeprojektowane, aby stworzyć różne motywy.

Co powiesz na przykład na kwietnik pszczół Majów??

Pomysły na dekoracje ogrodowe DIY dla pszczół z opon samochodowych

A może wolisz zabawną zebrę w kształcie koła??

pomysły na dekoracje ogrodowe sprawiają, że zebra z opon samochodowych

Kolorowego słonia można również szybko stworzyć za pomocą dwóch opon samochodowych i odrobiny farby

słoń z opon majstrować pomysły na dekoracje ogrodowe

Mignon z opon zdecydowanie przyciąga wzrok w ogrodzie

zrób samodzielnie dekoracje ogrodowe z opon samochodowych

Jak donica w kształcie kubka do kawy

Zrób własną filiżankę kawy z dojrzałych dekoracji ogrodowych

Jeśli chodzi o upcykling pomysłów na dekoracje ogrodowe, kreatywność naprawdę nie ma granic. Po prostu zaangażuj się i nadaj swojemu rajowi ogrodowemu pomysłową, niepowtarzalną atmosferę. Ciesz się świeżym powietrzem i ciepłem słońca i naładuj swoje baterie kojącą siłą i energią!

Puść wodze fantazji!

Twórz własne pomysły na upcykling w ogrodzie

Stare buty jako doniczki to popularne pomysły na upcykling na ogród

stare buty doniczki pomysły na wystrój ogrodu

Tak jak stare czajniki

stare pomysły na wystrój ogrodu doniczki do herbaty

Nie należy też lekceważyć używanego parasola

kwiat łóżko parasol dekoracja ogrodowa zrób sam

Stara komoda też nie!

stwórz własne dekoracje ogrodowe udekoruj stare komody samodzielnie wykonuj niezwykłe dekoracje ogrodowe Pszczoła majsterkowicza kula do kręgli stwórz własną dekorację ogrodową! zrób sam kolorowe kurczaki żelazny druciarz na wróble sam wykonuje dekoracje ogrodowe pomysły na dekoracje ogrodowe butelki dla zwierząt domowych wrony majsterkować DIY pomysły na dekorację ogrodu, majsterkowanie przy doniczkach DIY pomysły na dekoracje ogrodowe doniczkiudekoruj pień drzewa samodzielnie wykonaj dekoracje ogrodowe DIY pomysły na dekoracje ogrodowe ogrodowe łóżko łabędzie butelki dla zwierząt DIY pomysły na dekorację ogrodu grzyby ogrodowe łóżko DIY pomysły na dekoracje ogrodowe upcykling opon samochodowych pomysły na dekoracje ogrodowe zrób to sam dozownik karmy dla ptaków kubek do kawy Pomysły na dekoracje ogrodowe DIY upcykling pomysłów na dekoracje ogrodowe  pomysły na dekoracje ogrodowe, aby zrobić sobie kota majsterkować zrób sobie dekoracje ogrodowe stare płyty CD z pawim majsterkowiczem   Zrób sobie dekoracje ogrodowe puszki blaszane doniczki dekoracje ogrodowe robią kwiaty z kapsli dekoracje ogrodowe robią klomby z opon samochodowych Zrób własne opony samochodowe do dekoracji ogrodu kwietnik stwórz własne szklane dekoracje ogrodowe rozświetl własne szklane butelki do dekoracji ogrodu stwórz własną dekorację ogrodową biedronkowe kamienie malarskie  Zrób własne palmy do dekoracji ogrodu z plastikowych butelek stwórz własną dekorację ogrodową butelki dla zwierząt domowych osioł  Twórz własne dekoracje ogrodowe z luster stwórz własne kamienie do dekoracji ogrodu  Zrób własne ptaki do dekoracji ogrodu z plastiku Twórz własne dekoracje ogrodowe i rób kąpiele dla ptaków udekoruj ścieżki ogrodowe samodzielnie wykonuj dekoracje ogrodowe  Zrób samemu szklane grzyby  Zrób sobie gumowe rękawiczki soczystą doniczkę do dekoracji ogrodu  samodzielnie wykonuj kreatywne dekoracje ogrodowe samodzielnie zrób upcykling lego dekoracje ogrodowe Zrób sam zabawne dekoracje ogrodowe z puszek zabawna dekoracja ogrodowa zrób sobie majsterkowicza z grzybami Zrób sobie biedronkę z dekoracji ogrodowej w kręgle  paw robi własne pomysły na dekoracje ogrodowe z butelek Zrób samemu donice gipsowe grzyby majstrować pomysły na dekoracje ogrodowe Zrób własne ślimaki ze starych, dojrzałych dekoracji ogrodowych  Zrób sobie słońce z pomysłów na dekoracje ogrodowe z butelek dla zwierząt sam zrób łapacze słońca  upcykling kwiaty pomysły na dekoracje ogrodowe zrób to sam  upcykling pomysłów na dekoracje ogrodowe zrób to sam biedronki  upcykling dekoracji ogrodu sam zrób butelki dla pingwinów samodzielnie wykonuj ozdoby ogrodowe w stylu vintage Twórz własne pomysły na dekoracje ogrodowe wiatraków

Thanks! You've already liked this