Sonic the Hedgehog w końcu wygląda jak on sam po przeprojektowaniu

Kiedy Paramount wypuścił swój pierwszy zwiastun filmu Sonic the Hedgehog na początku tego roku, fani serii gier nie byli szczególnie zainteresowani projektem postaci bohatera. W rzeczywistości byli głęboko zbulwersowani potwornością, która niewiele przypominała bohatera ze słynnej gry wideo z 1991 roku.

Mały odświeżacz: Paramount Pictures wydane na początku tego roku jeden z najbardziej absurdalnych zajawek filmowych wszech czasów. Po zastanowieniu się, dlaczego hit Coolio z 1995 roku „Gangsta’s Paradise” wspierał zwiastun, zostali zmuszeni do skonfrontowania się z prawdziwym horrorem zwiastuna. Sonic, jedna z najpopularniejszych postaci z gier wideo na świecie, miał pełny zestaw ludzkich zębów, dwie gałki oczne zbyt daleko od siebie, dziwacznie wydłużone ciało i futrzane palce zamiast rękawiczek.

Nowy projekt, nowy plakat, nowy zwiastun

Sonic the Hedgehog w końcu wygląda jak on sam po przeprojektowaniu nowego plakatu do filmu

Kilka tygodni później reżyser Jeff Fowler napisał na Twitterze, że premiera filmu została przełożona na Walentynki 2020. Artyści filmowi „poświęcili trochę więcej czasu, aby Sonic był w sam raz”. We wtorek poszkodowani zobaczyli przeprojektowanie i wiwatowali. Oto nowy zwiastun! Przeprojektowaniem kierował artysta Tyson Hesse, który narysował komiksy Sonic opublikowane w Archie Comics, a także fantastyczną sekwencję wprowadzającą do wydania Sonic Mania z 2017 roku.

Ilustrator i animator powieści graficznych Tyson Hesse doskonale wdrożył nowy projekt

Po przeprojektowaniu Sonic the Hedgehog w końcu wygląda jak on sam projekt komiksu tyson hesse

Co zespół artystów zmienił w sprawie Sonic the Hedgehog??

Łatwo zobaczyć, co poszło nie tak z pierwszym szkicem. Ale ważne jest również, aby docenić to, co zespół grafików naprawdę zrobił dobrze przy przeprojektowaniu. Spójrzmy najpierw w oczy Sonica. Są duże i jasne, jak urocza i fajna kreskówkowa wersja postaci. Zwróć też uwagę na odległość między jego oczami. W grach wideo Sonic ma jedną gałkę oczną z dwiema tęczówkami i dwoma przesadnymi brwiami, które pomagają podkreślić jego emocje. W oryginalnym filmie oczy Sonica były duże, ale wydawały się perłowe ze względu na odległość między nimi. W przerobionej wersji postaci nadal ma dwoje oddzielnych oczu, ale znacznie bliżej siebie, tworząc iluzję, że to ten sam „Cyklop”, z którym dorastaliśmy jako dzieci.

Wzdłuż: Czy wiesz, że gen, który pomaga ludziom mieć dwie różne gałki oczne, to Sonic Hedgehog Gen nazywa? Sonic odcisnął piętno nawet w medycynie!

Oczy są większe, bardziej wyraziste i znacznie bliższe oryginałowi

Po przeprojektowaniu Sonic the Hedgehog w końcu wygląda jak on, porównując twarz i futro

Nowe usta Sonica mają teraz o 100% mniej ludzkich zębów. To, co pozostaje, to zestaw kreskówkowych zębów, idealny dla gadającego jeża. Przeprojektowanie sprawiło, że przerażające buty do lokowania produktu stały się przestarzałe. Sonic ponownie połączył się z klasycznym czerwono-białym wzorem butów mydlanych, który miał od dziesięcioleci. Sonic the Hedgehog znów ma duże, białe, podwinięte skarpetki i rękawiczki.

Precz z traumatycznymi ludzkimi zębami!

Po przeprojektowaniu Sonic the Hedgehog w końcu widzi siebie starych i nowych obok siebie

Różnica jest wyraźnie zauważalna

Po przeprojektowaniu Sonic the Hedgehog wreszcie wygląda jak on w przyczepie samochodowej

Nowy projekt naprawdę oddaje wiele pomysłów, które oryginalny projektant postaci Naoto Ohshima chciał osiągnąć – fajna, ale przytulna maskotka, która łączy w sobie japońską wrażliwość kawaii z amerykańskim podejściem. Jego płaszcz jest żywy, naśladując słynny błękit Sega z klasycznych gier zręcznościowych japońskiej firmy. To już nie jest przerażające, co jest ważnym osiągnięciem dla filmu familijnego.

Oryginalny projekt Ohshimy z gier wideo

Po przeprojektowaniu Sonic the Hedgehog w końcu wygląda jak on sam w latach 1991-2008

Thanks! You've already liked this