Mandalorian 2 i Baby Yoda: oto wszystko, co o nim wiemy

Niekoniecznie musisz być fanem Gwiezdnych Wojen, aby wiedzieć o Mandalorianie i Baby Yodzie. Uroczy, zielonoskóry, bujający się na siłę maluch zadebiutował w pierwszym odcinku The Mandalorian. Seria spin-off Star Wars pojawiła się w serwisie streamingowym Disney Plus w listopadzie. Od momentu, gdy serial trafił na ekran, szybko stał się wirusowy na całym świecie. Ale nawet po pełnym sezonie The Mandalorian wciąż niewiele wiemy o Baby Yodzie, oficjalnie nazywanym przez kreatywny zespół „Dzieckiem”. Oto wszystko, co do tej pory zostało potwierdzone.

Dziecko natychmiast stało się ulubieńcem wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen

Mandalorian 2 i Baby Yoda Oto wszystko, co wiemy o zabawkowej lalce baby Yoda

Co to jest dziecko Yoda?

Niewiele wiadomo o naturze Baby Yoda. W rzeczywistości z biegiem lat maluch jest tylko trzecim przedstawicielem swojego gatunku, który pojawił się w serii Star Wars z żywymi aktorami. Oprócz słynnego mistrza Jedi Yody, jedynymi innymi przedstawicielami gatunku była żeńska postać Yaddle (Gwiezdne wojny: Mroczne widmo), a teraz Baby Yoda.

W przeciwieństwie do większości uniwersum Gwiezdnych Wojen, George Lucas celowo pozostawił gatunek Yody nieznany.

Dwie rzeczy, które na pewno wiemy, to to, że dziecko ma około 50 lat i jest mężczyzną. Sam Yoda dożył około 900 lat. Więc to ma sens, że Baby Yoda nadal powinien być niemowlakiem w wieku 50.

Prawie nic nie wiemy o tajemniczym gatunku

Mandalorian 2 i Baby Yoda Oto wszystko, co wiemy o Yoda Jedi Meister Star Wars

Baby Yoda jest klonem?

Na początku serii popularna plotka głosiła, że ​​Baby Yoda może być klonem oryginalnego Yody. Jednak w siódmym odcinku The Mandalorian Kuiil obalił tę teorię, gdy wskazał, że Baby Yoda nie wygląda jak produkt klonowania. Ponieważ Kuiil jest byłym pracownikiem Imperium zaznajomionym z procesem klonowania, prawdopodobnie znał charakterystyczne oznaki klonu.

Jak potężne jest dziecko?

Seria bardzo jasno pokazała, że ​​gatunek ma potężną kontrolę nad Mocą. Yoda i Yaddle byli wysokimi rangą mistrzami Jedi. Dziecko nie jest wyjątkiem. Interesujące jest również to, ile hołdu wydaje się składać The Force Baby Yoda. Mały facet ma tendencję do zapadania w głęboki sen po intensywnym używaniu swoich mocy. Nigdy tego nie widzieliśmy ze starszym Yodą. Opanowanie władzy wyraźnie wymaga pewnej praktyki i fizycznego rozwoju, aby osiągnąć swój pełny potencjał.

W drugim odcinku widzimy, jak dziecko podnosi obcego nosorożca

Mandalorian 2 i Baby Yoda Oto wszystko, co wiemy o dziecku korzystającym z mocy siły

Mandalorian 2 i Baby Yoda Oto wszystko, co wiemy o dziecku w latającym wózku

Skąd się wziął mały Yoda?

Niewiele wiadomo o tym, jak dziecko trafiło pod opiekę grupy ciężko uzbrojonych łowców nagród na odległej planecie. Drugi sezon Mandalorian wydaje się być gotowy, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego byli imperialni chcą Baby Yoda??

Jak dotąd seria nie wyjaśniła w pełni, dlaczego enigmatyczny były agent Imperium „Klient” lub jego jeszcze bardziej zabójczy przełożony Moff Gideon tak bardzo chcą Baby Yody. W krótkim czasie, gdy dziecko znalazło się pod ich opieką, były cesarski naukowiec otrzymał polecenie wydobycia czegoś z jego ciała.

Doprowadziło to niektórych fanów do wniosku, że dawne Imperium Galaktyczne próbuje odzyskać swoją władzę. I poprzez eksperymenty z Midichlorianami, fikcyjnymi komórkami, które pozwalają komuś manipulować Mocą.

Baby Yoda doprowadza internet do szaleństwa urodą

Mandalorian 2 i Baby Yoda Oto wszystko, co wiemy o Baby Yodzie, dzieciaku Star Wars Disney Plus

Co dzieje się w sezonie 2?

Mandalorianin uczynił swoim obowiązkiem ochronę dziecka i sprowadzenie go z powrotem na pierwotną planetę. Dlatego prawdopodobnie otrzymamy odpowiedzi na niektóre z naszych pytań w sezonie 2. Mandalorianin wraca do Disney Plus w październiku.

Mam nadzieję, że Mandalorian 2 nie będzie opóźniony

Mandalorian 2 i Baby Yoda Oto wszystko, co wiemy o tej scenie z serialu

Thanks! You've already liked this