Sztuczki z podziałem pomieszczeń: wewnętrzne szklane ściany

 Kilka pomysłów na szklane ścianki działowe w mieszkaniu

Sztuczki z podziałem pomieszczeń Szklane ściany wewnętrzne-3

Dzięki swoim właściwościom przeziernym szkło jest idealnym materiałem do podziału pomieszczeń w małych mieszkaniach. Pokój, który przez Szklane ściany jest podzielony, nie wygląda na kanciasty i ograniczony, ale czujesz się w swojej prywatnej strefie i jakoś bezpiecznie.

Ale wpuść światło. Mogą to zrobić tylko szklane ściany.Pomyśl o nowoczesnych biurach, gdzie przestrzeń podzielona jest szklanymi drzwiami. Te drzwi są zasłonięte zasłonami lub okiennicami. Te szklane ściany bezramowe z przesuwanymi szklanymi drzwiami charakteryzują się dużą przejrzystością i eleganckim wyglądem. Podział stałych części bocznych i elementów drzwi przesuwnych różni się w zależności od sytuacji montażowej. Szklane ściany można zrealizować w całości według Twoich osobistych pomysłów.

Luksusowe szklane drzwi w kuchni

Sztuczki z podziałem pomieszczeń Szklane ściany wewnętrzne-2

Szklane ścianki działowe doskonale nadają się do podziału pomieszczeń w kuchni czy łazience, w salonie i jadalni, gdzie wizualnie zmniejszają powierzchnię mieszkalną. Podziały szklane są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, sprawiają, że podzielona przestrzeń wydaje się otwarta i przewiewna. Grube szkło specjalistyczne świetnie sprawdza się jako przegroda w różnych innych przestrzeniach, w tym w przestrzeniach publicznych.

Mała kuchnia ze szklanymi ścianami

Sztuczki z podziałem pomieszczeń Szklane ściany wewnętrzne-4

Jeśli przeszklony pokój w domu potrzebuje trochę więcej prywatności, można go zasłonić zasłonami, roletami lub innymi dekoracjami okiennymi. Szkło jest również często stosowane na ścianach zewnętrznych, aby zwiększyć ilość światła i optycznie powiększyć przestrzeń pomieszczenia.

Żółte szklane ściany w kuchni

Sztuczki z podziałem pomieszczeń Szklane ściany wewnętrzne-5

Jest też wiele ciekawych aspektów pod względem wzornictwa. Za pomocą kolorowych szkieł, światła słonecznego, sztucznego światła lub nawet wbudowanych w szkło diod LED można uzyskać magiczne efekty przestrzenne i stworzyć architektoniczne akcenty. Jest też miejsce na wyobraźnię i marzenia. Przeszklenie spełnia pragnienie tworzenia nowych wymiarów przestrzennych bez poświęcania przejrzystości i jasności. Przeszklenie umożliwia formę „pracy”, w której potrzebę prywatności można harmonijnie połączyć z osobistą współpracą.

Ładne szklane drzwi w mieszkaniu

Sztuczki z podziałem pomieszczeń Szklane ściany wewnętrzne-1

Mała łazienka ze szklanymi ściankami

Sztuczki z podziałem pomieszczeń Szklane ściany wewnętrzne-6

www.interiorholic.com

Thanks! You've already liked this