Wiosenne porządki i fitness w jednym – dobre wskazówki i triki dla idealnej czystości i świetnej sylwetki!

Każdy z Was zapewne zna powiedzenie: „Jeśli życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę”. W naszym przypadku możemy nawet wykorzystać cytryny jako ekologiczny środek czyszczący. Tak, po prostu musimy przez chwilę zostać w domu i chronić się, ale to nie znaczy, że musimy siedzieć i nic nie robić. Ale wręcz przeciwnie. W tej chwili powinniśmy pozostać jak najbardziej aktywni fizycznie i psychicznie. Można to również osiągnąć dzięki gruntownemu wiosennemu porządkowi. Dobrą rzeczą jest to, że możesz połączyć z nim własną kondycję. Bez żartów! Jeśli Twoja ulubiona siłownia i tak jest obecnie zamknięta, możesz sam zostać trenerem fitness i jednocześnie zadbać o wiosenny, czysty dom i dobrą sylwetkę. Wyjaśnimy, jak to zrobić w poniższych wierszach.

Zaprojektuj wiosenne porządki jako zdrowy program fitness

pomysły na wiosenne porządki porady fitness czyszczenie płytek

Zrównoważone wiosenne porządki sprawią, że naprawdę będziesz w formie!

Po pierwsze: jeśli do sprzątania i sprzątania używasz ekologicznych lub domowych środków czystości, nie tylko chronisz przyrodę, ale jednocześnie dbasz o własne zdrowie. Świetny efekt uboczny: spalasz też więcej kalorii, bo z cytryną, sodą oczyszczoną, octem itp..

trzeba szorować i wycierać dużo mocniej i trochę dłużej. W ten sposób ćwiczysz mięśnie ramion i brzucha, a przy okazji, szorując płytki łazienkowe przez 15 minut, tracisz około 75 kalorii. Zawsze upewnij się, że zmieniasz ręce podczas czyszczenia, aby ciało nie było obciążone z jednej strony. W ten sposób unikniesz złej postawy, a tym samym irytujących bólów mięśni. Nawiasem mówiąc, cytryna i ocet to doskonałe środki do czyszczenia nieestetycznych plam z kamienia. Niemniej jednak, najpierw przetestuj czyszczoną powierzchnię w niewidocznym miejscu, zanim przeprowadzisz pełne czyszczenie.

Używaj naturalnych środków czystości tak często, jak to możliwe

naturalne domowe środki zaradcze wiosenne porządki

Soda oczyszczona to idealny wybór podczas szorowania płytek łazienkowych

ekologiczny tynk wiosenny z sodą

Zetrzyj kurz

To, co brzmi tak prosto, może zamienić się w prawdziwe wyzwanie fitness. Zwłaszcza jeśli chcesz teraz dokładnie usunąć kurz ze wszystkich mebli w domu. Pochyl się, rozciągnij, wspinaj się po drabinie, jeśli są na przykład wysokie półki na książki. Nie zauważasz, jak szybko zużywają się kalorie. Możesz pracować boso lub w wygodnych antypoślizgowych skarpetach, aby uzyskać jeszcze zdrowszy efekt dla stóp. Podczas sprzątania i sprzątania nie zapomnij o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, aby zapewnić czyste, bogate w tlen powietrze. Jest to nie mniej ważne w programie fitness w domu niż samo ćwiczenie.

Delikatnie próbuj się rozciągać i rozciągać podczas odkurzania

wiosenne porządki ćwiczenia rozciągające czyszczenie ościeżnic

Odkurz i umyj podłogę

Niewielu lubi odkurzanie. Ale jest to jeden z najbardziej intensywnych prac domowych pod względem spożycia kalorii. Więc kup odkurzacz i chodźmy! Możesz spalić ponad 200 kalorii w zaledwie 30 minut, plus dodatkowe 15 minut na wycieranie podłogi. Jednak ważne jest, aby chronić plecy. Działa to najlepiej, jeśli unikasz garbienia się i zginania kolan oraz utrzymywania prostych pleców przez cały czas. Możesz też jednocześnie zająć kilka pozycji siłowych i na przemian rozciągać nogi do przodu i do tyłu. Polecamy również popularne przysiady, a także przy praniu ubrań.

Zawsze myśl o plecach podczas sprzątania

fitness wiosenne porządki trening unikaj garbu

Wypuść parę podczas wycierania podłogi!

wskazówki dotyczące czyszczenia wiosennego fitness

czyste okna

Jeśli myjesz okna trochę bardziej energicznie przez około 1 godzinę, możesz spalić do 320 kalorii. Dla porównania, 15 minut wspinaczki górskiej pochłania około 110 kalorii. Czyste okna są więc zdecydowanie warte dla Twojej pięknej sylwetki. Tutaj znowu trzeba dobrze wykonywać ćwiczenia rozciągające i rozciągające, a także ostrożne przysiady i pozycje stolca. Podczas wiosennych porządków ta aktywność jest nieco bardziej intensywna niż zwykle w ciągu roku. Niemniej jednak, jeśli to możliwe, możesz spróbować czyścić okna co dwa miesiące, a może co miesiąc. Może się to różnić w zależności od Twoich potrzeb, czasu wolnego i zanieczyszczenia powietrza w Twoim miejscu zamieszkania.

Również tutaj używaj przyjaznych dla środowiska środków czyszczących

mycie okien wiosenne pomysły na sprzątanie fitness

Zrób wiosenne porządki z radością, a jednocześnie zapewnij sobie kompletny program fitness we własnym domu. Życzymy dobrej zabawy, wiosennej czystości i zdrowego spożycia kalorii!

Wspólne sprzątanie wiosenne jest oczywiście jeszcze przyjemniejsze

mycie podłogi fitness wiosenne czyszczenie

Wiosenne czyszczenie podłóg trening

Czyszczenie płytek marmurowych wiosenne czyszczenie   Wiosenne porządki fitness

wiosenne porządki treningowe wskazówki fitness

odkurzanie wiosenne sprzątanie pod łóżkiem

pomysły na wiosenne porządki

Thanks! You've already liked this