Bardziej naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz

Zobacz naturalne materiały z nowej perspektywy!

Nasz zespół ds. świeżych pomysłów lubi uważnie śledzić zmiany w stylach i nowe trendy. Poniższy salon w hollywoodzkim stylu jest dowodem na to, że „Shine” od wielu sezonów znów nazywa się „najlepszym wyborem”.

Jeszcze kilka lat temu powtarzalność geometrycznych wzorów, lakierowane meble, eleganckie kwiaty i obfitość błyszczących powierzchni uważano za ekskluzywne ideały w aranżacji wnętrz. [według DKOR Interiors via Houzz]

Chodziło o ożywienie hollywoodzkiego stylu w pełnej krasie. Teraz ten styl powrócił i jak zawsze wielu entuzjastów się mu poświęciło. Ale wystrój wnętrz nabrał w ostatnich sezonach zupełnie innego charakteru… [wg CB2]

Bardziej naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz

naturalne materiały i tkaniny w różowej aranżacji wnętrza sofy

Pod wieloma względami chłodna prostota wydaje się być nową „normalnością”. Jak na powyższym obrazku, często używane są jasne kolory i geometryczne wzory. Masz bogactwo naturalnych materiałów. Ludzie lubią używać metalu, kamienia i drewna. Często inspiracją dla stylu jest materiał. Niezależnie od tego, czy jest to geometria blachy, marmuru czy drewna, same materiały są „gwiazdami”. Często dominują w minimalistycznym stylu.

Na przykład lampy wiszące w kształcie kopuły, trójkątne stoły i świeczniki w kształcie walca są znacznie bardziej popularne niż obfite ozdobne kształty. Dlatego zwraca się uwagę na zmianę marmuru, połysk miedzi i usłojenie drewna.

To nowe podejście, które zasługuje na drugie spojrzenie. O tym jest dzisiejszy artykuł!

metal

Metal błyszczy i jeśli wyposażyłeś go w ciekawe oznaczenia, może wyglądać formalnie, a nawet ciężko. Współczesne rozwiązania projektowe rezygnują zatem ze złożoności form, aby naprawdę zabłysnąć.

Miedziane lampy wiszące na zdjęciu są dziełem projektanta Toma Dixona

Naturalne materiały i tkaniny w wystroju wnętrz lśnią miedzianym połyskiem

Są na listach życzeń wielu osób. Utwór ma charakterystyczny wygląd samodzielnie lub w grupach!

Tutaj widzimy kinkiety wykonane w całości z blachy

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz kinkiet żarówka

Wykonane są z ręcznie wykonanej blachy o naturalnym, matowym połysku. Dominują tu krzywe i wiele okrągłych kształtów.

W następnym przykładzie nie skąpiliśmy metalowych akcentów

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz sofa z zegarem ściennym

 Pojawiają się zarówno w meblach, jak i dodatkach takich jak zegary. Tutaj widzimy pracę firmy projektantów CB2, która składa się z surówki i zawiera kilka warstw aluminium.

drewno

Drewno to materiał obecny praktycznie we wszystkich stylach projektowania. Znajduje to zastosowanie zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym sprzęcie. Lampa wisząca z forniru drewnianego ma podstawę pokrytą fornirem z prawdziwego drewna i ma naturalną, ręcznie pisaną powierzchnię. Po prostu elegancki!

Wiele z najbardziej pożądanych kawałków drewna ma odważne geometryczne kształty

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz świetnie błyszczą

 W listopadzie ubiegłego roku firma „Design This” dodała do swojej oferty lampę wiszącą, którą możecie zobaczyć poniżej.

Charakter tego przyciągającego wzrok projektu jest jeszcze bardziej uderzający dzięki cieple drewna i naprężeniu sprytnej geometrii

Naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz o geometrycznych kształtach

Firma „Retauration Hadrware” swoim dziełem „Geometryczne formy w Cloche Natural” kieruje światła sceniczne ku pięknu geometrii drewna..

Zawiera replikowane zabytkowe modele geometryczne w napompowanym szkle

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz geometryczne linie

kamień

Nie można pominąć odważnego charakteru De Steine. Od żyłkowania marmuru po pasy agatów, naturalne wzory są tak pożądane, że ich struktura jest nawet imitowana w wielu tkaninach. Ale zostańmy po raz pierwszy przy skałach…

Kamienna kopuła pozostawia niezatarte wrażenie w przypadku lamp wiszących CB2 tutaj

naturalne materiały i tkaniny we wnętrzu kamienna lampa wisząca

 Miękki biały marmur, wyeksponowana żarówka i sąsiednie srebro tworzą potężną kombinację.

West Elm niedawno pokazał nową serię kamiennych guzików, które według wielu osób zapierały dech w piersiach.Sprawdź także agatowe uchwyty w kolorze jasnoszarym.

Tutaj możesz zobaczyć „agatowe guziki w kolorze zielonym, które tworzą żywy kontrast z meblami wykonanymi z drewna

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz

Zobacz, jak opaski mineralne wyglądają naprawdę odważnie na jaśniejszej bazie mineralnej. W rezultacie powstała drewniana szafka z blokami skalnymi, do których przymocowano przyciski i uchwyty. Szczególnie olśniewają naturalne materiały.

Kamień wpłynął również na wzory naszych tekstur, murali i sztuki

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz z poręczą komoda

Ta artystyczna reprezentacja naturalnych materiałów z „Ferm Living” jest dziełem Christiny Krogh i została wydrukowana na 13 mm kawałku drewna brzozowego.

Obserwuj efekt połączenia marmurkowego żyłkowania i słojów drewna

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz tekstury drewno kamień

Dochodzimy do końca naszego artykułu. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że niektóre z najpopularniejszych utworów zawierają ich kombinacje. Na przykład marmur spotyka się z drewnem w fabryce o nazwie „Marmur + płyta drewniana”.

Idealnie nadaje się do serwowania serów i innych pysznych przystawek

naturalne materiały i tkaniny w aranżacji wnętrz drewno marmurowe

Powrót naturalnych materiałów zaowocował również nową falą pomysłów projektowych pojawiających się na stronach takich jak ta z Etsy.

Istnieje wiele projektów DIY, które mają powierzchnię i charakteryzują się powierzchniami drewnianymi, metalowymi i kamiennymi. Jeśli chcesz uzyskać odważny wygląd, nie zapominaj, że kolorowe elementy i figury geometryczne można wspaniale wkomponować w tło. Dzięki tej prostocie możesz również stworzyć nawiązanie do stylu Hollywood!

Thanks! You've already liked this