5 najlepszych konkursów fotograficznych 2018 roku i niektórzy zwycięzcy

Na początku nowego roku lubimy wspominać wszystkie wspaniałe rzeczy, które przyniósł nam 2018 rok. W konkursach fotograficznych na pierwszy plan wysuwa się fotografia abstrakcyjna. Takie prace są inspiracją dla fanów fotografii, którzy teraz chcą odkryć, gdzie mogą pokazać swój talent. I to jest większość z nas. Oto, co naszym zdaniem to pięć największych konkursów fotograficznych na świecie, a także niektórzy zwycięzcy.

Damir Sagolj Bild – Konkurs fotograficzny w Stambule 2018

Damir Sagolj Konkursy fotograficzne - 2018

Damir Sagolj – zwycięzca pierwszego z najważniejszych konkursów fotograficznych 2018

Jednym z pierwszych dużych konkursów fotograficznych i na pewno jednym z najlepszych w 2018 roku był ten w Stambuł, które miało miejsce w lutym ubiegłego roku. Były różne kategorie, w których jak co roku znalazły się wiadomości, sport, przyroda i środowisko.

Damir Sagolj to imię bośniackiego fotografa, który zdobył główną nagrodę przyznawaną przez organizatorów Agencji Anadolu.

„Pojedynczy atom w pułapce jonowej” z konkursu fotograficznego naukowego

konkurs fotograficzny 2018 obraz pojedynczego atomu

Naukowy konkurs fotograficzny w lutym

W lutym odbył się kolejny konkurs fotograficzny, a mianowicie Science Photo Contest. Można powiedzieć, że zwycięskie zdjęcie jest prawdziwym faworytem na rok 2018 dla wszystkich członków naszej redakcji. Reprezentuje bezpośredni obraz izolowanego atomu.Konkurs zorganizowali Brytyjczycy Rada ds. Badań Inżynierii i Nauk Fizycznych (EPSRC). Pierwotna nazwa zwycięzcy to „Single Atom in Ion Trap” autorstwa Davida Nadlingera, Oxford University.

Zdjęcie Tomaso Fiscalettiego jest jednym ze zwycięzców najważniejszych konkursów fotograficznych w 2018 roku

Konkursy fotograficzne Tomaso Fiscalettiego i Nica Goblera 2018

Nagroda CAP – nagroda współczesnej fotografii afrykańskiej

Kolejnym wydarzeniem, które dodaliśmy do naszej listy najlepszych konkursów fotograficznych, jest Afrykańska Sztuka Współczesna. W 2018 roku odbyła się po raz siódmy i wyłoniło pięciu różnych zwycięzców. Spośród nich wybraliśmy ulubioną parę, a są to Tomaso Fiscaletti i Nic Gobler z RPA. Ich zdjęcie z 2018 roku jest częścią cyklu fotograficznego „Próba bycia tu teraz” – w tłumaczeniu: „Próba bycia tu teraz”. Tutaj są więcej informacji o tegorocznym wydarzeniu.

Oko w oko z Huapeng Zhao konkurs fotograficzny iPhone Photography Awards

Huapeng Zhao oko w oko świetne konkursy fotograficzne

Nagrody iPhone’a 2018

Szczególnie ekscytujące są konkursy fotograficzne, które koncentrują się na fotografii cyfrowej. To sprawia, że ​​ta sztuka jest bardziej dostępna dla znacznie większej liczby osób i daje każdemu możliwość bycia reporterem. W zeszłym roku ukazał się ostatni numer  Nagrody iPhone’a 2018 zamiast. Najbardziej rozpoznawalne zdjęcie pochodzi od fotografa Huapeng Zhao, którego oryginalny tytuł to „oko w oko”. Tutaj masz mieszankę różnych stylów, ale obecny jest aspekt abstrakcyjny.

Kobieta z Arabii Saudyjskiej jako temat obrazu Nather al Asyf

konkursy fotograficzne nather al asyf arabia saudyjska

 Sony World Photo Awards 2018

Wyłoniono zwycięzców z tego konkursu wśród fotografów z 200 różnych krajów. Konkurs fotograficzny odbył się w marcu ubiegłego roku. W tym wydarzeniu było dziesięciu zwycięzców, ale absolutnym faworytem naszej redakcji jest Nather al Asyf. Na jego zdjęciu widać dziewczynę z Ladakhu-Kaszmiru.

Naszymi kryteriami dla najlepszych konkursów fotograficznych i zwycięzców były:

  • Mieszanie abstrakcyjnych aspektów z prawdziwymi tematami
  • Dostępność dla fotografów z różnych części świata
  • Głębokie przesłania filozoficzne, które skłaniają ludzi do myślenia o przyszłości.

Już z niecierpliwością patrzymy na nowe wiadomości z konkursu fotograficznego 2019!

Thanks! You've already liked this