Bataty – dlaczego są zdrowe i jak je przygotować!

Bataty są w rzeczywistości czymś prostym, ale szybko znajdują szersze zastosowanie w naszej codziennej kuchni. Istnieje wiele powodów. Do najważniejszych z nich chcielibyśmy przejść indywidualnie. W ten sposób szybciej przekonamy Cię, że słodkie bulwy są zdrową alternatywą dla zwykłych ziemniaków. To jest nasz główny cel, ponieważ ta wiedza może być dla Ciebie pomocna na wiele sposobów. W takim razie mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci praktycznie częściej korzystać z batatów w codziennym życiu. Obietnica: Twoja rodzina też będzie zafascynowana!

Zwykłe szaszłyki ziemniaczane można przygotować ze słodkimi ziemniakami

pomysły na zapiekanki słodkie ziemniaki

Dlaczego słodkie ziemniaki są rzeczywiście zdrowe??

Słodkie ziemniaki są niewątpliwie jedną ze szczególnie zdrowych produktów spożywczych, które zostały na nowo odkryte w ostatnich latach. Dzięki temu zaopatrzysz się w bogactwo witamin i minerałów. Słodkie ziemniaki zawierają dużo błonnika. Mając to na uwadze, słodkie ziemniaki promują Twój układ pokarmowy i wspomagają detoksykację organizmu.

Wiele badań naukowych pokazuje nawet, że przeciwdziałają rakowi płuc i okrężnicy. Te ziemniaki mogą być również zjedzone przez złodziei i nadal cieszyć się ich popularnymi potrawami.

Lekko słodki smak może sprawić, że deser będzie zbędny 

pomysły na gotowanie batatów

Składniki słodkich ziemniaków

Słodkie ziemniaki zawierają prawie 2000 razy więcej witamin niż te zwykłe. Są również bardzo bogate w witaminy C, E i K. Wskazane jest również spożywanie słodkich ziemniaków, jeśli chcesz uzupełnić zapotrzebowanie na witaminę B. Oprócz wspomnianych witamin, minerałów i błonnika jest też sporo białek.

Ziemniaki z innymi węglowodanami? W tym przypadku nie jest tak źle!

pyszne pomysły przepis na słodkie ziemniaki

Kontrola wagi i promocja zdrowia serca

Czy byłaś już pod wpływem uporczywej plotki, że węglowodany sprawiają, że jesteśmy grubi? Dotyczy to nie tylko ograniczonej grupy osób. Węglowodany w żywności są bardziej niezdrowe, ponieważ nie zawierają żadnych zdrowych składników. Można powiedzieć, że wypełniają nasz żołądek, ale nie mają niczego, co nasz organizm mógłby zamienić na energię. Dlatego nie zużywają się, a jedynie odkładają w naszym organizmie w postaci tłuszczu. Zdrowa żywność bogata w witaminy ma zupełnie inny efekt. Ciało próbuje natychmiast to wykorzystać na różne systemy zmieniające życie i dlatego będą spalił się szybko i skutecznie. Tak jest w przypadku słodkich ziemniaków. Dlatego będziesz jednocześnie syty i możesz też schudnąć! Utrzymuje również poziom cukru we krwi pod kontrolą!

Jeśli jedzenie zawiera dużo zdrowych składników, zwykle nie przytyjesz!

pomysły na chleb ze słodkich ziemniaków

Dlaczego te ziemniaki są naprawdę słodkie??

Słodki smak pochodzi od enzymu, który rozpuszcza skrobię w rodzaj cukru. To jest tak zwany cukier słodowy. Ten nie jest tak słodki jak tradycyjny cukier. Ale dzięki temu możesz kontrolować apetyt na słodycze.

Różne rodzaje

Istnieją różne rodzaje słodkich ziemniaków, ale ta informacja jest szczególnie przydatna dla ciekawskich. Na rynku są tylko 2 lub 3 rodzaje i mają mniej więcej podobne właściwości. Nawiasem mówiąc, istnieje również szereg dodatków do żywności na bazie słodkich ziemniaków. Przeciwdziałają wielu chorobom i nieprzyjemnym objawom.

słodkie ziemniaki zdrowa żywność

Wskazówki dotyczące przygotowania słodkich ziemniaków

Tradycyjne ćwiartki ziemniaczane

Ze słodkich ziemniaków można zrobić praktycznie wszystkie dania z ziemniaków. Więc spodziewaj się słodkiego smaku. Może zrobisz pyszną słodko-kwaśną sałatkę z octem? Należy również pamiętać, że słodkie ziemniaki nie wymagają tak dużej obróbki termicznej jak pozostałe. Zdecydowanie wystarczy średnia temperatura! Niektórzy nawet jedzą je na surowo, starte w sałatce. W przeciwieństwie do zwykłych ziemniaków, te w żadnym wypadku nie wywołują gorączki. Jak łatwo się domyślić, wysoka temperatura wypala część składników. Dlatego jeśli chcesz, możesz tego uniknąć w tym przypadku!

gotowanie przepisu na słodkie ziemniaki

Połączenie z innymi węglowodanami

Przygotowywanie ryżu ze zwykłymi ziemniakami naprawdę nie ma sensu. To jest wypełniacz, ale nic więcej. Ale jeśli zastąpisz to, co zwykłe, słodkimi ziemniakami, sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Zwłaszcza jeśli zamiast tego użyjesz ryżu pełnoziarnistego. To danie wymaga tylko kilku przypraw lub warzyw i jest bombą witaminową, nawet jeśli jest bardzo proste! Miłośnicy sycących menu, z których nie przybiera się na wadze, mogą skorzystać z tego pomysłu.

bataty pomysł na sałatkę

Słodkie ziemniaki i zdrowe życie

Słodkie ziemniaki są bardzo dobrym przykładem tego, jak zdrowe życie nie jest tak skomplikowane. Nie potrzebujemy bardzo skomplikowanych przepisów z wieloma produktami, aby uzyskać zdrowe składniki, których potrzebujemy. Dobrze, jeśli znamy zdrowe alternatywy, takie jak słodkie ziemniaki!

Słodkie ziemniaki są dobrym źródłem węglowodanów dla diabetyków

słodkie ziemniaki pyszne pomysły na przepisy

Frytki ze słodkich ziemniaków są o wiele zdrowsze

słodkie ziemniaki frytki

Thanks! You've already liked this