Kuchyňský design o rozloze 20 m2. metry: TOP-5 jednoduchých tipů pro vytvoření stylového interiéru bez návrháře

Loftová kuchyně - velkolepá a stylová

Loftová kuchyně – velkolepá a stylová

Pokud máte to štěstí, že máte velkou kuchyň, můžete říci, že máte štěstí. Ale mince má i stinnou stránku. Znamená to, že čím větší je kuchyňský prostor, tím více vyvstávají další otázky týkající se jeho uspořádání a opravy. Na obrovské ploše lze skutečně realizovat obrovské množství dekorativních, funkčních a kreativních nápadů. Máte tedy právo vytvářet naprosto jakákoli plánovací řešení, vyplnit okolní prostor různými barvami a vybavit ho různými prvky nábytku a vybavení. V článku se dočtete pár účinných tipů na výzdobu takové místnosti..

20 metrů čtverečních - velký prostor pro vaše nápady

20 sq. metry – velký prostor pro vaše nápady

Soulad s principem pracovní trojúhelníkové zóny

Pokud máte k dispozici plochu 20 a více čtverců, chcete jen vybudovat obrovskou pracovní plochu ve velkém měřítku. Při pohledu z hlediska praktičnosti však stále existuje několik základních zásad, které je třeba dodržovat. Jako vrchol takového trojúhelníku lze rozlišit dřez, prostor pro skladování potravin a také prostor pro vaření, tj. Lednici a sporák..

Důležité! Tyto prvky by měly být umístěny blízko sebe a mezi nimi by neměly být žádné překážky v podobě stolu nebo rohu scenérie.

2 v 1: zónování prostoru a funkční oblast

2 v 1: zónování prostoru a funkční oblast

Existují pravidla pro přípustnost té či oné vzdálenosti od umyvadla ke sporáku. Z obecných důvodů by to nemělo být více než 180 cm. A pokud mluvíme o vzdálenosti od umyvadla k místu skladování produktů, nemělo by to přesáhnout 200 cm vůbec. Čím je tento ukazatel nižší, tím je pohodlnější a praktičtější uvažuje se o kuchyni. A místo, kde připravujete jídlo, by mělo být uspořádáno mezi umyvadlem a dlaždicí. Pokud budete zanedbávat dodržování těchto doporučení, budete muset na pohyb vynaložit extra energii..

15

Je důležité vědět! Pokud vezmeme v úvahu uspořádání prostoru z pozice ergonomie, pak pro takovou kuchyň je nejvhodnější řešení plánování v jedné řadě. Ale seřazení všech nejdůležitějších součástí do jedné řady přispívá ke zbytečnému cestování..

Velká kuchyně je snem každé ženy v domácnosti!

Velká kuchyně je snem každé ženy v domácnosti

Vyberte nejlepší možnosti rozvržení („P“, „G“, poloostrov)

Obecně existuje asi 6 variant řešení pro plánování:

  1. možnost jednoho řádku;
  2. dvouřadé rozložení;
  3. Typ ve tvaru L;
  4. Cesta ve tvaru písmene U;
  5. ostrůvky;
  6. poloostrov.

16

Jak již bylo uvedeno, lineární uspořádání je nejméně vhodné pro obrovskou kuchyňskou část. Pokud vezmeme v úvahu nejúspěšnější možnost, můžeme označit písmeno „P“ a „G“.

Schéma ve tvaru písmene U: funkce aplikace

Tento tvar vám poskytne nejjednodušší proces vaření a čištění. Koneckonců, všechny potřebné položky jsou jen pár kroků od vás – stačí se otočit.

Mějte na paměti, že délka zadní části patřící písmenu „P“ by měla být asi 2,4-4 m, takže vzdálenost mezi bočními prvky může být od 1,2 do 2,8 m. Pokud jsou rozměry kuchyně o něco větší nebo o něco menší hodnota, tato možnost bude nepohodlná.

Kuchyně ve tvaru písmene U díky použití půlkruhového barového pultu

Kuchyně ve tvaru písmene U díky použití půlkruhového barového pultu

Možnost ve tvaru písmene L: jemnosti designu

Toto rozložení je pro velkou kuchyň méně vhodné, protože vzdálenost mezi dvěma vrcholy trojúhelníku se zvětšuje. Tato možnost je však považována za kompaktní a univerzální, takže je ideální pro multifunkční kuchyně, například pro obývací pokoj v kuchyni.

13

Na poznámku! Vezměte v úvahu skutečnost, že mycí prostor by měl být umístěn mezi sporákem a chladničkou..

Poloostrovní rozložení: možnosti akce

Tato možnost předpokládá existenci poloostrova. Jeho roli hraje multifunkční stůl, jehož jedna strana může spočívat na zdi nebo se připojit k náhlavní soupravě. Tato metoda návrhu vede ke znatelnému zjednodušení kuchyňských prací, přičemž je považována za velmi kompaktní. Díky tomuto přístupu zde budete moci vybavit plnou jídelnu..

Maximální pohodlí s možností poloostrova sousedícího s jídelním stolem

Maximální pohodlí s možností poloostrova sousedícího s jídelním stolem

Ostrovní a dvouřadá možnost: stojí za to ji použít?

Ostrovní typ rozvržení, stejně jako dvouřadá verze, se používá méně často, protože není univerzální. Věnujte pozornost těmto možnostem pouze v případě úzké, prodloužené místnosti. Pamatujte také, že šířka průchodů musí být alespoň metr, jinak bude pohyb nepohodlný..

13

Používejte racionální řešení barev

Jak krásná a útulná bude vaše kuchyně, závisí na barevném schématu. Při výběru určitých rozhodnutí je třeba vzít v úvahu několik zásadních faktorů..

  1.  Všechny barvy se musí navzájem shodovat.
  2.  Neměly by „zatěžovat“ okolní prostor.
  3.  Důležitá je rovnováha studených a teplých tónů.
  4.  Věnujte pozornost emočnímu vlivu barvy.

High-tech kuchyně je výhoda pro velký prostor

High-tech kuchyně je výhoda pro velký prostor

Nemusíte všude věšet skříňky

Pro svěžejší vzhled nechte alespoň jednu stěnu bez nástěnných skříněk. Tím se místnost zbaví excesů a vizuálně se vytvoří více prostoru. Díky tomuto vybavení bude kuchyně navíc úhlednější, stylovější..

čtrnáct

Dávejte pozor na osvětlení

Chcete -li ve velké kuchyni zachovat pocit prostornosti, musíte zajistit jednotné a originální osvětlení..

Osvětlení kuchyně je zvláště důležité tam, kde nejsou okna a přirozené světlo.

Osvětlení kuchyně je zvláště důležité tam, kde nejsou okna a přirozené světlo.

Důležité! Na osvětlení 20 čtverců nestačí jeden lustr. Zvažte proto malé knoflíky, svícny, reflektory, originální podsvícené stuhy a další možnosti..

Osvětlení kuchyně je zvláště důležité tam, kde nejsou okna a přirozené světlo.

Lustry s neobvyklým designem nejen osvětlují kuchyň, ale také ji zdobí

Kompetentní přístup a dodržování všech doporučení vám umožní dosáhnout optimálního a příznivého výsledku ve vašem kuchyňském prostoru. Zařídíte to tím nejlepším možným způsobem!

Thanks! You've already liked this