Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Žaluzie na oknech

Žaluzie jsou praktickou, krásnou a funkční metodou dekorace oken. Budeme zvažovat hlavní produkty, které jsou vhodné pro konkrétní místnost..

Zvláštnosti

Navzdory svému starověkému původu jsou žaluzie na plastu okno zůstat relevantní. Je to dáno jejich univerzálností, praktičností a odolností. Od jednoduchých záclon se liší schopností upravit osvětlení vstupující do místnosti..

Moderní konstrukce žaluzií se skládá z desek, které se pohybují pomocí elektronického nebo mechanického ovládání, tj. Pomocí elektrického pohonu nebo řetězů, tkaniček. Ovládací mechanismus je připevněn k vodorovné římse. A pohyb lamel je prováděn soustavou šňůr protažených prsteny umístěnými v deskách.

Krásná, funkční metoda dekorace oken

Krásná, funkční metoda dekorace oken

Systém slouží jako úplná nebo částečná náhrada místnosti z příchozího světla. Žaluzie mají oproti jednoduchým mnoho výhod. Závěsy:

 • Pohodlí. Pomocí elektronických řídicích struktur můžete upravit denní světlo stisknutím jednoho tlačítka.
 • Praktičnost. Systémy se snadno udržují.
 • Styl. Různé možnosti pro jakýkoli interiér.

Výběr materiálu

Podle materiálu pro výrobu lamel se rozlišují typy systémů:

 • Dřevěné, včetně typů bambusu.
 • Tkáň.
 • Hliník.
 • Plastický.

Úplná nebo částečná výměna prostor od příjezdu světla

Úplná nebo částečná výměna prostor od příchodu světla

Tkáň

Jsou vhodné pro zdobení obývacích pokojů, protože vytvářejí příjemné prostředí, mohou se skládat z jednoho plátna nebo samostatných pásů, liší se vzory, barvami a texturami. Rolety a vertikální žaluzie jsou obvykle vyrobeny z látky.. Lze použít průhledné nebo husté materiály různých textur.

Jedná se o přírodní (bavlna, len, hedvábí) a umělé tkaniny (polyester, žakár). Výrobci vyrábějí širokou škálu tkanin, včetně černobílých, smíšených, tištěných nebo fototisků. Hustota materiálu ovlivní propustnost světla a životnost žaluzií.. Mezi jejich hlavní výhody patří:

 • široká škála interiérových řešení;
 • zpracování tkanin s antibakteriálními, odpuzujícími a prach odpuzujícími sloučeninami;
 • vysoká odolnost proti opotřebení a ochrana proti vyhoření.

Možnost látky

Možnost látky

Mezi nevýhody patří potřeba řádné péče, možnost vyhoření na slunci a deformace plátna. Sklolaminát by měl být používán v prostorách s nebezpečím požáru..

Dřevěný

Jedná se o drahou a vzácnou odrůdu vyrobenou z borovice, bambusu, balzy a lípy. Jedná se o ekologické a trvanlivé výrobky, odolné vůči teplotním změnám, trvanlivé a vhodné pro jakýkoli design. Dřevo však není mořeno, proto je barevná škála omezena na béžové a hnědé odstíny. Takový materiál není odolný vůči zvýšené vlhkosti, proto se otírá suchým hadříkem.. Dřevěné závěsy jsou dražší než textilní, plastové a hliníkové protějšky.

Oblíbené jsou bambusové výrobky, které mohou mít kazetový nebo rolovací design. Bambusové pásy jsou lehké, mají krásnou texturu, různé tóny tónování, což vám umožňuje vybrat konkrétní možnost v souladu s interiérem místnosti a nábytkem. Nejprve jsou plátna ošetřena kouřem a průhledným matným lakem..

Dřevěná verze

Dřevěná verze

Hliník je považován za levný a oblíbený materiál pro výrobu žaluzií. Poskytuje rozsáhlé možnosti uspořádání pokojů. Hliníkové pásy mohou být natřeny v různých odstínech, mají matný nebo hladký povrch. I když jsou pásy s otvory. NA Mezi výhody kovu patří vysoká odrazivost, snadné čištění, nižší pokojová teplota. Lamely jsou ale tenké, ohnuté a nejsou vhodné pro často otevíraná okna.

Hliník je levný a oblíbený materiál

Hliník je levný a oblíbený materiál

Na zvláštním místě jsou plastové závěsy. Plast je trvanlivý, trvanlivý a levný materiál, který může mít jakýkoli tvar a texturu, malovaný v různých barvách.

Materiál odolává teplu, vlhkému čištění, deformacím. Pokud je však výrobek vyroben z nekvalitních surovin, může rychle ztratit tvar a vyhořet na slunci..

Plast je odolný, trvanlivý a levný

Plast je odolný, trvanlivý a levný

S kresbou

Skvělý způsob, jak do místnosti přidat osobnost, jsou vzorované rolety, které se aplikují pomocí technologie tisku fotografií. Taková dekorace okna poskytne nejen ochranu před slunečním zářením, upraví intenzitu světla, ale také se zaměří na. Díky inovativní technologii lze kresbu nebo fotografii nosit na jakémkoli povrchu. Časem neztratí obraz jasnost, sytost, odolnost vůči mokrému čištění a vyblednutí.

Možnost s obrázkem

Možnost s obrázkem

Rozdíly v designu

V případě potřeby si můžete vybrat kombinované lamely z několika materiálů.

Podle návrhu se rozlišují:

 • plisovaný;
 • kazeta;
 • válec;
 • vertikální;
 • horizontální systémy ochrany před sluncem.

U plastových oken je lepší zvolit kazetové nebo roletové systémy, které jsou připevněny k křídlu. To poskytuje vizuální zvýšení objemu místnosti a ochranu před slunečním zářením. Uvolní se také okenní parapet, což je v omezených oblastech považováno za výhodné (např kuchyně, balkón, koupelna pokoj atd.). Volba mezi takovými systémy je spojena s designem, úkoly a stupněm znečištění místnosti..

V úvahu se bere také počet podlaží, protože výfukové plyny a prach nevystupují do výšky 5-7 pater. Chcete -li vypočítat hustotu materiálu, musíte také vzít v úvahu umístění sousedních domů, abyste skryli místnost před zvědavými pohledy.. Horizontální kazety jsou považovány za odolnější vůči nečistotám, extrémním teplotám a vysoké vlhkosti, které se snadno čistí od nečistot, jsou odolné vůči vyblednutí na slunci a trvanlivé.

Co jsou žaluzie na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Co jsou žaluzie na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Co jsou žaluzie na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Co jsou žaluzie na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Co jsou žaluzie na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

RadaPři výběru vhodných záclon musíte nejprve promyslet jejich design, parametry plátna a materiál.

Horizontální

Takové závěsy patří ke klasickým typům, kde jsou hlavními konstrukčními prvky vodorovně umístěné pásy. Prvky jsou spojeny částí připevněnou k římse, pohybují se pomocí tkaniček protažených otvory na okrajích desek.

Na vnitřní stranu křídla, stropu nebo stěn můžete připevnit horizontální žaluzie. Mohou být instalovány na plastové okno bez vrtání pomocí speciálních držáků. Za oblíbené je považováno umístění rámů, kdy jsou mezi okenní křídla na římse připevněny žaluzie.

Horizontální - viz klasická verze

Horizontální – viz klasická verze

Horizontální struktury jsou vyrobeny z různých surovin a odstínů.

Takové závěsy jsou vhodné pro malé místnosti, protože s jejich pomocí můžete vizuálně rozšířit prostor..

Vertikální

U takových modelů jsou lamely umístěny svisle, spodní oblast je spojena řetězem. Vypadají elegantně, vizuálně zvětšují výšku místnosti a jsou odolnější vůči prachu. Lamely mohou být vyrobeny z plastu, hliníku, dřeva nebo textilie ošetřené směsí odpuzující prach. Lanové systémy vyčnívají z moderních modelů.

Konstrukce je upevněna nad otvorem, ve stropě nebo na horním svahu. Na plastových oknech se takový design používá jen zřídka kvůli velmi blízkému umístění prvků na sklo..

Změnou úhlu umístění desek můžete postupně měnit intenzitu světla. Šířka lamel může být 8-9,5 cm, mohou zakrýt horní část rámu okna nebo dosáhnout na dno parapetu. Spodní část může mít horizontální řez, půlkruhový nebo vlnitý tvar. Desky jsou monofonní, kombinované s texturovaným ražením, obrázek.

Elegantní vzhled, vizuální zvýšení výšky

Elegantní vzhled, vizuální zvýšení výšky

RadaPro vážení svislých struktur vyrobených z tkaniny se používá vážení se závažím. V hliníkových, dřevěných a plastových systémech to nebude nutné..

Novinkou jsou možnosti s více texturami, které kombinují atraktivitu s funkčností. Mohou být vyrobeny z textilu nebo plastu.

Další verzí vertikálních žaluzií jsou obloukové systémy, kde délka lamely může dosáhnout až k podlaze nebo k horní části okna..

Válec

Dalším názvem pro rolety jsou rolety. Jsou vyrobeny z umělých a přírodních materiálů. Jejich trvanlivost, pevnost a propustnost světla bude záviset na hustotě a struktuře produktů. V závislosti na požadavcích na osvětlení místnosti si může kdokoli objednat žaluzie s hustým, průsvitným nebo průhledným plátnem..

První verze je vyrobena z vícevrstvého zatemňovacího materiálu, který nepropouští světlo. Druhý typ může propouštět mírné množství slunečního světla, zatímco zachycuje teplý vzduch. A průhledné žaluzie pomáhají jemně rozptýlit osvětlení místnosti..

Všechny druhy tkanin jsou speciálně ošetřeny antibakteriálními, odpuzujícími a antistatickými sloučeninami.

Rolety - rolety

Rolety – rolety

Takové žaluzie mají jednoduchý ovládací mechanismus, kdy se při zvedání čepel pohybuje podél vodítek a je stočena do válečku. Žaluzie lze upevnit na jedné úrovni.

Existují dva typy provedení plastových oken:

 • Mini žaluzie, kde je systém instalován na okenní křídlo na specializovaných konzolách.
 • Kazeta. Z různých surovin se skládají z kazety pro skládání plátna upevněného na křídle. Jsou připevněny k oknu bez vrtání na lepicí pásku..

Tyto odrůdy jsou vhodné pro šikmá a rovná okna, umožňují úplné otevření křídla.

Den noc

Skládá se z horizontálních pruhů střídajících se ve světelné propustnosti. Umožňují vám upravit úroveň osvětlení místnosti odsazením sousedních částí systému..

Jedním z typů rolet jsou římské rolety, které jsou prezentovány v různých možnostech. V takových provedeních je panel sestaven do harmoniky. Může být vyroben z látky, slámy nebo bambusu.

Umožňuje upravit úroveň osvětlení místnosti

Umožňuje upravit úroveň osvětlení místnosti

Skládané závěsy

Plisovaný – toto je originální design záclon, z látky, sestavený ve formě „akordeonu“. Poprvé se závěsy objevily na konci 20. století v Německu. Vzhledově se podobají horizontálním pohledům, ale jednotlivé proužky jsou nahrazeny látkovým plátnem složeným do malých záhybů. Žaluzie jsou upevněny na římse, nastavení se provádí mechanicky nebo dálkově. Tyto závěsy mají mnoho výhod:

 • Kompaktnost.
 • Půvab.
 • Odolnost proti vyblednutí.
 • Snadné čištění a čištění.
 • Kompatibilita s jakýmikoli tvary interiérů a oken (obloukové, trojúhelníkové, kulaté a pravidelné obdélníkové).

Skládaný je originální design záclon

Skládaný je originální design záclon

Rozdíl mezi záhyby je:

 • praktičnost;
 • závažnost návrhu;
 • funkčnost;
 • elegantní design a snadné použití.

Další výhoda takových systémů je považována za vysokou odrazivost. Mohou být použity samostatně pro ochranu před sluncem nebo v kombinaci se standardními závěsy a stínítky.

Upevnění se provádí na sklo nebo rám pomocí držáků nebo oboustranné pásky. Někdy se používá instalace do zdi. U záclon pro šikmá okna spočívá rozdíl v kabelech procházejících po okrajích plátna a eliminujících jeho prověšení. Spolu se zbývajícími systémy ochrany před sluncem vypadají záhyby hezčí, když jsou složené, nemají tloušťku větší než 5 cm.

Polyesterový plech, připevněný k malému hliníkovému profilu, který je na okně téměř neviditelný. Tkanina je ošetřena antistatickou směsí, která chrání povrch před hromaděním nečistot a prachu. Na vnější straně je perleťová nebo metalizovaná vrstva, která chrání interiér před přehřátím. Je to vhodná volba pro velké průmyslové prostory nebo v přeplněných kancelářích..

Praktičnost, přísnost designu, funkčnost

Praktičnost, přísnost designu, funkčnost

RadaPro pokoje s TV nebo monitorem si můžete zakoupit speciální antireflexní záhyby.

Takové systémy mají také design den-noc se třemi jednotnými profily, mezi které jsou umístěny dvě vrstvy materiálu (první se používá v noci nebo za špatného světla za oblačného počasí a druhý zajišťuje úplné zatemnění místnosti před zvědavýma očima a sluneční světlo).

S obrázkem

Obraz je obvykle aplikován na svitkové a svislé odrůdy. Ale dnes může tisk fotografií zdobit horizontální žaluzie z různých materiálů. Konstrukce z jednodílného plátna ve složeném stavu ztrácejí část latentního obrazu.

Na záclonách sestávajících z desek bude obraz vypadat celý, pouze když je zavřený.. Při změně polohy lamel je vzor rozmazaný, ale estetika a originalita výrobku se nesnižuje.

V interiéru školky

V interiéru školky

Nasycení odstínů souvisí s hustotou použitého materiálu. Takže při aplikaci vzoru na průsvitné závěsy bude vzor vypadat rozmazaně, ale díky osvětlení lamp nebo slunečního světla se zvýrazní a stane se mimořádným. Tisk na hustá plátna vypadá jasněji a barevněji.

Žaluzie s obrázkem jsou určeny k dekoraci kaváren, salonů, bytů, kanceláří a dalších prostor.. Pro ně musíte vybrat vzor tak, aby odpovídal interiéru místnosti..

Pro dětská pokoje jsou vhodné pro závěsy s kreslenými, vesmírnými nebo pohádkovými postavami. PROTI obývací pokoj a ložnice bude mít vhodný design s krajinou, hvězdnou oblohou nebo fotografiemi města v noci. V kuchyni si můžete vybrat fotografii s ovocem, zeleninou a květinami. PROTI kancelář můžete si vybrat panorama města, logo společnosti nebo přírodu.

Neobvyklý design kuchyňského okna

Neobvyklý design kuchyňského okna

Bude to pro vás zajímavé:

Instalace rolet na plastová okna vlastními rukama: nuance kompetentního výběru modelů

Novinka v designu Záclony v roce 2017 (400+ fotografií): Moderní a módní možnosti

Moderní záclony v dětském pokoji pro chlapce a dívky: Krásné nové položky (více než 175 fotografií)

Záclony v obývacím pokoji (130+ fotografií): Moderní nápady, modely nových produktů roku 2017, na které se bude dlouho vzpomínat

Design lambrequinového závěsu pro kuchyň (145 + Fotografie): není snadný, ale proveditelný úkol dekorace

Jak ušít záclony do kuchyně vlastními rukama? 70+ stylových fotografických nápadů + recenze

Žaluzie a tyl na jednom okně

Tento design okna má mnoho výhod:

 • Dodává interiéru funkčnost a přísnost.
 • Vytvoření jedinečného a estetického designu.
 • Úprava slunečního světla s útulným designem oken a originalitou dekoru.

Při kombinování žaluzií s tyly můžete použít jeden styl (snažte se o jejich vzájemnou kombinaci ve stínu, barvě, ornamentu a harmonii). Tato kombinace vám umožňuje experimentovat s nastavením přicházejícího světla. Rolety mají vysoká kritéria stmívání.

RadaPokud chcete ve svém pokoji vytvořit jednotné osvětlení, pak budou nejlepším řešením svislá plátna. Jsou vhodné ve výzdobě haly, kde jsou obvykle instalována největší okna. Lze je kombinovat se závěsy umístěnými nahoře. Díky krásnému tylu bude interiér měkký a útulný a vytvoří pro hosty klidnou atmosféru.

Oblíbená je kombinace hustých žaluzií až do poloviny okna potaženého vzdušným tylem. Na okrajích lze design kombinovat s kontrastními nebo stínovanými hedvábnými závěsy.

Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Pro kuchyň nebo kancelář si můžete vybrat rolety s krátkými průhlednými závěsy a v obývacím pokoji budou dřevěné závěsy vypadat dobře.

Při konstrukci oken se obvykle používá voál, organza nebo síťovina, které jsou vyráběny s přídavkem bavlny, viskózy, polyesteru nebo hedvábí, mají vzorovanou, síťovinovou nebo hladkou strukturu. Přírodní možnosti jsou bezpečné a udržitelné, ale jejich použití je dražší a méně praktické. V interiéru jsou závěsy často zdobeny volánky nebo výšivkami, což dodává vzhledu bohatost..

Kompetentní kombinací různých možností pro záhyby tkanin a vlny vzdušného tylu s přísnými roletami můžete získat neobvyklá řešení.

Na balkoně a lodžii

Stojí za zmínku, že konstrukce připevněné k křídlu nejsou vhodné pro hliníkové rámy v zasklení balkonů.. Důvodů je několik:

 • žaluzie se obtížně připevňují na kov;
 • vlastnosti klapek zkomplikují běžné otevírání a zavírání;
 • kvůli balkony často větrané, budou žaluzie vystaveny intenzivnímu a silnému znečištění.

V interiéru lodžie

V interiéru lodžie

Na balkon byste neměli dávat svislé systémy, které skryjí malý prostor, obtížně instalovatelný kvůli několika dveřím.

Je lepší zvolit rolety, kazety a horizontální modely. To ušetří použitelný prostor a pohodlně spravuje okenice na balkoně..

Aby záclony vypadaly harmonicky a krásně, musí být provedeny v souladu se základními pravidly:

 • U hliníkových rámů a posuvných systémů není možné vybrat rolety upevněné na křídlech.
 • Vertikální typy jsou vhodné pro posuvná okna, protože při instalaci na odklápěcí konstrukce budou problémy s otevíráním.
 • Na malé ploše nebudou vhodné závěsy na podlahu. Je lepší zakoupit horizontální modely a nainstalovat je do okenního otvoru.
 • Pro vybavení posezení je lepší upřednostnit možnosti tkanin ve světlých barvách..
 • Pro chaty, venkovské nebo etnické styly se doporučují odrůdy bambusu nebo dřeva. V minimalismu budou vhodné plastové závěsy.

Pohodlný design na balkon

Pohodlný design na balkon

Kuchyňské konstrukce

Z celého sortimentu stojí za výběr pouze některé možnosti pro žaluzie v kuchyni. Nejprve byste se měli seznámit s jejich výhodami a nevýhodami..

Existují oblíbené systémy s horizontálními lamelami, které jsou kompaktní, snadno se používají, snadno nastavují osvětlení a chrání před sluncem, jsou prezentovány v různých odstínech a šířkách lamel. Jsou vhodné pro malé nebo kompaktní kuchyně. Ale špína a prach se rychle usazují na lamelách, oči pronikají pronikavými pruhy světla.

Horizontální lamely - kompaktní, snadno použitelné

Horizontální lamely – kompaktní, snadno použitelné

V kuchyni lze použít několik typů žaluzií:

 • Se zapínáním uvnitř otvoru. Struktury zavírají okno co nejvíce, ale je obtížné jej úplně otevřít a použít okenní parapet.
 • Instalováno v jednotce s dvojitým sklem mezi dvojicí skel. Nezabírají místo, jsou chráněny před vnějšími vlivy.
 • Pro instalaci na křídlo. Upevnění se provádí na rámu, což usnadňuje otevírání křídla a provoz okenního parapetu.

Svislé výrobky se vyznačují odolností proti vlhkosti, lze je otáčet v optimálním úhlu, dobře ladí s různými závěsy a závěsy, montují se v jakékoli výšce, jsou pokryty speciální směsí proti prachu, vlhkosti a vyhoření. Vertikální žaluzie jsou vhodné pro malé a prostorné kuchyně, vizuálně zvyšují výšku nízkých stropy a dát místnosti útulnost. Jsou nastavitelné jako horizontální typy pomocí lan. Z mínusů je třeba poznamenat nepřístupnost parapetu, složitost čištění a nebezpečí rozbití lamel při otevřeném okně nebo v průvanu.

Svislý výrobek

Svislý výrobek

Rolety se skládají z pevného plátna, vypadají esteticky, vhodné pro místnosti v orientálním nebo minimalistickém stylu. V otevřené formě je síť navinuta v roli, která je umístěna v krabici umístěné v horní oblasti otvoru. Existují otevřené modely bez krabice. Mají také nevýhody spojené s obtížností čištění od mastnoty a sazí, křehkostí plastových dílů. K čištění záclon je nutné chemické čištění, což není příliš pohodlné. Kromě zatemnění rolety chrání před hlukem, vloupáním a atmosférickými vlivy.

Sestavené záhyby jsou podobné akordeonu, vyrobené z materiálů se speciálními plnivy, které zvyšují tuhost a ochranu před vlhkostí, vysokými teplotami a prachem. Jsou rozloženy svisle, mají různé šířky, což může být vhodné i pro kuchyňská okna s nestandardními rozměry..

Římské rolety do kuchyně

Římské rolety do kuchyně

Římské rolety se skládají svisle nahoru do dekorativních záhybů, vhodných pro místnosti zařízené v retro nebo klasickém stylu, což dodává designu zvláštní nádheru.

Výběr odstínu záclon pro kuchyň

Do kuchyně jsou často vybírány bílé obyčejné žaluzie a někteří lidé používají originální kombinace odstínů. Bambus a kov se staly náhradou za obyčejný plast. Kovové žaluzie potažené lila, žluté, světle zelené odstíny vytvářejí uvolněnou atmosféru. Světelné kombinace bílý odstíny s oranžovými ozdobami zvyšují chuť k jídlu, používají se v tmavých interiérech.

Pro takovou místnost jsou vhodné bambusové závěsy, o které je snadné se starat. Jeho odstíny si můžete vybrat v závislosti na interiéru (ořech, měď, žlutá nebo béžová). Pro malé oblasti se dobře hodí světlé odstíny, jasné exotické barvy v závěsech jsou vyloučeny.

Odstín žaluzií je třeba zvolit v souladu se světovou stranou, kde se okno otevírá. Takže pro jižní jsou vybrány odstíny máty, vřesu a azurové. A na sever – teplé barvy (cihlová, broskvová nebo oranžová).

Světlé odstíny fungují dobře pro malé oblasti.

Světlé odstíny fungují dobře pro malé oblasti.

Můžete se rozhodnout pro systémy s více strukturami, kde je kombinováno několik odstínů: šedá s béžový, bílá s akvamarínem, citron se světle zelenou. Pro prestiž lze použít plastové nebo látkové závěsy fialové, granátové nebo tmavé karmínové barvy.

S pomocí moderních technologií lze kresby aplikovat na plátna nebo pásy (obrázky zvířat, květin, ozdob, přírody). Do této kategorie patří také fotozávěsy, kdy je jakýkoli obrázek aplikován na lamely pomocí laminace..

U rolet jsou relevantní výrobky v olivových, světle zelených odstínech a také kombinace tylu s bambusovými modely medu, tmavě hnědé a ořechové odstíny. Pro moderní styly a přísné linie jsou úspěšně vybrány pruhované dvoubarevné výrobky s kombinací černé s modrými, šedými nebo stříbrnými tóny..

Existuje mnoho návrhů prvků ochrany před světlem. Vývoj některých projektů se provádí individuálně pro dané prostředí.

Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Jaké jsou rolety na oknech (více než 200 fotografií): Všechny druhy designů pro váš domov

Tipy pro výběr správných slunečních rolet

Poté, co se seznámíte s hlavními typy a popisy žaluzií, musíte určit následující nuance:

 • Typ okna a způsob upevnění. Na plastová okna je lepší připevnit na křídlo rolety nebo kazetové systémy. Nejlepší způsob upevnění je bez vrtání pomocí oboustranné pásky nebo držáků. Rolovací, kazetové nebo horizontální konstrukce lze instalovat na lodžii nebo balkon. To ušetří použitelný prostor a zajistí pohodlný provoz..
 • Typ ovládání. Pro ruční ovládání by měl být zajištěn snadný přístup k křídlu. Pro vysoké umístění rámů je lepší zvolit elektronické ovládání..
 • Vnější vzhled. Barva žaluzií je vybrána v souladu s výzdobou místnosti. Nezapomeňte na rozdíl ve výzdobě oken kanceláří, kuchyní a obytných prostor..
 • Cena. Přidělený rozpočet na nákup záclon by měl být stanoven předem..

Thanks! You've already liked this