Freska v interiéru – Jak to vypadá na chodbě, v obývacím pokoji, v kuchyni a v ložnici? 150+ možností fotografií pro originální nápady

Freska na zdi

Pokud vezmeme v úvahu autentické fresky, které byly vytvořeny před mnoha staletími, pak je mohli vyrobit pouze vyškolení mistři. Chcete -li vytvořit fresku, musíte malovat na mokrou omítku. Tento proces se nyní hodně změnil. Nyní lze 3D obrazy aplikovat pomocí všech druhů materiálů a technik. Další podrobnosti dále v článku.

Co musíte pochopit pod freskou?

Pro pochopení má smysl připomenout si časy, kdy byla tato technologie poprvé použita k výzdobě domova. Vizuálně je nástěnná malba podobná freskám, ale ve skutečnosti jsou to všechny různé techniky, i když v obou případech jsou to stěny, které jsou zdobené. K aplikaci je zapotřebí pouze čerstvá omítka, takže v současných podmínkách je obtížné techniku ​​opakovat.

Existují však mistři, kteří dokážou reprodukovat i složité krajiny na čerstvé omítce. Jako barva se používají materiály s přírodními pigmenty. To vám umožní získat bohatý a živý vzor..

Fresku není nutné dělat přímo na zeď, protože práci lze nejprve provést na plátně a teprve poté lze toto plátno připevnit na zeď..

Tato možnost je výhodnější. Pokud se obrázek začne nudit, lze jej snadno odstranit nebo přesunout do jiné místnosti.

Krajinná freska v interiéru

Krajinná freska v interiéru

Vzhledem k tomu, že barvy byly drahé a práci nemohl dělat každý, dříve se na výzdobu paláců používaly fresky. Mohli jste je vidět v bohatých domech. Základ barvy kromě přírodních pigmentů vytvořil směs písku a vápna. Po nanesení barvy na vlhký povrch pevně přilne ke zdi. Horní část obrazu byla pokryta filmem, který ji dlouhodobě chrání.

Nyní se používá v běžných domácnostech, hotelech a restauracích. Tato oblast je často osvětlena zvláštním způsobem. Díky tomu bude obrázek viditelnější..

Můžete soustředit pozornost pomocí umělých lamp..

Zvláštností práce je rychlost. Za den musí mít pán čas vše dokončit – vápno velmi rychle schne. Proto není možné při vytváření obrázku dělat chyby. Samotná technologie jakékoli změny popírá. Pokud dojde k chybě, pak je celá kompozice zcela odstraněna a přepracována.

Světlý přízvuk v interiéru restaurace

Světlý přízvuk v interiéru restaurace

Zvláštnosti

Toto bylo popsáno jako klasická technika. Ale teď se to trochu změnilo, protože složení barvy se stalo modernějším. Pokud jde o příklady starověkých fresek, které přežily do naší doby, lze je vidět ve starověkých budovách. Například slavné dílo Stvoření Adama přežilo v Sixtinské kapli prakticky beze změny. Freska představuje jakoukoli techniku ​​pro aplikaci obrazu na zeď. K tomu je vhodná jakákoli technika a jakékoli barvy..

Existují dokonce i tapety, které napodobují fresku.. Nesoulad stylů může být omezením pro tvorbu. V místnosti v moderním stylu to může vypadat špatně. Je důležité hádat s předmětem obrázku. Pro nový styl to mohou být:

 • prostor;
 • futuristické motivy.

Fotografická tapeta s vesmírným designem

Fotografická tapeta s vesmírným designem

Na prostory jsou kladeny zvláštní požadavky. Existují omezení teploty vzduchu. Pro fresky je chlad i teplo škodlivé..

Při pohybu musíte být opatrní, protože je docela snadné je poškodit. Přeprava se provádí ve speciálních kontejnerech.

Během péče o obraz by měl být kontakt s vodou minimalizován, pokud nemá ochranný lak.

Moderní design interiéru

Moderní design interiéru

Netkané fresky

Za starých časů se používala pouze jedna technologie – kresba obrazu na mokrou omítku. Nyní existuje mnoho dalších variací..

Netkaná texturovaná základna

Netkaná texturovaná základna

Netkané fresky odkazují na italskou technologii. K vytvoření obrázku je použita netkaná základna. Obrázek můžete vytvořit na speciální tiskárně.

Zvláštností metody je, že obraz bude vytvořen ve starožitném stylu. K tomu mistr používá speciální řešení pro stárnutí..

K malbě můžete přidat několik desetiletí vytvořením mikrotrhlin – takzvaného craquelure. Trhliny lze buď posílit, nebo úplně opustit. Za jeden metr čtvereční obrazu mohou požádat o zhruba 15 tisíc rublů. Netkaný list je připevněn jako obvykle tapeta na zeď. Neexistují žádná zvláštní tajemství instalace. Právě na vliesové tapety existuje speciální lepidlo.

Craquelure efekt

Craquelure efekt

Obzvláště dobré je použít takové tapety na velké povrchy.. Absence švů usnadňuje spojení jednotlivých částí. Ukázalo se, že samotný obrázek je integrální.

Zvláštnost spočívá v použití pouze přírodních materiálů. Rostlinné lepidlo, písek, vápno, pigmenty.

Práce může být docela drahá, protože se provádí pouze ručně, navíc ve všech fázích. Nejprve se vytvoří sádrový podklad. Po vytvoření základny se obrázek použije.

Stejně jako v předchozím případě musí tento obrázek zestárnout, než se dostane na plátno. Jedinečnost této metody spočívá v tom, že ji mohou provádět mistři ze Španělska nebo Itálie. Exkluzivní nebo velkoplošné fresky budou trvat dlouho a za spoustu peněz.

Design mezipodlažního prostoru je drahý a stylový

Design mezipodlažního prostoru je drahý a stylový

Hotové výrobky se prodávají na roli nebo na nosítkách. K lepení je nutné lepidlo na těžké tapety. Přebytečné plátno se ořízne na okrajích před nanesením omítky a vyrovnáním stěny. Obraz musí být pokryt voskem. Nemělo by se ho dotýkat kvůli jeho křehkosti. Také jej nelze umýt vodou..

Technologické vlastnosti jiných typů

Tygr v interiéru obývacího pokoje

Tygr v interiéru obývacího pokoje

Pokud jde o samolepicí podložku, jedná se o netkanou textilii. Na toto plátno se pomocí pískové pasty aplikuje obrázek. Obrázek se vytvoří a použije digitálně. Po odstranění ochranné vrstvy se jednoduše přilepí na zeď. Mistr může kombinovat podobné fresky s barvami, tapetami a jinými dokončovacími materiály..

Kromě stěn můžete ozdobit i stropy. Protože je vrstva omítky tenká, musí být povrch předem vyrovnán. To nebude moci skrýt velké nedostatky ve zdi. V tomto případě není účinek starověku pozorován kvůli tenké vrstvě omítky..

Interiér se stropní malbou

Interiér se stropní malbou

Pro fresky na tuhé základně je základ vytvořen z:

 • dřevo;
 • keramika;
 • polymer.

Základna je navzdory své tuhosti lehká. Aby se zdůraznila starobylost díla, je obvyklé vyrábět umělecké čipy na okrajích.. Jsou namontovány jak jako obrázky, tak jako tapety. Existuje přísné omezení velikosti, protože nemůže být větší než 3×1,4 metru.

Nejpreferovanější možností je vytvořit obrázek na elastické omítce. Pružnost je dána omítce pomocí speciální italské technologie. Přítomnost montážní síťky je nutná, aby výrobek při ohýbání nepraskl. Obraz je aplikován moderními tiskovými technologiemi a neškodnými inkousty.

Fresky na elastické omítce umožňují nejpřesněji obnovit starodávná díla.

Na pružné dekorativní omítce

Na pružné dekorativní omítce

Sádrová vrstva se ukazuje jako velká, a proto se ukazuje, že vytváří reliéf a texturu obrazu. Kolem obrazu je položena sádra, která působí dojmem obrazu namalovaného na zdi. Fresku lze omývat vodou, nebojí se vlhkosti. Podobné je možné vidět nejen na zdech, ale také na fasády. Jsou lepeny jakýmkoli montážním lepidlem..

Co si vybrat mezi freskou a fototapetou? Existuje kompromis??

Právě tato otázka vzbuzuje zvýšený zájem u těch, kteří chtějí svůj interiér vyzdobit, aby byl neobvyklý. V obou případech se ukáže, že situaci oživí. Velikosti, stejně jako tapety, jsou působivé, takže uvedené materiály mohou být podmíněně zařazeny do jedné kategorie. Účinek použití těchto materiálů je však odlišný. Pokud je freska velkoplošným obrazem vytvořeným malováním, pak je tapeta jednodušší a levnější. Obrázek je vytvořen ze samostatných kusů tapety.

Proces lepení fotopapíru

Proces lepení fotopapíru

Abyste porozuměli rozdílům, musíte porozumět procesu. Zpočátku tato technika spočívala v nanášení barev na ještě mokrou omítku. Nyní se taková práce provádí méně často..

Pokud se ale zákazník rozhodne aplikovat barvu na surovou omítku, pak bude závěrečné dílo nazýváno čistá freska..

Ale stejnou fresku lze považovat za malbu na suché vrstvě textury..

Přihlášení je považováno za kreativnější než tapetování. A v ostatních ohledech jsou napřed..

Existují k tomu důvody:
 • V prvním případě se umělec snaží reprodukovat zápletku, která se zákazníkovi líbila. V tomto ohledu má umělec velký prostor pro představivost, protože může odstranit prvky nebo přidat něco vlastního. Právě tento přístup vám umožňuje vyzdobit interiér..
 • Nezapomeňte, že tapeta se vytváří automaticky, zatímco freska je čistě ruční práce. Ruční práce se cení a platí se více. Ruční práce ale neznamená, že se freska rychle zhorší..
 • Charakteristickou výhodou fresek je jejich trvanlivost. Tapeta není tak odolná – má určitý stupeň odolnosti. Tapeta má papírovou základnu, která okamžitě předkládá řadu požadavků na pracovní plochu a místnost jako celek. Stěny by měly být dokonale ploché a místnost by neměla být příliš vlhká. Tapeta může být texturovaná vinyl. Vinyl dodává tapetám větší odolnost. Tapeta ale v tomto indikátoru nemůže konkurovat freskám. Pokud vezmeme v úvahu nejtrvanlivější tapetu, pak se jedná o netkané modely..

V moderním interiéru jídelny

V moderním interiéru jídelny

Vliesové tapety lze zakoupit okamžitě, s vědomím parametrů, ale nejčastěji jsou vyráběny jednotlivě na zakázku.. Po potažení vrstvou omítky, tapeta na zeď začnou připomínat fresku. Při průměrné ceně jsou zjevně zkreslené. Cenově dostupnější možností z hlediska peněz je nákup fotografická tapeta.

Starožitný obraz

Starožitný obraz

Můžete jít ještě dál a koupit nejlevnější papírové nástěnné malby. Vzhledem ke své křehkosti by to mělo být provedeno pouze v případě, že jsou finanční příležitosti vážně omezené. Můžete také najít levnou možnost, protože náklady jsou tvořeny stupněm dovednosti umělce..

Kancelář s papírovou fototapetou

Kancelář s papírovou fototapetou

Výhody

 • Pokud je cílem dát interiéru starý styl, pak vám moderní metody tisku umožňují dosáhnout téměř úplné autenticity..
 • Není problém najít ten správný obraz pro sebe.
 • Můžete si vybrat buď hotové řešení, nebo individuální objednávku.
 • Pokud je úkolem vizuálně zvětšit prostor, pak za to můžete vyzvednout požadovaný obrázek.
 • Některé typy nástěnných maleb se čistí čisticími prostředky.
 • Lze je použít nejen na stěny, ale i na strop..
 • Není problém přenášet složité obrázky na zeď. K tisku se používají moderní digitální technologie.
 • Obraz se časem nezhorší.

Originální design obývacího pokoje

Originální design obývacího pokoje

Nejoblíbenější obrázky

Vše závisí na prostředí. Oblíbeným tahem je, když je použit jeden ze slavných obrazů. Takové reprodukce se obvykle přenášejí na celou zeď. Pokud jde o klasické obrazy, jejich kvalita může být starožitným nebo náboženským předmětem. Pro staré interiéry je vybrána jakákoli scéna ze života té doby..

Reprodukce obrazu od Michelangela

Reprodukce Michelangelova obrazu „Stvoření Adama“

Při použití abstraktních kreseb záleží na zvolené barvě.. Je to levnější než klasická metoda. Je provedena abstrakce šablony. Pokud potřebujete vyřešit problém šera místnosti, pak to lze provést pomocí květinového ornamentu. Je lepší zde použít obrázky vonných zahrad, zvláště pokud okna místnosti směřují na sever..

Obraz velkých květenství může opravit nedokonalosti místnosti s nízkými stropy. Oblíbené jsou také krajiny. Tato možnost je univerzální, protože se může hladce hodit do jakéhokoli interiéru. Dodává určitou atmosféru svěžesti a svobody. Tato kategorie bude zahrnovat obrázky luk, divoké zvěře, pláží. Dobrou technikou je použití falešných oken, ze kterých se otevře neobvyklý pohled..

„Kvetoucí růže na okně“

Na zeď můžete přenést obraz slavné osoby. Můžete si vybrat herce, tanečníka nebo hudebníka, hlavní je, že pobyt v místnosti je oprávněný. Pozemky jsou neméně populární. Nezáleží na tom, odkud pochází zápletka.

Jde o to, vrátit se do té doby, zažít situaci na vlastní kůži.

Všechny uvedené typy obrázků jsou vhodné pro interiér původně vyzdobený ve starožitném stylu. Například v takových místnostech mohou být zarámovány zlatým rámem, aby obraz získal palácový styl. Jako obraz lze použít kopie obrazů slavných umělců. Ale i když styl místnosti nemá nic společného s klasicismem nebo gotikou, pak je stále možné zadat.

Interiér ložnice ve stylu paláce

Interiér ložnice ve stylu paláce

Městské obrázky lze vybrat pro styl minimalismu. Místnost v africkém stylu může mít portréty afrických dívek. Při použití v interiéru se styl loftu může zaměřit na graffiti.

Při výběru obrázku z katalogu je důležité ujasnit si, zda jsou nutné úpravy. Specialista může změnit umístění obrázku, vyměnit některé odstíny, zaměřit se na potřebné prvky nebo odstranit nepotřebné detaily. Jako obrázek lze také použít vaše vlastní fotografie. Chcete -li vytvořit takový obrázek, musíte nejprve provést počítačovou vizualizaci..

Nejnovější trendy v tvorbě

Není problém zapadnout do již zavedeného stylu interiéru..

Vše závisí na správném výběru předmětu kresby..

Mapa světa v interiéru školky

Mapa světa v interiéru školky

Pro romantický styl jsou upřednostňovány pastelové barvy a obrazy květin. Minimalismus vyžaduje abstrakční obrázek, aby byly grafické detaily co nejjasnější. Můžete se uchýlit k oblíbeným italským motivům. K tomu je důležité, aby byl rám přírodním kamenem. Můžete použít pískovec zlatého odstínu, i když to bude fungovat. falešný diamant pod světlým mramorem. Kromě zdi ji lze umístit na strop.

Stropní freska

Stropní freska

Podmínky použití

 • Velké kompozice vypadají pouze v prostorném bytě..
 • Přítomnost nízkých stropů situaci zatíží, takže je třeba místnost „vytáhnout“ freskami.
 • Je velmi důležité nepřehánět to s detaily a nepřidávat do kompozice zbytečné prvky..
 • Není nutné míchat prvky, které spolu nemají nic společného. Například líčit starožitné postavy na nevhodném moderním pozadí by bylo špatné rozhodnutí..

Rozmanitost stylů

Je lepší omezit se na jeden umělecký prvek, kolem kterého v budoucnu stavět, a budovat kompozici..

Freska na zdi v klasickém interiéru

Freska na stěně v klasickém interiéru

Pro italský styl musíte použít starožitné. Jsou velké velikosti. Pokud parametry místnosti a nábytku neodpovídají těmto rozměrům, pak je lepší zvolit jiný styl..

Alternativou je moderní secese. V secesi existuje mnoho různých možností fresek. Pokud vycházíte z moderních interiérů, pak zde vyniknou s jasnými detaily. Na kompozici by měly být viditelné všechny detaily, je žádoucí, aby byly konvexní. Je nutné dosáhnout účinku projevu na zeď.

Moderní freska v ložnici

Moderní freska v ložnici

Podobné jsou stejně vhodné pro minimalismus a modernu.. Ale v kompaktních místnostech je lepší nepoužívat trojrozměrné kresby.. Bude obtížné je vizuálně vnímat..

Pro kompaktní místnosti existuje několik technik:

 • Přítomnost velkého okna vám umožňuje vizuálně zvětšit prostor. Nic vám nebrání ve výhledu z okna ve formě fresky. Alternativou je krajina otevřeného světa.
 • Pokud je místnost úzká chodba, pak může být odlehčen zobrazením fresky, která napodobuje okno.
 • Chcete -li tento efekt zlepšit, měli byste přidat osvětlení. Je nutné nainstalovat rozptýlené podsvícení. Měl by být umístěn po stranách nebo dole..
 • Pro úzké a tmavé místnosti stojí za to použít sadu oblouků. Je důležité, aby v pozadí byl výhled buď do zahrady, nebo na moře.
 • Můžete vytvořit iluzi starého krb.

Světlá krajina na zdi může místnost opticky zvětšit.

Světlá krajina na zdi může místnost opticky zvětšit.

Něco takového nemůžete jen tak vylíčit. Místnost by měla mít design promyšlený do nejmenších detailů. Textil musí mít určitou texturu. Nábytek by měl být starožitný. Totéž platí pro lampy a další položky..

K dispozici je také klasická recepce s obrázkem oblohy na stropě. Tato technika nemusí fungovat pro každého. Soudě podle recenzí, po chvíli to začne otravovat. Přítomnost modré oblohy přináší nerovnováhu v biologických hodinách. Normální pocit času je narušen. Proto musíte mnohokrát přemýšlet, než to uděláte ve formě oblohy.

Freska na stropě v podobě oblohy

Freska na stropě v podobě oblohy

Doporučení pro malý obývací pokoj

Freska může do místnosti přidat chybějící prvky. Místnost lze vizuálně protáhnout, nebo naopak – zúžit. Pro vertikální natahování stropů musíte použít kresby s dlouhými předměty. Mohou to být vysoké budovy nebo vysoké stromy.. Vejít se:

 • nebe;
 • mosty;
 • kamenné klenby.

Freska protáhne místnost, která plynule přechází ze zdi do stropu. Zde je kladen důraz na rozostření hranice..

Strom na fresce pokračuje od zdi ke stropu

Strom na fresce pokračuje od zdi ke stropu

Kompaktní prostory se příliš nehodí k jasným freskám. Jasná barva prvku dává účinek přítomnosti, což je v tomto případě nevhodné. Příliš velké prvky jsou také nevhodné.. Je lepší se ve kompozici zaměřit na světlé barvy.. Fresky s perspektivou vypadají v malých prostorách organicky. Perspektiva je cesta nebo silnice, která vede do dálky, na mořský břeh.

Pokud si místnost akutně uvědomuje nedostatek místa a existují také problémy s osvětlením, je lepší to udělat v teplých barvách. Tento krok dodá místnosti určitou měkkost a objem. Útulnost dodá místnosti oranžový nádech.

Malování v japonském stylu

Malování v japonském stylu

Fresky lze také použít ke zvýraznění konkrétní oblasti, pokud je místnost velká.

Co lze použít v kuchyni?

Fresco vám umožní proměnit pracovní prostor v útulné místo. Kuchyně stojí stranou, ale používá obvyklé styly vytváření fresek. Klasický styl je také vhodný, nejnutnější. Zde je důležité:

 • jednoduchost čar;
 • štukování;
 • drahé materiály;
 • jasné tvary.

V kuchyni můžete znázornit:

 • Francouzské a italské obrazy;
 • mozaika;
 • starožitný obraz.

Obrazy mytologických hrdinů nebo žebráckých zátiší budou stačit..

Krajinářská freska v kuchyni

Krajinářská freska v kuchyni

Můžete se také uchýlit k autorskému obrazu, pokud máte na mysli umělce pro malování na omítku. Styly jako minimalismus nebo hi-tech jsou považovány za mužnější. Všechny znaky stylu naznačují, že zde převládá mužský charakter. Vyjadřuje se takto:

 • Netriviální výzdoba stěn, drsnost, přísné linie, převaha tmavých barev. V tónu uvedených znaků by měla být vytvořena freska..
 • Pomocí počítačové grafiky můžete simulovat složitou mozaiku nebo jiný strukturální obraz. 3D kresby jsou vítány. Čím jasnější obrázky, tím lépe..
 • Tónem stylu jsou nejen avantgardní obrázky, ale také modernější prvky. Může jít například o složité mechanismy nebo monochromatické kresby..

Freska s mákem v kuchyňském designu

Freska s mákem v kuchyňském designu

Styl je považován za ženštější provence. Vyznačuje se vytvořením útulného domácího prostředí. Patří sem také venkovský styl. Chcete -li vytvořit styl, měli byste použít hrubou omítku. Musíte se také držet hrubého zdiva. Kombinace studených tónů je vítána.

Provence se mírně liší od země, protože v barevném schématu Provence by měly převládat jemnější odstíny. Pokud jde o fresky, měly by být malé velikosti. Můžete zobrazit motivy z evropské architektury nebo krajiny.

Kuchyně ve stylu Provence

Kuchyně ve stylu Provence

Existuje také etno styl, pro který jsou tradiční dekorativní prvky neodmyslitelné. Pro Rusko to může být petrikovský obraz; blízké jsou i ukrajinské motivy. Není nutné přenášet přesně motivy vaší země. Světlé a zajímavé věci najdete i v jiných zemích..

Japonské a čínské motivy jsou často vypůjčené. Můžete se soustředit na obraz krajiny nebo květinové úpravy.

Typický prvek japonského stylu:
 • jeřáby;
 • sakura;
 • bambus.

U moderních kuchyní je žádaný i egyptský směr. Musíte použít kanonickou malbu spolu s lehkými cákanci zlata. Tóny by měly připomínat písek, takže by to měl být teplý tón..

Africké motivy, ve kterých je také cítit marocký styl, mohou probudit chuť k jídlu. Může použít jak tradiční umění, tak vyobrazit africké savany.

Prvky návrhu v africkém stylu

Prvky návrhu v africkém stylu

Vlastnosti fresek v dětských pokojích

Do dětského pokoje do popředí se dostává pohodlí a bezpečnost dítěte. Při výběru nástěnných maleb do dětského pokoje se musíte ujistit, že použité materiály jsou bezpečné. Musí být dostatečně spolehlivé a trvanlivé. Musíte vybrat možnost, která jim umožní umýt.

Pokud vybraný materiál odpovídá kritériím, můžete si vybrat obrázek. Na zeď můžete přenést kreslenou postavičku, zápletku z pohádky, počasí nebo přírodní úkaz, vtipné zvíře.

Freska pro školku

Freska pro školku

Je obzvláště důležité hádat s paletou barev:
 1. Pastelové barvy pomohou dítě uklidnit – vytvářejí atmosféru pohodlí..
 2. Zelená barva povzbuzuje a zlepšuje náladu.
 3. Modrá a světle modrá pomáhá zmírnit stres – pokud má dítě hyperaktivitu, je lepší to udělat v uvedených tónech.
 4. Žluté barvy mají pozitivní vliv na duševní aktivitu.

Energii a náladu dodá množství jasných barev

Energii a náladu dodá množství jasných barev

Pokud jde o červenou barvu, může být také v dětském pokoji. Ale protože vlastnosti červené mohou být nejednoznačné, musíte být opatrní. Červená barva vás udrží v dobré kondici a dodá energii, ale pro malé dítě to může být nadbytečné..

Musíte se ujistit, že má lak. Ochrání před náhodným poškozením nebo poškrábáním. Přítomnost povlaku také umožní mokré čištění..

Tisk obrazů a fotografií na plátno

Fresky na plátně jsou považovány za nejsložitější a nejdražší.

Fresky na plátně jsou považovány za nejsložitější a nejdražší.

Relativně novým směrem je přenos obrázků na plátno. Jako obrázek lze použít jak běžné obrázky nebo fotografie, tak slavné obrazy. Moderní technologie přenášejí jakýkoli obraz na zeď. Hlavní věcí je vybrat vysoce kvalitní obrázek s vysokým rozlišením. Když je vybrán původní obrázek, můžete zvolit způsob vylepšení fresky.

Vzhled fresky lze zlepšit imitací olejomalby. Obraz je potažen gelem, který mění samotnou strukturu plátna. Pokud je to žádoucí, může mistr dokončit kreslení jednotlivých detailů nebo přidat něco vlastního. Jakmile jsou provedeny potřebné tahy, zbývá pouze pokrýt plátno lakem. To pomůže udržet plátno co nejdéle..

I umývárnu lze ozdobit freskou na nosítkách

I umývárnu lze ozdobit freskou na nosítkách

Vytvořené plátno se natáhne na nosítka a poté zavěsí na zeď. Velikost plátna závisí na velikosti obrazu. Jak již bylo zmíněno dříve, kompaktní prostory vyžadují zvláštní přístup.. Pokud to parametry místnosti umožňují, můžete z jednotlivých fresek vytvořit panel. Několik nástěnných maleb je umístěno vedle sebe. Výsledkem práce bude modulární kompozice..

Je důležité, aby panel ničemu nebránil, zejména lampám nebo nábytku. Je lepší, když je tato zóna dodatečně zvýrazněna..

VIDEO: Příklady fresek pro váš interiér

Fototapeta na bázi sádry

Fototapeta na bázi sádry

závěry

V důsledku toho můžeme říci, že používání fresek nebude fungovat v každé místnosti. A ne každý rodinný rozpočet zatáhne jejich instalaci. Z výhod lze zaznamenat velké množství stylů, ve kterých fresky vypadají organicky..

Thanks! You've already liked this