Fólie z barevného skla na sklo: 80+ důmyslných řešení domácích dekorů

Fólie z barevného skla napodobující kousky skla bude vynikající alternativou pro znalce vitráží

Fólie z barevného skla napodobující kousky skla bude vynikající alternativou pro znalce vitráží

Fólie z barevného skla na skle je druh dekorativních prvků, které jsou často široce používány k organizaci řady interiérových návrhů. V tomto článku podrobně zvážíme hlavní výhody takového řešení..

Polymerová vitrážová fólie vám pomůže vyzdobit váš interiér

Polymerová vitrážová fólie pomůže s výzdobou interiéru

Polymerová fólie pro vytvoření vitrážového stropu

Polymerová fólie pro vytvoření vitrážového stropu

Okno s fólií z barevného skla přispěje ke zvýšení kontrastu interiéru

Díky oknu s fólií z barevného skla bude interiér kontrastnější

Dekorativní přepážka s vitrážovou fólií

Dekorativní přepážka s vitrážovou fólií

Fólie z barevného skla na skle je atributem vnitřního prostoru, který je lepší vidět, než o něm mnohokrát slyšet. Krása a originalita tohoto produktu ho činí žádaným v celém designovém prostoru..

Historické informace o dekoru vitráží

Vitráže s řeckými bohyněmi na chodbách hradu Chapultepec

Vitráže s řeckými bohyněmi na chodbách hradu Chapultepec

Tento směr uměleckého řemesla se stal známým ve 12. století, ale v té době průměrný člověk netušil, co je to film, a vitráže byly vhodné jako dekorace do okenních otvorů gotických chrámů. To bylo relevantní v západních zemích. Takové ozdoby byly vyrobeny ručně – na vitráže byly zobrazeny různé náboženské a každodenní scény. Od 19. století se stalo módou používat vitráže k dekoraci v Rusku. Tento druh umění se líbil Nicholasovi I., který do tohoto rukodělného směru zavedl módu. Jeho vývoj začal od severního hlavního města – Petrohradu.

13

V dnešní době, stejně jako dříve, je výroba těchto prvků prováděna ručně a je vyráběna na zakázku. Vzhledem k originalitě a jedinečným aristokracii nejsou tyto prvky levné, ale znalci vitráže si mohou vybrat alternativní řešení ve formě vitrážové fólie, díky níž dochází k napodobování skleněných kusů. Toto příslušenství je vyrobeno v několika barvách a variacích a můžete si vyzvednout výrobky s různými vzory. Takový prvek je na sklo přilepen ze strany, kde je místnost umístěna. Instalační práce trvají několik minut, navíc nejsou vyžadovány žádné související činnosti. Ve srovnání s cenou skutečného vitrážového okna má tento produkt velmi atraktivní náklady, přičemž je možné si všimnout velkolepého vzhledu a možnosti dát vnitřnímu prostoru zvláštní propracovanost..

Vlastnosti a odrůdy produktu

Okenní dekorace s barevnou vitrážovou fólií

Okenní dekorace s barevnou vitrážovou fólií

Prvek z barevného skla je samolepicí výrobek vyrobený z polymeru, který se vyznačuje vysokým indexem pevnosti. Hlavním účelem služby tohoto prvku, ve skutečnosti, pro který byl vytvořen, jsou opatření pro dekorativní provedení designu skleněných povrchů, i když jsou vybaveny podsvícením. Speciální textura může snadno vytvořit efekt vitráže. Fólii z barevného skla na sklo, kterou nebude těžké koupit, lze běžnému spotřebiteli nabídnout v několika variantách. Tradičně je transparentní a neprůhledný. Textura druhé kategorie materiálu může napodobovat jiné látky ve formě dřeva, kůže. Na základě účelu můžete vybrat prvky pro aplikaci na sklo, zrcadlo a další povrchy..

Vlastnosti používání produktů

čtrnáct

Takové modely jsou široce používány při navrhování venkovní reklamy a domácího prostoru za účelem vytvoření firemní identity a pohodlí. Existuje několik způsobů použití tohoto dekorativního filmového prvku:

 • návrh volumetrických písmen, vytváření světelných boxů, dalších nosičů předmětů a možnosti venkovní reklamy;

Příklad návrhu reklamních dopisů volumetrického typu

Příklad návrhu volumetrických reklamních dopisů

 • dekorativní design skleněných a zrcadlových ploch ve veřejných institucích – hotelové komplexy, restaurace, bary;

Skleněná dekorace

Skleněná dekorace

Dekorativní design zrcadlových dveří skříně

Dekorativní design zrcadlových dveří skříně

 • v situacích, kdy se první pozice mezi úkoly stává návrhem designu a projekty řešení interiéru;
 • za účelem vytváření vitráží v obchodních vitrínách, skříních, oknech.

Dekorace vitráže rohové skříně

Dekorace z barevného skla rohové skříně

Fólie z barevného skla na skle se vzorem je nejlepší volbou pro řešení velkého počtu úkolů, protože vám umožní dosáhnout nejlepšího výsledku při zdobení jakéhokoli interiéru harmonií s jinými dekorativními materiály a příslušenstvím.

Výhody použití filmu z barevného skla

Použití vitráže ve vnitřním designu chodby

Použití vitráže ve vnitřním designu chodby

Útulná jídelna v moderním stylu

Útulná jídelna v moderním stylu

Vitráže jsou velkolepé designové řemeslo, které sahá mnoho let zpět. V té době existovalo mnoho mistrů, kteří nikdy neslyšeli o designu, nicméně v domech vážených lidí a ve veřejných institucích vytvářeli skutečné zázraky. Byla to skutečná pohádka, která by možná byla nad síly současníků. Ale vývoj technologie nezůstává stát, takže mistři dělají jakákoli rozhodnutí pro každého člověka, dokonce i pro ty, kteří nejsou obeznámeni s tímto druhem umění..

Vitráže jsou vynikajícím způsobem stylizace celého interiéru a vzhledem ke složitosti instalace a vysokým nákladům jsou považovány za skutečný luxus, který není přípustný pro každého člověka. Pokud se ale chcete stát majitelem této krásy a nechcete přeplatit, může být vynikající alternativou samolepicí vitrážová fólie na sklo se vzorem, navržená tak, aby přeměnila jakýkoli průhledný skleněný prvek na skutečné vitrážové okno. Z hlediska estetiky se takový film neliší od skutečného vitráže, a proto se stal populární mezi širokým publikem populace. Přes vnější rozdíly při pohledu zblízka celkový vizuální efekt zůstává.

čtrnáct

Kromě toho vám ve srovnání s vitráží umožňuje použití fólie určité výhody:

 • dostupnější náklady – nákup vitrážové fólie nevyžaduje, abyste měli spoustu peněz;
 • široký sortiment a dostupnost – tento zázrak můžete koupit v každém obchodě, kde se prodává stavební materiál (například v Leroy Merlin, Epicenter a dalších);

Krásná koupelna ve středomořském stylu

Krásná koupelna ve středomořském stylu

Okna s vitrážovou fólií v interiéru kulečníkové místnosti

Okna s vitráží v interiéru kulečníkové místnosti

 • relevantní je také vlastnost praktičnosti a fungování. Jednoduchost aplikace na skleněný materiál vás nenechá lhostejným;
 • spotřebitel má možnost zakoupit výrobek v jakékoli barvě, velikosti, aniž by se musel přizpůsobit tomuto kritériu;
 • materiál je tak vysoké kvality, že se nebojí chemikálií a fyzického poškození;
 • pokud chcete změnit film nebo provádět opravy jeho odstraněním, nebudou s odstraněním žádné problémy;
 • když je sklo rozbité, film, který byl na něj dříve nanesen, se stane spojovacím materiálem pro všechny úlomky.

Luxusní vitráže v interiéru koupelny

Luxusní vitráže v interiéru koupelny

Skleněný dekor předních dveří s fólií z barevného skla

Skleněný dekor předních dveří s fólií z barevného skla

Květinový ornament v interiéru klasického obývacího pokoje

Květinový ornament v interiéru klasického obývacího pokoje

Pokud je takový výrobek aplikován na desku z akrylového nebo tvrzeného skla, je možné několikrát zvýšit jeho ukazatele pevnosti. Výrobek má vysokou odolnost vůči vnějším vlivům vlhkosti, slané vodě, UV paprskům a dalším prvkům. Kvalitně nanesený na skleněný povrch může tento materiál sloužit po dlouhou dobu bez ztráty barvy a funkce..

Fólie z barevného skla na skle: vlastnosti instalace vitráží

Instalace filmu z barevného skla nezabere mnoho času a nevyžaduje žádnou související práci

Instalace filmu z barevného skla nezabere mnoho času a nevyžaduje žádnou související práci

Pokud bylo rozhodnuto o nákupu takového materiálu, jako je samolepicí vitrážová fólie na sklo, kterou není těžké koupit, měli byste vzít v úvahu několik tipů a naučit se některé nuance od profesionálů.

Nástroje pro lepení barevného skla

Nástroje pro aplikaci vitráží

 • Nejjednodušší způsob, jak aplikovat vzor, ​​je na povrch, který je vodorovný. Pokud je to žádoucí a možné, stojí za to odstranit svislá skla a zahájit proces.

Je důležité vědět! Aby se zabránilo pomačkání materiálu, stojí za to upřednostnit aplikaci na zaoblený povrch. V takovém případě je nejprve nutné důkladně zahřát pomocí vysoušeče vlasů..

Fáze aplikace vitráží

Fáze aplikace vitráží

 • Existuje několik způsobů, jak tento prvek použít: můžete mezi skleněné jednotky vložit dekorativní materiál nebo jej můžete přilepit pouze zevnitř nebo zvenčí. V této fázi se provádí výběr samostatné metody..
 • Po horizontálním uspořádání skla je nutné jej důkladně opláchnout bez chemikálií s chemickým složením. Faktem je, že některé chemikálie mohou zůstat na povrchu a snížit funkci lepidla..
 • K odmaštění vysušeného plátna se v praxi doporučuje použít běžný ethylalkohol, jiné prostředky by měly být odloženy až do další potřeby.
 • Rozkládání plátna se provádí vzorem dovnitř, což dělá proces stříhání co nejjednodušší. Řezání se provádí ostrým administrativním nožem nebo speciální čepelí tak, aby nezůstaly žádné otřepy.
 • V celé délce je hrana čepele otočena až na šířku 10 cm, povrch je vyrovnán válečkem nebo špachtlí.

Aplikace vitráže

 • Dále se substrát postupně odstraní, vitráže se v této fázi na 100%lepí. Aby se odstranily vzduchové dutiny, je propíchnuta jehlou a poté vyrovnána.
 • Na konci procesu se pomocí stříkací pistole naplněné vodou a tekutým mýdlem nanese malé množství kapaliny..

Barevný film z barevného skla na fasádě vypadá velmi působivě

Barevný film z barevného skla na fasádě vypadá velmi efektivně

Krásný strop z barevného skla v designu kuchyně

Krásný strop z barevného skla v designu kuchyně

Fólie z barevného skla na sklo: Náklady na instalaci filmu z barevného skla jsou mnohem nižší než cena skutečného okna z barevného skla

Náklady na instalaci filmu z barevného skla jsou mnohem nižší než cena skutečného okna z barevného skla

Thanks! You've already liked this