Elektrický krb s efektem živého plamene: Nástěnný, Vestavěný, Stojící. Jaký model byste si měli vybrat? (230+ fotografií)

Elektrický krb

Elektrický krb s plamenovým efektem je synonymem krásy, pohodlí a tepla. Během jeho provozu je slyšet mírné praskání polen, je vidět duhový oheň. To vše vyvolává pozitivní emoce. Koneckonců, živý oheň je vzácný jev, na který se můžete dívat donekonečna. Další podrobnosti dále v článku.

Proč je volba ve prospěch dekorativních krbů tak zřejmá??

V poslední době zažít všechny pozitivní emoce, které z tohoto efektu pocházejí otevřený oheň, mohli jen majitelé soukromé domy. Protože jen oni mohli stavět přírodní krby, orámované nádhernými portály z mramoru, pískovce a dalších materiálů. A má to několik důvodů:

 • malé rozměry prostor;
 • přísné normy požární bezpečnosti;
 • všechny krby potřebují komín, který nelze stavět v bytech.

Elektrický krb v interiéru obývacího pokoje

Elektrický krb v interiéru obývacího pokoje

Ale pro majitele bytů existovala alternativa – elektrický krb s plamenovým efektem.

Vizuálně je velmi podobný přirozenému krbu. Je tu topeniště, hoří oheň, místnost, ve které je nainstalován, je vytápěna, uhlíky a polena v ohništi se třpytí barvami a jsou slyšet praskání. Když se ale podíváte blíže, je jasné, že to není přirozené..

Protokoly jsou vyrobeny z plastu, zvuk je reprodukován a pomocí je simulována krásná transfuze barev podsvícení.

Plamen, v závislosti na modelu, je promítán na obrazovku, místnost je vytápěna běžným tepelným ventilátorem.

Ale navzdory tomu vytvoří v místnosti příjemnou atmosféru a vyvolá stejné emoce, jaké člověk dostane při pohledu na přirozený plamen. Krb s plamenovým efektem ozdobí každý interiér. Taková důvěra v to se zdá, když se podíváte na celou řadu modelů na trhu..

Dekorace jakéhokoli interiéru

Dekorace jakéhokoli interiéru

Vlastnosti elektrického krbu

 • bezpečný. Všechny části topeniště jsou spolehlivě chráněny a jsou v robustním pouzdře, které neumožňuje průchod proudu;
 • řada modelů ve stylu, tvaru a velikosti umožňuje jejich instalaci do jakékoli místnosti;
 • relativně nízká cena. Elektrické protějšky nepotřebují komín, stavbu plnohodnotného portálu, takže náklady jsou mnohem nižší;
 • vestavěný termostat a sporák. Díky ohřívači a termostatu je místnost, ve které je krb nainstalován, vytápěna;
 • zvukové efekty praskajícího palivového dříví, syčení umožňují cítit všechny emoce ze zvuků.

Bezpečná a stylová volba

Bezpečná a stylová volba

Všechny tyto faktory hovoří ve prospěch elektrických krbů s plamenovým efektem. V obchodech je široký výběr modelů..

Všichni mají své vlastní vlastnosti:
 • různé velikosti;
 • sada funkcí;
 • technologie přenosu obrazu plamene.

RadaElektrické krby lze zakoupit se zvukovými efekty, ohřívači. Díky všem těmto funkcím bude krb realističtější.!

Typy elektrických krbů

Známí výrobci elektrických krbů „vrhli“ své úsilí na vývoj a vytváření krásných modelů, které jsou schopny harmonicky zapadnout do absolutně jakéhokoli interiéru. V závislosti na typu lze elektrické krby s plamenovým efektem rozdělit na několik typů..

Podle způsobu instalace:

Volně stojící konstrukce. Tyto výrobky nevyžadují speciální rámování. Jsou poněkud podobné hrncovým kamnům. Tyto kompaktní a mobilní jednotky mohou být umístěny kdekoli v bytě, kde je přístup ke zdroji energie. Výrobci nabízejí široký výběr uzavřených nebo otevřených ohřívačů s různými funkcemi.

Mobilní design, dodá vašemu obývacímu pokoji nevšední styl

Mobilní design, dodá vašemu obývacímu pokoji nevšední styl

Krby, které připomínají táborák. Modely nemají zadní stěnu, jsou instalovány uprostřed místnosti a lze je prohlížet z různých stran.

Rohové elektrické krby jsou vhodné do každého interiéru. Šetří místo a umožňují designérům používat různá stylistická řešení. K dekoraci krbové vložky se používají materiály: kámen, kov, dřevo, dřevotříska nebo dřevovláknitá deska, sklo.

Závěsný elektrický krb – modely budou vypadat krásně ve velkém obývacím pokoji. Mají originální design: lesklé okraje nebo rám z oceli.

Závěsný krb, neobvyklý a útulný

Závěsný krb, neobvyklý a útulný

Oboustranný elektrický krb – lze použít jako hranici mezi dvěma funkčními částmi obývacího pokoje (například mezi posezením a jídelnou). Takové modely se používají ve velkých bytech nebo když jsou pokoje kombinovány během renovace..

Vestavěné elektrické krby vypadají obzvláště stylově a moderně. Mohou být dokonce použity jako svítidla. Velký výběr takových modelů nabízí značka Dimplex. Můžete si koupit ohniště různých šířek, délek, výšek..

Vestavěný design vypadá obzvláště moderně a stylově

Vestavěný design vypadá obzvláště moderně a stylově

Ostrovní elektrické krby jsou nejkrásnější a nejokázalejší. Jsou vhodné k instalaci do velkých obývacích pokojů, ložnic, kde se provádí rozdělení do zón. Můžete se přiblížit a obdivovat účinek plamene na ostrovní krb ze tří stran. Většina těchto modelů má zvukový efekt.

V závislosti na vlastnostech jsou rozděleny:

 • výrobky, ve kterých je uhlí hlavním dekorativním prvkem a plamen jím prochází. Vytváří se účinek doutnání velkého počtu uhlí;
 • protokoly různých velikostí vytvářejí efekt plnosti ohniště;
 • malé kameny se používají jako hlavní prvek topeniště.

Malé a elegantní

Malé a elegantní

Pokud jde o velikost, elektrické krby jsou:
 • standardní – 520x620hx240 mm;
 • široký – až 1000 mm;
 • extra široký – až 2500 mm.

Všechny tyto produkty se liší technickými údaji. Některé mají schopnost fungovat jako běžný krb a vytápět místnost, ve které stojí. Ostatní jsou zbaveni této funkce, ale vybavené režimy nastavení plamene:

 • doutnající;
 • malý oheň;
 • plamen.

Existují elektrické krby, které vypadají jako táborák.. Cena samozřejmě také závisí na schopnostech produktu..

Poskytuje teplo místnosti

Poskytuje teplo místnosti

Někteří výrobci elektrických krbů nabízejí výrobu pecí podle rozměrů požadovaných zákazníkem. Náklady budou vyšší než u produkčních modelů!

Princip činnosti

Abyste to plně pochopili, musíte nejprve pochopit, z čeho se skládá. Všechny vestavěné produkty se skládají ze dvou prvků:

 • portál;
 • krb.

Portál je vnější rámování výrobku, ohniště – topeniště, kde jsou umístěny kulatiny nebo uhlí, v závislosti na konstrukčním řešení.

Epidemie může být:
 • vestavěný;
 • vyměnitelné.

První verze modelů má určitou velikost, která je uvedena na portálech. K instalaci těchto struktur stačí jejich vložení do portálu a připojení k síti. Vyměnitelné vložky vzhledem ke svým vlastnostem vyžadují speciální rám. Lze jej objednat samostatně pro krb nebo si jej vyrobit sami pomocí materiálů vhodných pro tyto práce..

Pro příjemné rodinné večery

Pro příjemné rodinné večery

Při pohledu na účinek plamene jsou mnozí překvapeni, jak se výrobcům podařilo dosáhnout takové podobnosti s přírodním ohněm? Všechno je dostatečně jednoduché.

Krby lze vytvořit několika způsoby:

1 V topeništi se místo uhlí nebo palivového dříví používá obyčejný plast, natřený různými barvami, od černé po červenou, oranžovou. Jsou k němu přivázány tenké kousky látky, nejčastěji se používá lehké hedvábí. Ve spodní části této konstrukce je instalována běžná žárovka a ventilátor. Po zapnutí začne žárovka osvětlovat imitaci uhlí nebo palivového dříví a vytváří tak efekt žhavého uhlí. Ventilátor rozptyluje kousky látky v různých směrech. Tato technologie se používá v rozpočtových modelech a většina moderních krbů již funguje jinak. Ale i tyto možnosti vypadají docela dobře.. Vytváří simulovaný oheň

Vytváří simulovaný oheň

2Podobný model, ale mírně vylepšený. Ve spodní části je instalován otočný reflektor, který poskytuje realističtější obraz. Jinak je design a princip fungování podobný předchozí verzi. 3Moderní modely fungují úplně jiným způsobem. Simulace ohně je dosažena promítáním oslnění na oblak vodní páry a pomocí LED podsvícení. Vestavěné reproduktory vydávají zvuk praskání dřeva. Vestavěné topné články a ventilátor jsou zodpovědné za funkci ohřevu, která vytlačuje teplý vzduch ze zařízení. Termostat sleduje teplotu v místnosti. Moderní modely mohou mít vestavěné ovládání i dálkové ovládání. Moderní modely se ovládají dálkovým ovladačem

Moderní modely se ovládají dálkovým ovladačem

4Good efekt je dán 3D a 5D krby. Jejich práce je založena na použití matrice z tekutých krystalů, která reprodukuje obraz načtený do paměti zařízení. Aby přidali na ohni objem, používají výrobci techniku ​​používanou iluzionisty – „Pepper’s Ghost“. V ohništi je pod zvláštním úhlem poloprůhledné zrcadlo a za ním figuríny doutnajících polen s vestavěnými LED diodami, které cyklicky slábnou a následně vzplanou. Tento efekt je kombinován s videonahráváním ohně a jisker. Promítá se na obrazovku a vytváří realistický obraz..

Výběr krbu

Správně zvolený elektrický krb svým vlastním způsobem:

 • formulář;
 • dokončovací práce;
 • velikost;

se stane originální dekorací a doplňkem interiérového designu. Produkty se také liší sadou funkcí, například některé mají vestavěné reproduktory, pomocí kterých je reprodukován zvuk praskajících polen. Jiné mají dálkové ovládání a možnost nastavení intenzity ohně, stejně jako ventilátorový ohřívač.

Bude to originální dekorace a doplněk interiérového designu

Bude to originální dekorace a doplněk interiérového designu

Elektrický do obývacího pokoje v klasickém stylu

Mnoho majitelů chce mít ve svém obývací pokoj krb, protože je spojen s teplem a pohodlím. Tento cíl je dosažitelný, stačí jen správně navrhnout obývací pokoj s krbem. A pak naplní každou místnost krásou a pohodlím..

Pravidla výběru pro klasický styl

 • Ohniště by mělo zapadnout do celkového designového řešení. Pro obývací pokoj v klasickém stylu je nejlepší zvolit krb s tradičním portálem bez zbytečných detailů z kamene, skla, plastu.
 • V interiéru je krb dominantou, takže veškerý další nábytek by měl zdůrazňovat krásu elektrického spotřebiče. Musí být v obecném stylu místnosti..
 • V bezprostřední blízkosti by měly být umístěny židle a pohovky. Taková kompozice vytvoří v místnosti atmosféru klidu a míru, přispěje k přátelskému rozhovoru u šálku horkého čaje..
 • Veškeré kouzlo krbu můžete odhalit pomocí dekorativních prvků. Obklopte ho figurkami, figurkami nebo dokonce jiným dekorem.

Nábytek by měl zdůraznit krásu elektrického spotřebiče

Nábytek by měl zdůraznit krásu elektrického spotřebiče

Návrháři doporučují výběr nábytku a krbu v obývacím pokoji současně nebo s přihlédnutím k obecnému stylu. V opačném případě riskujete přeměnu místnosti na místnost, kde jsou všechny detaily autonomní a nevytvářejí integritu..

Kompaktní krb v malé místnosti

Kompaktní krb v malé místnosti

Pokyny pro návrh místnosti

Před výrobou krbu v obývacím pokoji musíte zvážit jeden důležitý aspekt – barevné schéma místnosti by nemělo být příliš tmavé.. Ve světlé místnosti bude vypadat efektivněji. V touze vyzdobit prostor v blízkosti krbu není hlavní věcí to přehánět..

Není třeba věšet mnoho polic a naplnit je suvenýry, figurkami.

Je lepší, když je jeden a představuje jeden celek s portálem. Nad něj můžete umístit krásný obrázek nebo rodinný portrét a zrcadlo v rámečku bude také vypadat elegantně..

Ve světlé místnosti vypadá působivěji

Ve světlé místnosti vypadá působivěji

Musíte věnovat pozornost vytváření vizuálního zvětšení prostoru. Pokud má tedy místnost malou plochu, je lepší nepoužívat portály z masivních materiálů, které budou vizuálně vypadat těžkopádně. Lepší, pokud je to portál vyrobený z přírodní kámen světlé barvy nebo sádrokarton, malované v odstínech postelí.

Chcete -li zvětšit vizuální prostor, musíte vytvořit svislé akcenty. Mohou to být různé lehké materiály, zrcadla, sloupy.

Obývací pokoj ve stylu “Country”

Dekorace ve venkovském stylu je jedním z nejpopulárnějších designových řešení:
 • venkovský styl je spojen s pohodlím. Při vytváření místnosti v tomto stylu se používají světlo a tóny postele. V materiálech se dává přednost dřevu;
 • úplná absence kouzla a nadměrného patosu. V takovém obývacím pokoji bude příjemné trávit svůj volný čas, protože je naplněn příjemnou atmosférou díky použití pouze přírodních materiálů;
 • elektrický krb ve stylu „Country“ není třeba hrát, aby jej harmonicky zapadl do celkového stylu místnosti – je jeho nedílnou součástí.

Venkovský styl

Venkovský styl

Venkovský styl se nejlépe používá pro velké obývací pokoje. Pro malé místnosti je vhodný elektrický krb vyrobený ve formě (potbelly kamna), který nevyžaduje další rámování. Může být umístěn v jakékoli části místnosti, vedle útulného pohovka nebo křesla.

Venkovský styl se nejlépe používá pro velké prostory

Venkovský styl se nejlépe používá pro velké prostory

Krásně bude vypadat rohový elektrický krb, jehož rám bude vyroben ze dvou materiálů: přírodního kamene a dřeva. Dřevo bude navíc umístěno pouze v horní části portálu a po jeho stranách. Krb z přírodního kamene z drceného pískovce, teplé skořápky s texturou nebo dolomitu vás zavede do Francie 19. století.

Styl “Vanguard”

Tento styl je vhodný pro ty, kteří milují experimenty a nebojí se jasných akcentů. Při vytváření jedinečného interiéru obývacího pokoje pomocí elektrického krbu můžete použít nejvíce neočekávané a jasné barvy, odstíny, designová řešení.

Rozměry pro styl „avantgardy“ – hlavní rys.

Při implementaci návrhových řešení stylisté zřídka používají při navrhování malé detaily, dávají přednost velkým hranatým tvarům..

V avantgardním stylu můžete pro krb použít světlé rámy

V avantgardním stylu můžete pro krb použít světlé rámy

Na moderním trhu jsou nabízeny krby s různými rámy – mohou to být výrobky, ve kterých šířka výrazně přesáhne výšku, nebo modely ve formě trojúhelníku. Budou zdůrazňovat individualitu a styl místnosti, dodávat útulnost a pohodlí. Přímo vedle něj můžete nainstalovat skleněný stůl s krásnými světlými židlemi, pohovkami.

Nevyžadujte zbytečnou dekoraci

Nevyžadujte zbytečnou dekoraci

Elektrické krby nevyžadují zbytečnou výzdobu: umístění v blízkosti zrcadel, soch nebo jiných věcí, které doplňují celkový styl. Zde je samotný krb a jeho portál jedinou kompozicí, která zdůrazní veškerou krásu místnosti a styl..

Obývací pokoj ve stylu Art Deco

Styl Art Deco je kombinací mnoha trendů v umění. Všechny jsou harmonicky propletené a vytvářejí avantgardní jednoduchost a exotickou originalitu. Žádné hladké čáry, vzory – pouze ostrost, hranatost, geometrie a abstrakce.

Mezi oblíbenými materiály je třeba zdůraznit:
 • odolné sklo;
 • lesklé dlaždice nebo kamenné dlaždice;
 • lakované povrchy;
 • hliník;
 • mramor;
 • dřeva, včetně vykládaného.

Styl vlastní výrobkům v neutrálních barvách

Styl vlastní výrobkům v neutrálních barvách

Pokud jde o barevné schéma, můžeme říci, že neutrální tóny jsou neodmyslitelnou součástí stylu – jsou to:

 • Černá;
 • Bílý;
 • stříbrný;
 • kovová barva;
 • zlato.

Všechny tyto stylové funkce nijak neovlivňují množství vhodných modelů. Výběr krbu a portálu v tomto stylu bude naopak mnohem jednodušší. Můžete věnovat pozornost modelům společnosti Dimplex, Electrolux. Jako rám můžete použít portály vyrobené v úhlových a čelních verzích, vyrobené z mramoru nebo laminované dřevotřísky. Aby byl interiér jedinečnější, můžete věnovat pozornost portálům, které mají speciální stojan z odolného skla. pro televizi.

Barokní styl – elegantní komorník z doby Ludvíka XIV

Efektivita, bohaté materiály, nádherné formy – to vše charakterizuje barokní styl..

Tento styl však musí být v interiéru používán velmi opatrně, protože je velmi snadné jej přetížit a opticky zvětšit místnost..

Barokní styl

Barokní styl

Měli byste si koupit krb a velmi pečlivě pro něj vybrat portál s přihlédnutím ke všem funkcím:
 • portál musí být velký a zakřivený;
 • rám by měl mít výzdobu, vyřezávaný dekor;
 • portál, kromě velkého dekoru, by měl mít mnoho malých detailů;
 • často jsou portály doplněny ještě jedním dalším prvkem – ozdobnou částí nad ohništěm, která je vyrobena ze stejného materiálu jako samotný rám.

Bude hlavním přízvukem v místnosti

Bude hlavním přízvukem v místnosti

Krb v obývacím pokoji v tomto stylu vytvoří hlavní přízvuk v místnosti. Proto chtějí návrháři udělat krb velmi pěkný a dobře zdobený. Můžete věnovat pozornost produktům čelního i úhlového pohledu. Ty druhé zaberou v obývacím pokoji méně místa, ale to neznamená, že na sebe přitáhnou menší pozornost..

Bude to pro vás zajímavé:

Jak vyrobit krb z lepenky vlastníma rukama (90+ fotografií): Pokyny krok za krokem pro mistrovské kurzy

High-tech styl

Ve své čisté podobě se tento styl zřídka vyskytuje v obývacích pokojích. Protože to nelze nazvat nejteplejším, nejpohodlnějším kvůli použití chromových a kovových částí v designu. Mnoho designérů při zdobení bytů je zředěn stylem „minimalismu“, získání kombinace, která vytvoří nestandardní konstrukční řešení.

Dodá přísnému interiéru trochu tepla

Dodá přísnému interiéru trochu tepla

Nálezem budou modely Dimplex Silverton, Burbank. 5D obrázek vytvoří krásnou podobu hořícího ohně. Krby těchto značek naplní dům teplem a pohodlím.

Jak vytvořit portál pro krb?

Různé krby, portály v obchodě – možnost vybrat si model, který vyhovuje vašemu stylu a požadavkům. Cena takové sady však bude vysoká. Málokdo si může koupit portál z přírodního mramoru nebo kamene za 700 nebo 1000 dolarů, a tak hledá alternativu – vyrobit portál pro krb pomocí stavebních materiálů, které se prodávají v obchodech. Je to příležitost, jak ušetřit peníze a vytvořit portál ve stylu designu, který potřebujete..

Kovový portál

Kovový portál

Pokud si dáte trochu práce, zapojíte svou fantazii, pak můžete za pár dní vyrobit portál pro krb.

K zahájení této práce však budete potřebovat:

 • Potřebujete přesné rozměry: výška, šířka, hloubka, kolik ohniště bude skryto za obkladem.
 • Pokud právě plánujete provádět opravy, pak tento problém není tak globální, protože vše ostatní lze „přizpůsobit“ obecnému stylu místnosti. Pokud je krb instalován ve zrekonstruované místnosti, měl by mu jeho styl odpovídat..
 • Pokud je místnost právě opravována, pak je nutné zajistit připojení elektrické pece k síti. Musí být očím neviditelný a musí být přímo přístupný.
 • Vyberte materiály pro rámování. Zvažte nejen cenu, ale také kvalitu, odolnost, praktičnost.
 • Chcete -li vytvořit portál, musíte nakreslit náčrt budoucího krbu. To vám pomůže neudělat chybu v rozměrech, nesprávných výpočtech a také vizuálně posoudit krásu budovy, přidat nebo odebrat některé prvky.

Elektrický krb s portálem je hlavním akcentem v místnosti, určují jeho celkový styl.!

Volba portálu určuje styl vašeho interiéru

Volba portálu určuje styl vašeho interiéru

Krbové materiály

Rámování kamene

Rámování kamene

Během provozu se jeho tělo příliš nezahřívá, takže pro portál lze použít jakékoli materiály bez zvláštních požadavků na pevnost a požární bezpečnost. Nejčastěji používanými materiály jsou:

 • sádrokarton je nejlehčí a nejlevnější materiál. Můžete použít sádrokarton nebo sádrokarton. Vypočítejte velikosti listů a úlomků, které budete řezat. To vám pomůže vybrat správnou délku listů sádrokartonu;
 • dřevo je krásný, drahý materiál. Rozmanitost druhů, které lze použít při stavbě portálu, umožní vybrat nejvhodnější dřevo pro obecný styl;
 • Dřevovláknitá deska a dřevotříska – cenově dostupné, univerzální lisované dřevěné desky;
 • polyuretanové výlisky;
 • kámen – může to být pískovec, žula.

Plamen nestandardní barvy

Plamen nestandardní barvy

Zahajujeme samoinstalaci elektrického krbu

Lidé při stavbě domů nemohou použít všechny materiály, protože proces zpracování některých je obtížný a vyžaduje dovednosti. Proto je lepší postavit krb z materiálů, které lze snadno řezat, leštit, zpracovávat. Existuje ale ještě jeden způsob – objednat si v obchodě výřez dílů pro opláštění portálu..

Možnost pro malý obývací pokoj

Možnost pro malý obývací pokoj

Pro portál musíte udělat podstavec. Chcete -li to provést, je lepší vzít MDF s ochrannou laminovanou vrstvou a oříznout ji na požadovanou velikost.. Stojí za zmínku, že to lze dokonce provést v obchodě, kde nakupujete stavební materiály.. Volba ve prospěch tohoto stavebního materiálu není náhodná..

Laminovaný MDF má vynikající vlastnosti. Je odolný vůči vysokým teplotám, není poškozen vlhkostí. Další možností může být běžná pracovní deska, která se prodává ve stavebních supermarketech. Má požadovanou tloušťku, je možné si vybrat jakoukoli barvu, která vám nejvíce vyhovuje pro celkovou atmosféru místnosti.

U nástěnného krbu by měla být základna obdélníková a u úhlového pěticípá. Základna by měla být v ploše o něco větší než samotný portál.

Krb jako alternativa k televizi

Krb jako alternativa k televizi

Trochu povznést váš krb, pod deskou můžete dát profil stejné velikosti, který musí být bezpečně připevněn k podlaze a desce stolu. Hrany a mezeru pak lze uzavřít plastovou soklovou lištou, jejíž barva bude ladit s deskou stolu.

Rám

Nejlepší materiální možností pro výrobu rámu elektrického krbu je sádrokarton. Kromě toho, že má nízkou cenu, lze sádrokarton docela snadno řezat, není ovlivněn změnami teploty a vlhkosti..

Zajímavý design

Zajímavý design malého modelu

Výrobu musíte zahájit instalací rámu ohniště. K tomu potřebujete dva typy profilů: stojan – 50 * 50 mm a vedení 50 * 40 mm. K montáži profilu budete potřebovat samořezné šrouby s malou délkou od 11 do 13 mm.

Chcete -li začít, připravte si nástroj:
 • nůžky na kov. Můžete si vybrat jakýkoli: pravák, levák nebo rovný;
 • Křížový šroubovák, šroubovák;
 • potřebujete kladivo na 2 nebo 3 kg;
 • papírnický nůž;
 • úroveň budovy. Je lepší vzít 1,5 metru a ujistit se o kovu, protože tenké hliníkové úrovně nevykazují přesně.

Pokračujeme k rámu. Nyní zkoumáme příklad, jak vyrobit nástěnný krb. Na zeď nakreslete tužkou značky pro krb. Musí přesně odpovídat nakresleným výkresům..

Jednoduché a nic nadbytečného

Jednoduché a nic nadbytečného

Nezapomeňte několikrát zkontrolovat správnost výkresů a vše prozkoumat pomocí úrovně. Křivé ohniště přece nebude vypadat nejlépe!

Poté musí být stejné označení provedeno na základně krbu. Také je vše pečlivě kontrolováno, měřeno. Poté pokračujte v instalaci profilu 50 * 40 podle označení. Po upevnění byste měli mít rovnoběžnostěn. Pro tuto práci budete potřebovat hmoždinky a šrouby do dřeva. Poté musíte všechny součásti konstrukce upevnit štěnicemi..

Podle bezpečnostních opatření musíte položit nehořlavý materiál, mezi zadní část krbu a zeď můžete použít speciální tepelně odolnou minerální vlnu.

Elegantní klasika

Elegantní klasika

Po provedení této fáze práce je nutné přejít k jedné z nejdůležitějších fází – posílení struktury. Protože hlavní zatížení dopadne pouze na část, kde bude elektrický krb stát, musíte vzít profil 50 * 50 a vložit jej napříč v intervalu 25 cm. Poté se vyrobí vnitřní část rámu, přičemž se vezme v úvahu rozměry elektrického krbu.

Vyrábíme rám pro komín

Tuto fázi práce lze přeskočit, pokud není zajištěno uspořádání falešného komína. Pokud chcete, aby vaše ohniště bylo realističtější, podobné přírodnímu, pak musíte udělat rám pro komín. Může mít různé tvary, ale zpravidla to vypadá jako trojúhelník – na základně krbu je široký, čím blíže ke stropu se komín zužuje. Ale můžete také vyrobit lehký komín – obdélníkový.

Stylová možnost komína

Stylová možnost komína

K jeho výrobě potřebujete profil 100 * 40 a 100 * 50 mm. Výběrem celkovějšího profilu odstraníte potřebu stavby složitých struktur, protože je připevněn pouze z jedné strany ke zdi.

Takže v profilu (100 * 40 mm) na jeho straně musíte předvrtat otvory pro samořezné šrouby. Poté jej musíte připojit k výkresu na zdi a udělat značky pro hmoždinku. Poté pomocí šroubováku nebo děrovače musíte ve zdi vytvořit otvory pro hmoždinku. A pak to zatlučte do otvorů. Dále profil upevníme hmoždinkami ke zdi.

Výsledná struktura nebude mít požadovanou pevnost, proto musí být zajištěna pomocí příčných struktur.

Chcete -li to provést, musíte vzít profil 100 * 50 a každých půl metru jej připevnit k hlavnímu rámu komína.

Elektrický krb ve studiovém bytě

Elektrický krb ve studiovém bytě

Elektrické vedení

Aby to fungovalo, musíte udělat elektrické vedení. Musí být spolehlivý, aby byla zajištěna řádná požární bezpečnost. Pro zapojení je nejlepší použít samozhášivý drát 2 * 2,5 nebo 2 * 4 mm2. Je pouze nutné jej vložit dovnitř portálu do kovové hadice.

Pokud je v místnosti uzemnění, musí být kabeláž vyrobena z trojitého drátu.

Pro elektrický krb je lepší vybrat kvalitní zásuvku. Musí být keramický a uzemněný. Pokud plánujete instalovat zásuvku v přímém přístupu, můžete to udělat, aniž byste pro ni uspořádali samostatný přepínač. Pokud je zavřený, za portálem, vytvořte pro něj samostatný spínač, aby bylo možné odpojit elektrický krb od sítě.

Do moderního interiéru se více hodí hranaté, strohé modely

Do moderního interiéru se více hodí hranaté, strohé modely

Vzhled portálu

Je na čase dát rámu hotový vzhled.

K tomu musíte vzít:

 • sádrokarton;
 • papírnický nůž;
 • úroveň;
 • pravítko;
 • tužka.

Před řezáním sádrokartonu musíte vše znovu pečlivě změřit, abyste na listy přenesli správné rozměry. Poté musíte vystřihnout všechny potřebné části pro opláštění rámu. Chcete -li to provést, musíte pomocí administrativního nože odříznout všechny detaily struktury..

Jsou připevněny k rámu pomocí samořezných šroubů do kovu (3,5 * 25 mm). Zbývající spáry jsou uzavřeny tmelem. Je lepší uzavřít všechny rohy konstrukce děrovaným rohem, takže konstrukci spolehlivě ochráníte před zničením.

Zajímavé řešení pro pokoj v modré barvě

Zajímavé řešení pro pokoj v modré barvě

Poté, co je hrubá práce hotová, musí být portál opatřen základním nátěrem, tmelem. Poté je nutné vytvořit otvory pro větrání, jinak se při dlouhodobém provozu topeniště zahřeje a zahřeje celý portál, což není bezpečné. Naproti výstupkům jsou vytvořeny větrací otvory.

Zdobení

Zdobení krbu je závěrečnou fází rámování elektrického ohniště. Výběr materiálu zcela závisí na stylu místnosti..

Zde jsou nejběžnější možnosti pokrytí:

1 Použijte umělý kámen. Tento materiál lze zakoupit v jakémkoli železářství.

Má mnoho výhod:
 • dokončení umělým kamenem je dostatečně snadné;
 • vzhledem k nevýznamné hmotnosti materiálu je zatížení portálu sníženo;
 • můžete si koupit velké množství materiálů různých barev, textur;
 • díky velkému výběru je možné vytvářet různé vzory;
 • nevýznamné náklady.

Rámování umělým kamenem

Rámování umělým kamenem

2 Texturovaná omítka je také oblíbeným materiálem používaným při dokončování portálů.

Má řadu výhod:
 • na portálu je možné vytvářet zcela odlišné kresby;
 • řada barev laku umožňuje nejúspěšnější výběr barevného schématu;
 • nevýznamná hmotnost materiálu;
 • relativně nízké náklady.

Rámování s texturovanou omítkou

Rámování s texturovanou omítkou

Všechna tato provedení krbů jsou vhodná do klasických obývacích pokojů. Ale pro styl „Hi-tech“ bude výběr rámu trochu obtížnější, ale existuje východisko. Můžete si objednat televizní stojan vyrobený ve stejném stylu jako pokoj, ale udělejte v něm výklenek podle velikosti krbové vložky, kam bude vložen. Hlavní podmínkou bude ořezat výklenek uvnitř kovovými prvky tak, aby při zahřátí pece nedošlo k poškození dřevotřísky.

Ceny a výrobci

Na moderním trhu existuje obrovský výběr elektrických krbů, které jsou vhodné pro instalaci v bytech, domech. Liší se nejen stylem a velikostí, ale také obsahem. Elektrické krby lze obvykle rozdělit do dvou skupin:

 • sériový – výrobci vyrábějí krby podle vypracovaných výkresů a schémat. Jsou docela mobilní, protože jejich hmotnost nepřesahuje 25 kg. Náklady na takové produkty nepřesahují 700 USD;
 • exkluzivní – mnoho známých značek praktikuje výrobu unikátních modelů ohnišť. V obchodech je nenajdete, pouze v katalozích. Jsou docela realistické a někdy je docela obtížné je odlišit od přírodních krbů, zejména na dálku. Takové modely však mají své nevýhody – doba výroby může být poměrně dlouhá. Některé modely stojí až 5 500 $.

Minimalistický styl

Minimalistický styl

Mezi výrobci elektrických krbů je třeba zdůraznit:

 • Hark (Německo) – dekorativní krby se vyznačují zvláštním stylem. Mají vysokou kvalitu, stejně jako veškeré vybavení německých výrobců. Tyto modely mají díky kombinaci výhod vysokou cenu. Volba je omezena na standardní provedení.

Model Hark (Německo)

Model Hark (Německo)

 • Dimplex (Irsko) je nejoblíbenější a nejdůvěryhodnější společností. Široký výběr modelů umožňuje nákup produktů, které vyhovují jakémukoli stylu a designu místnosti. Tato společnost vyrábí největší krby ve velikosti. Je možné si objednat výrobu ohniště pro vaši velikost.

Dimplex model (Irsko)

Dimplex model (Irsko)

 • Elektrický krb Electrolux – výrobce nabízí širokou škálu vestavěných závěsných modelů. Ve srovnání s jinými společnostmi, které vyrábějí ohniště, Electrolux nabízí relativně levné modely.

Model Electrolux

Model Electrolux

závěry

Moderní modely elektrických krbů, stejně jako správně zvolený nebo vyrobený portál, ozdobí každou místnost a poskytnou pohodlí a pohodu. Aby se elektrický krb více podobal přírodnímu ohni, můžete si zakoupit speciální příslušenství. Jejich rozmanitost ohromí i náročné zákazníky..

Chcete -li dokončit kompozici, můžete nainstalovat speciální topeniště a naplnit jej ozdobnými kulatinami. Může být vyroben z jakéhokoli materiálu a může mít různé barvy. V blízkosti krbu bude krásně vypadat také speciální sada, která obsahuje lopatu, kleště, poker, koště.

VIDEO: Vše o používání elektrických krbů

Thanks! You've already liked this